דף הבית אינטרנט והחיים ברשת ניהול תוכן איך קופירייטר כותב על נושאים שאינו מבין בהם?
איך קופירייטר כותב על נושאים שאינו מבין בהם?
שיר מנור 14/06/10 |  צפיות: 3155

קופירייטר נדרש לרוב לכתוב על נושאים שאינו מבין בהם דבר. לכאורה, משימה בלתי אפשרית, לפחות בעיני הלקוח, או בעיני רוב האנשים שאינם מתפרנסים מכתיבה שיווקית.
איך עושים את זה?

שיחה ממוצעת עם לקוח פוטנציאלי המעוניין בכתיבה שיווקית תיפתח לרוב בשאלה: ״יש לכם ניסיון בכתיבה על ______? אפשר לראות דוגמאות״.

הקופירייטר ישיב בהתאם לאמת, אם כתב בעבר על נושא זה או לא, ולאחר מכן יציין, כנראה, שאין לכך כל חשיבות. קופירייטר לא צריך להבין בנושאים שעליהם הוא כותב, לפחות לא לפני שביצע תחקיר על אודותיהם.

היתרון שבאי ההבנה
יותר מזה - לעתים אי היכרות מוקדמת עם נושא הכתיבה היא דווקא יתרון, בעיקר אם קהל היעד אינו מבין בנושא האמור, והטקסט השיווקי מיועד לערוך עבורו היכרות ראשונית עמו.
כאשר אנו מכירים נושא מסוים על בוריו, לרוב נשכח מהו מצבור הידע המצוי בידי האדם הממוצע על אודות הנושא הזה. אז, בבואנו לכתוב על הנושא, ייתכן שנחסיר פרטים בסיסיים כאלה או אחרים, הדרושים כרקע להבנת הנושא.
מעבר לכך, כאשר אנו שולטים בתחום מסוים באופן המאפשר לנו לדקלם על אודותיו מתוך שינה, יהיה לנו קשה לעתים לזהות את יתרונותיו השיווקיים בעיני המתבונן החיצוני, האובייקטיבי, נטול הידע המוקדם.
נקודת מבט רעננה ונטולת פניות דרושה עבור כל עבודת קופירייטינג. לעתים ננסה כקופירייטרים לדמות מצב של אובייקטיביות, ולרוב נהיה אכן אובייקטיביים, בשל ההסתברות הנמוכה שהידע הכללי שלנו יחלוש על אותה כמות של תחומים שעליהם אנו נדרשים לכתוב לפרנסתנו.

מקורות ההבנה
אז איך עושים את זה? איך כותבים בשטף, בצורה אפקטיבית ומשכנעת, על נושא שאיננו מבינים בו?
לשם כך אנו נעזרים במקורות המידע העומדים לרשותנו ומבצעים תחקיר.
לעתים מקור המידע העיקרי הוא הלקוח. מאחר שהלקוח עוסק בשגרה בנושא הדורש כתיבה, במוחו אגור ידע רב, שנצבר בשנים של ניסיון מקצועי והדרכות מקצועיות. את הידע נדלה מהלקוח באמצעות ראיון.
במידה שהראיון יניב שרשרת של Buzz words שיישמעו לנו כסינית עתיקה, לא נתבייש ונבקש הסבר על כל מושג, או שנדאג להתעדכן בפירושים בעזרת מקור מידע אחר, כדוגמת האינטרנט, מגזינים מקצועיים, מאמרים שיווקיים אחרים שנכתבו בנושא וכן הלאה.

כלי מילות המפתח
לעתים נדרשת מאיתנו לצורך הכתיבה רק הכוונה של הלקוח באשר למילות המפתח שירצה שיופיעו בטקסט השיווקי, לטובת מנועי החיפוש השונים ובראשם גוגל. אם הלקוח מבקש מאיתנו לאתר באופן עצמאי את מילות המפתח הרלוונטיות, אין כמו כלי מילות המפתח של גוגל לצורך העניין.
פעמים רבות איתור מילות המפתח עושה חלק ניכר מן העבודה, כיוון שקופירייטר מקצועי יוכל בקלות רבה ליצוק תוכן בין המילים ליצירת משפטים, שיתחברו באלגנטיות זה לזה לצורך כתיבת מאמר שיווקי משובח או לכתיבת פרופיל חברה לתפארת.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 שיר מנור

שיר מנור מנהלת מילת הקסם, מציעה לעשרות לקוחות מרוצים חבילה שלמה של שירותי כתיבה ועיצוב גרפי:

· עיצוב, כתיבה ועריכת תכנים לאתרי אינטרנט, שידרוג אתרים, תחזוקה שוטפת של אתרים, הזנת תכנים למערכות ניהול תוכן

· שירותי קופירייטינג - ניהול תוכן לאתרים, כתיבת סלוגנים, כתיבת שמות, כתיבת פרופילי חברות, קופירייטינג לברושורים, דיוור ישיר, טקסטים לאריזות, מודעות, באנרים ועוד

· שירותי עיצוב גרפי - עיצוב ושדרוג אתרים, עיצוב באנרים, עיצוב אייקונים, עיצוב לוגואים, עיצוב פולדרים, עיצוב מודעות, עיצוב ברושורים, עיצוב מצגות, עיצוב גלויות, עיצוב כרטיסי ביקור, עיצוב שלטים, עיצוב דוכנים לתערוכות, עיצוב מגנטים, עיצוב ניירת ועיצוב הזמנות

· כתיבה, עריכה, ניהול והפקה של עיתוני עובדים ולקוחות

מנור מביאה עמה השכלה נרחבת בתחום הכתיבה והעיצוב, וניסיון של 10 שנים בניהול פרויקטי תוכן ועיצוב, בכתיבה ובעריכה שיווקית ועיתונאית עבור קהלי יעד רבים ובמגוון עצום של נושאים וסגנונות כתיבה.

בין לקוחות מילת הקסם תמצאו את אסם, סיסקו, אמישראגז, דן תחבורה ציבורית, ישפאר, מרינה הרצליה, אלקטרה, היפר רוזנפלד, הסוכנות היהודית, espresso club, American Aviation, עידן חדש, מכון וייצמן, ביוסנס, ירושלים של זהב, רולתג, פורטל האמנויות הישראלי, רולתג פארמה, Easywed, פסגות פתרונות מחשוב ועוד. 


מאמרים נוספים מאת שיר מנור
 
איך קופירייטר כותב על נושאים שאינו מבין בהם?
קופירייטר נדרש לרוב לכתוב על נושאים שאינו מבין בהם דבר. לכאורה, משימה בלתי אפשרית, לפחות בעיני הלקוח, או בעיני רוב האנשים שאינם מתפרנסים מכתיבה שיווקית. איך עושים את זה?

כתיבה שיווקית בקיצור
גולשים באינטרנט דורשים התייחסות מיוחדת למצוקת הזמן שלהם. טיפים לכתיבה מקוצרת לאינטרנט יעזרו לכם להתחשב בהם. אז איך מתחשבים בקהל היעד ועוברים לכתוב בקיצור?

עיצוב כרטיס ביקור מסעיר
מדוע חשוב לבחור בעיצוב כרטיס ביקור מקורי ומפתיע? מה כבר יכול להיות חדשני ומסעיר ב עיצוב כרטיס ביקור? כל פרט ופרט. הטיפוגרפיה. הצבע. שילובי הצבעים. הגודל. הצורה. החיתוך. הלמינציה. החומר. האיור. כל תו קטן, השונה מהתבנית הצפויה, עשוי לייצר הפתעה מרעננת ועמה אפקט שיווקי.

כיצד חושבים על רעיון?
שלל טיפים שימושיים להפעלת היצירתיות לצורך גיבוש רעיונות – לכותב, קופירייטר, למעצב הגרפי, לצלם... ולכל מי שמחפש רעיון

כיצד מעבירים בפרודוקטיביות את ימי המיתון? עצות חינם לפרילאנסר היוצר - מעצב גרפי, צלם, קופירייטר
בימים אלה של מיתון במשק, שבהם חברות רבות מצטמצמות ושוקלות מחדש את תקציבי הפרסום, אלה שמהם התפרנסתם בכבוד עד כה, קורה לעתים שגם העסוקים שבינינו, המעצבים והקופירייטרים הפרילנסרים, נאלצים להתמודד עם ימים שקטים, בלשון המעטה. מה כדאי לעשות בימים כאלה מלבד בטן-גב ורגע-של-מרגוע לתאי המוח האחראים ליצירתיות?

כתיבת פרופיל חברה
פרופיל החברה שלך הוא תעודת הזהות של העסק שלך. מטרתו להשיב בקצרה על כל שאלות הלקוח הפוטנציאלי שלך, כולל אלה שלא היה מודע לקיומן עד כה. את פרופיל החברה יש לכתוב בקיצור, באופן שיבליט אותך ביחס למתחרים בלא לפגוע באמינותך

עיצוב לוגו
הלוגו הוא הבסיס לתדמית החברה/הארגון/המוצר/השירות והתשתית לזהות ויזואלית רחבה יותר. עיצוב הלוגו צריך להיות ייחודי, פונקציונאלי, תמציתי ומייצג את המותג, כדי ליצור אצל הצופה בו זיהוי מיידי.
מהו מקור הצורך בלוגו? כיצד סימן אחד טומן בחובו עולם שלם? מהו לוגו? מה מאפיין לוגו טוב?


יש לך אתר? זוהי רק ההתחלה
בניית אתר אינטרנט אינה השלב האחרון בתהליך שיווק המוצר/שירות שלך באינטרנט. היא רק ההתחלה. אתר אינטרנט דורש תחזוקה שוטפת, כדי להיות תמיד רלוונטי ועדכני, באופן שיענה על הצרכים של הלקוח הפוטנציאלי ויקדם אותך במנועי החיפוש.

כתיבה שיווקית לאינטרנט
מרגע שלקוחותיך הפוטנציאליים הגיעו לאתר שלך, יש לך כמה שניות של תהילה למשוך את תשומת לבם. כדאי שתתכנן את השניות האלה באופן מחושב ולא כבדרך אגב. תכנים לאינטרנט צריכים להכיל יותר מאשר מילות מפתח. הם צריכים להתחשב בזמנו הקצר של הגולש ולשרת אותו ככל האפשר, באופן זכיר ומרשים, שיניע אותו ליצור קשר ולבצע עסקה

עיתון עובדים – איך זה עובד? - חלק ב'
בחלקה הקודם של כתבה זו, סיפרתי מדוע כדאי להוציא עיתון עובדים ואיך עושים את זה. רגע לפני שניגשים לעבודה, כדאי לדעת על מה אפשר לכתוב בעיתון עובדים, ומאילו טעויות כדאי להימנע בעת הכתיבה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI