דף הבית פסיכולוגיה עברית

פסיכולוגיה עברית

 מאמרים אחרונים של הכותב
חברה:
אתר אינטרנט:  www.hebpsy.net
טלפון:
צור קשר עם הכותב: צור קשר
אודות הכותב:

פסיכולוגיה עברית היא קהילתאנשי מקצועות בריאות הנפש, ביניהם עובדיםסוציאליים, פסיכולוגים, מטפליםבהבעה, קלינאי תקשורת ועוד. חברי הקהילה נפגשיםלשיתוף בדילמות מקצועיותבפסיכולוגיה באמצעות פורומים. וחולקים מידע מקצועי בנושאי טיפול פסיכולוגי, חינוך,עבודה סוציאלית ועוד לצרכי העשרה והתפתחות מקצועית. האתר משמש כספריה עשירה למאמרים בפסיכולוגיה של האדם במובן הרחב. ולמאמריםבתחומים משיקים לתחום הפסיכולוגיה ובריאות הנפש או יוצרים חיבור מקוריומעניין ביניהם. האתר מציע כלי ציינון ממוחשבים לאבחונים פסיכולוגים, לוחמודעות ולוח כנסיםוימי עיון מתחום הפסיכולוגיה המתקיימים בארץ ובעולם.
פסיכולוגיה עברית הוקמה ב 2002 בראיה קהילתית כאתר הביתלפסיכולוגים ולאנשי מקצועות בריאות הנפש. מאז הפכה לנקודת ציון מרכזיתברשת.
מאמרים נוספים מאת פסיכולוגיה עברית
 
איך עושה פסיכולוג? דיון בפנטזיית ההצלה
12/08/10 | טלוויזיה
הסדרה "בטיפול" הפכה במובנים רבים לציון דרך בדברי ימיה של הטלוויזיה הישראלית ואפשר שאף יותר מכך. אם יש הצדקה כל שהיא לדיון אקדמי, כבד ראש, באתיקה המקצועית של ראובן דגן הרי זו ההבנה כי דמותו המשוחקת בכישרון כה רב, הפכה זה מכבר לאייקון רב השפעה בשיח המקומי; לרישום בר-קיימא באגו-אידיאל המקצועי שלנו כאנשי טיפול.
למאמר המלא...

על אובדן וגעגוע - קבוצה טיפולית למתבגרים
01/08/10 | בריאות הנפש
המאמר מתאר קבוצה טיפולית לבני נוער שחוו אובדן. המודל ההתערבותי מבוסס על גישות מילוליות וגישות הבעתיות, ביניהן הפסיכודרמה של לוי מורנו. הכלים הפסיכודרמתיים המרכזיים לעיבוד האבל המיושמים בקבוצה הם "המפגש האחרון", "העניינים הבלתי פתורים" ו"הכיסא הריק". הוויניאטות הטיפוליות שעלו בקבוצה מתוארות תוך פרישת התהליך הפנימי של המפגש הפסיכודרמתי ושלבי הקבוצה על פי בק.
למאמר המלא...

אבחון של הפרעת קשב (ADHD)
31/07/10 | הפרעות קשב וריכוז
האבחנה ההשלכות של האבחנה, תהליך האבחון והתחלה של התערבות מערכתית. מאת נופר ישי-קרין ועדי פרי, תחנת העמקים.
למאמר המלא...

בטיפול, העונה השניה - ניתוח פסיכולוגי שבועי
29/07/10 | בריאות הנפש
בין ינואר לאפריל 2008, במקביל לשידורי העונה השנייה של הסדרה, פורסמו באתר "פסיכולוגיה עברית" כתבות שבועיות שסיפקו התבוננות מזווית פסיכולוגית מקצועית על המתרחש בסדרה
למאמר המלא...

הצעת חוק הפסיכולוגים (תיקון מס' 6) עברה בקריאה ראשונה
28/07/10 | חוק ומשפט - אחר
הכנסת בישיבתה מיום 21.7.2010 אישרה את הצעת החוק של ח"כ משה מוץ מטלון, שהיא הצעת חוק הפסיכולוגים (תיקון מס' 6) (טיפול בידי פסיכולוג מומחה).
למאמר המלא...

אימון אישי והכנה פסיכולוגית של לקויי למידה לקראת הגיוס לצה"ל
27/07/10 | אימון אישי
מאמר זה מתאר שיטת הכנה לגיוס לצבא שפותחה באופן ייחודי עבור לקויי למידה בישראל ופועלת כאימון אישי או קבוצתי מזה כשלוש שנים. השיטה מבוססת על היכרות רבת-שנים עם המסגרת הצבאית ביחד עם הידע על הפרעת לקות הלמידה והשלכותיה מרחיקות הלכת על חיי המתבגר.
למאמר המלא...
    
שיווק באינטרנט על ידי WSI