דף הבית חברה, פוליטיקה ומדינה עזרה והתנדבות נגישות לנכים בקניונים
נגישות לנכים בקניונים
Butters Sckotch 20/09/10 |  צפיות: 13808

נגישות לנכים בקניונים

לאחרונה ביקרתיבקניון גדול מאוד במרכז הארץ, ואני רואה לידי קשיש המסתייע בהליכון. בדרכו האיטית לכניסה האחורית של הקניון הכניסה הייתה סמוכה למקום ממנו הגענו. בחירה שמיד התבררה כמאוד לא נגישה ומצערת... מסתבר ששתי דקות הליכה לאדם "רגיל"כמוני בחנייה עמוסה רכבים, כלל לא דומה לחוויה הקשה שעבר הקשיש ליידי.

לא תצליחו לדמיין רמת נגישות כל כך גרועה - נתיב וחצי של מכוניות המגיעות בנסיעה מהירה מכל הצדדים, שלוליות ובורות על הרצפה, פריקת סחורה על ידי משאיות המפריעות לעבור, עגלות מלאות ואנשים שסוחבים שקיות, אין מדרכה ו-קשיש צנוםאחד (עם הליכון לא קטן), שבסך הכול מנסה בכל מאודו להגיע בחתיכה אחת לשדרת הקניון.(ולא נשכח שגם אמהות עם תינוקות בעגלה, היו צריכות לסכן את עצמן ותינוקיהן בדרך הזו ממש בטיחותית) זאת רמת נגישות?.

נו אז מה עם נגישותאל עבר הכניסה הראשית, אף היא אינה מענה הולם לפתרון בעיית הנגישות, שכן זהו קניון לא קטן, ולהקיף אותורגלית מהצד החיצוני דרך הרחובות הסואנים ארוכה ומסוכנת, לפיכך מי שמתקשה ללכת ואינו ממונע, לא יסכן את עצמו רק בכדי לבקר בקניון ויעדיף לוותר ולחסוך את החוויה הקשה ועוגמת הנפש הנובעת מחוסר הנגישות..

על פי חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, התשנ"ח –  1998 ("חוק השוויון"), נגישות משמעה: "אפשרות הגעה למקום, תנועה והתמצאות בו, שימוש והנאה משירות, קבלת מידע הניתן או המופק במסגרת מקום או שירות או בקשר אליהם, שימוש במתקניהם והשתתפות בתכניות ובפעילות המתקיימת בהם, והכל באופן שוויוני, מכובד, עצמאי ובטיחותי".

אני סבור שיש צורך ליצור שינוי- גם בתודעה וגם בשטח. [גם בדברים הכי מינימאליים כמו; מכתב/ דוא"ל/ תלונה להנהלת הקניון/ או לעירייה ולמועצה העירונית או אפילו סתם למכר. אסור לנו לשתוק ולעולם לא לוותר! משם יגיע המהפך...]. אני מאמין כי בכוחו וברצונו של כל אחד ואחד מאיתנו לשנות למען המטרה הדרושה, [היום זה השכן, מחר אולי אצלנו.] וגם בשיתוף כוחות עוד נצליח ואם לא בשיתוף כוחות אז בעזרת יועץ בטיחות בעבודה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 Butters Sckotch


 


מאמרים נוספים מאת Butters Sckotch
 
התקנות פרקט
עסק התקנות הפרקטים הוא שוק רווי ותחרותי שאין כמוהו, כל זאת החל בגלל הפוטנציאל של הרווח שגלום בשוק הפרקטים, לכן המצב שנוצר הוא שיש ספקים של לוחות פרקט, ויש מתקינים, בדרך כלל הספקים מציעים מגוון מוצרים כמו דקים, טפטים, וילונות שטיחים ושטיחים מקיר לקיר. כמובן שהם מציעים גם מגוון סוגים של פרקט, הנפוצים שבהם זה פרקט למינציה ופרקט עץ טבעי.

דודי שמש - טל סחר
דודי שמש הם מתקנים המשמשים לחימום מים ומתבססים על אנרגיית השמש. נוסף על כך, השימוש באנרגיה סולארית על-ידי דודי שמש הוא ידידותי לסביבה.

למה עברתי להסעות בירושלים לעובדים שלי
12/12/10 | תעשייה
בתור בעל מפעל באזור ירושלים, אני מעסיק 80 עובדים, ואחת הבעיות הגדולות שלי בעסק הוא שימור העובדים. השכר שאני יכול לשלם הוא לא גבוהה במיוחד, כי מה לעשות אני מתחרה עם חברות מהמזרח שמייבאות במחירים שהשוק הישראלי לא יכול לעמוד בהם. אז בשביל לשמר עובדים אני הייתי צריך לחשוב על דרכים מקוריות יותר לגרום לעובדים להישאר.

פרקטים, עצים ועיצובים.
28/11/10 | ריהוט
פרקטים, ורצפות עץ הן ללא ספק יופי אמיתי בעיצוב הבית, עץ מלווה את הקיום האנושי, ונמצא בבתים בצורה של רהיטי עץ מכל הסוגים.

מיסוי משקיעי נדל"ן ומקרקעין
השקעה בנדל"ן ומקרקעין, בארץ ובשאר העולם, הופכת ליותר ויותר אטרקטיבית עבור המשקיע הישראלי. עם זאת, השקעה בנדל"ן ומקרקעין כרוכה בסיכונים רבים, כמו החשיפה להיבטי המיסוי שונים העלולים להשפיע משמעותית על כדאיות ההשקעה,והוצאות נלוות כמו למשל הוצאות על עורך דין מקרקעין

שיפוץ - פרקטים לבית
22/11/10 | שיפוצים
משפצים את הבית למראה חדש לחלוטין? אין הרבה דברים שמשנים את מראה החלל מקצה לקצה כמו התקנת פרקטים על כל רצפת חדרי הבית. פרקטים לא רק מביאים שינוי מוחלט לחזותו של כל חלל וחלל, הם גם משנים באופן דרסטי את ההרגשה בתוכו – זהו אינו ריצוף ככל הרצפות שאתם מכירים. יש בריצוף פרקטים חמימות מיוחדת, ביתית ונעימה, שמשדרגת את התחושה בבית, ובמיוחד בעונת החורף הקרירה.

רצפות פרקט
22/11/10 | שיפוצים
אם ריצוף הפרקטים נותן בית אלגנטיות מסורתית, פרקט הוא צעד מעבר הקורות ישר רגיל של ריצוף עץ. במקרה שאתה לא יודע בדיוק מה פרקט הוא, שזה כל צורה של עיצוב נוי הקשורים ריצוף עץ. הרצפה על גן בוסטון סלטיקס בו לשחק הוא רצפת הפרקט הבולטת ביותר. זה יכול לכלול חיתוך עץ אחידה לחתיכות גיאומטריות לתת את הרצפה דפוס או שזה יכול לערב שחבור מורכבת יותר של היער שונים כדי לתת מראה בהתאמה אישית מלאה. רצפות מצועצע כי אתה יכול לדמיין בארמון או מוזיאון הם high-end דוגמאות של פרקטים.

פרקטים - היסודות
22/11/10 | שיפוצים
בעבר, ריצוף עץ היה מצרך מותרות שרק אנשים אמידים יכלו להרשות לעצמם, אך עם כניסת חומר הפרקט, התמונה השתנתה כיום עם ההתקדמות בייצור ושימוש בחומרים זמינים לכל, כל אחד יכול להרשות לעצמו רצפת פרקטים. בנוסף, ריצוף פרקטים מעץ במבוק הפך לפופולארי יותר ויותר ככל שלאנשים עלתה המודעות לאיכות הסביבה, לחומרים ירוקים והטרנד הכי חזק כיום: בנייה ירוקה.רצפת פרקטים נותנת לנו אפשרות להנות מבית מעוצב, והיתרון הגדול שלה הוא שקל לטפל בכל סוגי הפרקטים והם לא דורשים תחזוקה מסובכת או יקרה.

שימוש חוזר בפרקטים
22/11/10 | שיפוצים
האם ניתן בכלל לפרק פרקטים ולהרכיבם מחדש? כן בהחלט ניתן לפרק ולהרכיב מחדש רצפת פרקט.

עונתיות של פרקטים ושטיחים
22/11/10 | שיפוצים
כיום השימוש בשטיחים או פרקט לבית ולמשרד הפך לנפוץ ביותר, הם מתאימים לכל החלקים בבית כמו הסלון המסדרונות, החדרים ואפילו מדרגות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI