דף הבית בניין ואחזקה בית חכם מערכות גילוי אש - להקדים רפואה למכה
מערכות גילוי אש - להקדים רפואה למכה
דיקלה זמר 09/10/11 |  צפיות: 3856

כולנו יודעים ש"אין עשן בלי אש". לכן, אנו בטוחים שכאשר תפרוץ שריפה, אנו נדע על כך מיד מכיוון שנראה ונריח את העשן, ואולי אף נרגיש את החום המגיע מן האש. אלא שבמציאות, לא תמיד אנו נדע על קיומה של שריפה ברגעים הראשונים להתפרצותה. לעיתים רבות יעברו דקות ארוכות עד שנדע על כך, ואז כבר עלול להיות מאוחר מדי. לכן, טוב שאנו יכולים לסמוך על מערכות גילוי אש שיבצעו עבורנו את העבודה ויצילו את חיינו.

מערכות גילוי אש - טוב שיש על מי לסמוך

פעמים רבות שריפה תפרוץ במקומות רחוקים מאיתנו. לא אחת, שריפות פורצות בחללים שכלל אינם מאוישים, כמו: חדרי מכונות, ארונות חשמל, חדרי משאבות, מחסנים המאחסנים חומרים מסוכנים, חדרי תקשורת ועוד. ובלא מעט מקרים השריפה תפרוץ כשאנו ישנים או כאשר אין איש במבנה. בדיוק עבור מקרים אלו אנו זקוקים למערכות גילוי אש.

מערכות גילוי אש נועדו לשמש כתחליף לעיניים, לאף ולאוזניים שלנו בשעת שריפה. כאשר אין איש בקרבת מקום שיבחין בשריפה ויתריע על קיומה, מערכות גילוי האש יעשו זאת במקומנו. במקום לבזבז זמן יקר, מערכות גילוי האש יספקו התראה ברורה על קיומה של השריפה, יאפשרו לנו להזעיק את מכבי האש, להתחיל במאמצי הכיבוי בעצמנו ולהתפנות בבטחה מהמבנה. כך נוכל למזער נזקים לרכוש, לצמצם ואף למנוע פגיעות בגוף ואבידות בנפש.

מערכות גילוי אש – התראה ברורה ומהירה

כשמדובר על שריפות, מהירות התגובה היא מילת המפתח. כי שריפות עלולות להתלקח תוך דקות ספורות, וכל דקה יכולה לעשות את ההבדל שבין חיים למוות. לכן, ככל שנזהה את השריפה מוקדם יותר ונקדים לספק לה מענה (בין אם באמצעות אביזרי כיבוי אש ידניים, בין אם באמצעות מערכות כיבוי אש אוטומטיות ובין אם באמצעות מכבי האש), כך נוכל למזער את נזקיה.

נהוג להבחין בין שני סוגים של מערכות גילוי אש:

· מערכות גילוי אש, המספקות התראה בלבד על קיומה של השריפה. גלאי עשן הוא דוגמא נפוצה למערכת גילוי אש שכזו, המספקת התראה בצורת אזעקה, סירנה, צופר וכדומה.

· מערכות גילוי אש משולבות, המספקות גם התראה על קיומה של השריפה וגם מענה ראשוני לכיבוייה. הספרינקלרים הם דוגמא טובה למערכת המשמש לגילוי אש ולכיבוי אש בעת ובעונה אחת. מיד עם זיהוי השריפה הם מתיזים מים לכל עבר, ומספקים מענה ראשוני ללהבות.

כמו כן, הודות לקדמה הטכנולוגית של ימנו, ניתן כיום לחבר מערכות גילוי אש לשאר מערכות ומכשירים, שיסייעו לנו להתמודד עם השריפה ביעילות ובמהירות רבה יותר. כך למשל, את גלאי העשן ניתן לחבר למערכת פתיחת חלונות אוטומטית – לצורכי אוורור, למערכת פיקוד המעליות בבניין – להורדת המעלית לקומת הקרקע, וגם לחייגן אוטומטי – לחיוג לכל מספר שהוזן מראש, לרבות לזה של מכבי האש.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 דיקלה זמר


 


מאמרים נוספים מאת דיקלה זמר
 
בחירת עו"ד משפחה
20/07/16 | משפחה
עו"ד משפחה הינו עו"ד בעל התמחות בנושאים הקשורים להסדרי היחסים בין בני המשפחה מבחינה משפטית, והוא רלוונטי אלינו במגוון רחב של מקרים בחיים- ניסוח הסכם ממון, גירושין, כתיבת צוואה ועוד, ולכן חשוב לדעת כיצד לבחור עו"ד משפחה מבין המבחר הרב בשוק עורכי הדין בצורה נכונה אשר תסייע לנו עד כמה שניתן.

כך מתקינים פרקט עץ
17/01/13 | שיפוצים
אם אתם חושבים לרכוש לבית / העסק שלכם רצפת פרקט חשוב שתדעו כמה דברים חשובים:

חברת ניקיון לפסח – מה צריך יותר מזה?
03/03/12 | בית חכם
ישנן בין הקוראות כאלה שבטח אין להן הרבה זמן פנוי, הן נשים עסוקות ועומסות עד מאד, נשים אשר סדר יומן אינו סובל מעודף אשר בו אין מה לעשות – תמיד הן עסוקות, עבודה ילדים סידורים ועניינים – לא חסר מה לעשות!!

רכישת רהיטים לקראת הפסח
03/03/12 | ריהוט
חג הפסח כבר נימצא באופק, אנו יכולים לחוש את ריחו המענג, את ריח החידוש, הניקיונות, את ריח האוויר באוויר – ריח של עשייה מבורכת, ריח של יציאה מהשגרה.

משלוח מנות בפתח תקווה
03/03/12 | עיצוב
בכל פעם, כשחג נימצא בפתח והוא כבר נימצא באוויר – אנו יודעים שהנה, מוצבת לפנינו עוד הזדמנות להביע הערכתנו לאנשים היקרים לנו, יש לנו הזדמנות להביע תודתנו על הדברים הטובים שהם עשו ועושים למענינו.

שיטות לשיפור הזיכרון
10/01/12 | גיל הזהב
המח האנושי הוא איבר מדהים שטמונות בו יכולות רבות ומגוונות. הוא מכיל כמות בלתי נתפסת של מידע, שנקלט ומאוחסן בתוכו. מידע זה נאסף בכל רגע נתון ועוזר לכם להתמודד עם עולמכם. אבל מה קורה כשמתחילים לשכוח? האם המידע הולך לאיבוד? האם קיים דבר מה שמקשה עליו להישלף? על שאלות אלה ואחרות מדענים מנסים לענות כבר במשך עשורים רבים. ובכל זאת - יש מה לעשות שיגרום לשיפור הזיכרון.

חברת ניקיון – גם בחורף
בכל עונות השנה אנו נדרשים לנקות את סביבת המחיה שלנו, אם זה הבית, המשרד ובית העסק, היצור האנושי צורך דברים ומייצר לכלוך סביבותיו – אשר מצריך בסופו של יום תפעול, ניקוי וסידור. חשוב מאד לשמור על הגינה סביבתית בצורה תמידית – למען איכות החיים שלנו, למען בריאותינו.

בית אבות סיעודי - קווים לדמותו
27/10/11 | גיל הזהב
בית אבות סיעודי הינו בית לקשישים אשר מסיבות כאלה ואחרות אינם מסוגלים לטפל בעצמם, בין אם כמצב מתמשך ובין אם כמצב זמני שנגרם כתוצאה ממחלה מסוימת או מניתוח שהקשיש צריך היה לעבור. בבתים שכאלה מקבלים אותם קשישים טיפול מסור מצוות מקצועי ומיומן הדואג לכל צורכיהם, ומספק להם השגחה צמודה במשך 24 שעות ביממה.

מזרנים מובחרים לשהות נוחה בסוכה
11/10/11 | אקטואליה
חג הסוכות שוב בפתח, כמדי שנה בשנה תמיד כשמגיעים ימים אלו כולנו מתרגשים, מתכוננים, ושמחים מחדש, כל יהודי והיהודי שמח בימים אלה עד מאד, חג הסוכות הינו חג של ניחוחות, חג של הוויה יהודית אחרת, שונה,

מערכות גילוי אש - להקדים רפואה למכה
09/10/11 | בית חכם
כולנו יודעים ש"אין עשן בלי אש". לכן, אנו בטוחים שכאשר תפרוץ שריפה, אנו נדע על כך מיד מכיוון שנראה ונריח את העשן, ואולי אף נרגיש את החום המגיע מן האש. אלא שבמציאות, לא תמיד אנו נדע על קיומה של שריפה ברגעים הראשונים להתפרצותה. לעיתים רבות יעברו דקות ארוכות עד שנדע על כך, ואז כבר עלול להיות מאוחר מדי. לכן, טוב שאנו יכולים לסמוך על מערכות גילוי אש שיבצעו עבורנו את העבודה ויצילו את חיינו.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI