דף הבית בית משפחה וזוגיות גיל הזהב שיטות לשיפור הזיכרון
שיטות לשיפור הזיכרון
דיקלה זמר 10/01/12 |  צפיות: 4181

המח האנושי הוא איבר מדהים שטמונות בו יכולות רבות ומגוונות. הוא מכיל כמות בלתי נתפסת של מידע, שנקלט ומאוחסן בתוכו. מידע זה נאסף בכל רגע נתון ועוזר לכם להתמודד עם עולמכם. אבל מה קורה כשמתחילים לשכוח? האם המידע הולך לאיבוד? האם קיים דבר מה שמקשה עליו להישלף? על שאלות אלה ואחרות מדענים מנסים לענות כבר במשך עשורים רבים. ובכל זאת - יש מה לעשות שיגרום לשיפור הזיכרון.

ראה כאן עוד על אמצעים לשיפור הזיכרון>>>

למה אנחנו שוכחים?
בניגוד לאמונה הרווחת, בעיות זיכרון נפוצות היום במגוון רחב של גילאים. שאלות כמו: "איפה שמתי את המפתחות?", "האם סגרתי את הגז?", "מה התאריך היום?" שגורות בפי אנשים רבים. תופעה זו לא היתה כה נפוצה בעבר. דוגמה אחת היא שאם בעבר הייתם מאמצים את הזיכרון שלנו כדי להתקשר לאנשים, הרי שכיום כל המספרים מאוחסנים בזיכרון של הטלפון הסלולארי, במקום בזיכרון שלכם. אמנם אתם יכולים להתקשר לכל מי שאתם רוצים בכל רגע נתון, אבל המח מתנוון ונשחק. מחקרים שונים מהשנים האחרונות כבר גורסים בתוקף כי בני האדם מנצלים רק כ – 5% מהפוטנציאל של המח שלהם. נשאלת השאלה מה בכל זאת ניתן לעשות על מנת לשפר את הזיכרון שלנו?

מהם תהליכי שיפור הזיכרון?
תהליכי שיפור הזיכרון הם תהליכים הדורשים גירוי של התאים המוחיים. עליכם להציב לעצמכם הרבה אתגרים ומטרות מדי יום ביומו. כלומר - להפעיל לא רק את הגוף, אלא גם את המחשבה, הרגש והרוח. זאת כי בדומה לכל איבר אחר בגוף, גם המוח זקוק לאימון על מנת לשמור על כושר ועל חדות. לכן אם תעמידו בפניו משימות ומטלות בתדירות גבוהה, תהליך שיפור הזיכרון שלכם יתעצם כל יום עוד ועוד. במקביל תוכלו לשפר הן את התפקוד היומיומי שלכם והן את הביטחון העצמי שלכם.

קיימים כמה וכמה תחומים שיכולים לעזור לכם בתהליך שיפור הזיכרון:

ü משחקי חשיבה כגון שחמט, ברידג', שבץ נא וכדומה

ü פתרון תשחצים ותשבצים

ü קריאת ספרים ועיתונים

ü לימוד שפות חדשות

ü לימוד נגינה

ü פעילות פיזית - אפילו ריקוד או הליכה רגילה מביאים לשיפור הזיכרון בערך ב - 20%

ü שמירה על תפריט מאוזן ובריא – עם דגש על ויטמינים מקבוצה B וויטמין E

ü טכניקות רגיעה

ü צחוק ואופטימיות

ü שינה

ü ועוד

סדנאות שיפור הזיכרון
כיום חברות רבות מציעות סדנאות המיועדות להעצים תהליכים של שיפור הזיכרון. לא חייבים לחכות לרגע שבו המח יפסיק לתפקד בשביל להירשם לסדנה כזו. ההפך הוא הנכון. הסדנה הזו אינה מתאימה לאנשים הסובלים מהפרעות זיכרון קשות, או ממחלות הפוגעות בתפקוד הזיכרון. סדנה זו מיועדת בעיקר לאנשים בריאים המעוניינים ללמוד שיטות שישפרו את זיכרונם. כבר משנות ה – 30 לחייכם קיימת האטה בפעילות המוחית ולכן הזיכרון נחלש. שמרו על מוחכם חד!


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 דיקלה זמר


 


מאמרים נוספים מאת דיקלה זמר
 
בחירת עו"ד משפחה
20/07/16 | משפחה
עו"ד משפחה הינו עו"ד בעל התמחות בנושאים הקשורים להסדרי היחסים בין בני המשפחה מבחינה משפטית, והוא רלוונטי אלינו במגוון רחב של מקרים בחיים- ניסוח הסכם ממון, גירושין, כתיבת צוואה ועוד, ולכן חשוב לדעת כיצד לבחור עו"ד משפחה מבין המבחר הרב בשוק עורכי הדין בצורה נכונה אשר תסייע לנו עד כמה שניתן.

כך מתקינים פרקט עץ
17/01/13 | שיפוצים
אם אתם חושבים לרכוש לבית / העסק שלכם רצפת פרקט חשוב שתדעו כמה דברים חשובים:

חברת ניקיון לפסח – מה צריך יותר מזה?
03/03/12 | בית חכם
ישנן בין הקוראות כאלה שבטח אין להן הרבה זמן פנוי, הן נשים עסוקות ועומסות עד מאד, נשים אשר סדר יומן אינו סובל מעודף אשר בו אין מה לעשות – תמיד הן עסוקות, עבודה ילדים סידורים ועניינים – לא חסר מה לעשות!!

רכישת רהיטים לקראת הפסח
03/03/12 | ריהוט
חג הפסח כבר נימצא באופק, אנו יכולים לחוש את ריחו המענג, את ריח החידוש, הניקיונות, את ריח האוויר באוויר – ריח של עשייה מבורכת, ריח של יציאה מהשגרה.

משלוח מנות בפתח תקווה
03/03/12 | עיצוב
בכל פעם, כשחג נימצא בפתח והוא כבר נימצא באוויר – אנו יודעים שהנה, מוצבת לפנינו עוד הזדמנות להביע הערכתנו לאנשים היקרים לנו, יש לנו הזדמנות להביע תודתנו על הדברים הטובים שהם עשו ועושים למענינו.

שיטות לשיפור הזיכרון
10/01/12 | גיל הזהב
המח האנושי הוא איבר מדהים שטמונות בו יכולות רבות ומגוונות. הוא מכיל כמות בלתי נתפסת של מידע, שנקלט ומאוחסן בתוכו. מידע זה נאסף בכל רגע נתון ועוזר לכם להתמודד עם עולמכם. אבל מה קורה כשמתחילים לשכוח? האם המידע הולך לאיבוד? האם קיים דבר מה שמקשה עליו להישלף? על שאלות אלה ואחרות מדענים מנסים לענות כבר במשך עשורים רבים. ובכל זאת - יש מה לעשות שיגרום לשיפור הזיכרון.

חברת ניקיון – גם בחורף
בכל עונות השנה אנו נדרשים לנקות את סביבת המחיה שלנו, אם זה הבית, המשרד ובית העסק, היצור האנושי צורך דברים ומייצר לכלוך סביבותיו – אשר מצריך בסופו של יום תפעול, ניקוי וסידור. חשוב מאד לשמור על הגינה סביבתית בצורה תמידית – למען איכות החיים שלנו, למען בריאותינו.

בית אבות סיעודי - קווים לדמותו
27/10/11 | גיל הזהב
בית אבות סיעודי הינו בית לקשישים אשר מסיבות כאלה ואחרות אינם מסוגלים לטפל בעצמם, בין אם כמצב מתמשך ובין אם כמצב זמני שנגרם כתוצאה ממחלה מסוימת או מניתוח שהקשיש צריך היה לעבור. בבתים שכאלה מקבלים אותם קשישים טיפול מסור מצוות מקצועי ומיומן הדואג לכל צורכיהם, ומספק להם השגחה צמודה במשך 24 שעות ביממה.

מזרנים מובחרים לשהות נוחה בסוכה
11/10/11 | אקטואליה
חג הסוכות שוב בפתח, כמדי שנה בשנה תמיד כשמגיעים ימים אלו כולנו מתרגשים, מתכוננים, ושמחים מחדש, כל יהודי והיהודי שמח בימים אלה עד מאד, חג הסוכות הינו חג של ניחוחות, חג של הוויה יהודית אחרת, שונה,

מערכות גילוי אש - להקדים רפואה למכה
09/10/11 | בית חכם
כולנו יודעים ש"אין עשן בלי אש". לכן, אנו בטוחים שכאשר תפרוץ שריפה, אנו נדע על כך מיד מכיוון שנראה ונריח את העשן, ואולי אף נרגיש את החום המגיע מן האש. אלא שבמציאות, לא תמיד אנו נדע על קיומה של שריפה ברגעים הראשונים להתפרצותה. לעיתים רבות יעברו דקות ארוכות עד שנדע על כך, ואז כבר עלול להיות מאוחר מדי. לכן, טוב שאנו יכולים לסמוך על מערכות גילוי אש שיבצעו עבורנו את העבודה ויצילו את חיינו.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI