דף הבית בית משפחה וזוגיות גיל הזהב בית אבות סיעודי - קווים לדמותו
בית אבות סיעודי - קווים לדמותו
דיקלה זמר 27/10/11 |  צפיות: 4059

בית אבות סיעודי הינו בית לקשישים אשר מסיבות כאלה ואחרות אינם מסוגלים לטפל בעצמם, בין אם כמצב מתמשך ובין אם כמצב זמני שנגרם כתוצאה ממחלה מסוימת או מניתוח שהקשיש צריך היה לעבור. בבתים שכאלה מקבלים אותם קשישים טיפול מסור מצוות מקצועי ומיומן הדואג לכל צורכיהם, ומספק להם השגחה צמודה במשך 24 שעות ביממה.

דיור מוגן רגיל – קווים לדמותו

בית אבות רגיל הוא בית המיועד לבני גיל הזהב אשר מחפשים מקום אחר להמשיך בו את חייהם. בדרך כלל מדובר באנשים אשר יצאו לפנסיה ומבקשים למלא את חייהם בתכנים חדשים, כאשר הרבה מהם הינם אנשים בודדים שבן או בת זוגם נפטרו והם מעוניינים להפיג את תחושת הבדידות. בתי דיור מוגן מאפשרים להם לעשות זאת מכיוון שמתגוררים בהם עוד אנשים רבים משכבת הגיל שלהם, הנמצאים פחות או יותר במצבם, והם מוצאים מכנים משותפים שתורמים מאוד לשיפור איכות חייהם. בנוסף, הדיירים מקבלים בבית כמובן את כל שאר הצרכים שלהם, כגון דירה מרוהטת ומרווחת על פי העדפותיהם, מזון המותאם אישית למצבם, מגוון רחב של פעילויות חברתיות ושל פעולות העשרה וכמובן – השגחה רפואית מאת צוות מקצועי שניתן להזעיק בכל רגע נתון.

בית אבות סיעודי – קווים לדמותו

לעומת דיור מוגן רגיל, בית אבות סיעודי הוא, כאמור, בית שמיועד לקשישים אשר אינם עצמאיים, ביניהם סיעודיים וסיעודיים מורכבים, תשושים ותשושי נפש. מדובר אנשים אשר אינם יכולים לבצע בעצמם את הפעולות השגרתיות שאדם בריא יכול לבצע בכוחות עצמו, כגון לבישת בגדים ופשיטתם, אכילה, רחצה, עשיית צרכים ועוד. לעתים מדובר בנאשים הסובלים ממחלות כגון אלצהיימר או שיטיון (דמנציה) – מחלות הפוגעות בזיכרון שלהם וביכולת התמצאותם במרחב וכן ממחלות אחרות המקשות עליהם את התפקוד העצמאי, ולכן הם זקוקים להשגחה צמודה ולסיוע ממטפל מסור. בית אבות סיעודי מאפשר לאותם אנשים לקבל את כל השירותים האלה מצוות מקצועי אשר יעשה כל שביכולתו כדי לספק להם את כל צורכיהם ולסייע להם להמשיך את חייהם בכבוד.

איך בוחרים?

מכיוון שמדובר במקום שאמור לספק לקשיש שמוגבל בניידות ובביצוע פעולות פשוטות את כל צרכיו, הרי שחשוב מאוד לבחור מקום שניתן יהיה לסמוך על הצוות המקצועי הפועל בו במאת האחוזים. בני משפחתו של הקשיש צריכים להגיע למספר בתים שכאלה, לראות את המחלקה הסיעודית, לדבר עם הצוות המטפל ולצפות בעבודתו, ולבחור במקום שלדעתם יעניק ליקירם את הטיפול הטוב ביותר. אפשר להתייעץ עם בני משפחה של קשישים אחרים הנמצאים במקום על מנת לקבל מידע נוסף מאנשים שמכירים את ההתנהלות ואת הצוות, וכך לקבל החלטה על בסיס מוצק יותר. בכל מקרה, אל תהססו לשאול את כל השאלות שיש לכם, על מנת שתוכלו להיות בטוחים שיקירכם נמצא בידיים טובות, בין אם הוא עתיד להימצא במקום לאורך זמן ובין אם הוא אמור להיות באותו בית אבות סיעודי לתקופה מוגבלת. בהצלחה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 דיקלה זמר


 


מאמרים נוספים מאת דיקלה זמר
 
בחירת עו"ד משפחה
20/07/16 | משפחה
עו"ד משפחה הינו עו"ד בעל התמחות בנושאים הקשורים להסדרי היחסים בין בני המשפחה מבחינה משפטית, והוא רלוונטי אלינו במגוון רחב של מקרים בחיים- ניסוח הסכם ממון, גירושין, כתיבת צוואה ועוד, ולכן חשוב לדעת כיצד לבחור עו"ד משפחה מבין המבחר הרב בשוק עורכי הדין בצורה נכונה אשר תסייע לנו עד כמה שניתן.

כך מתקינים פרקט עץ
17/01/13 | שיפוצים
אם אתם חושבים לרכוש לבית / העסק שלכם רצפת פרקט חשוב שתדעו כמה דברים חשובים:

חברת ניקיון לפסח – מה צריך יותר מזה?
03/03/12 | בית חכם
ישנן בין הקוראות כאלה שבטח אין להן הרבה זמן פנוי, הן נשים עסוקות ועומסות עד מאד, נשים אשר סדר יומן אינו סובל מעודף אשר בו אין מה לעשות – תמיד הן עסוקות, עבודה ילדים סידורים ועניינים – לא חסר מה לעשות!!

רכישת רהיטים לקראת הפסח
03/03/12 | ריהוט
חג הפסח כבר נימצא באופק, אנו יכולים לחוש את ריחו המענג, את ריח החידוש, הניקיונות, את ריח האוויר באוויר – ריח של עשייה מבורכת, ריח של יציאה מהשגרה.

משלוח מנות בפתח תקווה
03/03/12 | עיצוב
בכל פעם, כשחג נימצא בפתח והוא כבר נימצא באוויר – אנו יודעים שהנה, מוצבת לפנינו עוד הזדמנות להביע הערכתנו לאנשים היקרים לנו, יש לנו הזדמנות להביע תודתנו על הדברים הטובים שהם עשו ועושים למענינו.

שיטות לשיפור הזיכרון
10/01/12 | גיל הזהב
המח האנושי הוא איבר מדהים שטמונות בו יכולות רבות ומגוונות. הוא מכיל כמות בלתי נתפסת של מידע, שנקלט ומאוחסן בתוכו. מידע זה נאסף בכל רגע נתון ועוזר לכם להתמודד עם עולמכם. אבל מה קורה כשמתחילים לשכוח? האם המידע הולך לאיבוד? האם קיים דבר מה שמקשה עליו להישלף? על שאלות אלה ואחרות מדענים מנסים לענות כבר במשך עשורים רבים. ובכל זאת - יש מה לעשות שיגרום לשיפור הזיכרון.

חברת ניקיון – גם בחורף
בכל עונות השנה אנו נדרשים לנקות את סביבת המחיה שלנו, אם זה הבית, המשרד ובית העסק, היצור האנושי צורך דברים ומייצר לכלוך סביבותיו – אשר מצריך בסופו של יום תפעול, ניקוי וסידור. חשוב מאד לשמור על הגינה סביבתית בצורה תמידית – למען איכות החיים שלנו, למען בריאותינו.

בית אבות סיעודי - קווים לדמותו
27/10/11 | גיל הזהב
בית אבות סיעודי הינו בית לקשישים אשר מסיבות כאלה ואחרות אינם מסוגלים לטפל בעצמם, בין אם כמצב מתמשך ובין אם כמצב זמני שנגרם כתוצאה ממחלה מסוימת או מניתוח שהקשיש צריך היה לעבור. בבתים שכאלה מקבלים אותם קשישים טיפול מסור מצוות מקצועי ומיומן הדואג לכל צורכיהם, ומספק להם השגחה צמודה במשך 24 שעות ביממה.

מזרנים מובחרים לשהות נוחה בסוכה
11/10/11 | אקטואליה
חג הסוכות שוב בפתח, כמדי שנה בשנה תמיד כשמגיעים ימים אלו כולנו מתרגשים, מתכוננים, ושמחים מחדש, כל יהודי והיהודי שמח בימים אלה עד מאד, חג הסוכות הינו חג של ניחוחות, חג של הוויה יהודית אחרת, שונה,

מערכות גילוי אש - להקדים רפואה למכה
09/10/11 | בית חכם
כולנו יודעים ש"אין עשן בלי אש". לכן, אנו בטוחים שכאשר תפרוץ שריפה, אנו נדע על כך מיד מכיוון שנראה ונריח את העשן, ואולי אף נרגיש את החום המגיע מן האש. אלא שבמציאות, לא תמיד אנו נדע על קיומה של שריפה ברגעים הראשונים להתפרצותה. לעיתים רבות יעברו דקות ארוכות עד שנדע על כך, ואז כבר עלול להיות מאוחר מדי. לכן, טוב שאנו יכולים לסמוך על מערכות גילוי אש שיבצעו עבורנו את העבודה ויצילו את חיינו.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI