דף הבית תחבורה ורכב ביטוח ביטוח צד ג' לנהיגה רגועה
ביטוח צד ג' לנהיגה רגועה
neri bennun 18/10/11 |  צפיות: 16604

ביטוח צד ג' נועד לטפל בתביעות על נזק ברכוש שנגרם כתוצאה מתאונת דרכים שנגרמה באחריותכם, לאנשים אחרים על הכביש. הציוד הזה יכול להיות כלי רכב אחרים, או כל ציוד אחר שהיה בקרבת מקום (חלונות, חנויות, גדרות, דוכנים וכיו"ב). חשוב להבין שהמרכיב של תשלום עבור נזק רפואי לצד ג', כבר מגולם דרך ביטוח החובה שאתם משלמים, ואילו פוליסת ביטוח צד ג' מתייחסת אך ורק לנזקים ברכוש.

מתי כדאי לעשות פוליסה זו?

באופן עקרוני, יש פוליסת ביטוח נוספת שנקראת ביטוח מקיף. ביטוח מקיף כולל בתוכו את כל הסעיפים של ביטוח צד ג' + ביטוח על הוצאות תיקון עבור הרכב שלכם במסגרת תאונת דרכים. נהגים רבים רוכשים ביטוח מקיף, אז מי בכל זאת רוכש ביטוח צד ג'? יש שתי אוכלוסיות עיקריות שרוכשות ביטוח זה:

  1. האוכלוסייה הראשונה היא של הנהגים עם הרכבים הישנים יחסית. לרוב, נהוגלהתייחס לרכב ישן בתור רכב ששנת הייצור שלו היא מלפני עשור שלם (כלומר, נכוןלרגע כתיבת שורות אלו, רכב שיוצר בשנת 2001). משום שעלויות הביטוח המקיף שלהרכב הן גבוהות יחסית, וממילא עלויות התיקון לכשעצמו לא גבוהות מידי, אזינהגים רבים פשוט מסתפקים בביטוח צד ג', ואם יהיה נזק לרכב הם מוכנים לספוג אתהסכום, או אולי אפילו להשאיר אותו אם הוא לא קריטי.
  2. עוד אנשים שנוטים לרכוש ביטוח צד ג' הם קהילת האופנוענים. משום שחברותהביטוח מציעות מחירים גבוהים יחסית עבור ביטוח מקיף של האופנוע, גם כאןהנהגים מסתפקים פשוט בביטוח צד ג'.

ראוי לציין כמובן, כי פוליסה של ביטוח צד ג' כוללת בתוכה גם סעיף מיוחד של עורך דין מטעם חברת הביטוח, שייצג אתכם ללא תשלום, במידה ואתם רוצים להוכיח שהתאונה לא התקיימה באשמתכם, אלא באשמת נהג אחר או הולך רגל. זה כמובן אינטרס ברור של חברת הביטוח לייצג אתכם - הרי כך היא יכולה לתבוע מחברת הביטוח של אדם אחר לשלם, וזה גם אינטרס שלכם, שכן כך הרקורד שלכם נשאר "נקי" מול חברת הביטוח, ולא נרשמת לכם תביעה. אדם שאין לו תביעות מול חברת הביטוח שלו, ישלם פרמיה נמוכה יותר עבור פוליסת הביטוח שלו (הדבר, אגב, נכון לפוליסות נוספות כמו ביטוח חובה).

כיסוי לזמנים מצומצמים

כדאי לבדוק אופציות שונות אצל חברות הביטוח, כאשר אתם רוצים לרכוש פוליסת ביטוח צד ג' לאנשים שלא נוהגים רבות. אנשים כאלה הם לא פעם חיילים וסטודנטים, שלוקחים את הרכב של ההורים רק בסופי השבוע. יש חברות ביטוח מקצועיות שמציעות מראש חבילות של ימים, שבהם תצטרכו לשלם סכום מופחת של ביטוח צד ג', ועדיין לקבל כיסוי מלא (בתאריכים שנקבעו כמובן).


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 neri bennun


 


מאמרים נוספים מאת neri bennun
 
לימודי הנדסת מחשבים – לימודי הנדסה לכל דבר
לימוד מחשבים הפך בעשרות השנים האחרונות ללימודים מאד מבוקשים. עולם המחשבים זקוק לאנשי מקצוע מסוגים שונים ובעלי מיומנות שונה בכל תחום ספציפי. הנדסת מחשבים היא תת-תחום בענף במחשבים - מה לומדים במסלול זה?

הסבה מקצועית – לשיפור החיים
בעבר היה אדם מתקבל במקום עבודה והוא היה יכול להיות בטוח שמקומו מובטח לו עד הפנסייה. הזמנים השתנו ומקומות עבודה כאלה לא נשארו כמעט בכלל.

סוכרת – המחלה והטיפול
אורח החיים המלחיץ רבים מאיתנו גורם לרבים להזניח את אורח החיים הבריא, לתזונה לא נכונה הכוללת אוכל שומני ורווי סוכרים, לחוסר פעילות גופנית המביאים לעלייה לא מבוקרת במשקל ולצריכת חומרים ממכרים. אלה הם גורמי הסיכון המרכזיים לסוכרת מסוג 2.

סרטן השד – אבחון מוקדם מציל חיים
03/10/12 | סרטן
סרטן השד הוא סרטן מאד שכיח אצל נשים ומקורו ברקמות השד העוטפות את בלוטות החלב. סרטן השד ידוע כסרטן שיכול לשלוח גרורות לאברים חיוניים בגוף אם לא התגלה בשלב מוקדם.

חשיבות ביטוח בריאות פרטי
בשנת 1995 נחקק חוק בריאות ממלכתי הקובע כי כל אדם במדינת ישראל זכאי לביטוח בריאות מטעם הביטוח הלאומי.

סוגים שונים של ביטוח רכב
03/06/12 | ביטוח רכב
במדינת ישראל קיים חוק הנקרא 'חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים' אשר אומר כי כל אדם אשר נפגע בתאונת דרכים זכאי לקבל פיצוי כספי בגין נזק גופני או נפשי אשר נגרם לו, הוצאות רפואיות ועוד.

השוואת ביטוח טובה בשבילכם!
24/04/12 | ביטוח רכב
לרוב האנשים ישנו לפחות סוג רכב אחד שהם חולמים שיהיה להם, ולרוב החלום מתחיל בהיותם צעירים. למרות שישנה דעה כללית כזו שאומרת שרק גברים אוהבים מכוניות, או שגברים יותר אוהבים מכוניות, הרי שבשטח לא כך הדברים, וכמובן שגם לגבי הסטיגמה שנשים נוהגות פחות טוב, ישנם אנשים רבים שיחלקו עליה.

ביטוח צד שלישי – כך תבחרו את הטוב ביותר
11/03/12 | ביטוח רכב
כמו שכולכם בוודאי יודעים, על הכביש אף אחד לא ממש בטוח, בין אם אתם נוהגים ברכב ובין אם אתם הולכי רגל. תאונות לצערנו קורות ואף אחד אינו מחוסן מפניהן. לכן, אם אתם בעלי רכב, עליכם לבטח אותו.

ביטוח צד ג – מה זה ולמי זה מתאים?
11/03/12 | ביטוח רכב
סוף סוף הגשמתם משאלה וקניתם רכב. אין זה משנה אם הרכב שקניתם הוא חדש או ישן, גדול או קטן. אתם צריכים לבטח אותו. קיימים שלושה סוגי ביטוחי רכב – ביטוח חובה, ביטוח מקיף וגם ביטוח צד ג. במאמר זה נעסוק בסוג השלישי, אך לפני כן, נציג סקירה קצרה של כל סוגי הביטוחים.

רכישת ביטוח רכב און ליין - לנסוע עם הזמן
15/01/12 | ביטוח רכב
תחילת המאה ה21 היא תקופה מרתקת מסיבות רבות. ללא ספק מדובר במעין תקופת מעבר, בה אנו עדים לשינויים מרחיקי לכת, אשר משנים מדי יום ביומו את עולמנו ואת הדרך בה אנו מתנהלים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI