דף הבית מחשבים וטכנולוגיה ERP על החשיבות של תחזוקת אשראי ואובליגו ללקוח בתוכנת הנהלת החשבונות
על החשיבות של תחזוקת אשראי ואובליגו ללקוח בתוכנת הנהלת החשבונות
אשבל טכנולוגיות 15/11/11 |  צפיות: 14532

כדי לעמוד על חשיבות האשראי והאובליגו ללקוח, יש להבין מה עומד מאחורי מושגים אלה.

האשראי שאנחנו נותנים ללקוח מורכב מחשבוניות שעליו לשלם ועדיין לא שולמו (שגם הן מתחלקות לחשבוניות שמועד פרעונן חלף וחשבוניות שמועד פרעונן טרם הגיע), תעודות משלוח שעדיין לא חויבו בחשבוניות, והזמנות פתוחות של הלקוח שאנחנו עומדים לספק.

האובליגו של הלקוח, הם צ'קים דחויים שמסר הלקוח כנגד חובותיו (וכן צ'קים שהוחזרו ע"י הבנק כאשר הוגשו לפרעון).

הסכום הכולל של אשראי ואובליגו ללקוח מייצג את סה"כ החשיפה שיש לנו מולו במקרה שהלקוח לא יוכל לעמוד בהתחיבויותיו.

יש בשוק תוכנות הנהלת חשבונות בהן האשראי והאובליגו "מתוחזקים" על ידי התוכנה עצמה וניתן לראות בכל עת את החשיפה שיש לנו מול הלקוח כאשר אנו עומדים להגדילה, אם בעת רישום של הזמנה חדשה ואם כאשר אנו עומדים לספק ללקוח משלוח נוסף של סחורה.

יש בשוק תוכנות הנהלת חשבונות מתוחכמות אף יותר בהן יכול המשתמש לרשום חוקים עיסקיים על פיהם ניתן להגדיר תקרה לאשראי ולאובליגו של הלקוח, כך שכל אימת שעומדים לרשום הזמנה חדשה או להפיק תעודת אריזה\משלוח של סחורה ללקוח, תבדוק המערכת אם יש בפעולה זו משום חריגה מהתקרה שהוכתבה תנתן אזהרה למשתמש וכן ישלחו הודעות התרעה למכותבים שהוגדרו לכך מראש.

כלומר, יש היום בשוק התוכנות להנהלת חשבונות מספר תוכנות שמספקות מידע בזמן אמת לגבי כל חריגה מתקרת האובליגו והאשראי שהוכתבה להן על ידי המשתמש מבלי שתדרש כל תחזוקה של מידע זה אלא אך ורק על פי הנתונים הנאספים במערכת ומוזנים אליה כחלק מתהליך העבודה השוטף של רישום מסמכי הזמנות, תעודות משלוח, חשבוניות, קבלות והפקדות לבנק.

שלמה אסרף, מנהל פיתוח עסקי בחברת אשבל טכנולוגיות  היצרנית של תוכנת Priority החל משנת 1986.

אשבל מתמחה בפיתוח, שיווק ויישום של מערכות Priority ו-ZOOM, תוכנות אינטגרטיביות לניהול ארגוני כולל /WMS/ERP/CRM/תוכנות לניהול שכר ונוכחות של גופים תעשייתיים, מסחריים וציבוריים בארץ ובעולם.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אשבל טכנולוגיות


 


מאמרים נוספים מאת אשבל טכנולוגיות
 
תוכנה להנהלת חשבונות בענן החששות והפתרונות
25/01/12 | תוכנה
קבלת שירותי תוכנה להנהלת חשבונות בענן אמנם מאפשרת מצד אחד, לרואה החשבון של העסק, לעבוד על תוכנת הנהלת החשבונות של העסק ממשרדיו. אך מצד שני מעלה חששות בבעל העסק, לגבי יעילות העבודה של אנשי הנהלת החשבונות, הן מבחינת ממשק המשתמש והן מבחינת אבטחת המידע.

על איחזור מידע בתוכנה להנהלת חשבונות
25/01/12 | תוכנה
כפי שסקרנו במאמרים קודמים, יעילות העבודה בתוכנת הנהלת החשבונות ניתנת לבחינה בשני נושאים עיקריים, היכולת להגיע למידע המבוקש בזמן הקצר ביותר והיכולת לרשום נתונים לתוכנה או לקולטם ממקורות שונים במאמץ הנמוך ביותר. לרשות המשתמש בתוכנה להנהלת חשבונות אוסף של כלים לאיחזור מידע כפי שיובא בסקירה שלהלן.

על יעילות העבודה בתוכנה להנהלת חשבונות
10/01/12 | ERP
יעילות העבודה בתוכנת הנהלת החשבונות ניתנת לבחינה בשני נושאים עיקריים, היכולת להגיע למידע המבוקש בזמן הקצר ביותר והיכולת לרשום נתונים לתוכנה או לקולטם ממקורות שונים במאמץ הנמוך ביותר. המרכיבים המתוארים כאן מתיחסים לניצול של קשרים בין ישויות תוכנת הנהלת החשבונות כדי לתת למשתמש אפשרות להגיע למידע המבוקש בהקלקה אחת או שתיים.

על קלות התנועה (נוויגציה) בתוכנה להנהלת חשבונות
05/01/12 | ERP
ליכולת התנועה (להלן – נוויגציה) בתוכנת הנהלת החשבונות חשיבות רבה הן לגבי הקלות התפעולית והן לגבי זמן הלימוד שנדרש למשתמש חדש (שלא מכיר את המערכת) לתפעל את התוכנה. במאמר זה נסקור את המרכיבים העיקריים שמשפיעים על יכולת הנוויגציה של המשתמש בתוכנת הנהלת החשבונות.

כיצד לבחון את הידידותיות של תוכנה להנהלת חשבונות
27/12/11 | ERP
יצרני תוכנות הנהלת החשבונות נוהגים למכור את התוכנות שלהן כ"ידידותיות למשתמש". מהי תוכנת הנהלת חשבונות ידידותית?

על הקשר בין מערכת הנהלת חשבונות לטלפונים ניידים "חכמים"
במאמר זה נעסוק ביתרונות העסקיים הנובעים ממערכת הנהלת חשבונות "שמתקשרת" עם הניידים "החכמים" שנמצאים ברשות עובדי הארגון.

השילוב בין תוכנת הנהלת חשבונות למערכת שיתוף מידע – מאמר שני בסידרה
05/12/11 | ERP
במאמר זה נעסוק בהיבטים שונים של הקשר בין תוכנת הנהלת החשבונות למערכות הדואר האלקטרוני של אווטלוק וגוגל מייל, לרבות התיאור של שימושים שונים שניתן לעשות בשילוב זה.

השילוב בין תוכנת הנהלת חשבונות למערכת שיתוף מידע – מאמר ראשון בסידרה
04/12/11 | ERP
במאמר זה נעסוק בהיבטים שונים של הקשר בין תוכנת הנהלת החשבונות למערכת שיתוף המידע, לרבות התיאור של שימושים שונים שניתן לעשות בשילוב זה.

תוכנת הנהלת החשבונות כתוכנה לניהול הקשר עם הלקוחות
27/11/11 | ERP
עולם התוכנות המודרניות להנהלת חשבונות שהתפתח בשנים האחרונות, מציע מספר תוכנות אשר בנוסף ליכולות המתבקשות לצורך שירותי ניהול החשבונות של העסק, כוללות גם כליים לניהול היומיומי של העסק מול לקוחותיו.

על החשיבות של תחזוקת אשראי ואובליגו ללקוח בתוכנת הנהלת החשבונות
15/11/11 | ERP
רבים נוטים להתעלם מהחשיבות של תחזוקת האשראי והאובליגו ללקוח בתוכנת הנהלת חשבונות. מאמר זה נועד להמחיש כי המאמץ לתחזוקת נתונים אלה קטן ביותר לעומת היתרון הנובע מכך למשתמש בהקטנת הסיכון של המשתמש בבואו למכור מכירות המשך ללקוחותיו.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI