דף הבית מחשבים וטכנולוגיה ERP תוכנת הנהלת החשבונות כתוכנה לניהול הקשר עם הלקוחות
תוכנת הנהלת החשבונות כתוכנה לניהול הקשר עם הלקוחות
אשבל טכנולוגיות 27/11/11 |  צפיות: 14494

במאמר זה נציג מספר יכולות טיפוסיות שלקיומן (או אי קיומן) בתוכנת הנהלת החשבונות, משמעות רבה לניהול היום יומי של העסק.

קיומו של עסק כרוך קודם כל במערכת היחסים שהוא מקיים עם לקוחותיו. זו גם הסיבה שבשנים האחרונות התפתח ענף תוכנה שלם של תוכנות עיסקיות לניהול קישרי לקוחות. אחדים מיצרני תוכנות הנהלת החשבונות זיהו את המגמה הזו בשלב די מוקדם והוסיפו את הפונקציונאליות הבסיסית של ניהול קישרי הלקוחות לחבילה של תוכנת הנהלת החשבונות. מדובר בעיקר בניהול ובקרה של לידים, הזדמנויות מכירה, אנשי קשר ומשימות.

יומן משימות  - מתוך הרשימה הנ"ל, הנושא החשוב ביותר הוא זה של ניהול המשימות. עולם ניהול המשימות הוא בעצם מעין יומן של נושאים לטיפול שמשותף למשתמשי המערכת, דהיינו, רשימת נושאים לביצוע של עובדי החברה. יישומו של כלי זה כחלק משיגרת העבודה בארגון, יכול להוות נקודת מיפנה בכל הקשור לטיפול בלקוחות כמו גם בנושאים שוטפים, אשר קודם לכן נוהלו במחברות פרטיות של עובדי האירגון או בקבצים פרטיים על מחשביהם האישיים.

ניהול מסמכים - כלי חשוב נוסף הוא יכולת ניהול של כל המסמכים של האירגון כחלק מתוכנת הנהלת החשבונות. באופן זה, ניתן לקשר לכרטיס הלקוח כל מסמך שנשלח ללקוח, אם מדובר בהסכם התקשרות, או מכתב על פיגור בתשלום וכו'. היתרון של יכולת זו בכך שהגישה למסמך היא דרך ההקשר הלוגי שלו (הקשר ללקוח) ולא דרך ספריה כלשהי (ספריית הסכמי התקשרות למשל) שמישהו מיקם במקום כלשהו, בעוד שעובד אחר עשוי למקם את המסמכים הנשלחים על ידו לאותו לקוח – בתוך ספריה אחרת (ספריית הודעות התראה) אותה מצא לנכון לפתוח.

דוגמאות אלו הן טעימה מן הכלים לניהול השוטף של העסק שמובנים בתוכנות הנהלת החשבונות המודרניות.

כותבת המאמר: קרן שרר טיבר, מנהלת היישום בחברת אשבל טכנולוגיות  היצרנית של תוכנת Priority החל משנת 1986.

אשבל מתמחה בפיתוח, שיווק ויישום של מערכות Priority ו-ZOOM, תוכנות אינטגרטיביות לניהול ארגוני כולל WMS/ERP/CRM של גופים תעשייתיים, מסחריים וציבוריים בארץ ובעולם.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אשבל טכנולוגיות


 


מאמרים נוספים מאת אשבל טכנולוגיות
 
תוכנה להנהלת חשבונות בענן החששות והפתרונות
25/01/12 | תוכנה
קבלת שירותי תוכנה להנהלת חשבונות בענן אמנם מאפשרת מצד אחד, לרואה החשבון של העסק, לעבוד על תוכנת הנהלת החשבונות של העסק ממשרדיו. אך מצד שני מעלה חששות בבעל העסק, לגבי יעילות העבודה של אנשי הנהלת החשבונות, הן מבחינת ממשק המשתמש והן מבחינת אבטחת המידע.

על איחזור מידע בתוכנה להנהלת חשבונות
25/01/12 | תוכנה
כפי שסקרנו במאמרים קודמים, יעילות העבודה בתוכנת הנהלת החשבונות ניתנת לבחינה בשני נושאים עיקריים, היכולת להגיע למידע המבוקש בזמן הקצר ביותר והיכולת לרשום נתונים לתוכנה או לקולטם ממקורות שונים במאמץ הנמוך ביותר. לרשות המשתמש בתוכנה להנהלת חשבונות אוסף של כלים לאיחזור מידע כפי שיובא בסקירה שלהלן.

על יעילות העבודה בתוכנה להנהלת חשבונות
10/01/12 | ERP
יעילות העבודה בתוכנת הנהלת החשבונות ניתנת לבחינה בשני נושאים עיקריים, היכולת להגיע למידע המבוקש בזמן הקצר ביותר והיכולת לרשום נתונים לתוכנה או לקולטם ממקורות שונים במאמץ הנמוך ביותר. המרכיבים המתוארים כאן מתיחסים לניצול של קשרים בין ישויות תוכנת הנהלת החשבונות כדי לתת למשתמש אפשרות להגיע למידע המבוקש בהקלקה אחת או שתיים.

על קלות התנועה (נוויגציה) בתוכנה להנהלת חשבונות
05/01/12 | ERP
ליכולת התנועה (להלן – נוויגציה) בתוכנת הנהלת החשבונות חשיבות רבה הן לגבי הקלות התפעולית והן לגבי זמן הלימוד שנדרש למשתמש חדש (שלא מכיר את המערכת) לתפעל את התוכנה. במאמר זה נסקור את המרכיבים העיקריים שמשפיעים על יכולת הנוויגציה של המשתמש בתוכנת הנהלת החשבונות.

כיצד לבחון את הידידותיות של תוכנה להנהלת חשבונות
27/12/11 | ERP
יצרני תוכנות הנהלת החשבונות נוהגים למכור את התוכנות שלהן כ"ידידותיות למשתמש". מהי תוכנת הנהלת חשבונות ידידותית?

על הקשר בין מערכת הנהלת חשבונות לטלפונים ניידים "חכמים"
במאמר זה נעסוק ביתרונות העסקיים הנובעים ממערכת הנהלת חשבונות "שמתקשרת" עם הניידים "החכמים" שנמצאים ברשות עובדי הארגון.

השילוב בין תוכנת הנהלת חשבונות למערכת שיתוף מידע – מאמר שני בסידרה
05/12/11 | ERP
במאמר זה נעסוק בהיבטים שונים של הקשר בין תוכנת הנהלת החשבונות למערכות הדואר האלקטרוני של אווטלוק וגוגל מייל, לרבות התיאור של שימושים שונים שניתן לעשות בשילוב זה.

השילוב בין תוכנת הנהלת חשבונות למערכת שיתוף מידע – מאמר ראשון בסידרה
04/12/11 | ERP
במאמר זה נעסוק בהיבטים שונים של הקשר בין תוכנת הנהלת החשבונות למערכת שיתוף המידע, לרבות התיאור של שימושים שונים שניתן לעשות בשילוב זה.

תוכנת הנהלת החשבונות כתוכנה לניהול הקשר עם הלקוחות
27/11/11 | ERP
עולם התוכנות המודרניות להנהלת חשבונות שהתפתח בשנים האחרונות, מציע מספר תוכנות אשר בנוסף ליכולות המתבקשות לצורך שירותי ניהול החשבונות של העסק, כוללות גם כליים לניהול היומיומי של העסק מול לקוחותיו.

על החשיבות של תחזוקת אשראי ואובליגו ללקוח בתוכנת הנהלת החשבונות
15/11/11 | ERP
רבים נוטים להתעלם מהחשיבות של תחזוקת האשראי והאובליגו ללקוח בתוכנת הנהלת חשבונות. מאמר זה נועד להמחיש כי המאמץ לתחזוקת נתונים אלה קטן ביותר לעומת היתרון הנובע מכך למשתמש בהקטנת הסיכון של המשתמש בבואו למכור מכירות המשך ללקוחותיו.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI