דף הבית מחשבים וטכנולוגיה תוכנה תוכנה להנהלת חשבונות בענן החששות והפתרונות
תוכנה להנהלת חשבונות בענן החששות והפתרונות
אשבל טכנולוגיות 25/01/12 |  צפיות: 5280

בעל עסק העומד בפני השאלה "האם לבחור תוכנת הנהלת חשבונות בענן?" עומד למעשה בפני החלטה רחבה הרבה יותר.

אחד החששות הנפוצים ביותר הוא – האם לא תהיה פגיעה ביעילות העבודה של אנשי הנהלת החשבונות של העסק כאשר השירות של תוכנת הנהלת החשבונות ינתן "בענן".

החשש אכן מוצדק. לכן, יש חשיבות ראשונה במעלה לבחור שירותי הנהלת חשבונות בענן שממשק המשתמש שלהם דומה לממשק המקובל בתוכנות המותקנות באתר הלקוח.

היום קיים הצע של תוכנות להנהלת חשבונות בענן שיכולות לתפקד בצורה דומה לתוכנת הנהלת חשבונות המותקנת במשרדי העסק.

ספקי התוכנות להנהלת חשבונות עמדו על חשיבות נקודה זו והיום יש רבים המציעים את שירותי התוכנה בענן תוך הסתמכות על יכולת של השרתים (בענן) לספק שירותי כניסה "מרחוק" לתוכנה שבעצם נבנתה לעבודה בשרת מקומי (המותקן אצל הלקוח), או בשפת אנשי המיקצוע שירותי "טרמינל סרבר".

לשיטה זו יש מגבלת אבטחה שאין להתעלם ממנה. כאשר מאפשרים למשתמשים להכנס לשרת בדרך זו, בעצם חושפים את השרת כולו לעולם החיצוני. כלומר, ברגע שמישהו בעולם החיצוני מצליח "לפצח" את הסיסמא של אחד המשתמשים, בעצם הוא מקבל גישה לשרת כאשר מכאן הדרך קצרה (עבורו) לבצע שימוש לרעה ביכולות השרת, שלא לדבר על האפשרות של השחתת הנתונים המוחזקים בו.

כדי לפתור בעיה זו פנו מספר ספקים של תוכנה להנהלת חשבונות לפתרון המבוסס על ממשק משתמש שהותאם מראש לעבודה "בענן" המבוסס על "עמודי" HTML. הבעיה העיקרית של ממשק זה הינה האיטיות וסירבול העבודה לעומת הממשק לו הורגלו המשתמשים בעבודה מול תוכנה המותקנת על שרת במשרדי העסק.

מספר מצומצם של ספקי תוכנה להנהלת חשבונות מספק ממשק משתמש המבוסס על פלטפורמות חדשניות המעניקות חווית משתמש בעבודה על התוכנה "בענן" שהיא דומה לזו לה הורגלו המשתמשים בעבודה על התוכנה "המקומית".

כותבת המאמר: קרן שרר טיבר, מנהלת פיתוח עסקי חו"ל בחברת אשבל טכנולוגיות  היצרנית של תוכנת Priority החל משנת 1986.

אשבל מתמחה בפיתוח, שיווק ויישום של מערכות Priority ו-ZOOM, תוכנות אינטגרטיביות לניהול ארגוני כולל WMS/ERP/CRM של גופים תעשייתיים, מסחריים וציבוריים בארץ ובעולם


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אשבל טכנולוגיות


 


מאמרים נוספים מאת אשבל טכנולוגיות
 
תוכנה להנהלת חשבונות בענן החששות והפתרונות
25/01/12 | תוכנה
קבלת שירותי תוכנה להנהלת חשבונות בענן אמנם מאפשרת מצד אחד, לרואה החשבון של העסק, לעבוד על תוכנת הנהלת החשבונות של העסק ממשרדיו. אך מצד שני מעלה חששות בבעל העסק, לגבי יעילות העבודה של אנשי הנהלת החשבונות, הן מבחינת ממשק המשתמש והן מבחינת אבטחת המידע.

על איחזור מידע בתוכנה להנהלת חשבונות
25/01/12 | תוכנה
כפי שסקרנו במאמרים קודמים, יעילות העבודה בתוכנת הנהלת החשבונות ניתנת לבחינה בשני נושאים עיקריים, היכולת להגיע למידע המבוקש בזמן הקצר ביותר והיכולת לרשום נתונים לתוכנה או לקולטם ממקורות שונים במאמץ הנמוך ביותר. לרשות המשתמש בתוכנה להנהלת חשבונות אוסף של כלים לאיחזור מידע כפי שיובא בסקירה שלהלן.

על יעילות העבודה בתוכנה להנהלת חשבונות
10/01/12 | ERP
יעילות העבודה בתוכנת הנהלת החשבונות ניתנת לבחינה בשני נושאים עיקריים, היכולת להגיע למידע המבוקש בזמן הקצר ביותר והיכולת לרשום נתונים לתוכנה או לקולטם ממקורות שונים במאמץ הנמוך ביותר. המרכיבים המתוארים כאן מתיחסים לניצול של קשרים בין ישויות תוכנת הנהלת החשבונות כדי לתת למשתמש אפשרות להגיע למידע המבוקש בהקלקה אחת או שתיים.

על קלות התנועה (נוויגציה) בתוכנה להנהלת חשבונות
05/01/12 | ERP
ליכולת התנועה (להלן – נוויגציה) בתוכנת הנהלת החשבונות חשיבות רבה הן לגבי הקלות התפעולית והן לגבי זמן הלימוד שנדרש למשתמש חדש (שלא מכיר את המערכת) לתפעל את התוכנה. במאמר זה נסקור את המרכיבים העיקריים שמשפיעים על יכולת הנוויגציה של המשתמש בתוכנת הנהלת החשבונות.

כיצד לבחון את הידידותיות של תוכנה להנהלת חשבונות
27/12/11 | ERP
יצרני תוכנות הנהלת החשבונות נוהגים למכור את התוכנות שלהן כ"ידידותיות למשתמש". מהי תוכנת הנהלת חשבונות ידידותית?

על הקשר בין מערכת הנהלת חשבונות לטלפונים ניידים "חכמים"
במאמר זה נעסוק ביתרונות העסקיים הנובעים ממערכת הנהלת חשבונות "שמתקשרת" עם הניידים "החכמים" שנמצאים ברשות עובדי הארגון.

השילוב בין תוכנת הנהלת חשבונות למערכת שיתוף מידע – מאמר שני בסידרה
05/12/11 | ERP
במאמר זה נעסוק בהיבטים שונים של הקשר בין תוכנת הנהלת החשבונות למערכות הדואר האלקטרוני של אווטלוק וגוגל מייל, לרבות התיאור של שימושים שונים שניתן לעשות בשילוב זה.

השילוב בין תוכנת הנהלת חשבונות למערכת שיתוף מידע – מאמר ראשון בסידרה
04/12/11 | ERP
במאמר זה נעסוק בהיבטים שונים של הקשר בין תוכנת הנהלת החשבונות למערכת שיתוף המידע, לרבות התיאור של שימושים שונים שניתן לעשות בשילוב זה.

תוכנת הנהלת החשבונות כתוכנה לניהול הקשר עם הלקוחות
27/11/11 | ERP
עולם התוכנות המודרניות להנהלת חשבונות שהתפתח בשנים האחרונות, מציע מספר תוכנות אשר בנוסף ליכולות המתבקשות לצורך שירותי ניהול החשבונות של העסק, כוללות גם כליים לניהול היומיומי של העסק מול לקוחותיו.

על החשיבות של תחזוקת אשראי ואובליגו ללקוח בתוכנת הנהלת החשבונות
15/11/11 | ERP
רבים נוטים להתעלם מהחשיבות של תחזוקת האשראי והאובליגו ללקוח בתוכנת הנהלת חשבונות. מאמר זה נועד להמחיש כי המאמץ לתחזוקת נתונים אלה קטן ביותר לעומת היתרון הנובע מכך למשתמש בהקטנת הסיכון של המשתמש בבואו למכור מכירות המשך ללקוחותיו.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI