דף הבית חינוך ולימודים חינוך ולימודים - אחר לימודי שוק ההון לכל מי שמתעניין
לימודי שוק ההון לכל מי שמתעניין
אריאל 20/06/12 |  צפיות: 50871


לפעמים בזמן דפדוף בעיתון או באפליקציה בסמרטפון קופצת לעין כותרת שעוסקת בענייני כספים. לרוב היא קשורה לצמיחה, קריסה, מכירות, רווח והיא מסקרנת מאוד.
הבעיה היחידה שהמלל שמגיע אחריה לא תמיד כל כך מובן.
מינוף, קופות גמל, קונצרן, תעודות סל, תשואה - כל אלה מושגים שנשמעים שחוזרים באמצעי התקשורת השונים.
מושגים אלה, למעשה, מגיעים מעולם עשיר מאוד בידע ובהזדמנויות כלכליות - הוא עולם שוק ההון.

בהמשך הטקסט נבחן את נושא לימודי שוק ההון ונציין דגשים ספציפיים למי שרוצה ללמוד את הנושא - כדי לבסס נקודת התחלה ראויה.

קהל היעד ללימודים

קהל היעד של לימודי שוק ההון מורכב ברובו מצעירים בעלי אוריינטציה פיננסית ועיסקית, אשר מעוניינים להשתלב בעולם הפיננסי ולפתח קריירה בתחום. מלבדם ניתן לציין גם אנשים אשר מעוניינים להרחיב את ידיעותיהם בתחום הפיננסי על מנת להתקדם בעבודתם או לבצע הסבת מקצוע.

התמקצעות במסגרת לימודי שוק ההון

לימודי שוק ההון מתפרשים על מגוון תחומים והידע הוא עצום.
קורסים רבים מציעים הסברים בסיסיים והקניית ידע על שוק ההון ועל התהליכים המתרחשים.
קורסים אחרים בוחרים להתמקד בכל שוק בנפרד כמו שוק המעוף, קורס השקעות שמתרכז ספציפית בהשקעות מוצלחות, שוק המניות ועוד.
קורסים מתקדמים אלה הם שלב חשוב של לימודי שוק ההון כי הם למעשה ממקצעים באותו נושא. לרוב, הבנה מעמיקה מביאה לרווחים גבוהים יותר מהמסחר.

מהם מסלולי הלימוד הקיימים לתואר ראשון?

הידעתם? קיימים תארים בנושאי שוק ההון! ישנם מספר תארים שקשורים לנושא שוק ההון, כגון תואר ראשון במימון או תואר במנהל עסקים בהתמחות בשוק ההון. היות ומטרתם של מסלולים אלו היא להכשיר את הסטודנטים לקחת חלק פעיל בשוק ההון לאחר סיום לימודיהם, הם מכילים קורסים בשוק ההון בנושאים הרלוונטיים לפרקטיקה שתידרש מהם בסיום הלימודים, כגון סטטיסטיקה, מיומנויות ניהול, התנהלות מול דוחות כספיים, ניהול תיקי השקעות, שימושי מחשב ועוד.

שווקי ההון הם הכוח המניע מאחורי הכלכלה העולמית, חשיבותם גדולה מתמיד ולכן המקצועות הקשורים בניהול ועבודה בשוק ההון מוסדו לתארים וקורסים שניתן ללמוד באוניברסיטאות, מכללות ומכוני קורסים שונים. לימודי שוק ההון הם כלי חשוב עבור אלו המעוניינים להשתתף במשחק הפיננסי ולהיות חלק בעולם מרגש ומאתגר אשר ברוב המקרים גם מתגמל את המשתתפים בו. נשאר לנו לאחל בהצלחה למי שרוצה ללמוד - ובהצלחה בהמשך!


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אריאל


 


מאמרים נוספים מאת אריאל
 
תמונות מצחיקות - כל הצחוקים כל הזמן
מרגישים מעט מדוכדכים או משועממים? בא לכם להרים קצת את מצב הרוח, לחייך או אפילו ליפול מצחוק? לא סתם הפך המשפט "תמונה אחת שווה אלף מילים" כה שגור. לא תאמינו מה תמונה אחת מקורית ומצחיקה יכולה לעשות.

משלוחי פרחים - מתנה נהדרת ליולדת
משלוחי פרחים הם מתנה נהדרת ליולדות, לנשים ביום האישה ולחוגגים ימי הולדת. השירות הנפוץ ביותר הוא שמתקשרים לחנויות שעושות משלוחי פרחים, מבררים לגבי עלויות וגדלים של הזרים, ומזמינים טלפונית.

לימודים אקדמאיים- לא לכל אחד
התואר ראשון מוענק לאלו שסיימו את תקופת הלימודים שלהם בהצלחה (בציון הנדרש), התואר מוענק בדרך כלל במסגרת לימודים שנמשכת לאורך שלוש שנים. יחד עם זאת- ישנם לימודים לתואר ראשון שנמשכים גם ארבע שנים ואף חמש שנים כמו במקרה של לימודי עיצוב ואדריכלות.

תואר שני- כל המידע המעודכן על לימודים מתקדמים
לימודים לתואר שני הם לימודי התמחות והעמקה בכל מיני נושאי לימוד, עליכם להכיר כי לימודי התואר הראשון לא חייבים להיות מקבילים לתואר השני ולמעשה מותר ללמוד תחום התמחות שונה לחלוטין מהלימודים בתואר הראשון.

תואר שני- כל המידע המעודכן על לימודים מתקדמים
לימודים לתואר שני הם לימודי התמחות והעמקה בכל מיני נושאי לימוד, עליכם להכיר כי לימודי התואר הראשון לא חייבים להיות מקבילים לתואר השני ולמעשה מותר ללמוד תחום התמחות שונה לחלוטין מהלימודים בתואר הראשון.

כל מה שרצית לדעת על לימודי שוק ההון
במהלך לימודי שוק ההון התלמידים בקורס זה רוכשים ידע עצום במקצוע הכלכלה, מנה"ע, החוק והמשפט והשיווק. ההתמחות בלימודים מגוונים בתחום הזה מתפקדת כנקודת מפתח לאנשים ששואפים להתקדם בעולם הזה והיות שכך הם מומלצים אף לאלו שכבר עובדים בתחום.

ההרשמה לפסיכומטרי דורשת בדיקה מעמיקה ויעילה
המודעות לציוני פסיכומטרי גבוהה מאוד כיום, משום כך, בכל עיר כמעט יהיה באפשרותכם למצוא כמה בתי ספר ללימוד פסיכומטרי, אך כיצד יש לבחור בניהם? ראשית לבחון את סגל המורים והאם יש להם ניסיון בלימודים מסוג זה.

הסמכה בלימודי משפטים לאקדמאיים
בעלי תואר אקדמי במקצועות שונים שמעניין אותם להגדיל את ידיעותיהם באופן שיהיה בו דברים גם מהעולם החוקי מסוגלים להתעניין במסלול אקדמי זה, שנועד לאנשים שכבר מחזיקים תואר אקדמי.

לעשות שיחות מארה"ב לישראל ולא לשלם בהגזמה
השתדרגות מעניינת וזריזה של התשתית ותחרות בין חברות טובה לצרכן בין הרבה ספקיות אמצעי תקשורת, אין יותר סינדיקט של ספקית סלולר יחידה. בימינו אפשר לעשות שיחות לארץ בכל מקום בעולם כולו, בכל שעה בלי פחד ממחירי ביצוע שיחה רמים באופן קיצוני ואינם הגיוניים.

שירות ענן מחשוב - רלוונטי עבור כל עסק
כדי שהלקוח לא יציב בבית העסק שלו שרת מחשב ממשי, בעל העסק קונה מוצרי שרתים ומשאבים של שרתים, כמו שמזמינים שירות מספקית אחרת, היא למעשה הספקית של מחשוב הענן.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI