דף הבית רפואה ובריאות רפואה משלימה למה רפואה טבעית?
למה רפואה טבעית?
יסמין חיו 24/12/12 |  צפיות: 3942

הרפואה הקונבנציונאלית טבועה עמוק בהרגלים שלנו - אנו רגילים לקחת משככי כאבים כדי להיפטר ממיחושים שונים, עוד לפני שניתן להם הזדמנות לעבור מעצמם, אנו סומכים על רופא המשפחה שלנו שיאבחן מה גורם לבעיות שלנו ומצפים ממנו שיפתור אותן, ובמיוחד - אנו רגילים לרפואה כזו, המטפלת בנו רק כאשר אנו חולים, או חשים כאב כלשהו. אנו איננו נזקקים לרפואה מסוג זה כל עוד אנו בריאים וחשים בטוב.

אבל אם נחשוב לרגע, נבין כי הרפואה שאליה אנו רגילים היא מוגבלת מאוד, לפעמים אפילו בטיפול בסימפטומים שכיחים ולכאורה פשוטים מאוד. דוגמה לכך היא כאבי ראש. רבים מאתנו סובלים מעת לעת מבעיה זו, אך רובנו לא יודעים מהי הסיבה לכך, או כיצד ניתן למנוע את חזרתם של הכאבים מידי כמה ימים. מה עושים? אם נלך לרופא ניווכח שברוב המקרים לא יהיה לו מזור עבורנו ונצטרך להסתפק במרשם לאקמול, שיכול דווקא לעזור, אבל לא לפתור את הבעיה.

הרפואה הטבעית, המכונה גם רפואה משלימה או רפואה אלטרנטיבית, מציעה שיטות טיפול שונות, ברוב המקרים פחות חודרניות, אשר יכולות במקרים רבים להביא להקלה משמעותית בסימפטומים שלא הובנו נכון על ידי נציגי הרפואה המערבית. דוגמה מוכרת לכך היא תסמינים שונים בזמן הריון, כגון כאבי גב, צרבות ובחילות, חולשה ועוד. שיטות הטיפול מן המזרח הרחוק כגון שיאצו, רפלקסולוגיה ודיקור סיני מיטיבות לתת מענה לסימפטומים אלה.

הרפואה הסינית היא המזוהה ביותר עם השם "רפואה טבעית", על אף שישנן גם שיטות טיפול אחרות. הרפואה הסינית מסתכלת על גוף האדם כמכלול, ולכן המטפל יתעניין לא רק בתלונה המרכזית של המטופל, אלא יברר את מצבו הכללי ויאבחן אותו בהתאם לכך. פעמים רבות שמגיעים למטפל ברפואה סינית, אנו מתבקשים להוציא את הלשון - כיוון שצבע הלשון נותן למטפל מידע אבחוני לגבי מקור הבעיה. זוהי דוגמה לכך שההסתכלות איננה מקומית, אלא כללית יותר.

ניתן לסכם את היתרונות של הרפואה הטבעית כך:

  • טיפולים טבעיים יותר - הרפואה הטבעית מציעה הרבה טיפולי מגע, טיפול באמצעות צמחי מרפא ועוד. אלה הן שיטות עדינות יותר בהשוואה לתרופות, והן פחות מזיקות לגופנו.
  • הסתכלות על הגוף כמערכת אחת - פעמים רבות, כמה סימפטומים לכאורה לא קשורים, מתחברים יחדיו באמצעות הרפואה המשלימה, וכך פתרון כללי אחד מביא לשיפור באיכות החיים של המטופל.
  • הבנת שורש הבעיה - הטיפול הוא לא רק בסימפטום עצמו, אלא בגורם למחלה, כך ניתן למנוע הישנות התופעה.
  • מניעת מחלות ולא רק טיפול בחולי - העבודה על הבריאות צריכה להיעשות גם כשאנו בריאים, על מנת למנוע את המחלה. הכוונה היא לתזונה בריאה ושמירה על אורח חיים בריא.
  • הצעת פתרון לסימפטומים שהרפואה הרגילה לא יכולה להם - הרפואה הטבעית מציעה כאמור מזור לתופעות כמו כאבי ראש, שברפואה הרגילה אין להן פתרון של ממש.

דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יסמין חיו


 


מאמרים נוספים מאת יסמין חיו
 
הכשרת מאמנים אישיים
מאמן אישי שעבר הכשרה מקצועית, הוא בעל כל הכלים והידע הדרושים על מנת לעזור למתאמנים שלו להשיג את המטרות שהם מציבים לעצמם בתהליך האימון האישי.

למה רפואה טבעית?
מהם יתרונותיה של הרפואה הטבעית על פני הרפואה המערבית? כיום רבים פונים לרפואה משלימה על מנת למצוא מזור לבעיות שונות שלא נמצא להן פתרון אצל רופא המשפחה.

למה אני לא מצליח בדיאטה לבד?
כשאנו ננסים לעשות דיאטה בעצמנו, ללא ליווי תזונאית או קבוצת תמיכה, הרבה פעמים הסיכויים נגדנו, ואנו לא מצליחים לרזות ולשמור על התוצאות. מה הסיבה לכישלון הדיאטות?

מה שותים בזמן דיאטה?
בזמן דיאטה חשוב מאוד להקפיד על שתייה של מים בכמות מספקת. מדוע זה כה חשוב? ומה אפשר לעשות כדי לשתות נכון במהלך היום?

איך לאכול מגוון גם בזמן דיאטה?
11/10/12 | דיאטה
הצעות מעניינות לגיוון של התפריט שלכם בזמן דיאטה. ארוחת בוקר, ערב, צהריים או ארוחת ביניים יכולה להיות מעניינת - ולא חייבים לאכול כל יום אותו דבר!

אחרי החגים מגשימים חלומות
זהו הקץ לדחיינות. כעת אנו רוצים באמת להגשים את החלומות שלנו ולהתגבר על המכשולים המונעים מאיתנו להצליח. אימון אישי עם מאמן אישי מוסמך מסייע מאוד בהגשמת היעדים.

המלצות לתפריט מאוזן בזמן חופשה
12/09/12 | דיאטה
יוצאים לחופשה בחג או בסוף השבוע? נפלא. רק חבל להרוס את הדיאטה בגלל כמה ימים של כיף. הכנו עבורכם כמה המלצות כיצד לצאת לנופש ולהינות, אך עדיין להישאר במסגרת המותר לפי הדיאטה שלכם.

נמאס לך מהעבודה - מה עושים?
לאחר שנים רבות באותו תפקיד ובאותה חברה, לאנשים רבים נמאס ורוצים לעשות שינוי בקריירה. אחת האפשרויות היא להקים עסק עצמאי בתור מאמן אישי. המאמר מסביר מהם היתרונות של עסק עצמאי, ומדוע כדאי לפנות לאימון אישי.

טיפים לבישול בריא לדיאטה
02/08/12 | דיאטה
לרבים מאתנו חשוב אכול מזון בריא ולהכין כמה שיותר מן המזון בבית ולא לקנות מזון מוכן המזיק לבריאות. אם גם לכם חשוב לאכול בריא, יש לנו כאן כמה עצות עבורכם כיצד לעשות זאת בבית.

מדוע מזון מטוגן איננו מומלץ?
26/06/12 | דיאטה
כידוע, אכילת שומנים איננה מומלצת בדיאטה. אבל מדוע? ומה ההבדל בין שומנים מסוגים שונים? מאמר זה מסביר על הצורך בשומנים בגופנו, ומדוע כדיא להימנע מטיגון בשמן, לא רק בשמן דיאטה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI