דף הבית בניין ואחזקה נדל"ן תמא 38
תמא 38
רחלי 22/05/13 |  צפיות: 4085

תמא 38 הינה תכנית מתאר ארצית שמטרתה לחזק מבנים, לאחר בנייתם, מפני אסונות טבע ובמיוחד רעידות אדמה. תכנית תמ"א 38 נהגתה כדי למנוע קריסה של מבנים ולמנוע אסונות כבדים שיכללו הרוגים, פצועים ופגיעה ברכוש. בתים שנבנו משנות השבעים בדרך-כלל נבנו על-פי תקנות שונות אשר מבטיחים את עמידותם במקרים של רעידות אדמה. הבעיה היא שמבנים ישנים לא נבנו בהכרח על-פי תקנים אשר מבטיחים עמידות בפני אסונות שונים. תמ"א 38 היא תקנה שנועדה עבור מבנים אלו בדיוק, זאת אומרת מבנים קיימים ישנים, כדי להבטיח את עמידותם. כדי להוציא את תכנית תמא 38 לפועל המדינה נתנה הטבות שונות לבעלי דירות כדי שיישמו אותה.תמא 38 היא תקנה או תכנית שקשה ליישם אותה משום שהיא דורשת כספים רבים מצד בעלי בניינים ודירות. בגלל סיבה זו המדינה נותנת הטבות שונות, שנקבעו מראש, למי שיישם את תכנית תמא 38. עם זאת, תמא 38 היא תכנית אשר נהגתה לשמירה על כלל הציבור ועל טובתו. כל בעלי הדירות, הבתים והמבנים יירצו שהמבנה ייעמוד על תלו ולא ייפגע אם חלילה תהיה רעידת אדמה גדולה בישראל. עורכי דין שונים מתמחים בהשלכות המשפטיות של יישום תקנה תמא 38. תמא 38 מעודדת בעלי בתים ונכסים לחזק את המבנה שלהם.אשד התחדשות עירונית היא אכן פתרון חשוב שנועד למנוע בעיות של קריסת מבנים. עם זאת, אין וודאות שיישומה של תכנית תמא 38 אכן תמנע קריסה של בניינים ישנים במקרה של רעידת אדמה. תמא 38 היא הפתרון הטוב ביותר, או לפחות פתרון פרקטי ויעיל, של הממשלה לבעיה קיימת. על אף יתרונות התכנית אין שום בטחון שחס וחלילה, במקרה אמת חיזוק מבנים ישנים בצורה זו או אחרת יימנע את התמוטטותם. למרות הביקורת עדיין ממשיכים ליישם את תכנית תמא 38.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 רחלי


 


מאמרים נוספים מאת רחלי
 
משלוחי פרחים
26/06/13 | קניות
משלוחי פרחים או אמצעי פופולארי מאד זה שנים ארוכות. מרבית האנשים מחזיקים בשגרת יום עמוסה שמקשה עליהם לשמור על קשר עם חברים או להקדיש זמן על מנת ללכת ולחפש עבורם מתנות ליום הולדת או לאירועים אחרים.

ביתנים לתערוכה
26/06/13 | מכירות
כאשר אתם מתכננים להשתתף בתערוכה קרובה העוסקת בתחום אותו אתם מעוניינים לשווק, אל תהססו לפנות אל חברה המתמחה בתכנון ובארגון של תערוכות ודוכנים לתערוכות.

ליסינג
19/06/13 | ביטוח רכב
ליסינג היא שיטה להתנייד על ידי רכב, ללא קנייתו. משמע בלי לשלם עליו את כל ההוצאות החודשיות והשנתיות שצריך לשלם כל אדם שרכש רכב אם חדש או ישן זה לא משנה. הולכים לסוכנות שפועלת בדרך ליסינג אם לחברות או לאנשים פרטיים

אימון עסקי
אימון עסקי הוא למעשה חלק מתהליך האימון האישי, או כפי שנקרא כיום קאוצינג. להבדיל מהאימון האישי,

ג'קוזי
03/06/13 | גינון
אחד היתרונות היותר גדולים של בריכת הג'קוזי הוא שהוא יכול לשמש כבילוי מפנק לכל ימות וענות השנה,

מעקות אלומניום
29/05/13 | שיפוצים
מעקות אלומיניום בדומה למשפחת מעקות הנירוסטה, גם מעקות האלומיניום כיום מתפקדים כסורגים

חדרי תינוקות
23/05/13 | ריהוט
חדרי תינוקות הם חדרים שבדרך כלל מעצבים אותם באהבה רבה, על מנת שלתינוק יהיה נוח ונעים ככל האפשר ועל מנת שההורים ירגישו שהם יצרו סביבת מגורים מושלמת בשביל התינוק האהוב שלהם.

תמא 38
22/05/13 | נדל"ן
תמא 38 הינה תכנית מתאר ארצית שמטרתה לחזק מבנים, לאחר בנייתם, מפני אסונות טבע ובמיוחד רעידות אדמה

מיטות נוער
22/05/13 | רהיטים
מיטות נוער נרכשות עבור הילדים הבוגרים יותר. יש מיטות נוער אשר אפשר לרכוש עדיין בגיל צעיר והמיטות מתאימות את עצמן על יד הסרת חלקים

משרד חקירות/3
21/05/13 | חקירות
משרד חקירות הינו משרד אשר מנהל חקירות פרטיות בתחומים שונים. לעתים משרד חקירות מתמחה בסוג מסוים של חקירות ולעתים משרד חקירות עוסק בחקירות מסוגים שונים לגמרי.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI