דף הבית אינטרנט והחיים ברשת אינטרנט ועסקים מקוונים האם הפרסום בגוגל אכן שווה
האם הפרסום בגוגל אכן שווה
דורון עמית 26/07/13 |  צפיות: 4480

האם הרשתות החברתיות עושות את זה

האם "פייסבוק" בראש ושאר הרשתות אכן עושות לנו את זה?

ומה זה, זה?

הפעם אני כותב על מחשבות של אנשים אשר מעוניינים להקים עסקים ואת פלטפורמת השיווק הם משאירים לפייסבוק לעשות עבורם את קליטת הלקוחות! האם זה נכון? האם עסק יכול להתקיים דרך הרשתות החברתיות? או אולי ייחודי סגולה הם אלה שיכולים להיעזר ברשת החברתית על מנת להעלות מודעות למוצר ומקור המכירה!

כמי שנותן ייעוץ עסקי אני מבין יזמים כאלה ואחרים בתחומים שונים אשר מאד רוצים להקים עסק, מבינים כי השוק מלא בכול מקצוע או שירות, אבל בכול זאת מבין שיש לו עסק טוב, או מוצר טוב, או שירות שבטח יש מישהו שצריך. והשאלה הנשאלת האם באמת הרשתות החברתיות ובראשם "פייסבוק" אכן יכולות להרים עסק או מיזם.

אז אם תשאלו אותי, אז בוודאי שפייסבוק היא לא הבמה לשים שם את העסק או המיזם.

פייסבוק והרשתות החברתיות מתאימות בכדי להעביר מסרים, תמונות, ברכות לבני המשפחה, להפתיע את החבר או החברה, להעלות סרטון ביו טיוב, להציג לחברות עוגה שנאפתה או תבשיל כזה או אחר ביחד עם התפריט המדויק להכנה בתקווה שאולי יבקשו ממנה להכין היא את העוגה וליהנות ממספר שקלים בארנקה. אך לא יותר מזה. פייסבוק והרשתות החברתיות הם לא במה פרסומית שתיקח מיזם ותרים אותו מעלה. ואני יודע מה חושבים כרגע אלה שבנו על הפייסבוק כפלטפורמה פרסומית על הרצון לפתיחת העסק שחשבו "לא נורא נחליט לאט, לאט וכך נתקדם" ואני ישיב "זה לא עסק" מ"זה לא מתפרנסים".

כמי שנותן ייעוץ עסקי עם אלה המדברים איתי על התחלה בפייסבוק, אפילו לא על פרסום ממומן אלה פרסום בדף פייסבוק, דף ייעודי לעסקים שיתפרסם מעצמו, שהקליקים או הלייקים יגיעו מעצמם "וכאילו שגם עם יש לייקים זה אומר שזה סימן להתעניינות ומכירה" לא! אין מכירות בפייסבוק. או יותר נכון "עדיין הפייסבוק לא משמש במה למכירות" ואת הטעות הבסיסית הזאת של כול כך הרבה יזמים וכאלה שכול כך רוצים לעשות עסקים ומיזמים יפים יש להזיז הצידה.

מי שרוצה להקים עסקים, מי שרוצה שיהיה לו עסק, מי שחושב לעשות כסף מהעסק או מהמיזם סביר שיתחיל לחשוב על אלמנטים שעולים "קצת" כסף אבל יש להם את הפוטנציאל להביא הרבה כסף ואושר ומזור ליזם.

כ יועץ עסקי אני לוקח אתכם לסביבת הפרסום והבמה המרכזית במטרה להרים את היזמות שלכם ולהזיז את העסק הלוא היא סביבת ה-WWW ביחד עם החיבור למנועי החיפוש של גוגל ואחרים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 דורון עמית

דורון עמית יועץ עסקי וגם מלווה בתחום הניהול, השיווק, המכירות, יועץ עסקי ויועץ שיווק 


מאמרים נוספים מאת דורון עמית
 
למה באמת צריך יועץ אסטרטגי
הייעוץ האסטרטגי מגיע מתוך תחום ה ייעוץ העסקי, כ יועץ עסקי אני לא מתחיל לעבוד עם עסק או חברה אשר אני לא יוצר את האסטרטגיה של העסק או החברה

היכן באמת ניתן להרויח כסף
ממעוף הציפור ניתן להבחין בדיוק מי מרויח באמת הרבה כסף. לא זה לא בעלי העסקים והחברות זה דווקה עובדי הציבור והחברות הציבוריות

רוצה לפתוח מסעדה, טיפים לניהול מסעדה
רבים הם האנשים הרוצים לפתוח מסעדדה, האומנם מסעדה זה העסק המתאים היום בישראל לפתיחה, האם נוכל להחזיק מסעדה לאורך זמן

האם יש עוד טעם לשכור יחצנים אנשי יחסי ציבור
14/11/13 | מכירות
נראה כי העולם הדיגיטלי קצת שינה את המפה של תחום יחסי הציבור בישראל, האומנם?

בשורה לבעלי העסקים זוגות העובדים יחד
כמה נחמד לקבל ידיעה לזוגות נשואים העובדים באותו חברה או עסק כי חישוב המס שלהם ייעשה עכשיו בנפרד

כיצד מנהלים משא ומתן
ניהול משא ומתן הוא מקצוע בפני עצמו האם אנו עושים אותו נכון, האם לנהל משא ומתן זה כמו משחק קלפים.

כיצד אני מגדילים את המכירות שלנו
02/08/13 | מכירות
שיטות המכירה של פעם כבר לא עובדות על שיטת המכירות היום, מה השתנה כיצד עלינו לפעול

ניהול פרויקטים, פרויקטים חדשים, כיצד מקימים פרויקט
הדור שאנו יודעים היום הוא הדור הנכון הפועל בגישה נכונה בכול מה שקשור למיזמים לעסקים חדשים, דור שיודע לנצל מיקור חוץ מקצועי ולהינות מקיצור התהליך

עסק שלא עושה כסף ורק מתגלגל הוא לא עסק
עסקים מעבר לתשלום הוצאות צריכים שירויחו כסף, עסק שרק מתגלגל ולא משפר את חיי בעליו הוא לא עסק. והשאלה מכאן לאן.

האם הפרסום בגוגל אכן שווה
רבים שואלים עם פרסום בגוגל אכן שווה, האמת זה תלוי, אך מי שרוצה לפרסם בגוגל בדפי העסקים החינמיים שלא יצפה לגדולות ונצורות
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI