דף הבית עסקים ייעוץ עסקי ניהול פרויקטים, פרויקטים חדשים, כיצד מקימים פרויקט
ניהול פרויקטים, פרויקטים חדשים, כיצד מקימים פרויקט
דורון עמית 29/07/13 |  צפיות: 4421

מדוע יזמים מחפשים ניהול פרויקטים.

מה הקשר בין יועץ עסקי ייעוץ עסקי לניהול פרויקטים או פרויקטים חדשים

מדוע חשוב כי לפרויקט יהיה מנהל פרויקט או מי שמריץ פרויקט ואני מתכוון לפרויקט עסקי, הקשור בתחום היזמות, הקמת עסק, הבאת הפרויקט למצב של עבודה.

אז השאלה המתבקשת יותר מכול מדוע צריך מישהו או חברה שתנהל את הפרויקט.

במאמר זה אני ישתדל לענות על הצורך שנוצר גם ברמות הנמוכות יותר בעולם העסקים והמסחרי לכאלה שינהלו פרויקטים מכול אספק וצד.

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי ובא במגע עם עסקים וחברות מהסקטורים השונים אני מוצא את עצמי יותר ויותר נקרא לקבוצת משקיעים או ליזמים יחידיים אשר יש להם רעיון נפלא, או בקשה ליצור עסק בתחום מסוים ואין להם כלל את המידע איך בכלל להתחיל ולהרים את הפרויקט על מנת שירקום עור וגידים.

האמת, ש כמי שנותן ייעוץ עסקי אני יותר מכיר את הצד הזה של ניהול פרויקטים בחברות ובתאגידים הגדולים יותר בתחומים ספציפיים של הארגון ופחות כמיזם יחיד של פרויקט ייעודי לצורך עסק או עסקים.

כ יועץ עסקי משרדי ואני אכן מעורבים במספר פרויקטים בתחומים שונים בישראל ואף מחוצה לה וההבנה של המשרד ביצירת פרויקט עסקי כזה או אחר היא הבנה ברורה עם דרך פעולה סדורה ומתן מסקנות להובלת הפרויקט מהר מאד.

באחרונה, עת עלו יותר ויותר יזמים כאלה ואחרים במגוון תחומי המסחר השונים, עלו הבקשות של יזמים אלה לשירותים חיצוניים של ניהול הפרויקט או הקמתו של הפרויקט, כמובן בשלבים מדרך הכנת התוכנית העסקית (לא כמצגת לבנק) ועד ניהול וליווי הפרויקט בפועל. למעשה הלקוח הישראלי או היזם הישראלי ולא משנה מה גודלו או מה גודל העסק או החברה שהוא רוצה להקים מבין צורך הזה של יד מכוונת  שתדע לקחת את הרעיון  העסקי וליישם בפועל. דרישה זאת של יזמים ישראלים או כאלה שרוצים לעשות עסק רק מוכיחה את הבגרות העסקית של יזמים חדשים מדור חדש אשר למדו כי לכול מקצוע או התמחות יש את המתמחה שלו וניסיון של אחרים שווה הרבה מאד כסף וחוסך משאבים ליזם החדש. יותר מזה, אנו גם מרגישים כי בעלי עסקים וחברות המבקשים להרחיב מותג או למתוח מותג או להקים עסק נוסף שוכרים מנהלי פרויקטים בשוק החופשי ונעזרים ביידע שלהם למרות שהם מנהלים עסקים בתחומים שונים במשק הישראלי ובחו"ל.

היתרון והערך המוסף שאני רואה לתופעה הזאת של ניהול פרויקטים ופרויקטים חדשים הנדרשים ע"י יזמים או כאלה שרוצים לפתוח עסקים הוא כבד משקל ביחס לקשיים שיש היום בפתיחה של מיזמים ועסקים חדשים, אם ניקח עלות תועלת נמצא כי ניהול פרויקט במיקור חוץ חוסכת למשקיע כסף ואפילו הרבה כסף ומשאירה לו משאבים יותר להשקיע באיכות הפרויקט. כמו שאנו יודעים ללכת לרופא שכואב כך למד הדור הקיים להיעזר בשירותים בדיוק כמו בארצות הברית של אמריקה. איזה דור נהור יש לנו עתה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 דורון עמית

דורון עמית יועץ עסקי וגם מלווה בתחום הניהול, השיווק, המכירות, יועץ עסקי ויועץ שיווק 


מאמרים נוספים מאת דורון עמית
 
למה באמת צריך יועץ אסטרטגי
הייעוץ האסטרטגי מגיע מתוך תחום ה ייעוץ העסקי, כ יועץ עסקי אני לא מתחיל לעבוד עם עסק או חברה אשר אני לא יוצר את האסטרטגיה של העסק או החברה

היכן באמת ניתן להרויח כסף
ממעוף הציפור ניתן להבחין בדיוק מי מרויח באמת הרבה כסף. לא זה לא בעלי העסקים והחברות זה דווקה עובדי הציבור והחברות הציבוריות

רוצה לפתוח מסעדה, טיפים לניהול מסעדה
רבים הם האנשים הרוצים לפתוח מסעדדה, האומנם מסעדה זה העסק המתאים היום בישראל לפתיחה, האם נוכל להחזיק מסעדה לאורך זמן

האם יש עוד טעם לשכור יחצנים אנשי יחסי ציבור
14/11/13 | מכירות
נראה כי העולם הדיגיטלי קצת שינה את המפה של תחום יחסי הציבור בישראל, האומנם?

בשורה לבעלי העסקים זוגות העובדים יחד
כמה נחמד לקבל ידיעה לזוגות נשואים העובדים באותו חברה או עסק כי חישוב המס שלהם ייעשה עכשיו בנפרד

כיצד מנהלים משא ומתן
ניהול משא ומתן הוא מקצוע בפני עצמו האם אנו עושים אותו נכון, האם לנהל משא ומתן זה כמו משחק קלפים.

כיצד אני מגדילים את המכירות שלנו
02/08/13 | מכירות
שיטות המכירה של פעם כבר לא עובדות על שיטת המכירות היום, מה השתנה כיצד עלינו לפעול

ניהול פרויקטים, פרויקטים חדשים, כיצד מקימים פרויקט
הדור שאנו יודעים היום הוא הדור הנכון הפועל בגישה נכונה בכול מה שקשור למיזמים לעסקים חדשים, דור שיודע לנצל מיקור חוץ מקצועי ולהינות מקיצור התהליך

עסק שלא עושה כסף ורק מתגלגל הוא לא עסק
עסקים מעבר לתשלום הוצאות צריכים שירויחו כסף, עסק שרק מתגלגל ולא משפר את חיי בעליו הוא לא עסק. והשאלה מכאן לאן.

האם הפרסום בגוגל אכן שווה
רבים שואלים עם פרסום בגוגל אכן שווה, האמת זה תלוי, אך מי שרוצה לפרסם בגוגל בדפי העסקים החינמיים שלא יצפה לגדולות ונצורות
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI