דף הבית אינטרנט והחיים ברשת ניהול תוכן שירות מחשוב ענן עובד
שירות מחשוב ענן עובד
totach kidum 29/10/13 |  צפיות: 13137

ענן מחשוב הינו שירות ממחושב, אשר ניתן למשתמש באמצעות שרת מרוחק. המשתמש מתחבר לשרת באמצעות האינטרנט וכך יכול לשתף מידע עבור חברים,עסקים ומשפחה.

כיום ענן מחשוב נחשב לאמצעי תקשורת ענף ורבים מהמשתמשים באינטרנט מעלים ומורידים מידע על בסיס יומי, למשל סטודנט אשר רוצה לשתף חומר לימודי עם חבריו ללימודים יכול לעשות זאת בצורה קלה ויעילה דרך אתרים שמציעים מחשוב ענן כגון:dropboxgoogle, ועוד אתרים רבים ומגוונים. בנוסף ניתן לראות כי ענן מחשובתפס תאוצה גם בשוק העסקי, כאשר עסקים קטנים, תאגידים וחברות גדולות משתמשות בשירות על-מנת לשתף, לעדכן ולהקל על הפעולות היומיות של אותו עסק.

שירות מחשוב ענן עובד באופן הבא:

הספק שמציע את השירות מחזיק חוות שרתים שבהם דואגים לאחסן את כל המידע שמעלים המשתמשים של אותו ספק. השירות ניתן כארכיטקטורה היברידית, כלומר ארכטיקטורות פרימטיביות לצד ארכיטקטורות מודרניות, כגון SOA. ישנם שני אופנים למימוש ענן מחשוב והם:

1. דייר יחיד (Single-Tenant)- זהו סוג מימוש בו הלקוח מקבל סביבה וירטואלית אש מתאימה אך ורק עבורו, למשל חברת Amazon היא אחת החברות הגדולות אשר משתמשת במימוש הנ"ל.

2. ריבוי-דיירים (Multi-Tenants)- במימוש זה ישנם מספר מסויים של לקוחות אשר עובדים כמקשה אחת. המימוש עצמו מץבצע באמצעות מערכות CRM. Salesforce היא אחת החברות הגדולות שעובדת עם המימוש הנ"ל.

דבר חשוב נוסף בשירות של ענן מחשוב הוא הסנכרון שניתן לבצע על תיקיה או קובץ מסויימים. כך למשל אם בחברה או בסביבה לימודית כלשהי יש צורך בעדכון של הקבצים אותם מעלים לענן מחשוב, השירות דואג לעדכן את הגרסה האחרונה שעליה עבדו הנפשות הפועלות.

התועלות אשר נובעות משירות ענן מחשוב הן רבות ומגוונות:

1. חסכון בעלויות תפעול תכנה: עבור עסקים גדולים עלויות התפעול והאחזקה של תכנה אשר תקבץ את כל הקבצים והתיקיות של העסק היא גדולה ואפילו לא רווחית, לכן במקרה זה שירות מחשוב ענן הוא נכס צאן ברזל.

2. חיסכון בעלויות רכישה ואחזקת חמרה: רכישת ציוד וחמרה עבור שיתוף נתונים ברשת ואחזקתם היא הוצאה גדולה עבור עסקים ולכן שירות ענן מחשוב, מאפשר לאותם עסקים לשתף את המידע השוטף דרך הרשת ובכך לחסוך כסף רב.

3. חסכון בכח אדם: ע"י ענן מחשוב הצורך בכח אדם שיתחזק את השרתים של החברות הגדולות שחוסכות מליוני שקלים בכל שנה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 totach kidum


 


מאמרים נוספים מאת totach kidum
 
Учеба старше 50 лет
Многие университеты и колледжи в Израиле, наряду с профессионально-техническими школами и учебным

סוגי תוספות שיער
03/06/19 | הכרויות
לא כל אישה מרוצה ממה שהטבע נתן לה וזו הסיבה העיקרית לכך שנשים עושות ניתוחים פלסטיים, עוברות שינויים שונים של צביעת שיער, שימוש בעדשות צבעוניות ועוד. אם יש משהו שיחסית קל לשנות כשלא מרוצים ממנו זה השיער, ואם גם את רוצה לעשות שינוי בשיער שלך הגעת לכתובת הנכונה.

מציאת משרד עורך דין
30/10/18 | ביטוח
לא פשוט בימינו לבחור משרד עורכי דין איכותי: השוק מוצף במשרדי עורכי דין בכל תחומי ההתמחות הקיימים ולמעשה, אי אפשר לעבור רחוב סואן מבלי להיתקל לפחות במשרד אחד של עורכי דין.

מציאת משרד עורך דין
30/10/18 | ביטוח
לא פשוט בימינו לבחור משרד עורכי דין איכותי: השוק מוצף במשרדי עורכי דין בכל תחומי ההתמחות הקיימים ולמעשה, אי אפשר לעבור רחוב סואן מבלי להיתקל לפחות במשרד אחד של עורכי דין.

תביעות רשלנות רפואית - למי פונים?
במידה ויש לך חשש לרשלנות רפואית והתגלה אצלך סרטן צוואר הרחם, כנסי לפורטל המידע עוסק על כל דרי ההתמודדות וכיצד את יכולה למצות את הזכויות לך עקב הרלנות.

משרד עו"ד תביעות ביטוח שישיג לכם את הפיצוי שמגיע לכם
30/10/18 | ביטוח
משרד עו"ד פייל ושות' בעל נבחרת מנצחת של עורכי דין המתמחים בתביעות ביטוח נגד החברות הגדולות במטרה לתת לכל מבוטח את ההזדמנות לקבל את הפיצוי המלא שמגיע לו.

יועץ בטיחות בעבודה
בעסקים המעסיקים עובדים חשוב מאוד לשכור את שירותיו של יועץ בטיחות בעבודה, זאת על מנת להימנע מתאונות ומפגעים העשויים לגרור את העסק לנזקים משמעותיים. מנהלים בעסקים פועלים בדרך כלל ב-2 גישות אפשריות

3,000 ישראלים מוכרים ב"אטסי" איך זה עובד? ומהם סודות ההצלחה?
etsy אתר האינטרנט המוביל, הקניון הוירטואלי הידוע המכיל כ – 20,000 חנויות מקוונות של יצירות אופנה תכשיטים, עבודות אמנות, פרטי אספנות, וינטאז', עבודות יד של יוצרים מכל רחבי העולם.

לוגו הוא המצפן הגרפי של העסק
עיצוב לוגו הוא המצפן הגרפי של כל חברה, עסק או נותן שירות. קיימים 4 אבות טיפוס ללוגו. לוגו הוא אייקון רב השפעה, המסייע בזיהוי מוצר או שירות על פני המתחרים.

ייעוץ זוגי - בגדר זכות, לא חובה
כיצד ייעוץ וטיפול זוגי נכון יכול לסייע כמעט לכל זוג, מה לומדים לאורך התהליך ואיך בסופו של יום הוא מסייע להמציא את הזוגיות מחדש - התשובות לפניכם.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI