דף הבית ביטוח ביטוח פנסיוני פנסיה לעובדים זרים
פנסיה לעובדים זרים
[email protected] 30/10/13 |  צפיות: 13562

לצערנו לא כולם יודעים אבל גם העובדים הזרים במדינת ישראל זכאים לתשלומים בגין פנסיה לעובדים זרים ופיצויי פיטורין.

אמנם, אפשר היה לחשוב שעובד זר לא זכאי לתשלומי פנסיה מאחר והעובד הזר בדרך כלל לא נשאר לעבוד בארץ בגיל הפנסיה. אולם, יחד עם זאת, לפי חוקי מדינת ישראל, פנסיה לעובדים זרים מהווה היום תשלום חובה, כמו גם פיצויי פיטורין ובשונה מביטוח עובדים זרים.

בתחילה, לאחר התיקון לחוק ולאחר פסיקות בתי הדין לעבודה, היתה קיימת בעיה מכיוון שלא נמצא מקום אליו אפשר היה להפריש את כספי הפנסיה של העובדים הזרים.

מעסיקים של עובדים זרים היו מחויבים להפריש את כספי הפנסיה של העובדים הזרים אבל למעשה לא היה להם שום מקום שהיה מוכן לקבל את הכספים של העובדים הזרים. המדינה לא פעלה בעניין הזה ולא הקימה קרן לזכויות העובדים הזרים.

לשמחתנו, כיום קיים פתרון איכותי לבעיה שהיתה קיימת בעבר כאשר הקרן הישראלית לזכויות העובד הזר לקחה על עצמה את התפקיד החשוב הזה ומגינה על העובדים הזרים באמצעות שמירה על כספי הפנסיה של העובדים הזרים ודואגת שהמעסיקים יפרישו את הכספים בהתאם לחוק.

צריך לזכור שהחובה לשלם פנסיה ופיצויי פיטורין הינה גם לעובדים המוגדרים כיום כמסתננים והכוונה היא בעיקר לעובדים סודנים ואריתראים שנכנסו לישראל בניגוד לחוק ושוהים פה באופן חוקי.

העובדים הזרים המסתננים זכאים, כמו כל העובדים האחרים, לתשלום פנסיה לעובדים זרים ופיצויי פיטורין בהתאם לחוק והקרן הישראלית לזכויות העובד הזר נותנת, ככל הידוע לנו, פתרון גם עבור קבוצה זאת של עובדים זרים.

חשוב לדעת בנוסף שקיימת חובה לכל אחד מאיתנו להפריש פנסיה לעובדים זרים וזו אינה רק חובה השייכת לחברות המעסיקות עובדים זרים. כל אחד מאיתנו המעסיק עובד זר בישראל חייב לשלם פנסיה לעובד הזר וכל אחד יכול להפריש את הכספים לקרן הישראלית.

כדאי לדעת, מעסיק שלא מפריש פנסיה לעובדים הזרים מסתכן בהטלת קנסות ובהגשת כתבי אישום על ידי רשות האוכלוסין וההגירה ועל ידי משרד התמ"ת, כדאי מאוד להתייעץ בעניין עם עורך דין דיני עבודה תל אביב לפעמים יותר גרוע מזה, מדובר בתביעות משפטיות שמגישים העובדים הזרים כנגד המעסיקים בגין תשלום פנסיה לעובדים זרים ואז לתביעות הללו מצטרפות בדר"כ טענות בגין זכויות אחרות שלא שולמו, כגון שעות נוספות, חופשות, דמי הבראה וכו'.

מומלץ מאוד לעמוד בתנאי החוק ולשלם פנסיה לעובדים הזרים ולא להסתכן בתביעות או בקנסות, מעבר לכך גם אנחנו היינו רוצים שישלמו לנו את מה שמגיע לנו לפי החוק.

*האמור לעיל איננו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייעוץ פנסיוני ויש להיעזר בכל מקרה בגורמים רלוונטיים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 [email protected]


 


מאמרים נוספים מאת [email protected]
 
מה חשוב לדעת על הדברת עכברים
עונת הקיץ מתקרבת ומביאה עמה כל מני תופעות כמו ג'וקים. תיקנים, נחשים וכמובן עכברים. עכבר הוא יונק חכם שחובב במיוחד מקומות חשוכים ורטובים.

הקמת אקווריום – כלל העובדות והדברים שחשוב לדעת
06/06/15 | תחביבים
אנשים רבים כיום ברחבי המדינה מחליטים להציב אקווריום בביתם. לפריט נוי זה ישנם מספר יתרונות על פני פריטים אחרים בבית. הראשון, מדובר בעצם בבעל חיים ללא צוררך בתחזוקה תדירה. השני, מדובר בפריט עיצובי מיוחד ודינמי, בו בעצם כל הזמן הנוף משתנה עם תזוזת הדגים. השלישי, ידוע כי אקווריומים ותנועת המים שבתוכם ישנה השפעה מרגיעה על גוף האדם, על פי המסורת הבודהיסטית גוף מים עם דגים מעודד את ההרמוניה בבית.

למי מתאים טיפול של עיבוי שפתיים
ענף הרפואה האסתטית הולך ומתפתח מדי שנה, מדי חודש ואפילו מדי יום. תחום הרפואה כולו נחשף לחידושים ופיתוחים חדשים המתאפשרים בזכות טכנולוגיות חדשות

אוהל בין רגע לטיולים
אנשים רבים אוהבים לטייל לשם הנאה, לצורך הכרת מקומות חדשים, לבילוי בחיק הטבע במסגרת זוגית, משפחתית ועוד. יש סוגי טיולים שונים ואחד הנפוצים ביותר אצל צעירים ושוחרי טבע הם טיולים עם לינת שטח. בטרקים כאלו יש חשיבות רבה להתארגנות מהירה בעת ההגעה לאתר הלינה ובעת עזיבתו. צריך להקים אוהל במהירות לפני שהחשיכה יורדת, ולעיתים, ימי ההליכה הם ארוכים ומתישים. אוהל בן רגע הוא פתרון מושלם למטיילים מהסוג הזה מאחר והקמתו הינה קלה ומהירה.

על ריסוס לבית ועל הדגשים שיש לשים לב בעת ביצועו
הרבה אנשי בוחרים לבצע בביתם אחת לשנה בעיקר לקראת עונת הקיץ החמה ריסוס. ריסוס לבית מאפשר לטפל בבעיה של חרקים ומזיקים וגם מונע את הופעתם

טיפול מילוי קמטים בפנים
סובלים מקמטים? יש לזה פתרון! טיפול ייחודי למילוי קמטים יישר את עור הפנים שלכם ויהפוך אותם להיות צעירים ורעננים כבעבר!

התקרחות גברית – ניתן לנצח את הגנטיקה
תופעת זו הינה תופעה נפוצה מאוד בארצנו. רובנו מאשימים את תופעה זו בשל הקרינה החזקה מהשמש, בשל איכות האוויר הנמוכה בארץ. אך לרוב כלל לא מדובר בגורמים אלו אשר גורמים לאיבוד השיער בקרב גברים.

אבחון ליקויי למידה אצל ילדים
ליקויים בלמידה למיניהם מהוות את נחלתם של ילדים רבים בימנו אנו - אחת הסיבות לעלייה בכמות הילדים אשר מתמודדים עם הבעיה, נובעת מהעובדה, כי בשנים האחרונות ישנה מודעות גבוהה יותר לקיומה

שתלים דנטליים – מה זה בכלל?
שתל דנטלי הוא מושג מעולם רפואת השיניים, והוא למעשה התקן שנועד להשלים שיניים חסרות. המתכת שהוא עשוי ממנה תהיה תמיד אצילה, בדרך כלל טיטניום, או זירקוניום.

אודות בוכנות הידראוליות
בוכנות הידראוליות מציגות מכשיר כוח שעובד באופן קווי. בעיקרון מדובר על גליל שבתוכו פועלת בוכנה שנעה בזכות לחץ שמונע ע"י נוזל. משאבת שמן מזרימה בלחץ אדיר את השמן
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI