דף הבית עסקים עסקים - אחר תפקידי ממונה בטיחות בעבודה
תפקידי ממונה בטיחות בעבודה
הגר 10/05/17 |  צפיות: 8900

ממונה בטיחות בעבודה הינו תפקיד שמוגדר במסגרת חוק בטיחות וגהות בעבודה. מטרתו של החוק הנ"ל היא להבטיח את בריאות העובדים במשק וכן למנוע נזקים למבנה מקום העבודה והציוד שבו, כלומר למנוע נזקי גוף ונזקי רכוש (להם השלכות כלכליות). החוק מטיל את האחריות על בטיחות העובדים ובריאותם על המעביד, ומפעיל מנגנון אכיפה וענישה בכדי להבטיח פעולה בהתאם לחוק והטמעת אמצעי בטיחות וגיהות נדרשים במקום העבודה.


על פי חוק, מעבידים חייבים להודיע לעובדים על מינוי של ממונה הבטיחות ולהסביר להם מה תפקידו. עליהם לספק לממונה את כל הדרוש למילוי תפקידו, לאפשר לו גישה לכל אזור במקום העבודה בו שוהים עובדים ולוודא שהוא ממלא את תפקידו כראוי.

ממונה בטיחות בעבודה תפקידו לסייע למעביד, להנהלה ולצוות התכנון בארגון ולייעץ להם בכל הנוגע לחוקים, לתקנות ולתקנים בתחום של בטיחות וגיהות, ולקדם את התודעה בנושאים אלו בארגון. על הממונה לנקוט בכל הפעולות הנדרשות לצורך מילוי תפקידו כראוי, וכאמור, לממונה בטיחות בעבודה הזכות להיכנס לכל מקום במפעל או מקום העבודה בכדי לבדוק את סידורי הבטיחות והגהות.

החוק מפרט רשימה ארוכה של תפקידים תחת תחום האחריות של הממונה, ביניהם איתור מפגעי בטיחות והודעה עליהם למעביד, הכנת תכנית הדרכות בטיחות לעובדים, הכנת תכנית בטיחות, חקירת מקרים של תאונות עבודה ומחלות מקצוע למניעת הישנות מקרים כאלו, לבצע ביקורת ומעקב שוטפים על התקני הבטיחות והגיהות במקום, לוודא כי קיימת בארגון תכנית למצבי חירום ונערכים תרגולים בנושא.

חשוב לציין כי רק מי שעמד בכל דרישות קורס ממונים על הבטיחות, עבר בהצלחה את מבחן הסמכה, וכן מחזיק באישור כשירות בתוקף רשאי לעבוד כממונה בטיחות בעבודה. בנוסף, על ממונה בטיחות בעבודה להשתתף ב-8 ימי עיון לממוני בטיחות בכל שנה. עוד יש לציין כי תחום הבטיחות והגיהות הינו נרחב ביותר, ולכן ממונים על הבטיחות מתמחים בתחומים ספציפיים דוגמת בטיחות אש, בטיחות באירועים המוניים, בטיחות במעבדות כימיות, בטיחות קרינה, בטיחות בעבודות תחזוקה, בטיחות במשקים חקלאיים, בטיחות בעבודה בגובה, בטיחות במוסדות חינוך, ארגונומיה ובטיחות במשרד ועוד.

בסופו של יום, הקפדה על בטיחות וגיהות הינה האינטרס של הארגון. לארגון אינטרס למנוע נזקים למבנה ולציוד שבו, נזקי גוף וחלילה מוות. השקעה בתחום זה מחזירה את עצמה ומסייעת לשמור על ארגון רווחי ומצליח.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הגר


 


מאמרים נוספים מאת הגר
 
בחירת אולם כנסים לאירוע עסקי
שלב משמעותי בהפקת אירוע עסקי הוא בחירת המקום בו ייערך האירוע. מדובר בשלב חשוב משום שהמיקום הפיזי והאפשרויות במקום יכולות להשפיע במידה רבה על הצלחת האירוע או כישלונו.

חופשה בהרי ירושלים
31/07/18 | בתי מלון
רוצים לבקר בירושלים, אך מצד שני מרגישים צורך לנפוש באזור מוקף טבע? יש לנו את הפתרון המושלם עבורכם – חופשה בהרי ירושלים. בחופשה כזו תוכלו ליהנות מכל העולמות; התארחות במלון, בית הארחה או צימר בטבע היפהפה של הרי ירושלים, בשילוב סיורים בעיר במהלך היום ובאזורי הבילוי בלילה, והכל במרחק נסיעה קצרה.

בחירת חברת התחדשות עירונית בירושלים
02/07/18 | נדל"ן
התחום של התחדשות עירונית צובר תאוצה, וכיום ניתן לראות בערים שונות בארץ, ובוודאי גם בירושלים, שכונות רבות בניינים בתהליכי שיפוץ, לעיתים בניין לצד בניין. למרות היתרונות של תהליכי התחדשות עירונית, יש גם סיכונים מסוימים בתהליכי התחדשות עירונית, ולא פעם בעלי דירות מחזיקים בלא מעט חששות. היות ומדובר בתהליכים ארוכים ומורכבים, והדירה פעמים רבות היא הנכס הכי יקר שלנו, חשוב לוודא שבעלי הדירות יבחרו בחברה אשר מתמחה בתחום של התחדשות עירונית בירושלים.

טיפול מוסך בירושלים – עלות שעת עבודה
13/11/17 | רכב
כמעט כל משפחה בישראל מחזיקה ברכב אחד לפחות, כאשר הוצאות אחזקת הרכב מהוות אחוז משמעותי מן ההוצאות הכוללות שלה. מעבר להוצאות השוטפות על הדלק, מעת לעת מצטרפות לכך הוצאות על טיפול במוסך, בין אם לצורך טיפול תקופתי או תיקון תקלה. היות ופעמים רבות מדובר על סכומים בלתי מבוטלים, חשוב להבין את מרכיבי עלות הטיפול.

מרכז כנסים במרכז
כמו בכל תחום בחיים גם בתחום של בחירת אולם או מרכז כנסים הוא אלמנט אשר בעזרתו האירוע יהיה מוצלח או ההפך ואז כבר לא יהיה רלוונטי מה היה באירוע עצמו. במקרה וברצונכם להעביר אירוע באולם כנים אך אתם מתלבטים איזה מרכז כנסים לבחור ובכללי איך לבחור את האולם האידיאלי, מאמר זה בשבילכם.

מתקני ספורט למגרשים חיצוניים
לאחרונה אנו עדים למצב בו היחס לתזונה נכונה הופך לטרנד עולמי וניתן לראות יותר ויותר אנשים משקיעים בתחזוקת הגוף שלהם. ברור לכולנו שתזונה נכונה היא רק חלק מהעניין וחשוב בנוסף לתזונה לבצע פעילות פיזית בתדירות קבוע אלמנת להבטיח איזון הורמונלי נכון ולא לפגוע בגוף.

בחירת חברה לשיווק באינטרנט
לאחרונה אנו שומעים יותר ויותר על אתרי מכירות רבים כגון אתרי בגדים, אביזרי חשמל, מחשבים ובכללי אתרי מכירות שכל הביצועיים והקנייה עצמה מתבצעת דרך האינטרנט. בעקבות כך עולה שאלה היכן בוחר גוגל למקם אתר כזה או אחר במנגנון החיפוש שלו ואם יש אופציה להשפיע על התהליך זה. ישנן שתי אופציות עיקריות אשר לקידום באינטרנט והן: קידום ממומן וקידום אורגני. אז לפני שנחליט באיזה חברה לבחור בוא תחילה נבין מה ההבדלים בין קידום ממומן לקידום אורגני במנוע החיפוש של גוגל.

פיצה מאכל העם
אוכל הוא דבר בלעדיו אנו לא מסוגלים לחיות. לכל אחד מאתנו יש את המאכל האהוד עליו שבלעדיו החיים נראים לא כמו שהיו פעם. אחד המאכלים הפופולריים ביותר שניתן לראות בכל עיר ומדינה הוא כמובן פיצה. פיצה היא מאכל שהגיע אלינו מאיטליה, ונחשב בעיני רבים כאחד מהמאכלים הכי פופולאריים ביותר בכל העולם. בגלל הפופולריות הרבה שיש לפיצה לא פלא שניתן למצוא במגוון מסעדות ומזנונים של אוכל מהיר גרסאות רבות של פיצה, עם מגוון תוספות כמו טונה, גבינות שונות ואפילו חתיכות בשר.

ניהול פרויקטים של נדל''ן
03/10/17 | שיפוצים
בתקופה האחרונה אנו זוכים לראות בארץ עלייה ניכרת בפרויקטים אשר קשורים לנדל'ן. עלייה זו נובעת מסיבות רבות שהבולטות ביניהן: התיישנות הבניין או בינוי פינוי של תמ''א 38. לנהל פרויקטים מהסוג תמ''א 38 היא משימה מורכבת מכיוון שיש הרבה אנשים והרבה גורמים לקחת בחשבון בזמן הפרויקט. ישנם הבדלים רבים בין לנהל פרויקט של בניין מגורים לבין פרויקט של בית פרטי.

רשלנות רפואית בלידה
כאמור, פגיעה אצל היולדת במהלך הלידה או בעקבותיה, אינו מעיד בהכרח על רשלנות רפואית. בכדי לקבוע האם מדובר ברשלנות, יש צורך בבדיקה יסודית של נסיבות המקרה ובחינת התיעוד הרפואי. רשלנות רפואית תיקבע רק במקרים בהם הנזק יכול להימנע, והוא נגרם עקב רשלנות מצד הצוות המטפל.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI