דף הבית רפואה ובריאות רפואה טיפולי שורש – מתי הם נדרשים?
טיפולי שורש – מתי הם נדרשים?
שירי טיירי 21/04/19 |  צפיות: 8624

מהי מטרתו של טיפול השורש?

להגיע לאזור המודל, לנקותו ולבצע סתימת שורש למניעת התופעה בעתיד. את זאת עושים באמצעות הרדמה מקומית ולאחר מכן קדח בשן במטרה להגיע לשורש שמתחת לחייך ולזהות את הנתיב ממנו נכנסה הדלקת. סותמים אותו באמצעות חומר קשיח, ומכאן הביטוי 'סתימת שורש'. הסתימה היא בין אחד ממשולשי השורש של השן לבין איזושהי נקודה מקרית בחייך הפנימי שדרכה נכנסה הדלקת.

כיצד טיפול השורש מתבצע?

העבודה נעשית מראשיתה ועד סופה עם מיקרוסקופ קליני שמטרתו לזהות את התהליכים שקורים מתחת לשן באזור השורש, במטרה לאתר את נתיב כניסת המוגלה והזיהום ולפעול לסתימתו. בנוסף, נעשה שימוש במיקרוסקופ ךזיהוי לכלוך שכבר נוצר בחדירה הקודמת, זו שקרתה לפני טיפול השורש, על מנת לנקותו. בסופו של דבר טיפול השורש משאיר לכם כמטופלים 3 תכונות בשן: סתימה בשורש, ניקיון כל השטח שמתחת לכותרת השן וסתימה רגילה של החור שפער הרופא בטיפול השורש.

מה נהוג לעשות לאחר טיפול השורש?

אם זו שן עם סתימה ראשונה, ועד כה היא לא גרמה לכל בעיה שהיא – לא בהכרח ייעשה משהו. אבל אם זו שן עם היסטוריה של סתימות וטיפולי שורש, ייתכן ותידרש עקירה, או לחילופין כתר. זאת משום שהשן אוב חנה כבעייתית ובעלת השלכות לעתיד אם היא תישאר במצבה הנוכחי. ברוב המקרים, טיפולי שורש מסתיימים בכתרים על השיניים לאחר שטופלו.

באלו גילים ייתכנו טיפולי שורש?

אין לזה חוקים. טיפולי שורש נעשים גם לטובת ילדים וגם לטובת מבוגרים. המצב בו השן פה שלמה אך מרגישה כואב בגין דלקת וזיהום הוא מצב שעשוי לקרות לכל אחד. צחצוח נכון, כזה שמונע עששת, כולל חוט דנטלי, אמורים לשמור עליכם מפני התופעה. מה שכן, טיפול שורש לילדים שונה מזה של מבוגרים. כמות ההרדמה קטנה יותר ואופן ביצוע הטיפולים השונים נעשה בצורה נגישה לילדים עם המון סבלנות מצד הרופאים. חשוב גם להבין שלא כל כאב שתחושו בחייך או בשן מצביע שאתם צריכים טיפולי שורש, אבל הנחיצות בטיפול זה נובעת אך ורק מכך שישנו זיהום בשורשים המצריך נטרול וסגירה תחתית שלהם באמצעות סתימה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 שירי טיירי


 


מאמרים נוספים מאת שירי טיירי
 
כיצד מומלץ לבחור חברת ניקיון משרדים?
חברת ניקיון משרדים מהווה את אחד הספקים שמאד מומלץ לכם לדעת כיצד לבחור כבעלי עסקים וחברות בע"מ. ניקיון משרדים איכותי מספק לכם היגיינה אופטימלית בכל עת, שומר על תנאי הסניטציה במשרד ובסביבתו וגורם, ברמה הכללית, שיהיה נעים לשהות בכל מרחביו, מחדרי ההנהלה והעבודה ועד לחדרי השירות. כך מומלץ לבחור חברת ניקיון משרדים שתעשה סדר במקום עבודתכם ותהפוך אותו לפנינה הנקייה והמענגת שלכם.

חיפויי קיר – טיפים נבחרים
22/04/19 | שיפוצים
חיפויי קרמיקה מעניקים לחדר שלכם משמעות דקורטיבית חדשה! את החיפויים אנו מכירים במיוחד בחדרי שירות כמו מטבחים, מלתחות וחדרי אמבטיה. הן אותם אבני קרמיקה שיוצקות אופי למרחב והופכות אותו למה שהוא בצורה ייחודית ומרשימה: הצבע, הצורה של כל אבן ורמת הגימור שלה (מבריקה או מחוספסת) מאפשרים לכם לבסס עיצוב מעולה בכל חדר שירות ביתי!

טיפולי בוטוקס בעור הפנים – המידע המלא
בוטוקס הוא חלבון המיוצר על ידי חיידקים. נוכחות החלבון הזה בתוך שטח עור האדם גורמת לחסימת שחרור החומר הגורם לגירוי העצבי בקוטר של 1-2 ס"מ מסביב לנקודה בה החומר הוזרק. כתוצאה מהחסימה, השריר מפסיק לנוע ועל כן לא מייצר קמטי הבעה. השפעת החומר פגה לאחר 4-6 חודשים, אז השריר חוזר לנוע והקמט שוב מוםיע על זיו פניכם.

טיפולי שורש – מתי הם נדרשים?
21/04/19 | רפואה
טיפולי שורש נעשים כאשר השן עוטפת מוגלא או זיהום מסוג אחר שמקורו נמצא בחייך הפנימי ליד שורשי השיניים. במצב כזה השן עצמה שלמה וללא חורים אך כואבת מאד כי סביבתה הפנימית מודלקת (מלשון 'דלקת'). במידה ולשן הזו יש היסטוריה של סתימות ימליץ הרופא לעשות כתר מעליה בסיום הפרוצדורה.

ניתוח הצרת לחיים למראה רענן ונוחות חסרת פשרות
21/04/19 | רפואה
הצרת לחיים הוא ניתוח שנעשה במרפאת שיניים. בהשוואה לניתוחי עקירה וניתוחים דנטליים כירורגיים למיניהם, זה נחשב ניתוח קצר ופשוט שעורך 45 דקות בלבד. הוא מיושם בשיטה שנקראת Bichectomia כשהמטרה היא למעשה לדאוג לכם ללחיים יותר צרות, יותר ארוכות ועל כן יותר יפות.

הלבנת שיניים לילדים – כל מה שצריך לדעת
על אף כי הלבנת שיניים ידועה כטיפול לא כואב, לא פולשני ואפילו כיף במידה מסוימת, מאד חשוב לא לעשות אותו אצל כל אחד כשמדובר בילדים שלכם,הטיפול חייב להתבצע במרפאת שיניים מומחית לילדים. רק במרפאת שיניים כזו אתם מקבלים את כל הייעוץ שאתם צריכים וכמובן צוות רפואי בעל ניסיון. חומר ההלבנה, למרות שאיננו פולשני, הוא חומר קטלני ומגע לא נכון שלו עם הילד עלול לגרום לנזקים. בנוסף, ילדים שעברו טיפולי סתימה וכתרים יצטרכו רופא שיידע בדיוק מה לעשות כאשר הם לא באותו צבע, ויצוק לחלל הפה שלהם גרסה מולבנת אחידה של חומר

מכונת קפה למשרד
מכונת קפה הנה מכשיר שניתן למצוא כיום בכל משרד. מטבחים של משרדים בחלק גדול מהמקרים כבר נהפכו לא מעט זמן למזנוני הכנת קפה, כאשר שם המשחק הוא יעילות:

איך לבחור מצלמות אבטחה לבית ולעסק?
30/08/18 | בית חכם
במאמר שלפניכם תלמדו כיצד לבחור מצלמות אבטחה לבית, לעסק ולכל מקום שתצטרכו לאבטח. אף על פי שהאפיון נעשה על ידי חברת אבטחה, מומלץ לקרוא את שכתוב בשורות אלה.

כיצד מתמודדים עם הלחץ ביום החתונה?
כשאתם צריכים להתמודד עם יום החתונה אתם צריכים להתמודד עם לא מעט לחץ. כאן תוכלו ללמוד כיצד לנהל את הלחצים שלכם ולא להכיל אותם ללא טיפול הולם.

הכל על לימודי טכנאי שיניים
16/04/18 | רפואה
יותר ויותר אנשים מתעניינים כיום בלימודים של טכנאי שיניים. הסיבה העיקרית שלשמה אנשים מתעניינים בתחום הזה של טכנאי שיניים היא סיבה פרקטית.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI