דף הבית בניין ואחזקה ריהוט ההיסטוריה של כסאות משרדיים
ההיסטוריה של כסאות משרדיים
ד"ר גב 29/11/10 |  צפיות: 1434

כסאות משרדיים הפכו למוצר נדרש עם עלייתם של התאגידים הגדולים והצורךההולך וגדל בעובדים ניהוליים. צורך בעובדים מסוג זה העלה גם צורך בסוג חדששל ריהוט שיענה על הצרכים של מטלות ניהוליות, כך נולד הכסא המשרדי שמטרתוהיתה לספק נוחות ולשפר את היעילות בביצוע משימות בישיבה לאורך זמן. כסאותמשרדיים יוצרו עם שתי תכונות בולטות שהבדילו אותם מהכסאות שהיו קיימים בשוקעד אז – הם היו על גלגלים והיו בעלי יכולת סיבוב. מטרת תכונות אלו היתהאחת – הגדלת הניידות של העובד בסביבת העבודה שלו, דבר המאפשר לעובד אחדלבצע מספר משימות במקביל.

ההתפתחות המהירה של הטכנולוגיה שלנו ייצרה צורך במספר סוגים שונים של כסאות משרדיים.היווצרותם של עיסוקים חדשים עם התפתחות הטכנולוגיה שוב העלתה את הצורךבסוג חדש של ריהוט כגון כסאות מחשב וכסאות משרדיים ארגונומיים. גורמיםאחרים השפיעו על תעשיית הכסאות המתפתחת כמו עיצוב אדריכלי ואקלים לדוגמהניתן לראות כסאות בעלי משענות רשת שנהיו חלק מכל סביבת עבודה חמה ולחה. מצדשני מעבר לנוחות כסאות משרדיים מנסים גם לשים דגש על עיצוב וטרנדייםמודרניים. כמו כן קיים הבדל גדול בין כסאות מנהלים לכסא של העובד הטיפוסי, מנהלים תמיד היו צריכים להבדיל את עצמם משאר העובדים והדבר לא שונה כשזה נוגע לכסאות שלהם.

  • כסאות מחשב עוצבו להיות בעלי יכולת התאמה ונוחות לתקופות ישיבהממושכות. לכסאות מחשב בדרך יש משענות גב ויד מתכווננות, אפשרות להתאים אתגובה, יכולת סיבוב הכסא ומושב מרופד לתוספת נוחות. לעיתים קרובות נוצר מצבבו עובדים שונים משתמשים באותו כסא במשמרות ולכן ישנה חשיבות גבוההלאפשרויות ההתאמה שלו.
  • כסאות משרד ארגונומיים מיועדים לספק למשתמש תמיכה מלאה וישיבה בתנוחהנכונה על מנת לאפשר להפחית לחץ ומתח על השרירים והמפרקים. מומלץ להשתמשבכסא ארגונומי במידה ועל העובד לשבת יותר מ4 שעות בצרף שכן כסאות אלה הינםבעלי אפשרויות התאמה גבוהות ביותר בכל חלקי הכסא לנוחות מקסימלית.
  • כסאות בעלי משענות רשת נועדו לאפשר זרימת אוויר לאזורים בגוף המשתמשהצמודים לכיסא. כסאות מסורתיים יותר מיוצרים מעץ או פלסטיק ועטופים בריפודלנוחות אך עלולים ליצור חימום יתר בישיבה ארוכה, כסאות בלי משענות רשתשומרים על המשתמש מחימום מיותר.
  • כסאות מנהלים לרוב מצויידים בריפוד מהשורה הראשונה עם כיסוי עור וכןבעלי משענת ראש או משענת גב גבוהה. כמובן יכולות הסיבוב והתאמת גובה הכסאאפשריות גם פה, אך מעבר לפונקציות ראשוניות אלו קיימות אפשרויות רבותנוספות בדגמים שונים.

כסאות משרדיים ימשיכו להתפתח עם הטכנולוגיה, כמו גם החומרים שמהםהם מיוצרים והתכונות האפשריות. ארגונומיות כנראה תמשיך להוביל את תעשייתהכסאות אך כפי שההיסטוריה מראה הכסאות הפשוטים של פעם התפתחו להיות בעליתכונות התאמה רבות, מי יודע אילו עוד סוגים של כסאות עתידים להגיע?


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ד"ר גב

חברת ד"ר גב הינה החברה הגדולה והותיקה בישראל למוצרי בריאות, נוחות ואיכות חיים.

ד"ר גב משווקת מושבים אורטופדיים, כסאות, כורסאות טלויזיה, כורסאות עיסוי,כריות שינה, מזרונים, מכשירי ומוצרי טיפוח ויופי, מתנות. 


מאמרים נוספים מאת ד"ר גב
 
עיסוי גוף מלא באמצעות כורסת עיסוי
10/07/11 | ריהוט
כורסת עיסוי מאפשרת לכם לקבל עיסויים מעולים, במגוון טכניקות וסוגים, בכל זמן אשר תחפצו בהם, בנוחיות ופרטיות ביתכם – איך אפשר שלא לאהוב את הרעיון הזה?

טיפול בכאבי גב תחתון בעזרת כורסאות עיסוי
10/07/11 | ריהוט
כורסאות העיסוי כיום מצויידות במנגנוני עיסוי מתקדמים שיכולים לדמות עיסוי אנושי, על כל סוגיו ועוצמותיו. מכלולי עיסוי משוכללים אלו מסוגלים לעשות מסז' שוודי או עיסוי רקמות עמוק ואפילו שיאצו.

מדריך לקניית כורסאות עיסוי
01/07/11 | ריהוט
הרכבנו מספר טיפים שימושים לביצוע מחקר ובחירת כורסת עיסוי המתאימה בדיוק לצרכייכם. ישנן הרבה אפשרויות והמון מאפיינים לבחור מתוכם, רוב כורסאות העיסוי מגיעות מצויידות בחזית הטכנולוגיה ובנוחות מקסימלית

מזרונים – במה לבחור ולמה?
28/06/11 | ריהוט
מזרונים ניקנים תוך בתחשבות במידותיהם, רמת הקושי שלהם וכמובן במחירם. מבחר המזרונים המוצע הינו עשיר ונותן מספר גדול של פתרונות שינה, דוגמת מזרונים עם שלט רחוק, כן מזרונים המסוגלים לאפשר לכם לבחור את הטמפרטורה בה תרצו לישון.

טיפים על דגמי כורסאות טלויזיה
28/06/11 | ריהוט
בחירת כורסאות טלויזיה היא לא משימה קלה, אבל שימוש בטיפים שלהלן יעזור לכם לבחורה כורסת טלויזיה או כורסת עיסוי מושלמת עבורכם ובמחיר הגיוני. בהצלחה!

השפעת מחיר מזרון על איכות השינה שלנו
11/06/11 | ריהוט
קניית מזרונים לבית הם לא רכישה קלה. מזרון הוא פריט ריהוט המלווה אותנו בכל לילה, ותומך בגב שלנו בסופו של עוד יום עבודה מאתגר. אבל אם אתם כבר מתחבטים בשאלה "האם צריך לקנות מזרון חדש?" זהו סימן די ברור שהמזרון או מזרונים הנוכחיים שלכם כבר לא עושים את העבודה ותמוכים בכם בצורה טובה כמו בעבר.

צריכים מזרון חדש? כמה להשקיע? ובמה?
11/06/11 | ריהוט
קניית מזרון חדש היא לא מאורע שכיח במיוחד, אבל כיוון שמדובר באיכות השינה ובבריאות הגב שלנו מומלץ מאוד לבצע סקר שוק ולבצע רכישה מושכלת.

מזרונים טובים
01/06/11 | ריהוט
מזרון הוא לא פחות ולא יותר מאשר פריט הריהוט הכי חשוב שיש לנו בבית. מספר שעות לא מבטול במהלך כל יממה ויממה בחיינו, אנו מבלים על מזרונים ללא תזוזה רבה

כסאות מחשב לבית - לשמור על הגב
21/05/11 | ריהוט
ישיבה ממשוכת בכסאות שמעוצבים לא כראוי יכולה לגרום לפציעות בשרירים ולכאבי גב, בגלל תמיכה לא מספקת לגוף היושב.במאמר כמה נקודות שכדאי להתחשב בהן כאשר בוחרים כסאות מחשב לבית או כסאות משרדיים למקום העבודה.

כסאות מחשב – מנהלים או משרדיים
13/05/11 | ריהוט
בתקופת חיינו מחשבים הפכו לפריט הנמצא כמעט בכל בית וכמובן בכל מקום עבודה, כסאות מחשב הפכו למוצר הכרחי לנוחות ויצרנות. את רוב הזמן שלנו ביום העבודה אנחנו עושים מול המחשב, לכן כסאות משרדיים חייבים לאפשר ישיבה לשעות ארוכות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI