דף הבית ספורט וכושר גופני דיאטה דיאטות הרזיה וחיטוב הגוף – ראיון עם ד"ר קובי עזרא
דיאטות הרזיה וחיטוב הגוף – ראיון עם ד"ר קובי עזרא
קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית 25/01/11 |  צפיות: 2341

דיאטות הרזיה וחיטוב הגוף – ראיון עם ד"ר קובי עזראדיאטות הרזיה וחיטוב הגוף, ראיון עם ד"ר קובי עזרא, דיאטה, הרזיה, חיטוב ועיצוב הגוף, על מה אנו חושבים? על פי רוב ניתן לחלק את האוכלוסייה לאופטימיים ולפסימיים. האופטימיים יחשבו על דיאטה קלה, הרזיה בטוחה, על חיטובי הגוף, על בטן שטוחה וחטובה, הבנים יחשבו על קו

דברי פתיחה: כשמדברים על דיאטה, הרזיה, חיטוב ועיצוב הגוף, על מה אנו חושבים? על פי רוב ניתן לחלק את האוכלוסייה לאופטימיים ולפסימיים. האופטימיים יחשבו על דיאטה קלה, הרזיה בטוחה, על חיטובי הגוף, על בטן שטוחה וחטובה, הבנים יחשבו על קוביות בבטן ומראה גוף שרירי וחטוב. הפסימיים יחשבו על דיאטה קשה, דיאטה ואכזבות, על דיאטות העבר והכישלון שחוו, למרות שהם יוכלו לראות את עצמם חטובים, אך הם לא יוכלו לחוות את תהליך הדיאטה, החיטוב וההרזיה באופן המושלם, כלומר לא יוכלו לחוש את הדיאטה, או להפיק הנאה מהדיאטה...

שאלה: איזה סוגי דיאטות קיימים?

תשובת המומחה: ישנם הרבה דיאטות, ישנם דיאטות של סוף השבוע, וישנם דיאטות מאוזנות יותר, אך בעיקר דיאטות שמאוזנות פחות!!!

להלן סוגי דיאטות שונות:

דיאטת אטקינס הידועה גם כדיאטה עתירת חלבונים ושומנים ודלה בפחמימות.

דיאטת מרק הכרוב בא המזון העיקרי שאמור לזרז את חילוף החומרים הוא הכרוב כמובן. המתכון למרק שעליו מבוססת הדיאטה הוא פשוט למדי: ראש כרוב אחד, בצל לבן או כשש יחידות של בצל ירוק, שניים – שלושה פלפלים ירוקים, כארבע עגבניות טריות, בכל צורה שהיא (מרוסקות/שלמות/וכו'), צרור או שניים של סלרי עם ראש, ושני ליטר של נוזלים עם אבקת מרק עוף רזה. אפשר לתבל על פי הטעם – אך מומלץ להוסיף ירוקים (כוסברה, פטרוזיליה), כמות גדולה של שום וכן קצת כורכום, מלח ופלפל.

דיאטת אשכולית שם ישנו הצורך כמובן לאכול אשכולית, התיאוריה אשר ניצבת בדיאטה זאת הינה כי צריכת אשכולית אשר מכילה את הפלבונואידים נרינגין. הנרינגין בעל פעילות טרמוגנית המגבירה במעט את המטבוליזם.

דיאטת פירות: ישנם דיאטות שונות בתחום הפירות, כגון: דיאטת תפוחים, דיאטת אגסים, דיאטת תותים, דיאטת פמלה, דיאטת פירות היער (בעלי אינדקס גליקמי נמוך), דיאטות אשר מושתתות על פירות מתבססות על העיקרון כי הפירות מכילים כמות נוזלים (מים) גבוהה מעל 90% בקירוב והרבה סיבים תזונתיים אשר מסייעים לתחושת שובע מוגברת. חשוב לציין, כי בדיאטות הפירות משלבים מוצרי חלב דלי שומן, כגון: יוגורט וגבינות אשר ממתנים את קצב חדירת הסוכרים למחזור הדם.

דיאטת עוגיות: דיאטת העוגיות אינה מורכבת כמובן מעוגיות חמאה עשירות בסוכרים, אלה שבדיאטה הנ"ל שפיתחתי בעצמי, עלינו להכין את העוגיות בעצמינו. העוגיות מכילות קמח שיפון מלא שהוא בעל אינדקס גליקמי נמוך, ממתיק, כגון: סוכרלוז, או ממתיק אחר, תוספת של זרעי פישתן העשירות בחומצות השומן אומגה-3 וסיבים תזונתיים. לתערובת מוסיפים גם סובין שיבולת שועל וכו'...

דיאטה ים תיכונית הדיאטה מורכבת ממגוון של ירקות ופירות, שמן זית, נחשבת לדיאטה מאוזנת יחסית, דיאטה זאת מסייעת למניעת מחלות לב וכלי דם.

דיאטת בודי-בילדינג: דיאטת הבודי-בילדינג או דיאטת פיתוח הגוף, מורכבת מכ- 60% פחמימות מורכבות, 30% חלבונים מלאים ו- 10% שומנים איכותיים.

דיאטת מיצים טבעיים: דיאטת מיצים טבעיים מורכבת ממיצים טבעיים בעלי אינדקס גליקמי נמוך. בדיאטה זאת מקבלים כמויות גבוהות של ויטמינים ומינרלים.

דיאטת הנקודות: דיאטת הנקודות הינה הדיאטה של שומרי משקל. בדיאטה זאת פשוט סופרים נקודות במקום לספור קלוריות. למעשה זהו כל הרעיון של הדיאטה הנ"ל. הדיאטה על פי רוב נחשבת לדיאטה מאוזנת, למרות כי ישנם אנשים אשר בוחרים מהסיפרון של דיאטת שומרי משקל את המתוקים (שוקולדים, דברי מאפה וכו'), ובצורה הנ"ל הדיאטה בהחלט לא מאוזנת (כלומר דיאטה לא בריאה).

דיאטת שומרי משקל אחת ולתמיד! או דיאטה קלאב: דיאטת שומרי משקל אחת ולתמיד הינה דיאטה די מאוזנת, דיאטה כדרך חיים. היא כוללת תוכנית תזונה ופעילות גופנית.

דיאטת סאות ביץ: דיאטת סאות ביץ – שיטתו של הדוקטור ארתור אגטסטון ממיאמי להרזיה מהירה בשיטת החלבונים. דיאטות הרזיה וחיטוב הגוף, ראיון עם ד"ר קובי עזרא, דיאטה, הרזיה, חיטוב ועיצוב הגוף, דיאטה, דיאטת אטקינס, דיאטת אשקוליות, דיאטת סוג הדם, דיאטת בריאות, דיאטת הכרוב, דיאטת דלת קלוריות, דיאטת הלחם, דיאטת חלבונים, דאטת הנקודות, דיאטת העוגיות, דיאטת פופקורן, דיא

דיאטה דלת קלוריות: בדיאטה דלת הקלוריות ישנו הצורך בחישוב קלוריות למטרת הרזיה. בדיאטה חישוב הקלוריות בכדי לרזות. החיסרון בדיאטה דלת קלוריות הינו שבכדי לשמר  על הדיאטה יש צורך ולהימנע מלצרוך כמות קלורית גבוהה מדי שאם לא ניצור מצב של השמנה. כמו כן, דיאטה דלת קלוריות עשויה ליצור גם ירידה בפעילות המטבולית (חילוף החומרים).

דיאטת חלבונים: דיאטת חלבונים הינה דיאטה דלה בשומנים ובפחמימות אך כמובן עתירה בחלבונים וירקות ירוקים עליים. חשוב לציין, כי הדיאטה הנ"ל עשויה לגרום לקטוזיס וחמצת מטבולית במקרים קיצוניים (כמו אצל חולי סוכרת) כמו כן, דיאטה עתירת חלבונים תגרום למעמסה יתרה על פעילות הכליות.

דיאטה של אולגה רז: שיטת הדיאטה של אולגה מתבסס על דיאטת הלחם כלומר סנוויצ'ים. הדיאטה מתאימה לאלה שאוהבים לחם – דיאטת הלחם.

דיאטה לפי סוג הדם: דיאטה לפי סוג הדם תוכנית התזונה הינה לפי סוגי הדם של מבצע הדיאטה. תומכי הדיאטה גורסים כי לכל סוג דם יש תפריט תזונה שמתאים לו. כלומר 4 סוגי דם = 4 סוגי דיאטה. החיסרון בדיאטה הינו כי חוקרים טוענים כי בני האדם השתנו בתהליך האבולוציה ועל כן, הדיאטה לפי סוג הדם אינו מתאים לימינו כיום.

דיאטת הפופקורן: בדיאטת פופקורן אוכלים כמובן פופקורן והרבה באופן יחסי.  הרעיון העומד אחרי הדיאטה הינו כי גרעין התירס תופח לעד פי- 20-30 מגודלו המקורי ולכן התוצאה המתקבלת היא מזון בעל נפח מאוד גדול ובעל ערך קלורי קטן יחסית לנפח (כמובן שאסור להוסיף שמן וחמאה).

דיאטת האורז: דיאטת אורז הינה דיאטה שפותחה בשנת 1934 ע"י רופא גרמני העונה לשם: וולטר קמפנר לטיפול בהפרעות ומחלות שונות, כמו: השמנה, מחלות לב וכלי דם, יתר לחץ דם ומחלות כליה (היות והאורז דל בנתרן וחלבון). על פי רוב, דיאטת האורז מגבילה את צריכת מוצרים, כגון: מלח (המורכב מנתרן וכלור), סוכרים פשוטים (דברי מתיקה), שומן ומזונות מעובדים (מזון מהיר). למעוניינים לרדת במשקל באופן דרסתי, דיאטת האורז מבטיחה דיאטה מהירה לירידה של כעד 15 ק"ג בחודש הראשון ולאחר מכן ירידה במשקל בקצב של כ- 2 ק"ג בשבוע. אך יחד עם זאת חשוב לציין, כי אנשים אשר סובלים מעודף משקל על פי רוב, סובלים ממצב המכונה תנגודת לאינסולין, מצב תת קליני של התפתחות מחלת הסוכרת.

דיאטת Diet2all (דיאט-טו-אול) או דיאטת קובי-דיאט: כשמה כן היא: הדיאטה לכולם! זאת אומרת שכל אחד ואחד מכם הוא אינדיבידואל ולכל אחד ואחד מכם מתאימה שיטה אישית נפרדת וייחודית לגוף שלכם ולגנטיקה האישית והאינדיווידואלית שלכם. בדיאטת Diet2all ניתן להנדס כל אחד ואחד מכם באופן אישי ע"י תוכנית תזונה אישית בהתאם למצב הפיזיולוגי \ מנטאלי אישי ובהתאם לצורך פעילות גופנית המותאמת לפרט ובקורולציה לתוכנית התזונה.

דיאטה של מפורסמים: דיאטות של מפורסמים הינה על פי רב דיאטה מהירה מאוד, כלומר דיאטה בלתי מאוזנת אשר גורמת לירידה מהירה במשקל. ישנה דמיון רב, בין דיאטה של מפורסמים לבין דיאטות כאסח. כמו תמיד דיאטת כאסח הינה דיאטה בלתי מאוזנת.

שאלה: פרש לי את המונח ירידה במשקל?

תשובת המומחה: ירידה במשקל פרושה ירידה במסת הגוף הכללית, כלומר ירידה בכל המובנים. ירידה במסת השרירים, ירידה במסת השומן, ירידה במשקל הנוזלים ואף ירידה במסת העצמות – דבר המוביל למחלות עצם.

שאלה: מה אתה אומר על ילדים ודיאטות?

תשובת המומחה: דיאטה לילדים אינה צריכה להיות דיאטה, אלה שינוי קטן האורח החיים שלהם. על כן אני מתנגד למונח דיאטה במצב הזה. למרות זאת חשוב להבין כי כמעט כרבע מהילדים בגילאי 6-7 הינם סובלים מעודף משקל ואכן זקוקים לשינוי באורח החיים שלהם – אך לא דיאטה!


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית

קובי עזרא Ph.D מומחה לרפואה נטורופטית, ומאמן כושר. מרצה במכון מור (לאוסטאופורוזיס) ובבית הספר להסמכות מאמנים של וינגייט - באוניברסיטת ת"א (אימונים לפיתוח הגוף ותזונה).

כתב את הספרים:
1. אבן הפינה בתחום פיתוח הגוף.
2. ספורטולוגיה - המדריך לספורטאי.
3. סטרואידים-כל מה שרצית לדעת? ולא העזת לשאות!

בעל קליניקה לרפואה נטורופטית ונותן שרותים:
* טיפול במחלות שונות (כולסטרול, מחלות לב, סוכרת ועוד...).
* דיאטות הרזייה ועיצוב הגוף.
* פיתוח גוף - עיצוב וחיטוב הגוף.
לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140
אתר: פיתוח גוף, אתר: דיאטה מהירה

דיאטה מהירה1, סוכרת הריון, אנטי אייג'ינג

פיתוח גוף

דיאטה מהירה | דיאטה אישית 


מאמרים נוספים מאת קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית
 
צמיחה וגדילה בגובה - קובי עזרא PhD
צמיחה וגדילה בגובה - קובי עזרא PhD, צמיחה וגדילה בגובה נוצרת ע"י התארכות עצמות הארוכות, כתוצאה מכונדרוגנזה בצלחות האפיפיזאליות, המכונות גם צלחות הגדילה. תהליך זה נובע מהתרבות כונדרוציטים, היפרטרופיה והפרשת מטריקס חוץ תאית. המאורגן על ידי רשתות מורכבות של גורמים תזונתיים, תאיים, פרצרין ואנדוקריניים. ניתן להגדיר את גיל ההתבגרות כתקופת המעבר מילדות דרך התפתחות מאפיינים מיניים משניים ועד השגת הגובה הסופי בבגרות. מהירות הצמיחה מוגברת בתחילת המוקדמות או באמצע החיים, ידועה כגידול הפוברטלי.

קריאטין - קובי עזרא
קריאטין - קובי עזרא היא חומצה אורגנית חנקנית הנוצרת באופן טבעי. תפקידו העיקרי של הקריאטין הוא להקל על מיחזור של אדנוזין טריפוספט (ATP), מטבע האנרגיה של התא, בעיקר ברקמת השריר והמוח.

דיאטה מהירה מאוד
05/04/15 | דיאטה
דיאטה מהירה. דיאטות לירידה במשקל. ישנן סיבות שונות לאיזון המשקל ודיאטות שונות: החל ממראה חיצוני, עיסוק בספורט ובריאות, לרבות בריאות הלב וכלי הדם ומניעת סרטן....

חיטוב הגוף - קובי עזרא
21/06/14 | דיאטה
בדיאטת דיאט2אול אוכלים כמעט הכל! אך לרוב הדיאטה נקבעת בהתאם למה שהמטופל אוכל באורח ה"נורמאלי" שיגרתי. וכמובן בשילוב המזונות הייחודי! מניב את התוצאות האופטימאליות לחיטוב הגוף באופן מקסימאלי ומהיר ביותר.

מניעת סוכרת מסוג 2
יש חוקרים הטוענים שניתן למנוע סוכרת מסוג 2, זאת ע"י שינוי בהרגלי החיים. היות ותוכנית תזונה ודיאטה נכונה המותאמים לפרט בשילוב תוכנית אימונים אכן עשויים למנוע את התפתחות הסוכרת מסוג 2. סוכרת מסוג 2 או סוכרת מבוגרים בלשון העם, בעלת מרכיב גנטי חזק יותר, תזונה ואורח חיים משפיעים על הסיכוי שהמחלה תתרחש בגיל צעיר יותר-40 או מבוגר יותר 60 ומעלה או אולי לעולם לא?!. הסיכון לסוג להופעת סוכרת מסוג 2 וסוכרת הריונית יכול להיות ירידה ע"י בשמירה על משקל תקין – כלומר השמנה יתרה ותזונה לא בריאה.

ויטמין d אוסטאופורוזיס
ויטמין d אוסטאופורוזיס ויטמין D או (Cholecalciferol) הוא ויטמין מסיס בשומן העוזר לגוף לספוג סידן. ויטמינים מסיסים בשומן מאוחסן ברקמות השומן של הגוף. בנוסף לסיוע לגוף לספוג סידן, ויטמין D גם מסייעת לגוף לשמור על כמות של סידן וזרחן בדם הנכונה. תוספת סידן וויטמין D מהווה טיפול הכרחי באוסטיאופורוזיס. מחלת האוסטאופורוזיס נמצאה מלווה באבחון שכיחות גבוהה של חסר בויטמין D. מקורות מזון ויטמין D מצויה במזונות הבאים: מוצרי חלב גבינה חמאה חלב מועשר (כל חלב בארה"ב הוא מועשר בויטמין D) דגים צדפות דגני בוקר

אוקסנדרולון וניוון שרירים דושן
אוקסנדרולון וניוון שרירים דושן

אוקסנדרולון (Oxandrolone) משפר סינתזת שרירי השלד ופרופיל ביטוי גנים הגלובלי בניוון שרירים דושן.

מחקרים קודמים הראו כי ירידה בשרירים הקשורים בניוון שרירים דושן (Duchenne muscular dystrophy) כרוכה בחוסר איזון בין שיעורי סינתזה והפירוק של חלבוני השרירים. למרות שמחקרים קודמים הציעו כי האוקסנדרולון עשוי להיות מועיל בניוון שרירים דושן, מנגנון הפעולה של האוקסנדרולון על השרירים בניוון שרירים דושן עדיין אינו ברור.

ביופסיות שריר הגסטרוקנמיוס (שרירי השוקיים) ודגימות דם נאס


טיפול תזונתי בסוכרת - ד"ר קובי עזרא
29/08/13 | רפואה
טיפול תזונתי בסוכרת מטרות הטיפול תזונתי בטיפול בסוכרת כוללות שליטה על רמת הסוכר בדם ברמות כמעט נורמליות, שמירה על לחץ דם תקין ורמות כולסטרול, והשגת משקל בריא. דבקות בתזונה בריאה, פעילות גופנית סדירה, ושימוש בתרופות בעת צורך יכול להשיג יעדים אלה ולמזער את הסיכון לסיבוכים. תחזוקת משקל תקין דיאטה אישית: הנחיות נוכחיות של איגוד הסוכרת האמריקאי רושמים תכנית ארוחת מבוקרת קלוריות המשתמשות ברשימות חליפי המזון. יש לשמור על צריכת פחמימות קבועה למדי לאורך כל היום. ההנחיות גם להגביל את צריכת השומן הרווי ו

דיאטה הרזיה ושתיית קפה
דיאטה הרזיה ושתיית קפה: הקפאין מגביר תגובת הליפוליזה (Lipolysis), תגובה זאת גורמת להבין כי צריכת הקפאין תגביר את תהליך ניצול השומנים לאנרגיה ובעיקר בעת פעילות גופנית אירובית. מה הקשר בין שתיית קפה ודיאטה למטרת הרזיה? האלקלואיד קפאין אשר מצוי בקפה ובמשקאות אחרים הינו גורם לעלייה בפעילות המטבולית, בדומה להורמוני הסטרס, לכן הקפאין משפר ומגביר את רמות האנרגיה בגוף.

דיאטה וקפאין - ד"ר קובי עזרא
דיאטה וקפאין: כולם יודעים ששתיית משקאות המכילים קפאין (בריכוז מתאים) מסייעים לנו לתהליך ההרזיה וחיטוב הגוף, לכן כל דיאטה או לפחות מרבית הדיאטות אינן מגבילות את צריכת הקפאין בהליך הדיאטה. כמו כן, הקפאין גורם לנו לחוש ערניות יתר ומפיג מהר כל עייפות, ישנם הרבה ספורטאים (ואנשים בכלל) אשר צורכים אותו לפני האימונים…
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI