דף הבית ספורט וכושר גופני אימונים אבקת גלוטמין - glutamine powder - ד"ר קובי עזרא
אבקת גלוטמין - glutamine powder - ד"ר קובי עזרא
קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית 31/01/11 |  צפיות: 1859

אבקת גלוטמין -  glutamine powder

· 100% אבקת גלוטמין לספיגה מהירה
· מונע הידלדלות מסת השריר ומצב של "אימון יתר"
· מסייע בשחרור הורמון הגדילה
• שומר על המערכת החיסונית


היתרון שבאבקת גלוטמין של יונברסל העולמית קודם כל באיכות המוצר שזה אבקת גלוטמין טהורה ( glutamine pure ) שלא נוספו לה שום צבעי מאכל מלאכותיים - ללא חומרי טעם וריח מלאכותיים. אבקת גלוטמין טהורה - glutamine pure

l-glutamine - חומצת אמינו חיונית ביותר המשמשת חומר גלםלייצור הורמון הגדילה וחיונית ביותר למניעת פציעות.

מבין כל חומצות האמינו, גלוטמין הינההחומצה השכיחה ביותר בגופנו, היא מהווה כ- 60% מכלל מאגר החומצות האמיניותבשריר.


במהלך אימון אינטנסיבי הגוף לא מייצר מספיק גלוטמין כתוצאה מכך הוא מפרקרקמות שריר כדי להשיג את הגלוטמין וכך נוצר מצב קטבולי. תוספת גלוטמין עוזרת לשמורעל מסת השריר ועל המערכת החיסונית וכך מבטיחה התאוששות מהירה יותר לאחר האימוןומונעת את המצב של "אימון יתר". בנוסף משמש הגלוטמין כנשא חנקן לשריר (חיוני ליצירתחלבון), הוא משפיע על הפרשת הורמון הגדילה ובשילוב עם פחמימות הגלוטמין מגדיל אתרמות האינסולין בגוף.


כל היתרונות הללו הפכו את הגלוטמין לאחד מתוספי המזוןהפופולרים ביותר בקרב מתאמנים ולמרכיב חשוב בתזונת ספורטאים.

אבקת גלוטמיןה- 100% טהורה של יוניברסל נוטרישן, מספקת את המקור האיכותי, המהיר והטהור ביותר שלגלוטמין שקיים היום בשוק.

המלצות לשימוש:
ערבב 1-2 כפיות מלאות שלאבקה עם 1- 1.5 כוסות מים, מיץ או חלב.
לתוצאות אופטימיליות מומלץ לשתות ביחדעם משקה החלבונים.

 

גלוטמין (glutamine) - גלוטמין הינה חומצת אמינו הנמצאת בדרישה מוגברת מאוד ע"יהגוף. תוסףגלוטמין עוזר למפתחי גוף להפחית את פירוק השריר, המתרחש היות ורקמות גוף אחרות אשר זקוקותלגלוטמין, "שודדות" את הגלוטמין המאוחסן בתאי השרירים.


מחקרים מראים כי לאחר אימונים עצימים ומאומצים, רמות הגלוטמין בגוף יורדות בכ- 50%. מאחר והגוף מסתמך על גלוטמין כדלק תאי למערכת החיסון, מחקרים מדעיים מראים כי תוספת של גלוטמין יכולה למזער את פירוק רקמות השריר, ולשפר את מטבוליזם של החלבון. מחקרים נוספים הראו השפעה של גלוטמין על הגדלת נפח תאים. המחקרים המעודכנים ביותר, הראו עלייה של 400% ברמות הורמון הגדילה (gh) לאחר לקיחת מינון של 2 גר' גלוטמין בלבד.


גלוטמין נמצא בריכוז גבוה במוח (פי 10-15 מאשרבדם) ועובד כמווסת בין ההשפעה המדכא של gaba וההשפעה הממריצה של גלוטמט (glutamate). זהודלק חשוב למוח, ויכול לספק אנרגיה מספקת בהעדר גלוקוז.


הגלוטמין מספקת דלק למוח ומסיבה זאת הגלוטמין נמצא כמסייע לריכוז, מיקוד, זיכרון, ביצועים אינטלקטואליים, ערנות, ומשפר מצב הרוח. לכן לא מפתיע לראות את הפופולאריות של התוסף בקרב ספורטאים ומפתחי גוף, העושים דיאטות דלות פחמימות. חלק מתסמיני דיאטת דלת פחמימות (כמו חוסר אנרגיה מנטאלית) ניתן למנוע ע"י תוספת גלוטמין.


רמות נמוכות של גלוטמין בדם בצורה כרונית נמצאו כגורם העיקרי לאימון יתר (overtraining) בקרב ספורטאים ופגיעה במערכת החיסונית, העלולה להשליך לזיהומים ופגיעות הפוקדים בד"כ ספורטאים בתקופת אימונים אינטנסיביים ובתקופת התחרויות.

במקרים של לחץ ומתח המשליכים גם על חילוף החומרים, הגוף אינו מסוגל לייצר את כמויות הגלוטמין הדרושות לו לתפקוד תקין, לכן צריך לספק לגוף את הגלוטמין על מנת למנוע את פירוק שרירי השלד ? שרירים אלו הנם מקור האחסון העיקרי של הגלוטמין בגוף.

הוכחות רבות המתוארות בספרות המדעית מצביעות על האפקטים של הגלוטמין כתוסף תזונתי בהגנה על מסת השרירים ובתפקודה של המערכת החיסונית בקרב חולים קריטיים, חולים המתאוששים מניתוחים או כווית קשות.

כאשר רמות הגלוטמין בפלסמה "נופלות", שרירי-השלד עלולים להיכנס למצב של קטבוליזים (פירוק שרירים), במצב זה החלבון בשרירים נצרך ע"י הגוף (החלבון הקיים) על מנת לספק גלוטמין לשאר הגוף.

שרירי-השלד הנם המקור העיקרי של הגלוטמין (חוץ מאשר בתזונה), מחסור ממושך של גלוטמין בפלסמה יכול להוביל לעיבוד משמעותי של חלבון משרירי-השלד ועיבוד משמעותי של מסתם.

אמנם לא נעשו מספיק מחקרים סטטיסטים בנושא, אך ככל הנראה, קבוצת האוכלוסייה העיקרית אליה מופנה הגלוטמין כתוסף תזונה היא דווקא ? ספורטאים ואתלטים מקצועיים.

בשנים האחרונות לפחות שישה מחקרים משמעותיים נערכו אודות הגלוטמין כתוסף בקרב ספורטאים שבהם נמצא בסיס חזק ליעילותם בקרב אוכלוסייה זו.

לדוגמא, תפקיד הגלוטמין כתומך במערכת החיסונית הוכח כמונע זיהומים ופגיעות עקב אימונים קשים ומאומצים במיוחד. כפי שצוין, לאימונים מאומצים יש נטייה להוריד את רמות הגלוטמין בפלסמה (בדם) .

במחקרים נוספים נמצא כי לתוסף הגולטמין תפקיד חשוב במניעת תהליך פירוק השרירים (קטבוליזים)

הנגרם כתוצאה של שחרור הורמונים שונים ("לחץ"  stress), כמו: קורטיזול, אדרנלין וגלוקגון , הורמונים שרמותיהם בדם עולות עקב פעילויות/אימונים מאומצים.

הגלוטמין מדברן את סינתזת הגליקוגן (חומר אנרגיה - דלק) , למעשה מדברן את האנזים השולט על סינתזת ואחסון הגליקוגן בשרירים ובכבד. כך מיעל את פעילות מנגנון הגברת אחסון הגליקוגן.

תוסף הגלוטמין גורם לעלייה משמעותית ברמת תאי הגלוטמין ואחסונו בשרירים.

גלוטמין נחשב גם כמגדיל/מרחיב את נפח השרירים, ע"י דרבון פעולת האנזים בכבד ובשרירים לאחסון הגליקוגן ממש כמו הפעילות האנבולית של סינתזת חלבון (בשריר). סטרואידים אנבולים והורמוני גדילה

ישנן הוכחות מדעיות כי הגלוטמין יעיל בהעלאת רמות הורמון הגדילה. שלו תפקיד חשוב בתהליך סינתזת החלבון ובעידוד צבירת מסת שריר (גדילה) וכוח.

במחקרים שבוצעו אודות השימוש בגלוטמין, התוצאות היו בהחלט מעודדות. המחקר כלל כ- 30 ספורטאים, בגילאי 18 עד 21. כאשר 15 מן הספורטאים קיבלו פלצבו (תרופת דמה), ויתר הקבוצה קיבלה 25 גרם גלוטמין מדי יום ביומו למשך כחודש ימים.

לאחר בדיקות דם ושתן להערכת מאזן החנקן והורמונים אנבוליים (כמו: gh). הורמון הגדילה

למרות כי שתי הקבוצות קיבלו תפריט זהה, אשר כלל שש ארוחות של פחמימות עם רמת חלבון של 1.5 גרם לכל 1 ק"ג משקל גוף. בקבוצה אשר צרכה גלוטמין היו רמות הורמון גדילה גבוהות יותר המנורמה פי- 2.8, ביחס לקבוצת הבקרה. כמו כן, נימצא מאזן חנקן חיובי בקבוצת הגלוטמין. בניגוד לקבוצת הבקרה אשר שבעה ספורטאים היו שרויים במאזן חנקן שלילי (כלומר פירוק שרירים), ושמונה במאזן חנקן ניטרלי (כלומר ללא גדילת שרירים). אנטי-אייג'ינג (דחיית תהליכי זקנה)

כמו כן, נמצא, כי לגלוטמין יתרונות רבים נוספים (המופיעים במאמר). היות וביכולתו של הגלוטמין להגביר חומר נוגד חמצון נוסף הנקרא: גלוטטיון פרוקסידאז. אנזים זה מצמצם את פעילותם ההרסנית של הרדיקלים החופשיים על כל רקמות גופינו, כמו גם, השרירים.

יתרונות השימוש בגלוטמין:

  1. ממריץ ומגן על המערכת החיסונית
  2. משמר מסת שרירים
  3. מונע פירוק שרירים ? קטבוליזים
  4. מגביר אחסון גליקוגן ("דלק")
  5. מזרז ומשפר התאוששות מאימונים


מינון מומלץ: 10 עד 20 גרם ליום (כמנה בודדת של כחמישה גרם), בבוקר על בטן ריקה, לפני ולאחר אימון.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית

קובי עזרא Ph.D מומחה לרפואה נטורופטית, ומאמן כושר. מרצה במכון מור (לאוסטאופורוזיס) ובבית הספר להסמכות מאמנים של וינגייט - באוניברסיטת ת"א (אימונים לפיתוח הגוף ותזונה).

כתב את הספרים:
1. אבן הפינה בתחום פיתוח הגוף.
2. ספורטולוגיה - המדריך לספורטאי.
3. סטרואידים-כל מה שרצית לדעת? ולא העזת לשאות!

בעל קליניקה לרפואה נטורופטית ונותן שרותים:
* טיפול במחלות שונות (כולסטרול, מחלות לב, סוכרת ועוד...).
* דיאטות הרזייה ועיצוב הגוף.
* פיתוח גוף - עיצוב וחיטוב הגוף.
לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140
אתר: פיתוח גוף, אתר: דיאטה מהירה

דיאטה מהירה1, סוכרת הריון, אנטי אייג'ינג

פיתוח גוף

דיאטה מהירה | דיאטה אישית 


מאמרים נוספים מאת קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית
 
צמיחה וגדילה בגובה - קובי עזרא PhD
צמיחה וגדילה בגובה - קובי עזרא PhD, צמיחה וגדילה בגובה נוצרת ע"י התארכות עצמות הארוכות, כתוצאה מכונדרוגנזה בצלחות האפיפיזאליות, המכונות גם צלחות הגדילה. תהליך זה נובע מהתרבות כונדרוציטים, היפרטרופיה והפרשת מטריקס חוץ תאית. המאורגן על ידי רשתות מורכבות של גורמים תזונתיים, תאיים, פרצרין ואנדוקריניים. ניתן להגדיר את גיל ההתבגרות כתקופת המעבר מילדות דרך התפתחות מאפיינים מיניים משניים ועד השגת הגובה הסופי בבגרות. מהירות הצמיחה מוגברת בתחילת המוקדמות או באמצע החיים, ידועה כגידול הפוברטלי.

קריאטין - קובי עזרא
קריאטין - קובי עזרא היא חומצה אורגנית חנקנית הנוצרת באופן טבעי. תפקידו העיקרי של הקריאטין הוא להקל על מיחזור של אדנוזין טריפוספט (ATP), מטבע האנרגיה של התא, בעיקר ברקמת השריר והמוח.

דיאטה מהירה מאוד
05/04/15 | דיאטה
דיאטה מהירה. דיאטות לירידה במשקל. ישנן סיבות שונות לאיזון המשקל ודיאטות שונות: החל ממראה חיצוני, עיסוק בספורט ובריאות, לרבות בריאות הלב וכלי הדם ומניעת סרטן....

חיטוב הגוף - קובי עזרא
21/06/14 | דיאטה
בדיאטת דיאט2אול אוכלים כמעט הכל! אך לרוב הדיאטה נקבעת בהתאם למה שהמטופל אוכל באורח ה"נורמאלי" שיגרתי. וכמובן בשילוב המזונות הייחודי! מניב את התוצאות האופטימאליות לחיטוב הגוף באופן מקסימאלי ומהיר ביותר.

מניעת סוכרת מסוג 2
יש חוקרים הטוענים שניתן למנוע סוכרת מסוג 2, זאת ע"י שינוי בהרגלי החיים. היות ותוכנית תזונה ודיאטה נכונה המותאמים לפרט בשילוב תוכנית אימונים אכן עשויים למנוע את התפתחות הסוכרת מסוג 2. סוכרת מסוג 2 או סוכרת מבוגרים בלשון העם, בעלת מרכיב גנטי חזק יותר, תזונה ואורח חיים משפיעים על הסיכוי שהמחלה תתרחש בגיל צעיר יותר-40 או מבוגר יותר 60 ומעלה או אולי לעולם לא?!. הסיכון לסוג להופעת סוכרת מסוג 2 וסוכרת הריונית יכול להיות ירידה ע"י בשמירה על משקל תקין – כלומר השמנה יתרה ותזונה לא בריאה.

ויטמין d אוסטאופורוזיס
ויטמין d אוסטאופורוזיס ויטמין D או (Cholecalciferol) הוא ויטמין מסיס בשומן העוזר לגוף לספוג סידן. ויטמינים מסיסים בשומן מאוחסן ברקמות השומן של הגוף. בנוסף לסיוע לגוף לספוג סידן, ויטמין D גם מסייעת לגוף לשמור על כמות של סידן וזרחן בדם הנכונה. תוספת סידן וויטמין D מהווה טיפול הכרחי באוסטיאופורוזיס. מחלת האוסטאופורוזיס נמצאה מלווה באבחון שכיחות גבוהה של חסר בויטמין D. מקורות מזון ויטמין D מצויה במזונות הבאים: מוצרי חלב גבינה חמאה חלב מועשר (כל חלב בארה"ב הוא מועשר בויטמין D) דגים צדפות דגני בוקר

אוקסנדרולון וניוון שרירים דושן
אוקסנדרולון וניוון שרירים דושן

אוקסנדרולון (Oxandrolone) משפר סינתזת שרירי השלד ופרופיל ביטוי גנים הגלובלי בניוון שרירים דושן.

מחקרים קודמים הראו כי ירידה בשרירים הקשורים בניוון שרירים דושן (Duchenne muscular dystrophy) כרוכה בחוסר איזון בין שיעורי סינתזה והפירוק של חלבוני השרירים. למרות שמחקרים קודמים הציעו כי האוקסנדרולון עשוי להיות מועיל בניוון שרירים דושן, מנגנון הפעולה של האוקסנדרולון על השרירים בניוון שרירים דושן עדיין אינו ברור.

ביופסיות שריר הגסטרוקנמיוס (שרירי השוקיים) ודגימות דם נאס


טיפול תזונתי בסוכרת - ד"ר קובי עזרא
29/08/13 | רפואה
טיפול תזונתי בסוכרת מטרות הטיפול תזונתי בטיפול בסוכרת כוללות שליטה על רמת הסוכר בדם ברמות כמעט נורמליות, שמירה על לחץ דם תקין ורמות כולסטרול, והשגת משקל בריא. דבקות בתזונה בריאה, פעילות גופנית סדירה, ושימוש בתרופות בעת צורך יכול להשיג יעדים אלה ולמזער את הסיכון לסיבוכים. תחזוקת משקל תקין דיאטה אישית: הנחיות נוכחיות של איגוד הסוכרת האמריקאי רושמים תכנית ארוחת מבוקרת קלוריות המשתמשות ברשימות חליפי המזון. יש לשמור על צריכת פחמימות קבועה למדי לאורך כל היום. ההנחיות גם להגביל את צריכת השומן הרווי ו

דיאטה הרזיה ושתיית קפה
דיאטה הרזיה ושתיית קפה: הקפאין מגביר תגובת הליפוליזה (Lipolysis), תגובה זאת גורמת להבין כי צריכת הקפאין תגביר את תהליך ניצול השומנים לאנרגיה ובעיקר בעת פעילות גופנית אירובית. מה הקשר בין שתיית קפה ודיאטה למטרת הרזיה? האלקלואיד קפאין אשר מצוי בקפה ובמשקאות אחרים הינו גורם לעלייה בפעילות המטבולית, בדומה להורמוני הסטרס, לכן הקפאין משפר ומגביר את רמות האנרגיה בגוף.

דיאטה וקפאין - ד"ר קובי עזרא
דיאטה וקפאין: כולם יודעים ששתיית משקאות המכילים קפאין (בריכוז מתאים) מסייעים לנו לתהליך ההרזיה וחיטוב הגוף, לכן כל דיאטה או לפחות מרבית הדיאטות אינן מגבילות את צריכת הקפאין בהליך הדיאטה. כמו כן, הקפאין גורם לנו לחוש ערניות יתר ומפיג מהר כל עייפות, ישנם הרבה ספורטאים (ואנשים בכלל) אשר צורכים אותו לפני האימונים…
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI