דף הבית ספורט וכושר גופני תזונה המינרלים אבץ ונחושת - קובי עזרא
המינרלים אבץ ונחושת - קובי עזרא
קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית 20/11/09 |  צפיות: 1843

נחושת - קובי עזרא
 
אנו מקבלים אותה במים.
-         מחסור: אנמיה, פגיעה בשיער ובמע' העצבים, אך בדרך כלל מגיעים לעודפים. כשהכבד מתפקד בצורה טובה העודפים יכולים לצאת דרך המרה. כנוטלים מינונים גבוהים של סידן, ויטמין C ועופרת, כמות הנחושת יורדת.
-         מקורות: תלוי במקומות הגידול ובקרקע.
-         יכול להשפיע על כמות הכולסטרול, יכול להטיב עם הסובלים מבעיות פרקים (הצמיד יכול להספג דרך העור ולהפחית את המצבים הדלקתיים בפרקים). כמות נחושת גבוהה יכולה ליצור רמה נמוכה של מנגן ואבץ
-         בכמות גבוהה של נחושת הגיעו למצבים של סכיזופרניה- תוספת של מנגן, אבץ ו B קומפלקס יכולים להועיל לשיפור המצב.
-         גלולות מגבירות את מצב הנחושת בדם ואז האבץ יכול לרדת ולהישחק, הדיכאון לאחר לידה או הפסיכוזה לאחר לידה רואים שיש להם מחסור משמעותי של אבץ.
 

אבץ - קובי עזרא
 
אצל תינוקות כתוצאה מהפרעה בספיגת האבץ, כאשר עוברים לבקבוק התופעות הם הפריפריה של הגפיים, המחלה יכולה להוביל למוות בגלל השלשולים שלא ניתנים לעצירה.אקרודרמטיטיס אנטרופטיקה - המחלה מתבטאת בדלקות, יש נשירה של השיער, במתן תוספת אבץ הסימפטומים נעלמים כלא היו.
 
-         סימנים וסימפטומים של מחסור: התפתחות גופנית איטית, התפתחות מינית לקויה, איכות הזרע יורד, אקזמות בעור, שלשולים, נשירת שיער במקרים מסויימים. מע' חיסון ירודה בצורה משמעותית, בעיות שינה והתנהגות, ריפוי פצעים איטית יותר. הכתמים הלבנים על הציפורנים הם סימן לחוסר אבץ, חוסא תיאבון, קשקשת, ליקוי בתיפקוד המיני בשני המינים.
-         מחסור מופיע אצל אנשים בתזונה לקויה, אנורקסים, דיאטות משוגעות, צמחונים קפדניים שלא אוכלים נכון, כשתפריט החלבונים מוקטן, זקנים ואלכוהוליסטים.
-         חוסר ספיגה: אצל אנשים שאוכלים תוספת תאית כמו סובין. הנוטלים תוספת ברזל נדיבה, אנשים שסובלים  ממחלת דלייק, חוסר חומציות בקיבה, צירוזיס, זקנים - ספיגה לקויה + חוסר חומציות, אי ספיקה של הלבלב.
-         הזקוקים לתוספות: אנשים שסובלים מסוכרת כוויות בעור, למשתמשים במשתנים,לסובלים מאיבוד דם, לעוברים דיאליזה, לסובלים מפסורייזיס, אקזמות, קילוף עור וכו'. לבעיות מעיים כולל פרזיטים מסיבה כלשהי. משלשלים, אנשים עברו התערבות כירורגית, נשים בהריון, מניקות וחולי סרטן.
-         מרכיבי מזון שמשפיעים על האבץ: ברזל בכמות גבוהה מוריד את ספיגת האבץ, ככל שכמות
      החלבונים בתפריט עולה כך עולה הדרישה והצורך באבץ. עודף אבץ, הברזל והנחושת יורדים.
-         זמינות האבץ: יותר גבוה בחלב אם מאשר כל מקום אחר לתינוק, חשוב לתת אבץ לנשים הרות,    
      כי אם ב- 6 חודשים ראשונים האישה לא קיבלה אבץ אז מע' החיסון של העובר (ילד) יורדת ואז
      הילד לוקה בהתקררויות, דלקות אוזנים וכו' מרובות.
-         האבץ יעיל במקרים: שפעת, תריכומונבס (פרזיט בנרתיק, הפרשה ירוקה) כשל חיסוני HIV,
אמבוליה (הוא וירוס "שמתלבש" וממיס את רקמת החיבור של הגוף - נתגלה באפריקה, האדם נפתר תוך ימים - בניתוח שלאחר המוות לא מוצאים איברים פנימיים, בתא אחד יש כ- 100  מיליון וירוסים. המחלה עוברת דרך האויר. האבץ חשוב לחושים: חוש הטעם והריח, לראייה כשיש קשיי הסתגלות לחושך. אצל הגבר יכול להתבטא בעקרות בגלל שזה מקטין את כמות הזרע. עוזר להגלדת פצעים ובמקרי אקנה, משפר את הברך ועובי השיער, לספורטאים שנוטלים הרבה חלבונים, חשוב האבץ לכוח העמידות של השרירים, לבעיות פסיכיאטריות, דיכאון ועצבנות. משפר שינה, יכול לשפר ראומטיק ארטריטיס - מקל על הסימפטומים.
 
חומצה פיקולינית נמצאת בחלב אם, נוצרת בלבלב, היא מאפשרת ספיגה טובה בדפנות המעיים, היא מובלת באופן אקטיבי הטוב ביותר לתאים.
 
תרופות שמפריעות לאבץ: תרופות אנטי אפילפטיות, סטרואידים, משתנים וגלולות. מתכות רעילות: קדמיום ועופרת משתקות מע' אנזימתיות של האבץ, ככל שהרמה של האבץ יותר נמוכה הרעילות של מתכות יותר גבוה, האבץ חיוני מאוד ליצירת PGE1 מח' השומניות בכדי שה- GLA יהפוך ל PGE1. את האבץ רצוי ליטול בין הארוחות או לפני השינה בכדי שלא יתחרה עם חומרים אחרים.
 
 


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית

קובי עזרא Ph.D מומחה לרפואה נטורופטית, ומאמן כושר. מרצה במכון מור (לאוסטאופורוזיס) ובבית הספר להסמכות מאמנים של וינגייט - באוניברסיטת ת"א (אימונים לפיתוח הגוף ותזונה).

כתב את הספרים:
1. אבן הפינה בתחום פיתוח הגוף.
2. ספורטולוגיה - המדריך לספורטאי.
3. סטרואידים-כל מה שרצית לדעת? ולא העזת לשאות!

בעל קליניקה לרפואה נטורופטית ונותן שרותים:
* טיפול במחלות שונות (כולסטרול, מחלות לב, סוכרת ועוד...).
* דיאטות הרזייה ועיצוב הגוף.
* פיתוח גוף - עיצוב וחיטוב הגוף.
לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140
אתר: פיתוח גוף, אתר: דיאטה מהירה

דיאטה מהירה1, סוכרת הריון, אנטי אייג'ינג

פיתוח גוף

דיאטה מהירה | דיאטה אישית 


מאמרים נוספים מאת קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית
 
צמיחה וגדילה בגובה - קובי עזרא PhD
צמיחה וגדילה בגובה - קובי עזרא PhD, צמיחה וגדילה בגובה נוצרת ע"י התארכות עצמות הארוכות, כתוצאה מכונדרוגנזה בצלחות האפיפיזאליות, המכונות גם צלחות הגדילה. תהליך זה נובע מהתרבות כונדרוציטים, היפרטרופיה והפרשת מטריקס חוץ תאית. המאורגן על ידי רשתות מורכבות של גורמים תזונתיים, תאיים, פרצרין ואנדוקריניים. ניתן להגדיר את גיל ההתבגרות כתקופת המעבר מילדות דרך התפתחות מאפיינים מיניים משניים ועד השגת הגובה הסופי בבגרות. מהירות הצמיחה מוגברת בתחילת המוקדמות או באמצע החיים, ידועה כגידול הפוברטלי.

קריאטין - קובי עזרא
קריאטין - קובי עזרא היא חומצה אורגנית חנקנית הנוצרת באופן טבעי. תפקידו העיקרי של הקריאטין הוא להקל על מיחזור של אדנוזין טריפוספט (ATP), מטבע האנרגיה של התא, בעיקר ברקמת השריר והמוח.

דיאטה מהירה מאוד
05/04/15 | דיאטה
דיאטה מהירה. דיאטות לירידה במשקל. ישנן סיבות שונות לאיזון המשקל ודיאטות שונות: החל ממראה חיצוני, עיסוק בספורט ובריאות, לרבות בריאות הלב וכלי הדם ומניעת סרטן....

חיטוב הגוף - קובי עזרא
21/06/14 | דיאטה
בדיאטת דיאט2אול אוכלים כמעט הכל! אך לרוב הדיאטה נקבעת בהתאם למה שהמטופל אוכל באורח ה"נורמאלי" שיגרתי. וכמובן בשילוב המזונות הייחודי! מניב את התוצאות האופטימאליות לחיטוב הגוף באופן מקסימאלי ומהיר ביותר.

מניעת סוכרת מסוג 2
יש חוקרים הטוענים שניתן למנוע סוכרת מסוג 2, זאת ע"י שינוי בהרגלי החיים. היות ותוכנית תזונה ודיאטה נכונה המותאמים לפרט בשילוב תוכנית אימונים אכן עשויים למנוע את התפתחות הסוכרת מסוג 2. סוכרת מסוג 2 או סוכרת מבוגרים בלשון העם, בעלת מרכיב גנטי חזק יותר, תזונה ואורח חיים משפיעים על הסיכוי שהמחלה תתרחש בגיל צעיר יותר-40 או מבוגר יותר 60 ומעלה או אולי לעולם לא?!. הסיכון לסוג להופעת סוכרת מסוג 2 וסוכרת הריונית יכול להיות ירידה ע"י בשמירה על משקל תקין – כלומר השמנה יתרה ותזונה לא בריאה.

ויטמין d אוסטאופורוזיס
ויטמין d אוסטאופורוזיס ויטמין D או (Cholecalciferol) הוא ויטמין מסיס בשומן העוזר לגוף לספוג סידן. ויטמינים מסיסים בשומן מאוחסן ברקמות השומן של הגוף. בנוסף לסיוע לגוף לספוג סידן, ויטמין D גם מסייעת לגוף לשמור על כמות של סידן וזרחן בדם הנכונה. תוספת סידן וויטמין D מהווה טיפול הכרחי באוסטיאופורוזיס. מחלת האוסטאופורוזיס נמצאה מלווה באבחון שכיחות גבוהה של חסר בויטמין D. מקורות מזון ויטמין D מצויה במזונות הבאים: מוצרי חלב גבינה חמאה חלב מועשר (כל חלב בארה"ב הוא מועשר בויטמין D) דגים צדפות דגני בוקר

אוקסנדרולון וניוון שרירים דושן
אוקסנדרולון וניוון שרירים דושן

אוקסנדרולון (Oxandrolone) משפר סינתזת שרירי השלד ופרופיל ביטוי גנים הגלובלי בניוון שרירים דושן.

מחקרים קודמים הראו כי ירידה בשרירים הקשורים בניוון שרירים דושן (Duchenne muscular dystrophy) כרוכה בחוסר איזון בין שיעורי סינתזה והפירוק של חלבוני השרירים. למרות שמחקרים קודמים הציעו כי האוקסנדרולון עשוי להיות מועיל בניוון שרירים דושן, מנגנון הפעולה של האוקסנדרולון על השרירים בניוון שרירים דושן עדיין אינו ברור.

ביופסיות שריר הגסטרוקנמיוס (שרירי השוקיים) ודגימות דם נאס


טיפול תזונתי בסוכרת - ד"ר קובי עזרא
29/08/13 | רפואה
טיפול תזונתי בסוכרת מטרות הטיפול תזונתי בטיפול בסוכרת כוללות שליטה על רמת הסוכר בדם ברמות כמעט נורמליות, שמירה על לחץ דם תקין ורמות כולסטרול, והשגת משקל בריא. דבקות בתזונה בריאה, פעילות גופנית סדירה, ושימוש בתרופות בעת צורך יכול להשיג יעדים אלה ולמזער את הסיכון לסיבוכים. תחזוקת משקל תקין דיאטה אישית: הנחיות נוכחיות של איגוד הסוכרת האמריקאי רושמים תכנית ארוחת מבוקרת קלוריות המשתמשות ברשימות חליפי המזון. יש לשמור על צריכת פחמימות קבועה למדי לאורך כל היום. ההנחיות גם להגביל את צריכת השומן הרווי ו

דיאטה הרזיה ושתיית קפה
דיאטה הרזיה ושתיית קפה: הקפאין מגביר תגובת הליפוליזה (Lipolysis), תגובה זאת גורמת להבין כי צריכת הקפאין תגביר את תהליך ניצול השומנים לאנרגיה ובעיקר בעת פעילות גופנית אירובית. מה הקשר בין שתיית קפה ודיאטה למטרת הרזיה? האלקלואיד קפאין אשר מצוי בקפה ובמשקאות אחרים הינו גורם לעלייה בפעילות המטבולית, בדומה להורמוני הסטרס, לכן הקפאין משפר ומגביר את רמות האנרגיה בגוף.

דיאטה וקפאין - ד"ר קובי עזרא
דיאטה וקפאין: כולם יודעים ששתיית משקאות המכילים קפאין (בריכוז מתאים) מסייעים לנו לתהליך ההרזיה וחיטוב הגוף, לכן כל דיאטה או לפחות מרבית הדיאטות אינן מגבילות את צריכת הקפאין בהליך הדיאטה. כמו כן, הקפאין גורם לנו לחוש ערניות יתר ומפיג מהר כל עייפות, ישנם הרבה ספורטאים (ואנשים בכלל) אשר צורכים אותו לפני האימונים…
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI