דף הבית ספורט וכושר גופני פיתוח שרירים טרנבולון אצטאט – Trenbolone acetate – Trenabolic – קובי עזרא
טרנבולון אצטאט – Trenbolone acetate – Trenabolic – קובי עזרא
קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית 21/11/09 |  צפיות: 1678

טרנבולון אצטאט - Trenbolone acetate - Trenabolic - קובי עזרא

התרופה טרנבולון אצטט (trenbolone) הינה ללא ספק הסטרואיד האנבולי-אנדרוגני החזק ביותר אשר ניתן בזריקות.

הטרנבולון (Trenbolone) הינו סטרואיד בשימוש על ידי וטרינרים לבעלי חיים (בעיקר) כדי להגדיל את צמיחת השרירים והתיאבון.

אולם חשוב לציין, כי אנשי המדע לא הבינו באופן מלא את השפעתה הפרמקולוגית של התרופה באופן מלא. היות והתרופה טרנבולון (Trenbolone) דומה לתרופה ננדרולון (nandrolone) כשרוב הספורטאים בכירים בשם "דקה". סטרואידים הפכו לפופולאריים בגלל שהןממשפחת ה- 19-נור-טסטוסטרון, כלומר מולקולה של טסטוסטרון כבר שינו במיקום ה- 19 כדי לתת לנו מתחם חדש.

הטרנבולון אצטט (Trenbolone) מאוד קצר בפעילותו ובמשך חיים שלו. החלופה היא הזמינות המוגבלת של Parabolan, ארוך יותר, מתנהג אסתר trenbolone גרם לשימוש האדם.

התרופה פאראבולן (Parabolan) בשמה המסחרי, או בשמה הגנרי:

hexahydrobencylcarbonatetrenbolone, ישנה זמן מחצית חיים ארוך יותר מהאצטאט ועל כן יעילותה, ואפילו יותר ארוך ממולקולת האיננטאט (enanthate) כך למעשה הספורטאי יידרש להזריק פחות זריקות ולעיתים פחות תכופים. אחת הבעיות הגדולות עם התרופה פינפלקס (finaplix) בשמה המסחרי, (טרנבולון אצטאט) לעיתים קרובות מוביל מורסות ודלקות, בשל הנפח והתדירויות התכופות בהליכי ההזרקות.

הטרנבולון (Trenbolone) מעלה מאוד את רמת ההורמון האנבולי (Anabolic) IGF-1 (אינסולין-לייק גרו-פקטור-1) בתוך רקמת שריר, וכן, ראוי לציין כי זה לא רק הגדיל את רמות IGF-1 בשריר מעל לקפל שני, זה גורם גם תאי שריר לוויין (כי תאי שריר לתקן פגום) כדי להיות רגישים יותר IGF-1 ועוד גורמי גדילה. כמות ה- DNA לכל תא שריר יכול להיות גם עלה בצורה משמעותית.


כשנשווה את הטרנבולון (Trenabol) והורמון טסטוסטרון, הטרנבולון פי- 3 יותר חזק מהטסטוסטרון משווה לעומת מ"ג טרנבולוןלעומת מ"ג טסטוסטרון.

מפתחי גוף וספורטאים משממשים בטרנבולון כדי להגדיל את מסת הגוף (בעיקר השרירים) בצורה יעילה יותר מאשר על ידי הרמת משקולות לבד. מינון פיתוח גוף נורמאלי יכול לנוע בין 200 mg לשבוע עד 1,400 מ"ג בשבוע. בשל מחצית זמן החיים המטבולית קצר יחסית חיים של הטרנבולון אצטט (trenbolone), המינון צריך להיות מחולקים בדרך כלל זריקות לפחות פעם ביומיים. וזאת בהשוואה לטרנבולון איננטאט (Enanthate (Trenbolone ניתן להזריק פעם בשבוע.

הטרנבולון אצטט (Trenbolone) מכונה לעתים קרובות "פינה" של משתמשים, כי הזרקות טרנבולון אצטט (trenbolone injectible) מוכן לעתים קרובות כדורי Finaplix H, אוזניים השתל משמש הבקר לחוואים לשמור על המשקל של הבקר לשחיטה במהלך המשלוח.

תרכובות הטרנבולון (Trenbolone) יש זיקה מחייבת לרצפטור האנדרוגני שלוש פעמים גבוה יותר מזו של הטסטוסטרון. לאחר שהטרנבולון עובר מטבוליזם (metabolized), יש לו את ההשפעה על הגדלת ספיגת חנקן על ידי השרירים, הדבר מוביל לעלייה בשיעור של סינתזת החלבונים (או בקיצור בניית שרירים).

מה גם שיש בטרנבולון גם את ההשפעות משני של גירוי תיאבון, הפחתת כמות השומן (כלומר ירידה באחוזי השומן).

תופעות לוואי:
התרופה אינה גורמת לתגובות ארומטיות (aromatizes) - מעט מאוד אם בכלל!, כך שהחזקת מים או צבירת נוזלים לא ניראה, או נראה לעתים רחוקות. ואינו מומר ל- DHT (דיהידרוטסטוסטרון).

רעילות לכליות ולכבד דיווחו לעתים קרובות, בעיקר כאשר לוקחים מינון גבוה במשך זמן רב. כמו כן, ניתן לצפות לחזזית (אקנה), יתר לחץ דם, אך לא צבירת נוזלים - לכן יעיל לפני תחרויות.

ספורטאים רבים דיווחו על נדודי שינה (אינסומניה), יל"ד, הזעות לילה, וירידה בחשק המיני (לבידו), וניוון האשכים (הצטמקותם) לכן ישנו הצורך לבצע את תהליך ה- PCT ודטוקסיפיקציה (איזון הורמונאלי וניקוי הגוף מחומרי הפסולת של התרופה והמטבוליטים שלה). עם זאת, נשים יסבלו מתופעות virilization אפילו במינון קטן, לכן התרופה לא אמורה להינטל על ידי אישה.

להלן מרי ישראל, מפתחי גוף מבית ד"רקובי עזרא תמונות מתחרויות פיתוח גוף וקליפים פיתוחגוף

דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית

קובי עזרא Ph.D מומחה לרפואה נטורופטית, ומאמן כושר. מרצה במכון מור (לאוסטאופורוזיס) ובבית הספר להסמכות מאמנים של וינגייט - באוניברסיטת ת"א (אימונים לפיתוח הגוף ותזונה).

כתב את הספרים:
1. אבן הפינה בתחום פיתוח הגוף.
2. ספורטולוגיה - המדריך לספורטאי.
3. סטרואידים-כל מה שרצית לדעת? ולא העזת לשאות!

בעל קליניקה לרפואה נטורופטית ונותן שרותים:
* טיפול במחלות שונות (כולסטרול, מחלות לב, סוכרת ועוד...).
* דיאטות הרזייה ועיצוב הגוף.
* פיתוח גוף - עיצוב וחיטוב הגוף.
לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140
אתר: פיתוח גוף, אתר: דיאטה מהירה

דיאטה מהירה1, סוכרת הריון, אנטי אייג'ינג

פיתוח גוף

דיאטה מהירה | דיאטה אישית 


מאמרים נוספים מאת קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית
 
צמיחה וגדילה בגובה - קובי עזרא PhD
צמיחה וגדילה בגובה - קובי עזרא PhD, צמיחה וגדילה בגובה נוצרת ע"י התארכות עצמות הארוכות, כתוצאה מכונדרוגנזה בצלחות האפיפיזאליות, המכונות גם צלחות הגדילה. תהליך זה נובע מהתרבות כונדרוציטים, היפרטרופיה והפרשת מטריקס חוץ תאית. המאורגן על ידי רשתות מורכבות של גורמים תזונתיים, תאיים, פרצרין ואנדוקריניים. ניתן להגדיר את גיל ההתבגרות כתקופת המעבר מילדות דרך התפתחות מאפיינים מיניים משניים ועד השגת הגובה הסופי בבגרות. מהירות הצמיחה מוגברת בתחילת המוקדמות או באמצע החיים, ידועה כגידול הפוברטלי.

קריאטין - קובי עזרא
קריאטין - קובי עזרא היא חומצה אורגנית חנקנית הנוצרת באופן טבעי. תפקידו העיקרי של הקריאטין הוא להקל על מיחזור של אדנוזין טריפוספט (ATP), מטבע האנרגיה של התא, בעיקר ברקמת השריר והמוח.

דיאטה מהירה מאוד
05/04/15 | דיאטה
דיאטה מהירה. דיאטות לירידה במשקל. ישנן סיבות שונות לאיזון המשקל ודיאטות שונות: החל ממראה חיצוני, עיסוק בספורט ובריאות, לרבות בריאות הלב וכלי הדם ומניעת סרטן....

חיטוב הגוף - קובי עזרא
21/06/14 | דיאטה
בדיאטת דיאט2אול אוכלים כמעט הכל! אך לרוב הדיאטה נקבעת בהתאם למה שהמטופל אוכל באורח ה"נורמאלי" שיגרתי. וכמובן בשילוב המזונות הייחודי! מניב את התוצאות האופטימאליות לחיטוב הגוף באופן מקסימאלי ומהיר ביותר.

מניעת סוכרת מסוג 2
יש חוקרים הטוענים שניתן למנוע סוכרת מסוג 2, זאת ע"י שינוי בהרגלי החיים. היות ותוכנית תזונה ודיאטה נכונה המותאמים לפרט בשילוב תוכנית אימונים אכן עשויים למנוע את התפתחות הסוכרת מסוג 2. סוכרת מסוג 2 או סוכרת מבוגרים בלשון העם, בעלת מרכיב גנטי חזק יותר, תזונה ואורח חיים משפיעים על הסיכוי שהמחלה תתרחש בגיל צעיר יותר-40 או מבוגר יותר 60 ומעלה או אולי לעולם לא?!. הסיכון לסוג להופעת סוכרת מסוג 2 וסוכרת הריונית יכול להיות ירידה ע"י בשמירה על משקל תקין – כלומר השמנה יתרה ותזונה לא בריאה.

ויטמין d אוסטאופורוזיס
ויטמין d אוסטאופורוזיס ויטמין D או (Cholecalciferol) הוא ויטמין מסיס בשומן העוזר לגוף לספוג סידן. ויטמינים מסיסים בשומן מאוחסן ברקמות השומן של הגוף. בנוסף לסיוע לגוף לספוג סידן, ויטמין D גם מסייעת לגוף לשמור על כמות של סידן וזרחן בדם הנכונה. תוספת סידן וויטמין D מהווה טיפול הכרחי באוסטיאופורוזיס. מחלת האוסטאופורוזיס נמצאה מלווה באבחון שכיחות גבוהה של חסר בויטמין D. מקורות מזון ויטמין D מצויה במזונות הבאים: מוצרי חלב גבינה חמאה חלב מועשר (כל חלב בארה"ב הוא מועשר בויטמין D) דגים צדפות דגני בוקר

אוקסנדרולון וניוון שרירים דושן
אוקסנדרולון וניוון שרירים דושן

אוקסנדרולון (Oxandrolone) משפר סינתזת שרירי השלד ופרופיל ביטוי גנים הגלובלי בניוון שרירים דושן.

מחקרים קודמים הראו כי ירידה בשרירים הקשורים בניוון שרירים דושן (Duchenne muscular dystrophy) כרוכה בחוסר איזון בין שיעורי סינתזה והפירוק של חלבוני השרירים. למרות שמחקרים קודמים הציעו כי האוקסנדרולון עשוי להיות מועיל בניוון שרירים דושן, מנגנון הפעולה של האוקסנדרולון על השרירים בניוון שרירים דושן עדיין אינו ברור.

ביופסיות שריר הגסטרוקנמיוס (שרירי השוקיים) ודגימות דם נאס


טיפול תזונתי בסוכרת - ד"ר קובי עזרא
29/08/13 | רפואה
טיפול תזונתי בסוכרת מטרות הטיפול תזונתי בטיפול בסוכרת כוללות שליטה על רמת הסוכר בדם ברמות כמעט נורמליות, שמירה על לחץ דם תקין ורמות כולסטרול, והשגת משקל בריא. דבקות בתזונה בריאה, פעילות גופנית סדירה, ושימוש בתרופות בעת צורך יכול להשיג יעדים אלה ולמזער את הסיכון לסיבוכים. תחזוקת משקל תקין דיאטה אישית: הנחיות נוכחיות של איגוד הסוכרת האמריקאי רושמים תכנית ארוחת מבוקרת קלוריות המשתמשות ברשימות חליפי המזון. יש לשמור על צריכת פחמימות קבועה למדי לאורך כל היום. ההנחיות גם להגביל את צריכת השומן הרווי ו

דיאטה הרזיה ושתיית קפה
דיאטה הרזיה ושתיית קפה: הקפאין מגביר תגובת הליפוליזה (Lipolysis), תגובה זאת גורמת להבין כי צריכת הקפאין תגביר את תהליך ניצול השומנים לאנרגיה ובעיקר בעת פעילות גופנית אירובית. מה הקשר בין שתיית קפה ודיאטה למטרת הרזיה? האלקלואיד קפאין אשר מצוי בקפה ובמשקאות אחרים הינו גורם לעלייה בפעילות המטבולית, בדומה להורמוני הסטרס, לכן הקפאין משפר ומגביר את רמות האנרגיה בגוף.

דיאטה וקפאין - ד"ר קובי עזרא
דיאטה וקפאין: כולם יודעים ששתיית משקאות המכילים קפאין (בריכוז מתאים) מסייעים לנו לתהליך ההרזיה וחיטוב הגוף, לכן כל דיאטה או לפחות מרבית הדיאטות אינן מגבילות את צריכת הקפאין בהליך הדיאטה. כמו כן, הקפאין גורם לנו לחוש ערניות יתר ומפיג מהר כל עייפות, ישנם הרבה ספורטאים (ואנשים בכלל) אשר צורכים אותו לפני האימונים…
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI