דף הבית ספורט וכושר גופני פיתוח שרירים פרובירון - Proviron (מסטרולון - mesterolone) – קובי עזרא
פרובירון - Proviron (מסטרולון - mesterolone) – קובי עזרא
קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית 27/11/09 |  צפיות: 3360

פרובירון - Proviron (מסטרולון - mesterolone) - קובי עזרא

Proviron ® הוא שם המותג שרינג עבור mesterolone אנדרוגן אוראלי (1-מתיל דיהידרוטסטוסטרון). בדיוק כמו עם דיהידרוטסטוסטרון (DHT), פעילות של סטרואיד הנ"ל הינו של אנדרוגן חזק שאינו ארומטי (aromatize) לאסטרוגן. במצבים קליניים פרובירון משמש בדרך כלל לטיפול בסוגים שונים של תפקוד מיני, אשר לעתים קרובות כתוצאה מרמת טסטוסטרון נמוכות אנדוגני. זה יכול להפוך בדרך כלל בעיות של חוסר עניין ואונות מינית, והיא משמשת לפעמים להגדיל את ספירת הזרע. התרופה אינה גורמת לעירור הגוף לייצר טסטוסטרון, אבל היא פשוט תחליף אנדרוגן אוראלי המשמש כדי לפצות על חוסר אנדרוגן הגברי הטבעי.

חיים פעילים: 8-12 שעות (אפקטים לאחרונה כ -24 שעות)

התרופה Class: Androgenic Steroid/Anti- Aromatization (Oral)

מנה ממוצעת: גברים 25-100 מ"ג / ולנשים 25-50 מ"ג ליום.

נראה כי הסיבה הנפוצה ביותר עבור רבים לשקול את זה כולל סטרואידים מחסנית עבור פעילות אנטי-אסטרוגנית (estrogenic). בימים שלפני הטיפול בתרופות אנטי-ארומטיים aromatases)) ושימוש כמודולאטור לקולטן אסטרוגן סלקטיבי (SERMs), כגון: התרופות נולבדקס (טמוקסיפן ציטראט) וקלומיד (קלומיפן ציטראט) (clomid and nolvadex).

יחד עם זאת הפעילות האנטי-אסטרוגנית של המסטר ולון (פרובירון), חשוב לציין כי ישנה גם את ההשפעה אסטרוגנית (estrogenic) עם כל המשתמע מכך. כלומר שהשימוש בתרופות הנ"ל שצוינו כמעט ואין כיום צורך בתרופה פרובירון.

 

המנגנון שבו יש למסטרולון המחייבים החלשות של הקולטן (רצפטור) לאסטרוגן מבלי שהפעיל אותו ואת האנזים הארומטי (aromatase). במקרה הראשון, הדבר מפחית  חלקית את מספר האתרים קולטן-אסטרוגן לרגע זמינה לאיחוד, ובכך מקטין את פעילות האסטרוגנית (estrogenic). במקרה השני, כמה החלק היחסי של מולקולות הארומטיות  ((aromatase בכל רגע נתון אינן זמינות להמיר טסטוסטרון, בגלל שהאתרים שלהם עסוקים עם ה- mesterolone.

 

הסיבה השנייה הנפוצה ביותר היא כנראה החשש לאיבוד הליבידו. דבר זה נכון כאשר מוסיפים  לרמות אנדרוגן נורמלי את התרופה Proviron יש השפעה androgenic  במקרים רבים הפרובירון משפר ליבידו (תאווה מינית).

חשוב לציין, כי בסייקל של הסטרואידים האנבולים, הוספת Proviron משיג דבר נוסף. כמו למשל במקרה של קבלת סטרואידים אנבוליים, כגון: nandrolone) Deca) אשר מסיבות אחרות עלול להשפיע לרעה על הליבידו, Proviron מספק לעזור יותר מאשר סטרואידים אנבוליים שונים אחרים.

הפרובירון (Proviron) בשימוש אצל מפתחות הגוף הנשים, אבל זה כמעט ללא ספק את היחס הגרוע ביותר של אפקט אנבוליים. הערך המוסף של הפרובירון הינו אובדן שומן "התקשות" השרירים.

מה גם, שיש לציין כי הפרובירון בניגוד לכמעט רוב הסטרואידים אשר ניתנים באפן אוראלי (orals), אינו רעיל לכבד (hepatotoxic), כמו שאר הסטרואידים ממשפחת ה- 17-אלפא-אלקילייד (alkylated).

כדור פרובירון מכיל בדרך כלל 25 מ"ג מהרכיב הפעיל מסטרולון. נטילה של אחד (25 מ"ג) או שניים (50 מ"ג) בכל פעם. כמויות יותר גבוהות לא ישפיעו יותר על שיפור בחשק המיני מחוץ למעגל.

מסטרולון (Mesterolone) הינו השם הכימי של המרכיב התרופה פרובירון (. (Proviron הפרובירון היה סימן מסחרי רשום של חברת שרינג AG בארצות הברית ובמדינות אחרות, לאבות ישראל.

 

בקרב ספורטאים Proviron משמש בעיקר אנטי אסטרוגן. ההערכה היא לפעול נגד aromatase בגוף, למנוע או להאט את ההמרה של סטרואידים לאסטרוגן. התוצאה היא קצת דומה Arimidex (אם כי פחות חזקה), התרופה פועלת למנוע הצטברות של אסטרוגן בגוף, לכן ספורטאים משתמשים בפרובירון לפני תחרויות למראה שרירים נוקשה יותר. זאת בניגוד ישיר לנולבדקס nolvadex (טמוקסיפן ציטראט), אשר חוסם רק את היכולת של אסטרוגן לאגד ולהפעיל רצפטורים ברקמות מסוימות. נגד השפעת הארומטיות (aromatization) היא העדיפה, כפי שהוא אמצעי יותר ישיר ויעיל להתמודדות עם בעיה של תופעות לוואי אסטרוגניות (estrogenic). חיסרון נוסף של הנולבדקס ((nolvadex היא שאם הופסק מוקדם מדי, אפקט הריבאונד עלול להתרחש כאשר רמות האסטרוגן גבוהה בסרום הן שוב חופשיים לפעול. זה כמובן יכול להיות ברוב המקרים מהירה של תופעות לוואי, כמו: גינקומסטיה (חזה נשי בגבר). למעשה רוב האנשים מעדיפים להשתמש בשניהם: פרובירון (Proviron) ונולבדקס (nolvadex), במיוחד במהלך מחזורים ארוכי טווח כשרמות האסטרוגנים ( ((estrogenic בתוקף. עם כל האפשרויות לתקוף את הורמון המין הנשי - אסטרוגן בזווית שונות, תופעות הלוואי הן בדרך כלל קטנות באופן משמעותי.

 

תרופה זו היא החביבה גם על ידי רבים במהלך ההכנות לתחרות, כאשר אסטרוגן נמוך / רמת אנדרוגן גבוהה הוא ביקש במיוחד אחרי. זה מועיל במיוחד כאשר נוטלים סטרואידים אנבוליים ((anabolics, כמו: אוקסנדרולון, ויטנסטרול ופרימובולן (Winstrol), (oxandrolone) (Primobolan) נמצאים בשימוש לבד, כתוכן אנדרוגני (androgenic) של התרופות הללו היא נמוכה יחסית. לכן הפרובירון (Proviron) יכול כתוספת אנדרוגן, להביא ולשפר את קשיחות השרירים וצפיפות השרירים.

ספורטאיות נשים, בפרט צורכות כדור אחד של  25mg  ליום, יהיה יעיל להזיז את היחס אנדרוגן / אסטרוגן, כך יכולה להיות השפעה רבה על מבנה גוף (נוקשות השרירים). אך יחד עם זאת נשים צריכות להזהר, היות ובמינונים גבוהים ישנם בבירור פוטנציאל לגרום לסימפטומים לסימני מין גבריים  די בקלות. מסיבה זו נשים, צריכות להגביל את צריכתו בטווח של לא יותר ארבעה עד חמישה שבועות בלבד !!! גלולה אחת לשימוש יחד עם 10 או 20 מג של התרופה נולבדקס (nolvadex) יכול להיות אפילו יעיל יותר התקשות השריר, ביצירת סביבה שבה הגוף הוא הרבה יותר נוטה לשרוף את שומן הגוף הנוסף (במיוחד באזורים בעיות נשיות כמו המותניים והירכיים).

 

המינון אופיינית לגברים היא עד 100 מ"ג ליום. זו כמות מספקת כדי למנוע גינקומסטיה, התרופה  משמש לעתים קרובות לאורך כל מחזור (סייקל) שלם. כפי שציינתי קודם לכן, היא לעתים קרובות בשילוב עם התרופה nolvadex (טמוקסיפן ציטראט) ו/או קלומיפן ציטראט (clomiphene) או בשמה הנפוץ איקקלומין או קלומיד (clomid).

כאשר ספורטאים נוטלים "סייקל כבד" כלומר סטרואידים בעלי פעילות אנדרוגנית חזקה (estrogenic), כגון: דיאנבול (Dianabol), טסטוסטרון וכו'. מתן 50 מ"ג של פרובירון ((Proviron ונולבדקס 20 מ"ג nolvadex) ) ליום הוכיח יעיל ביותר במקרים כאלה, וזה די נדיר במינונים גבוהים יותר להיות חובה. ובדיוק דיברנו על נשים, מתחם זה הוא מבורך מאוד במהלך ההכנה לתחרות. כאן שוב צריך פרובירון (Proviron) ניכרת לטובת קשיחות וצפיפות השריר, עוד באותו הזמן להגדיל את הנטייה שורפים כמות רבה יותר של שומן גוף.

תופעות לוואי מעל 100 מ"ג ליום לגברים, עלול לפתח רמה גבוהה מדי של אנדרוגנים אשר יותר מספר בעיות. תופעות לוואי אופיינית אנדרוגניות  (androgenic) כוללים עור שמנוני, אקנה, הגוף / צמיחת שיער הפנים של החרפת תנאי דפוס התקרחות גברית, ואת עלולה להתרחש גם עם שימוש במינון מתון. עם DHT יש השפעה חזקה על מערכת הרבייה, פעולות אנדרוגניות  (androgenic) עשוי לכלול גם קיצוני עלייה ודעיכה בליבידו הגברי. וכפי שפורט קודם לכן, נשים צריכות להיזהר סביב השימוש בפרובירון (Proviron). היות וזהו אנדרוגן, וככזה יש לו את הפוטנציאל לתסמינים גבריים די בקלות. זה כולל, כמובן, העמקה של הקול, אי סדירות המחזור החודשי, שינוי מרקם העור ואת הרחבת הדגדגן.

להלן מרי ישראל, מפתחי גוף מבית ד"ר קובי עזרא תמונות מתחרויות פיתוח גוף וקליפים פיתוח גוף תחרויות פיתוח-גוף, מר ישראל של האיגודים נאבא (NABBA), נאק (NAC), אי.אף.בי.בי (IFBB)

מתי אין להשתמש בתרופה?

אין להשתמש אם ידועה רגישות לאחד ממרכיבי התרופה. אין להשתמש בתכשיר זה במקרים של גידול בעבר או בהווה בכבד או בבלוטת הערמונית.

אין להשתמש בתרופה מבלי להיוועץ ברופא לפני התחלת הטיפול במקרים הבאים: אם הינך סובל או סבלת בעבר מליקוי בתפקוד מערכת הנשימה (כגון: אסתמה,) הכבד, הכליה / מערכת השתן, בלוטת הערמונית, יתר סידן בדם (היפרקלצמיה), סוכרת, אפילפסיה ומיגרנה.

 

אזהרות:

בתקופת הטיפול בתרופה זו יש לערוך בדיקות סדירות של בלוטת הערמונית. הורמונים אנדרוגנים אינם מתאימים לזירוז התפתחות שרירים בבני אדם בריאים, או להגברת הפעילות הגופנית.

במקרים נדירים נצפו גידולים שפירים של הכבד ובמקרים נדירים יותר נצפו גידולים ממאירים בכבד, שהובילו במקרים בודדים לדימום תוך-בטני מסוכן, לאחר שימוש בחומרים הורמונלים כגון אלו המצויים בפרובירון. לכן יש להודיע לרופא על הופעת כאבים בבטן העליונה אשר אינם נעלמים באופן ספונטני תוך זמן קצר.

 


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית

קובי עזרא Ph.D מומחה לרפואה נטורופטית, ומאמן כושר. מרצה במכון מור (לאוסטאופורוזיס) ובבית הספר להסמכות מאמנים של וינגייט - באוניברסיטת ת"א (אימונים לפיתוח הגוף ותזונה).

כתב את הספרים:
1. אבן הפינה בתחום פיתוח הגוף.
2. ספורטולוגיה - המדריך לספורטאי.
3. סטרואידים-כל מה שרצית לדעת? ולא העזת לשאות!

בעל קליניקה לרפואה נטורופטית ונותן שרותים:
* טיפול במחלות שונות (כולסטרול, מחלות לב, סוכרת ועוד...).
* דיאטות הרזייה ועיצוב הגוף.
* פיתוח גוף - עיצוב וחיטוב הגוף.
לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140
אתר: פיתוח גוף, אתר: דיאטה מהירה

דיאטה מהירה1, סוכרת הריון, אנטי אייג'ינג

פיתוח גוף

דיאטה מהירה | דיאטה אישית 


מאמרים נוספים מאת קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית
 
צמיחה וגדילה בגובה - קובי עזרא PhD
צמיחה וגדילה בגובה - קובי עזרא PhD, צמיחה וגדילה בגובה נוצרת ע"י התארכות עצמות הארוכות, כתוצאה מכונדרוגנזה בצלחות האפיפיזאליות, המכונות גם צלחות הגדילה. תהליך זה נובע מהתרבות כונדרוציטים, היפרטרופיה והפרשת מטריקס חוץ תאית. המאורגן על ידי רשתות מורכבות של גורמים תזונתיים, תאיים, פרצרין ואנדוקריניים. ניתן להגדיר את גיל ההתבגרות כתקופת המעבר מילדות דרך התפתחות מאפיינים מיניים משניים ועד השגת הגובה הסופי בבגרות. מהירות הצמיחה מוגברת בתחילת המוקדמות או באמצע החיים, ידועה כגידול הפוברטלי.

קריאטין - קובי עזרא
קריאטין - קובי עזרא היא חומצה אורגנית חנקנית הנוצרת באופן טבעי. תפקידו העיקרי של הקריאטין הוא להקל על מיחזור של אדנוזין טריפוספט (ATP), מטבע האנרגיה של התא, בעיקר ברקמת השריר והמוח.

דיאטה מהירה מאוד
05/04/15 | דיאטה
דיאטה מהירה. דיאטות לירידה במשקל. ישנן סיבות שונות לאיזון המשקל ודיאטות שונות: החל ממראה חיצוני, עיסוק בספורט ובריאות, לרבות בריאות הלב וכלי הדם ומניעת סרטן....

חיטוב הגוף - קובי עזרא
21/06/14 | דיאטה
בדיאטת דיאט2אול אוכלים כמעט הכל! אך לרוב הדיאטה נקבעת בהתאם למה שהמטופל אוכל באורח ה"נורמאלי" שיגרתי. וכמובן בשילוב המזונות הייחודי! מניב את התוצאות האופטימאליות לחיטוב הגוף באופן מקסימאלי ומהיר ביותר.

מניעת סוכרת מסוג 2
יש חוקרים הטוענים שניתן למנוע סוכרת מסוג 2, זאת ע"י שינוי בהרגלי החיים. היות ותוכנית תזונה ודיאטה נכונה המותאמים לפרט בשילוב תוכנית אימונים אכן עשויים למנוע את התפתחות הסוכרת מסוג 2. סוכרת מסוג 2 או סוכרת מבוגרים בלשון העם, בעלת מרכיב גנטי חזק יותר, תזונה ואורח חיים משפיעים על הסיכוי שהמחלה תתרחש בגיל צעיר יותר-40 או מבוגר יותר 60 ומעלה או אולי לעולם לא?!. הסיכון לסוג להופעת סוכרת מסוג 2 וסוכרת הריונית יכול להיות ירידה ע"י בשמירה על משקל תקין – כלומר השמנה יתרה ותזונה לא בריאה.

ויטמין d אוסטאופורוזיס
ויטמין d אוסטאופורוזיס ויטמין D או (Cholecalciferol) הוא ויטמין מסיס בשומן העוזר לגוף לספוג סידן. ויטמינים מסיסים בשומן מאוחסן ברקמות השומן של הגוף. בנוסף לסיוע לגוף לספוג סידן, ויטמין D גם מסייעת לגוף לשמור על כמות של סידן וזרחן בדם הנכונה. תוספת סידן וויטמין D מהווה טיפול הכרחי באוסטיאופורוזיס. מחלת האוסטאופורוזיס נמצאה מלווה באבחון שכיחות גבוהה של חסר בויטמין D. מקורות מזון ויטמין D מצויה במזונות הבאים: מוצרי חלב גבינה חמאה חלב מועשר (כל חלב בארה"ב הוא מועשר בויטמין D) דגים צדפות דגני בוקר

אוקסנדרולון וניוון שרירים דושן
אוקסנדרולון וניוון שרירים דושן

אוקסנדרולון (Oxandrolone) משפר סינתזת שרירי השלד ופרופיל ביטוי גנים הגלובלי בניוון שרירים דושן.

מחקרים קודמים הראו כי ירידה בשרירים הקשורים בניוון שרירים דושן (Duchenne muscular dystrophy) כרוכה בחוסר איזון בין שיעורי סינתזה והפירוק של חלבוני השרירים. למרות שמחקרים קודמים הציעו כי האוקסנדרולון עשוי להיות מועיל בניוון שרירים דושן, מנגנון הפעולה של האוקסנדרולון על השרירים בניוון שרירים דושן עדיין אינו ברור.

ביופסיות שריר הגסטרוקנמיוס (שרירי השוקיים) ודגימות דם נאס


טיפול תזונתי בסוכרת - ד"ר קובי עזרא
29/08/13 | רפואה
טיפול תזונתי בסוכרת מטרות הטיפול תזונתי בטיפול בסוכרת כוללות שליטה על רמת הסוכר בדם ברמות כמעט נורמליות, שמירה על לחץ דם תקין ורמות כולסטרול, והשגת משקל בריא. דבקות בתזונה בריאה, פעילות גופנית סדירה, ושימוש בתרופות בעת צורך יכול להשיג יעדים אלה ולמזער את הסיכון לסיבוכים. תחזוקת משקל תקין דיאטה אישית: הנחיות נוכחיות של איגוד הסוכרת האמריקאי רושמים תכנית ארוחת מבוקרת קלוריות המשתמשות ברשימות חליפי המזון. יש לשמור על צריכת פחמימות קבועה למדי לאורך כל היום. ההנחיות גם להגביל את צריכת השומן הרווי ו

דיאטה הרזיה ושתיית קפה
דיאטה הרזיה ושתיית קפה: הקפאין מגביר תגובת הליפוליזה (Lipolysis), תגובה זאת גורמת להבין כי צריכת הקפאין תגביר את תהליך ניצול השומנים לאנרגיה ובעיקר בעת פעילות גופנית אירובית. מה הקשר בין שתיית קפה ודיאטה למטרת הרזיה? האלקלואיד קפאין אשר מצוי בקפה ובמשקאות אחרים הינו גורם לעלייה בפעילות המטבולית, בדומה להורמוני הסטרס, לכן הקפאין משפר ומגביר את רמות האנרגיה בגוף.

דיאטה וקפאין - ד"ר קובי עזרא
דיאטה וקפאין: כולם יודעים ששתיית משקאות המכילים קפאין (בריכוז מתאים) מסייעים לנו לתהליך ההרזיה וחיטוב הגוף, לכן כל דיאטה או לפחות מרבית הדיאטות אינן מגבילות את צריכת הקפאין בהליך הדיאטה. כמו כן, הקפאין גורם לנו לחוש ערניות יתר ומפיג מהר כל עייפות, ישנם הרבה ספורטאים (ואנשים בכלל) אשר צורכים אותו לפני האימונים…
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI