דף הבית תחבורה ורכב רכב מחירי הדלק במדינה שלנו
מחירי הדלק במדינה שלנו
קידום אתרים - SEO Israel 18/05/11 |  צפיות: 5628

בשנים האחרונות, אנו עדים חדשות לבקרים לעליית מחירי הדלק בארץ כחלק מעליית מחירי הנפט בשוק הבינלאומי ומסי הממשלה הגבוהים. על פי הסטטיסטיקה הפשוטה נראה כי משנת 2005 ועד 2011 עלה מחיר הבנזין בארץ ב- 53%. המשמעות הכספית היא תוספת של כמה מיליארדי דולרים בשנה לקופת המדינה. עם זאת, לא רק משרד האוצר מרוויח מעליית המחירים ומחישוב מחירי הדלק כמו שהוא, אלא מרווח השיווק (הוצאות תפעול ורווח לליטר בנזין) גבוה אף הוא.

מסתבר כי דווקא ישראלים משיגים אירופאים אחרים בנושא צריכת דלק. למרות מחירי הדלק המאמירים, אזרחים רבים ממשיכים לנסוע באופן שהורגלו לו בעבר. התנהגות קשיחה זו יכולה לנבוע מחסרונה של מערכת תחבורהמפותחת, זולה ויעילה ולכן נסיעות ברכב פרטי הן מחויבות המציאות. מלבד זאת, חוסר היענות הציבור לחרם צרכנים או הפגנות רעשניות, לא מניע ומעודד את הממשלה להוריד את המיסים הגבוהים.

מה הבעיה בעצם?

הן המיסוי הישיר והן העקיף אשר קיים בארץ, מהווה נטל על חופש התנועה של האזרחים. הגבלת זכות יסוד מהותית כל כך בחיי התושבים, כמוה כפגיעה בזכויות האזרחיות ובזכות האדם לפרנס עצמו. גם אם מחירי הדלק באירופה גבוהים יותר מאלה של הארץ, על פי טענות האוצר, הגורם החשוב הקובע את הנטל הוא הפער שבין השכר הממוצע ליוקר המחייה. כלומר ערך הכסף אל מול מחיר הדלק.

ניסיון להפחתת הנטל על ידי רכישת רכבים חסכוניים כמו רכבי דיזל או רכבים היברידיים, נתקל במיסוי גבוה אשר הופך את הרכישה ללא כדאית. כך הפכה תל אביב במהלך השנים למזוהמת אף יותר מלונדון הצפופה יתר, עקב כמות הרכבים הגדולה והמזוהמת הנכנסת אליה מדי יום.

מטרות מיסוי הדלק

מחירי דלק בישראל מושפעים כאמור מהמיסים הכבדים הנלווים אליהם. למיסוי הדלק, על כל חסרונותיו לאזרח, יש כמה מטרות עיקריות. הברורה ביניהן היא העלאת הכנסות ממיסים, והפחות ברורה היא הפחתת הצפיפות בכבישים, זיהום האוויר וכדומה. על ידי הפחתת ההשפעות הנלוות, נעשה ניסיון לעודד תחליפים ירוקים יותר, כמו למשל רכיבה על אופניים, תכנון מסודר של הנסיעות ברכב הפרטי וכדומה.

משרד האוצר והמועצה הישראלית לצרכנות מציגים תמונה שונה המתייחסת להשוואת נטל המס בין ישראל לאירופה. משרד האוצר, מחד מדגיש כי נטל המס בישראל לא גבוה יותר מזה הנהוג באירופה. ואילו המועצה הישראלית לצרכנות דווקא טוענת את ההיפך. אלה וגם אלה לא מתייחסים לכך שהפחתת ההשפעות החיצוניות צריכות להתלוות לפיתוח תשתיות כמו תחבורה ציבורית, שבילי אופניים ועידוד חלופות נקיות יותר כמו גז או חשמל.

האם אפשר לשלם פחות?

בכדי לנסות לחסוך בדלק, הפתרון המהיר והמיידי הוא לנסוע פחות אולם לא תמיד הדבר מתאפשר מסיבות שונות. עם זאת, עם קצת מאמץ, אפשר להשיג חיסכון משמעותי בצריכת הדלק באמצעים שונים. אחד מהם הוא בחירת רכב אשר תצרוכת הדלק שלו מינימאלית. השוואת רכבים על פי פרמטר צריכת הדלק, יניב רכב חסכוני גם אם הוא קטן וקל יותר (נפח מנוע גדול לא בהכרח מצביע על תצרוכת דלק גדולה יותר).

כמו כן, נהיגה נכונה וחסכונית יכולה להועיל אף היא. מסתבר כי אופן הנהיגה משפיע באופן ישיר על צריכת הדלק. ההמלצות על נהיגה רגועה וחסכונית כוללות טיפים כמו חניה עם פנים הרכב כלפי היציאה, נסיעה במהירות השיוט בה הרכב צורך את כמות הדלק המינימאלית ושמירה על לחץ אוויר תקין בגלגלים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 קידום אתרים - SEO Israel

המאמרים פורסמו באידבות חברת אס.אי.או ישראל, המספקת שירותי כתיבה שיווקית באינטרנט. 


מאמרים נוספים מאת קידום אתרים - SEO Israel
 
תוכניות שותפים - המדריך המלא
תוכניות שותפים מאפשרות לכל אחד לעשות כסף באינטרנט. מכיוון שהתוכניות השיתופיות מבוססות על תוצאות,הרווחיות של השותפים תגדל ככל שלאתר/בלוג/רשימת תפוצה וכדומה, יהיה ערך מסחרי משמעותי יותר לחברה המפרסמת.

מוניטיזציה לאתר בעזרת תוכניות שותפים
עבור כל תנועת לקוחות מן האתר המשתף לאתר החברה המקדמת את מוצריה מקבל בעל האתר המשתף עמלות משתנות, על פי טיב אופן ההתקשרות. עמלות אלו יכולות להצטבר מדי חודש לסכום הכנסה משמעותי. העמלות מוענקות עבור:

בחירה נכונה של בית אבות
12/07/11 | גיל הזהב
כל אחד מאיתנו שהוריו מגיעים לגיל המתקדם מודאג לגבי אופן הטיפול בהם. בית אבות הינה מסגרת אידיאלית למבוגרים הזקוקים לטיפול שוטף ואין באפשרות בני המשפחה לעמוד לרשותם מסביב לשעון. בית אבות איכותי יעניק לקרובים שלנו את הטיפול המסור,האוהב והבטוח ביותר לו הם זקוקים וראויים.

בית מוגן בישראל
12/07/11 | גיל הזהב
כיום, ניתן למצוא מבחר הולך וגדל של אפשרויות לדיור מוגן בישראל. ההיצע הרב נמצא לאורכה של המדינה מצפון ועד דרום ומאפשר לכל אחד לבחור את המקום האידיאלי עבורו תוך כדי שמירה על קשר גיאוגרפי עם הקרובים אליו.

האם יש חשיבות למותג בעולם צילום הוידאו
22/06/11 | צרכנות
תחום מצלמות הוידאו לא זר לפנסוניק. בל נשכח שתחום ההתמקצעות של פנסוניק היה מאז ומעולם מצלמות וידאו בכלל, ומצלמות טלוויזיה בפרט. אם תבדקו ברוב חברות ההפקה בישראל, סביר להניח שהם מחזיקים מצלמות מקצועיות של פנסוניק.

סקודה סופרב מול פורד מונדיאו - השוואת רכבים
23/05/11 | רכב
כמו המונדאו, גם סקודה סופרב, אשר נוצרה על ידי חברת הרכבים הצ'כית, הינה רכב משפחתי רחב, שיכול לשמש גם כרכב מנהלים. הדגם החדיש ביותר נמכר כיום בשלוש גרסאות שונות, כולן מאופיינות בתא נוסעים מרווח.

מחירי הדלק במדינה שלנו
18/05/11 | רכב
בכדי לנסות לחסוך בדלק, הפתרון המהיר והמיידי הוא לנסוע פחות אולם לא תמיד הדבר מתאפשר מסיבות שונות. עם זאת, עם קצת מאמץ, אפשר להשיג חיסכון משמעותי בצריכת הדלק באמצעים שונים.

שברולט קרוז מול יונדאי i30 - השוואת רכבים קצרה
09/05/11 | רכב
עיצובה של הקרוז עשיר ומעוצב יותר, בעל תא מטען גדול יחסית ותא נוסעים מרווח ומזמין. היא הארוכה ביותר מבין כל המשפחתיות ונראית ממש כאחותה של המאליבו. השברולט קרוז מציגה סביבת נהג מפנקת עם גלגל הגה מרופד ונעים. הנהג יושב בנינוחות על כיסא מפנק בעל משענת צדית. יתרונה הגדול של השברולט קרוז הוא במראֵה, בגודל ובאבזור.

טיול מאורגן ליפן והיכרות עם תרבותה
מתי מומלץ לבחור בטיולים מאורגנים? כשרוצים לבקר במדינה זרה לחלוטין בפעם הראשונה, למשל. טיול מאורגן ליפן הוא אחת הדוגמאות המושלמת לכך

היתרונות המרכזיים של טיול מאורגן למרוקו
פתיח מרכזי: עומדים בפני יציאה לטיול למרוקו? טיול מאורגן יכול לספק לכם יתרונות רבים, במיוחד במדינה כמו מרוקו. רוצים ללמוד מדוע? קראו את המאמר.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI