דף הבית מחשבים וטכנולוגיה ERP Wms אינטגרטיבי על שום מה, היתרונות העיקריים בפתרון משולב Erp-Wms (מאמר המשך)
Wms אינטגרטיבי על שום מה, היתרונות העיקריים בפתרון משולב Erp-Wms (מאמר המשך)
אשבל טכנולוגיות 22/08/11 |  צפיות: 3380

במאמר הקודם בנושא, הדגשנו שיישום של מערכת WMS בארגון הוא אתגר לא קטן ושליישום פתרון שאינו משולב במערכת ה- ERP, מורכבות גדולה אף יותר.

לכן, אם הארגון שלך כבר משתמש במערכת ERP (למיחשוב תהליכי הנהלת החשבונות, הכספים, השיווק, הרכש ועוד), מומלץ לבדוק אם היא כוללת גם פתרון ל- WMS.  אפילו אם פתרון זה עונה באופן חלקי על צרכיך, נמליץ לך לשקול בחיוב את אימוץ הפתרון המשולב, על פני אינטגרציה של תוכנה צד ג', המוצעת על ידי ספק אחר. 

היתרונות העיקריים בפתרון משולב ERP-WMS   אינטגרציה 

תוכנה לניהול מחסנים WMS המשולבת במערכת אינטגרטיבית מלאה - ERP מאפשרת קשר רציף בין פעילויות המחסנים לבין יתר הפעילויות בארגון, כמו רכש, מכירות וייצור. מכיוון שבכל סוגי האירגונים המחסנים מתפקדים כחלק אינטגרלי בפעילות העסקית, יש מקום לנהל אותם בצורה אינטגרטיבית מלאה בפתרון המיחשוב העיקרי של הארגון.

שקיפות מידע

מערכת WMS המשולבת במערכת הכוללת לניהול העסק מאפשרת ראיה מעמיקה ורחבה יותר של שרשרת האספקה. שקיפות המידע הזו, מסייעת למשתמשים לא רק לבדוק סטטוסים של הזמנות, אלא גם לעמוד בסטנדרטים גבוהים של אספקת סחורה ללקוחות, לנהל ביעילות גדולה פעילויות ברמות שונות ובפרישה גיאוגרפית רחבה, ולהפיק לנציגי שירות הלקוחות ולסוכנים מידע והתראות. 

בקרת הנתונים במהלך יישום המערכת

במערכת אינטגרטיבית של WMS ו- ERP ניהול התשתיות הוא אחיד (קטלוג פריטים, מחסנים, איתורים ומיקומים), כך שאימות הנתונים מתבצע פעם אחת ובמקום אחד על ידי משתמש מורשה. במקרה של תוכנות נפרדות יש לבצע את האימות בשני בסיסי נתונים – המשמעות היא הכפלת העבודה של אימות הנתונים.

אחידות בממשק המשתמש

כאשר לכל מערכת יש ממשק משתמש ייחודי משלה, לעומת מערכת אינטגרטיבית אחת בעלת ממשק משתמש אחיד. הכשרת משתמשים חדשים הופכת ליקרה יותר.

אחזקת שתי מערכות

בנושא זה יש סוגיות רבות, אך די אם נציין שתיים מתוכן:

  1. בתוכנות נפרדות יש צורך לנהל בנפרד את ההרשאות ופרופילי המשתמשים.
  2. בהתקנת גירסת תוכנה עדכנית של אחת משתי המערכות, יש לוודא תיפקוד תקין של הממשקים בין המערכות.
כלי בקרה, ניהול וניתוח נתונים

מודול  ה- WMS כחלק ממערכת לניהול כולל, נהנה מכלל התועלות של מערכת ERP  לדוגמא: כלי BI הכוללים Dashboards ומדדי ביצוע KPI ועוד.

כותבת המאמר:

קרן שרר טיבר

מנהלת היישום בחברת אשבל טכנולוגיות בע"מ, חברה  המתמחה באספקת פיתרונות מיחשוב לניהול כולל ERP לחברות מסחריות ואירגונים תעשייתיים בינוניים וקטנים בארץ ובעולם.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אשבל טכנולוגיות


 


מאמרים נוספים מאת אשבל טכנולוגיות
 
תוכנה להנהלת חשבונות בענן החששות והפתרונות
25/01/12 | תוכנה
קבלת שירותי תוכנה להנהלת חשבונות בענן אמנם מאפשרת מצד אחד, לרואה החשבון של העסק, לעבוד על תוכנת הנהלת החשבונות של העסק ממשרדיו. אך מצד שני מעלה חששות בבעל העסק, לגבי יעילות העבודה של אנשי הנהלת החשבונות, הן מבחינת ממשק המשתמש והן מבחינת אבטחת המידע.

על איחזור מידע בתוכנה להנהלת חשבונות
25/01/12 | תוכנה
כפי שסקרנו במאמרים קודמים, יעילות העבודה בתוכנת הנהלת החשבונות ניתנת לבחינה בשני נושאים עיקריים, היכולת להגיע למידע המבוקש בזמן הקצר ביותר והיכולת לרשום נתונים לתוכנה או לקולטם ממקורות שונים במאמץ הנמוך ביותר. לרשות המשתמש בתוכנה להנהלת חשבונות אוסף של כלים לאיחזור מידע כפי שיובא בסקירה שלהלן.

על יעילות העבודה בתוכנה להנהלת חשבונות
10/01/12 | ERP
יעילות העבודה בתוכנת הנהלת החשבונות ניתנת לבחינה בשני נושאים עיקריים, היכולת להגיע למידע המבוקש בזמן הקצר ביותר והיכולת לרשום נתונים לתוכנה או לקולטם ממקורות שונים במאמץ הנמוך ביותר. המרכיבים המתוארים כאן מתיחסים לניצול של קשרים בין ישויות תוכנת הנהלת החשבונות כדי לתת למשתמש אפשרות להגיע למידע המבוקש בהקלקה אחת או שתיים.

על קלות התנועה (נוויגציה) בתוכנה להנהלת חשבונות
05/01/12 | ERP
ליכולת התנועה (להלן – נוויגציה) בתוכנת הנהלת החשבונות חשיבות רבה הן לגבי הקלות התפעולית והן לגבי זמן הלימוד שנדרש למשתמש חדש (שלא מכיר את המערכת) לתפעל את התוכנה. במאמר זה נסקור את המרכיבים העיקריים שמשפיעים על יכולת הנוויגציה של המשתמש בתוכנת הנהלת החשבונות.

כיצד לבחון את הידידותיות של תוכנה להנהלת חשבונות
27/12/11 | ERP
יצרני תוכנות הנהלת החשבונות נוהגים למכור את התוכנות שלהן כ"ידידותיות למשתמש". מהי תוכנת הנהלת חשבונות ידידותית?

על הקשר בין מערכת הנהלת חשבונות לטלפונים ניידים "חכמים"
במאמר זה נעסוק ביתרונות העסקיים הנובעים ממערכת הנהלת חשבונות "שמתקשרת" עם הניידים "החכמים" שנמצאים ברשות עובדי הארגון.

השילוב בין תוכנת הנהלת חשבונות למערכת שיתוף מידע – מאמר שני בסידרה
05/12/11 | ERP
במאמר זה נעסוק בהיבטים שונים של הקשר בין תוכנת הנהלת החשבונות למערכות הדואר האלקטרוני של אווטלוק וגוגל מייל, לרבות התיאור של שימושים שונים שניתן לעשות בשילוב זה.

השילוב בין תוכנת הנהלת חשבונות למערכת שיתוף מידע – מאמר ראשון בסידרה
04/12/11 | ERP
במאמר זה נעסוק בהיבטים שונים של הקשר בין תוכנת הנהלת החשבונות למערכת שיתוף המידע, לרבות התיאור של שימושים שונים שניתן לעשות בשילוב זה.

תוכנת הנהלת החשבונות כתוכנה לניהול הקשר עם הלקוחות
27/11/11 | ERP
עולם התוכנות המודרניות להנהלת חשבונות שהתפתח בשנים האחרונות, מציע מספר תוכנות אשר בנוסף ליכולות המתבקשות לצורך שירותי ניהול החשבונות של העסק, כוללות גם כליים לניהול היומיומי של העסק מול לקוחותיו.

על החשיבות של תחזוקת אשראי ואובליגו ללקוח בתוכנת הנהלת החשבונות
15/11/11 | ERP
רבים נוטים להתעלם מהחשיבות של תחזוקת האשראי והאובליגו ללקוח בתוכנת הנהלת חשבונות. מאמר זה נועד להמחיש כי המאמץ לתחזוקת נתונים אלה קטן ביותר לעומת היתרון הנובע מכך למשתמש בהקטנת הסיכון של המשתמש בבואו למכור מכירות המשך ללקוחותיו.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI