דף הבית מחשבים וטכנולוגיה ERP בחירת תוכנת הנהלת חשבונות לעבודה בענן
בחירת תוכנת הנהלת חשבונות לעבודה בענן
אשבל טכנולוגיות 03/10/11 |  צפיות: 3571

בסקירה שתובא במאמר זה, נציג כמה נושאים אשר יכולים לסייע בתהליך ההחלטה על הפתרון הנבחר לתוכנת הנהלת חשבונות בענן:

 תפעול תוכנת הנהלת החשבונות:

  1. יכולת מובנית בתוכנה לייבא נתונים מתוך תוכנת הנהלת החשבונות  הקיימת ולייצא נתונים לכלים כמו אקסל, וורד ואווטלוק (סינכרון הודעות דואר יוצאות ונכנסות).
  2. גישה לתוכנה להנהלת החשבונות באמצעות מכשירים ניידים כמו סמארטפון אייפד וכו'.
  3. יכולת עידכון (רצוי אוטומאטי) של שערי מטבע, קליטת דפי בנק, ייצוא נתונים לתוכנות בנקאיות כמו מס"ב, ייצוא קבצים לרשות המיסים, קישוריות לתוכנות שכר.
  4. כלים מובנים בתוכנה לניהול החשבונות, לביצוע התאמות בנקים, ניהול רכוש קבוע, חשבוניות אלקטרוניות (עם חתימה אלקטרונית בהתאם לדרישות רשות המיסים).

 מעבר לנושאים התפעוליים של הנהלת החשבונות יש לשים לב לאופן העבודה המוצע בתוכנה.

תוכנות הנהח"ש המבוססות על ממשק HTML דורשות מעבר תכוף בין "עמודים" של סייר האינטרנט כדי לקבל מידע נוסף או כל אימת שמבקשים להוסיף נתונים או לעדכנם.

כמו כן, העבודה בממשק HTML מצריכה מעבר תכוף בין המיקלדת לעכבר וחזרה, מה שמקשה ביותר על תפעול התוכנה.

 אבטחת מידע:

נתוני הנהלת החשבונות ומערכת הכספים של כל אירגון, הינם נכס שיש להגן עליו. מכאן שיש חשיבות עליונה למנגנוני ההגנה על הנתונים. להלן נפרט אחדים מהמנגנונים שמומלץ לוודא את קיומם במערכת:

מנגנון הרשאות שמנוהל לפי קבוצות משתמשים כאשר לכל קבוצה ניתן להגדיר:

  • הרשאות להפעלת תוכניות ודוחות.
  • הרשאות ברמת מסך או ברמת שדה במסך (לעדכון נתונים או לקריאה  בלבד)
  • הרשאות לפי תוכן נתונים (לדוגמא: כרטיסי חשבונות חסויים במסך כרטיסי הנהח"ש)
  • מגבלה על פריקת נתונים מהתוכנה בענן כך שניתן להגביל את כמות הנתונים שמשתמש יכול לפרוק למחשבו הפרטי.

 מנגנון הגנה על מסמכים
מערכת לניהול מסמכים מאפשרת למשתמשים שמירת מסמכים ועבודה עליהם באופן שמדמה את העבודה על שרת מסמכים מקומי עם הסייר המקובל, למרות שמדובר במערכת וובית באירוח. הרשאות הגישה לספריות ולמסמכים ניתנות על פי קבוצות ההרשאות שהוקמו בתוכנה והקבוצה לה משתייך המשתמש. יכולת זו מאפשרת למנהל המערכת של הלקוח לנהל את הרשאות הגישה למסמכים באירוח בלא צורך לתחזוקת הרשאות כפולה למערכת ניהול המסמכים ומערכת ניהול הנתונים.

כותבת המאמר: קרן שרר טייבר, מנהלת היישום בחברת אשבל טכנולוגיות  היצרנית של תוכנת Priority החל משנת 1986.

אשבל מתמחה בפיתוח, שיווק ויישום של מערכות Priority ו-ZOOM, תוכנות אינטגרטיביות לניהול ארגוני כולל WMS/ERP/CRM של גופים תעשייתיים, מסחריים וציבוריים בארץ ובעולם.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אשבל טכנולוגיות


 


מאמרים נוספים מאת אשבל טכנולוגיות
 
תוכנה להנהלת חשבונות בענן החששות והפתרונות
25/01/12 | תוכנה
קבלת שירותי תוכנה להנהלת חשבונות בענן אמנם מאפשרת מצד אחד, לרואה החשבון של העסק, לעבוד על תוכנת הנהלת החשבונות של העסק ממשרדיו. אך מצד שני מעלה חששות בבעל העסק, לגבי יעילות העבודה של אנשי הנהלת החשבונות, הן מבחינת ממשק המשתמש והן מבחינת אבטחת המידע.

על איחזור מידע בתוכנה להנהלת חשבונות
25/01/12 | תוכנה
כפי שסקרנו במאמרים קודמים, יעילות העבודה בתוכנת הנהלת החשבונות ניתנת לבחינה בשני נושאים עיקריים, היכולת להגיע למידע המבוקש בזמן הקצר ביותר והיכולת לרשום נתונים לתוכנה או לקולטם ממקורות שונים במאמץ הנמוך ביותר. לרשות המשתמש בתוכנה להנהלת חשבונות אוסף של כלים לאיחזור מידע כפי שיובא בסקירה שלהלן.

על יעילות העבודה בתוכנה להנהלת חשבונות
10/01/12 | ERP
יעילות העבודה בתוכנת הנהלת החשבונות ניתנת לבחינה בשני נושאים עיקריים, היכולת להגיע למידע המבוקש בזמן הקצר ביותר והיכולת לרשום נתונים לתוכנה או לקולטם ממקורות שונים במאמץ הנמוך ביותר. המרכיבים המתוארים כאן מתיחסים לניצול של קשרים בין ישויות תוכנת הנהלת החשבונות כדי לתת למשתמש אפשרות להגיע למידע המבוקש בהקלקה אחת או שתיים.

על קלות התנועה (נוויגציה) בתוכנה להנהלת חשבונות
05/01/12 | ERP
ליכולת התנועה (להלן – נוויגציה) בתוכנת הנהלת החשבונות חשיבות רבה הן לגבי הקלות התפעולית והן לגבי זמן הלימוד שנדרש למשתמש חדש (שלא מכיר את המערכת) לתפעל את התוכנה. במאמר זה נסקור את המרכיבים העיקריים שמשפיעים על יכולת הנוויגציה של המשתמש בתוכנת הנהלת החשבונות.

כיצד לבחון את הידידותיות של תוכנה להנהלת חשבונות
27/12/11 | ERP
יצרני תוכנות הנהלת החשבונות נוהגים למכור את התוכנות שלהן כ"ידידותיות למשתמש". מהי תוכנת הנהלת חשבונות ידידותית?

על הקשר בין מערכת הנהלת חשבונות לטלפונים ניידים "חכמים"
במאמר זה נעסוק ביתרונות העסקיים הנובעים ממערכת הנהלת חשבונות "שמתקשרת" עם הניידים "החכמים" שנמצאים ברשות עובדי הארגון.

השילוב בין תוכנת הנהלת חשבונות למערכת שיתוף מידע – מאמר שני בסידרה
05/12/11 | ERP
במאמר זה נעסוק בהיבטים שונים של הקשר בין תוכנת הנהלת החשבונות למערכות הדואר האלקטרוני של אווטלוק וגוגל מייל, לרבות התיאור של שימושים שונים שניתן לעשות בשילוב זה.

השילוב בין תוכנת הנהלת חשבונות למערכת שיתוף מידע – מאמר ראשון בסידרה
04/12/11 | ERP
במאמר זה נעסוק בהיבטים שונים של הקשר בין תוכנת הנהלת החשבונות למערכת שיתוף המידע, לרבות התיאור של שימושים שונים שניתן לעשות בשילוב זה.

תוכנת הנהלת החשבונות כתוכנה לניהול הקשר עם הלקוחות
27/11/11 | ERP
עולם התוכנות המודרניות להנהלת חשבונות שהתפתח בשנים האחרונות, מציע מספר תוכנות אשר בנוסף ליכולות המתבקשות לצורך שירותי ניהול החשבונות של העסק, כוללות גם כליים לניהול היומיומי של העסק מול לקוחותיו.

על החשיבות של תחזוקת אשראי ואובליגו ללקוח בתוכנת הנהלת החשבונות
15/11/11 | ERP
רבים נוטים להתעלם מהחשיבות של תחזוקת האשראי והאובליגו ללקוח בתוכנת הנהלת חשבונות. מאמר זה נועד להמחיש כי המאמץ לתחזוקת נתונים אלה קטן ביותר לעומת היתרון הנובע מכך למשתמש בהקטנת הסיכון של המשתמש בבואו למכור מכירות המשך ללקוחותיו.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI