דף הבית בית משפחה וזוגיות חיות מחמד טיפול בחיות מחמד
טיפול בחיות מחמד
יעל בקר 16/10/11 |  צפיות: 4933

אם יש לכם חיית מחמד בבית, ולא משנה אם מדובר בכלב, בחתול, באוגר או באיגואנה, מומלץ מאוד שיהיה לכם גם במקום נגיש שכולם יכירו גם מספר טלפון של וטרינר חירום. זאת משום שממש כמו בני אדם, גם בעלי חיים נזקקים לפעמים לשירותי רפואה דחופה, מכל מיני סיבות, ביניהן: תאונת דרכים, שבירת רגל, תגובה אלרגית, מחלה קשה שגורמת לבעל החיים להרגיש מאוד לא טוב ולהראות סימני מצוקה ועוד. מכיוון שמקרים שכאלה יכולים להתרחש גם מחוץ לשעות הפעילות השגרתיות של המרפאה הווטרינרית או של הווטרינר הקבוע של בעל החיים שלכם, הרי שאתם צריכים להיות ערוכים ומוכנים עם כל הפרטים של וטרינר חירום שיוכל לקבל אתכם גם בשעות הקטנות של הלילה וגם בשבתות ובחגים.

לוודא שהמרפאה ערוכה

בכל עיר ובכל יישוב ישנו גוף המספק שירותי רפואה דחופה לבעלי חיים. זה יכול להיות וטרינר חירום שפועל גם במסגרת סטנדרטית וגם דואג לספק שירות בשעות לא שגרתיות, זו יכולה להיות מרפאה וטרינרית המעסיקה איש מקצוע תורן בשעות הלילה ובמועדים וזה יכול להיות בית חולים לחיות שפועל סביב השעון בכל ימות השנה. כמי שברשותם בעלי חיים, חשוב שתבררו מהן האפשרויות העומדות בפניכם בעתות מצוקה, ותבחרו את המקום שיוכל להעניק לבעל החיים שלכם את הטיפול המקצועי הטוב ביותר. לשם כך חשוב לברר איזה ציוד ישנו בכל מקום – האם במרפאה יש ציוד לביצוע בדיקות כגון אולטרסאונד, צילומי רנטגן, בדיקות דם וניתוחים במידת הצורך? האם יש אפשרות שרופא החיות יגיע אליכם הביתה וייקח את בעל החיים לטיפול במרפאה רק אם יחשוב שיש צורך? האם במקום נשמרים התנאים הסניטריים הדרושים לביצוע טיפולים רפואיים מבלי לחשוף את בעל החיים שלכם לזיהומים נוספים? האם הרופא המטפל הוא אדם מוסמך בעל ותק וניסיון בתחום שאכן יוכל להעניק לחבר הכי טוב שלכם את הטיפול הטוב ביותר? אם התשובות לכל השאלות הללו חיוביות, כנראה שמצאתם את המקום. דאגו, כאמור, לשמור את מספר הטלפון בהישג יד, על מנת שבמקרה הצורך (שהלוואי שלא יקרה) תוכלו להתקשר לשם כמה שיותר מהר ולהביא את בעל החיים שלכם לקבלת הטיפולים הדרושים לו.

חשיבות הקביעות

אם יש לכם אפשרות לבחור ברופא חיות המשמש גם ברופא בשעות הסטנדרטיות וגם בשעות הפחות סטנדרטיות, זה בהחלט עדיף. זאת משום שכך גם כשבעל החיים שלכם יהיה במצב של מצוקה. אתם תביאו אותו למקום שהוא כבר מכיר ויטפל בו אדם שהוא מכיר, מה שינסוך בו תחושת ביטחון הרבה יותר מאשר אם תביאו אותו אל וטרינר חירום שהוא לא מכיר. לכן, לפני שאתם בוחרים את רופא החיות שיטפל בבעל החיים שלכם, נסו לברר אם הוא מפעיל גם שירותי רפואה דחופה לבעלי חיים ובמידה שכן – התייחסו לכך כיתרון משמעותי על פני אנשי מקצוע אחרים שלא מספקים שירותים שכאלה. והעיקר, במו תמיד, הבריאות.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יעל בקר


 


מאמרים נוספים מאת יעל בקר
 
שירותי הסעות ציבוריים ופרטיים
האסוציאציות שמעלה המילה "אוטובוסים" הן לא תמיד בהכרח חיוביות. אולם איזו תהום רחבה פעורה בין האוטובוסים של חברות התחבורה הציבורית לאלו שמסופקים על ידי חברת הסעות פרטית! אין כלל וכלל מקום להשוואה בין השניים.

דודי שמש ומערכות סולאריות
אין זה סוד שללא מקורות אנרגיה קבועים וזמינים לא יתכנו חיים אנושיים מודרניים על פני כדור הארץ. עם זאת, עם השנים "מקור אנרגיה" הפך להיות שם נרדף לדלק ומוצריו. ובכן, מתברר שהטבע מזמן לנו מקורות אנרגיה זמינים יותר וזולים מאוד, מה שמאפשר חיסכון אדיר בכסף, ומה שחשוב יותר, צמצום בזיהום הסביבה. דודי השמש, הקיימים כיום בכל בית בישראל, ממחישים את הנקודה הזאת בצורה הטובה ביותר.

דודי שמש ומערכות סולאריות
אין זה סוד שללא מקורות אנרגיה קבועים וזמינים לא יתכנו חיים אנושיים מודרניים על פני כדור הארץ. עם זאת, עם השנים "מקור אנרגיה" הפך להיות שם נרדף לדלק ומוצריו. ובכן, מתברר שהטבע מזמן לנו מקורות אנרגיה זמינים יותר וזולים מאוד, מה שמאפשר חיסכון אדיר בכסף, ומה שחשוב יותר, צמצום בזיהום הסביבה. דודי השמש, הקיימים כיום בכל בית בישראל, ממחישים את הנקודה הזאת בצורה הטובה ביותר.

אפשרויות לחימום הבית
הקיץ כבר מאחורינו והחור, אוטוטו כבר כאן. זה בדיוק הזמן לחשוב על פתרונות לחימום הבית. חימום תת רצפתי הוא אופציה נהדרת, אך אינה זולה. על כך במאמר הבא.

קצת על לידה
אחד מהתהליכים המדהימים ביותר הוא הלידה. אין דבר שיכול להשתוות לזה. עם זאת, מדובר בתהליך מפחיד מאוד וכואב. הכל על לידה במאמר הבא.

טיפול בחיות מחמד
16/10/11 | חיות מחמד
אם יש לכם חיית מחמד בבית, ולא משנה אם מדובר בכלב, בחתול, באוגר או באיגואנה, מומלץ מאוד שיהיה לכם גם במקום נגיש שכולם יכירו גם מספר טלפון של וטרינר חירום. על תפקידו של וטרינר חירום במאמר הבא.

קצת על פלדות
מהי פלדה? הפלדה היא מתכת חזקה המיוצרת מברזל היציקה. פלדות נבדלות מברזל בתכולת הפחמן הנמוכה שיש בהן (בין 0.5% ל- 1.5%), עובדה אשר הופכת את הפלדות לעמידות יותר בפני מכות וזעזועים בהשוואה לברזל. לכן, אנו עדים ליותר ויותר מוצרים המיוצרים מפלדות ובאים לידי שימוש במגוון רחב של תעשיות ותחומים.

פטנטים שהומצאו על ידי נשים
המצאות פטנטים הם עולם גברי? לאו דווקא? במאמר שלפניכם המצאות ופטנטים שהומצאו על ידי נשים.

אפשרויות חימום הבית
לקראת החורף מאמר הסוקר את אופציות חימום הבית

קצת על מלגזות
על סוגי מלגזות ושימושיהם במאמר הבא
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI