דף הבית בית משפחה וזוגיות זוגיות ואהבה ייעוץ זוגי ומשפחתי
ייעוץ זוגי ומשפחתי
ד"ר כרמי אומרו 17/01/12 |  צפיות: 4780

ידוע לכל, כי כל מערכת יחסים חווה עליות וירידות, ומכאן, שגם מערכות יחסים זוגיות יחוו עליות וירידות במהלך הקשר הזוגי שלהן. כאשר שמדובר בעליות, הכל טוב ויפה והדבר מוסיף לחיזוק והעצמת הקשר הזוגי. אולם, כאשר מדובר בירידות, המצב הופך להיות מעט יותר מסובך. מערכת יחסים זוגית הנמצאת בירידה, כלומר, כזו שנקלעה למשבר כלשהוא ביחסים, תהיה בדרך כלל בעלת השפעה על בני הזוג ויהיה בכוחה להשליך על מצב הרוח של הזוג ועל רגשותיהם ותחושותיהם. הדבר אף הופך מורכב יותר כאשר מעורבים בעניין ילדים. פנייה אל ייעוץ זוגי תסייע לבני הזוג ובכלל, למשפחה להתגבר על משבריהם ולשקם את הקשר הזוגי שלהם.

מהי מטרתו של ייעוץ זוגי?

ככלל, ייעוץ זוגי מטרתו לסייע לבני זוג לפתור משברים, חילוקי דעות ושאר וויכוחים שונים איתם הם מתמודדים במהלך חיי היומיום שלהם. כמו כן, ייעוץ זוגי מאפשר לבני זוג המעוניינים בכך, לשפר, לשקם ולהעצים את מערכות היחסים שלהם ואת הקרבה שבניהם באמצעות רכישת מגוון כלים אימוניים שונים. תהליך הייעוץ הזוגי עצמו כולל את שני בני הזוג יחד עם יועץ זוגי ומתבצע באמצעות סדרת מפגשים מתמשכים. את יעדי המפגשים, שעות המפגשים, ומספר המפגשים קובעים שני בני הזוג יחד עם היועץ הזוגי בהתאם יכולתם של בני הזוג, רצונם וכמובן דעתו המקצועית של היועץ הזוגי. ישנם סוגים שונים של ייעוץ זוגי המשלבים במהלכם מספר משתתפים שונה, לדוגמא: ישנו ייעוץ זוגי בו משתתף רק אחד מבני הזוג דרך קבע, ואילו בבן הזוג האחר מתעדכן אחת לכמה מפגשים.

מהי מטרתו של ייעוץ משפחתי?

ייעוץ משפחתי פועל בדומה לייעוץ הזוגי, אך כולל בתוכו נוסף על שני בני הזוג (ההורים) והיועץ הזוגי גם את הילדים. מטרתו של ייעוץ משפחתי הינה להשליט סדר בניהול חיי המשפחה, לפתור בעיות וקונפליקטים הנוצרים בעקבות חילופי הדברים ושאר גורמים שונים, ולהוביל את בני המשפחה להתנהל נכונה. את הייעוץ המשפחתי יעביר יועץ משפחתי מוסמך, אשר יסייע לבני המשפחה להתמודד עם בעיות דוגמת: חילוקי דעות באשר לחינוך הילדים (המשפיעים על הילדים ולעיתים מובילים אותם לנצל את המצבים ואת הקושי של ההורים ולפעול בצורה שגויה ומוטעית), באשר להתנהלות של כלל המשפחה במהלך חיי היומיום ועוד רבים אחרים. גם כאן, יעדי המפגשים, שעות המפגשים ומספר המפגשים יקבעו על פי רצון בני המשפחה, ודעתו המקצועית של היועץ המשפחתי.

מהו ייעוץ זוגי ומשפחתי משולב?

היות והבעיות הזוגיות, ככל שמנסים להסוותם, משפיעות על בני הזוג ומשליכות על התנהלותם היומיומית, כאשר מדובר בבני זוג הורים לילדים, הדבר משפיע אף על הילדים. ילדים רבים, מטבעם, נוטים לראות בעצמם אחראים לחיכוכים מסוימים בין הוריהם, או חוששים שמא חילוקי הדעות שבין ההורים ישפיעו על יחסם של ההורים כלפיהם. על מנת להימנע ממקרים דמויי אלה ולטפל בהם כראוי, יש לפנות אל ייעוץ זוגי ומשפחתי. באמצעות אותו ייעוץ זוגי ומשפחתי, מאפשרים לכל אחד מבני המשפחה להביע את תחושותיו, דאגותיו, חששותיו ורצונותיו בצורה מכובדת וכנה המובילה את בני המשפחה אל שורשי הבעיות בניהם, ומניחה להם לחתור יחדיו למציאת פתרון והגדרת המצב כמות שהוא צריך להיות.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ד"ר כרמי אומרו

מכון פתרונות מאגד פתרונות טיפול זוגי, ייעוץ זוגי וגישור ובנוסף הינו אחדהגופים המקצועיים בישראל שמספק הכשרה איכותית בתחומי לימודי ייעוץ זוגי,  קורס גישור וקורס אימון אישי 


מאמרים נוספים מאת ד"ר כרמי אומרו
 
זוגיות והפחד מלהיקשר
03/06/20 | נישואין
בתהליך טיפול זוגי, לעיתים נתקל אצל אחד מבני הזוג בפחד מלהיקשר. תהליך ייעוץ זוגי מזהה את הפחד הזה כמקום בו האדם משייך את המחויבות והקשר הזוגי למצב המאיים על הפרטיות והחופש האישי.

זוגיות והפחד מלהיקשר
03/06/20 | נישואין
בתהליך טיפול זוגי, לעיתים נתקל אצל אחד מבני הזוג בפחד מלהיקשר. תהליך ייעוץ זוגי מזהה את הפחד הזה כמקום בו האדם משייך את המחויבות והקשר הזוגי למצב המאיים על הפרטיות והחופש האישי.

אני מעוניין להתחיל עם נשים אחרות
יואב התקשר אלי "יש לנו משבר בקשר. אשתי ראתה אותי יוצר קשר באתר הכרויות עם נשים אחרות. יש לי צורך להכיר נשים נוספות ואני רוצה לפתוח את הדברים ולשים אותם על השולחן. אנחנו התחתנו בגיל עשרים ולא התנסתי עם נשים נוספות. אני רוצה שהיא תבין את הצורך שלי". לאחר שיחה נוספת עם אשתו, שרצתה להכיר אותי בטלפון קבענו להיפגש למחרת.

המסת הקרח במהלך הייעוץ הזוגי
כיצד מתנהג זוג כשהוא מגיע ליועץ זוגי - מאמר מנקודה קצת אחרת

אימון אישי לכל מטרה
בעולם שלנו, בו פרושות בפנינו כל כך הרבה אפשרויות, לא פעם יוצא שאנחנו מתבלבלים\לא מוצאים את ייעודנו או פשוט נתקעים\נקלעים למשברים שונים. בין אם מדובר במקרים בהם אדם לא יודע לאיזו מסגרת תעסוקתית להיכנס, מצבים לפיהם מתקשים לבחור במסלול לימודים כלשהו ובין אם לא מצליחים לבחור בשיטת ההתנהלות הכלכלית הנכונה. מה עושים? זה פשוט – פונים לקבלת אימון אישי, שהיום מסייע לכל מטרה ומטרה.

תרגילי דמיון מודרך
אחד הענפים הטיפוליים שזוכים להכרה בימנו הוא לא אחר מאשר – דמיון מודרך. טיפול באמצעות דמיון מודרך, נחשב לשיטה נהדרת, פשוטה, ובעלת תוצאות חיוביות מאוד, מה שהופך את הפופולאריות הרבה שנצברת סביב ענף זה להגיונית ומובנת מאליה.

גישור כחלופה משפטית לפתרון סכסוכים
גישור לא מהווה חלופה אפקטיבית, והמקרה מועבר לניהולה של מערכת המשפט ולפסיקתה הסופית. במאמר שלפניכם, נבאר את מטרותיו של הגישור, יתרונותיו ותחומיו.

לימודי דמיון מודרך בדרך אל האושר
13/03/12 | NLP
במאמר קצר זה, נבאר את המושג דמיון מודרך ואף נפרוש בפניכם את התכנים הנלמדים בקורס.

יעילות טיפול זוגי
במאמר זה שלפניכם, נרחיב מעט ונסביר מתי טיפול זוגי מסייע לבני זוג לשקם את הקשר הזוגי שלהם, ואף באילו מקרים טיפול זוגי ייחשב כפחות יעיל.

ייעוץ זוגי ומשפחתי
ידוע לכל, כי כל מערכת יחסים חווה עליות וירידות, פנייה אל ייעוץ זוגי תסייע לבני הזוג ובכלל, למשפחה להתגבר על משבריהם ולשקם את הקשר הזוגי שלהם.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI