דף הבית אימון אישי אימון זוגי המסת הקרח במהלך הייעוץ הזוגי
המסת הקרח במהלך הייעוץ הזוגי
ד"ר כרמי אומרו 13/04/20 |  צפיות: 6923

לימודי ייעוץ זוגי – הנמכת חומת הכעס

בתהליך ייעוץ זוגי אני נתקל לרוב בסגירות והתנגדות אישית לשינוי. בני הזוג באים למעשה להתנגח ולהאשים זה את זו. להוכיח את צדקתם. ברוב המקרים מטרת הגעתם לייעוץ הינה שהיועץ יוכיח לבן זוגם שהצדק נמצא איתם. מבחינתי החיפוש האינסופי אחר הצדק היננו מיותר לחלוטין ומונע מהם ליצור את השינוי הנחוץ. בתחום הזה אני אעדיף שלא לספק את הצורך הזה, להאשים את האחר ולצאת צודק. די מהר אהפוך את שניהם לצודקים. מנגד אראה להם שהם טועים, שהרצון שלהם להוכיח את צדקתם למעשה מנציח את המאבק ביניהם. מכיוון שלכישלון צריך שני שותפים, אדגיש את התרומה השלילית של כל אחד מהם לכישלון בקשר הזוגי. ייעוץ זוגי מבקש מכל אחד מהם להתבונן על התרומה האישית שלו לקושי הזוגי.

ייעוץ זוגי מקדם יצירת רגישות וגישה המביאה חמלה כלפי בן הזוג האחר. שינוי גישה כזה ממיס את הקרח, ומקטין את חומת הכעס המפרידה ביניהם.

לימודי ייעוץ זוגי – התחברות מיידית עם בני הזוג

...אבי ויונית שהקדימו חיכו לי שאגיע לפגישה. אבי ישב מרוחק מיונית על ספסל קרוב למעלית בעוד יונית מחכה לבדה מול דלת המשרד. קיבלתי כל אחד מהם בחמימות והודיתי לכל אחד מהם על שהגיע. זו הדרך שלי ליצור קירבה מיידית עם הלקוחות שבאים לפגוש אותי. הרצון בתוכי הוא להעניק להם אהבה וחיבה. לעודד אותם מול התחושה הנמוכה והמכבידה שמלווה אותם. לנער אותם לרגע מתוך המצוקה והבדידות שאליה נקלעו...

במהלך לימודי ייעוץ זוגי, קיים דגש על יכולת יצירת קרבה מיידית עם כל אחד מבני הזוג. לימודי ייעוץ זוגי מדגישים את הצורך ביצירת קרבה רגשית למטפל. ההתקרבות הזו מקלה על בני הזוג לסמוך על היועץ ולהיפתח בקלות. מה שמאפשר התקדמות מהירה בתהליך הזוגי. לימודי ייעוץ זוגי מדגישים את השימוש במרכיבים לא מילוליים המאפשרים את ההתקרבות ליועץ. לימודי ייעוץ זוגי מדגישים את חשיבות יצירת קשר ראשוני מוצלח, ואת הידיעה כי הדעה המתגבשת כלפי היועץ נבנית בדקות הראשונות של המפגש.

לימודי ייעוץ זוגי – יצירת הרצון להתחברות

...התבוננתי בשניהם. הרגשתי את הסגירות הגדולה שיונית מביאה איתה. סוג של קשיות המונע מימנה להיפתח לאבי ולמצב. אבי מצד שני, מכווץ בתוך המסכנות שלו. הערכת המצב של בני הזוג שיושבים מולי, הביאה אותי לבחור בגישה אסרטיבית כלפי יונית. "יונית האם את רוצה את הקשר ביניכם?". כדי להמיס אותה מעט הרחבתי את השאלה. "האם יש בך רצון לבחון את הקשר?, האם הדלת שלך לא סגורה לגמרי כלפי אבי?, האם יש אצלך מעט פתיחות היכולה לתת לקשר הזה סיכוי?. יש לך שלוש אפשרויות לתת לי תשובה. לומר לא אני לא רוצה, לומר כן אני רוצה לתת הזדמנות. מכיוון שהיה די ברור משפת הגוף שלה, שאין בה תשוקה גדולה לקשר ביניהם, הנחתי שאין לה את ההתלהבות לבחור בתהליך של התחברות, המשכתי לאפשרות השלישית: את יכולה לומר שאת לא יודעת, שאת לא בטוחה. עדיין הרגשתי שהיא עלולה לתת תשובה שלילית. נזהרתי מלעצור ולקבל תשובה שתתקע את התהליך, והמשכתי ברצף הדיבור שלי... במהלךלימודי ייעוץ זוגי מושם דגש על שפת הגוף המביעה את שמתרחש בעולם הפנימי ובקשר ביניהם. יצירת מוטיבציה להתחברות עלולה להיתקל בהתנגדות שמקורה באכזבות ותסכול מהעבר. לימודי ייעוץ זוגי מכשירים את היועץ לאתגר אצל בני הזוג את המוכנות להתקרבות ויצירת שינוי. לימודי ייעוץ זוגי מדגישים את האפשרויות העומדות בפני בני הזוג להתמודד, זאת על רקע הבלבול והמצוקה שלהם. בכל צומת בחיים האדם ניצב בפני שלוש אפשרויות: כן, לא ואולי. ייעוץ זוגי רוצה לרתום את שני בני הזוג לטובת התהליך. כאשר שניהם רוצים להתמודד ביחד על מנת להצליח בקשר, תהליך של ייעוץ זוגי מקבל עוצמה רבה יותר. לימודי ייעוץ זוגי מיצרים את המיומנות לגרום לבני הזוג לבחון את הרצון האמיתי שלהם ולעודד את ההתחברות המחודשת ביניהם. יועץ זוגי עוזר לבני הזוג לעבור תהליך מדורג ממקום של התנגדות לשינוי, למקום של היסוס ומוכנות לשקול את הדברים מחדש. משם כבר יהיה יותר קל להם לראות את המקום חיובי שבו הם מאמינים בסיכוי לתקן את הקשר.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ד"ר כרמי אומרו

מכון פתרונות מאגד פתרונות טיפול זוגי, ייעוץ זוגי וגישור ובנוסף הינו אחדהגופים המקצועיים בישראל שמספק הכשרה איכותית בתחומי לימודי ייעוץ זוגי,  קורס גישור וקורס אימון אישי 


מאמרים נוספים מאת ד"ר כרמי אומרו
 
זוגיות והפחד מלהיקשר
03/06/20 | נישואין
בתהליך טיפול זוגי, לעיתים נתקל אצל אחד מבני הזוג בפחד מלהיקשר. תהליך ייעוץ זוגי מזהה את הפחד הזה כמקום בו האדם משייך את המחויבות והקשר הזוגי למצב המאיים על הפרטיות והחופש האישי.

זוגיות והפחד מלהיקשר
03/06/20 | נישואין
בתהליך טיפול זוגי, לעיתים נתקל אצל אחד מבני הזוג בפחד מלהיקשר. תהליך ייעוץ זוגי מזהה את הפחד הזה כמקום בו האדם משייך את המחויבות והקשר הזוגי למצב המאיים על הפרטיות והחופש האישי.

אני מעוניין להתחיל עם נשים אחרות
יואב התקשר אלי "יש לנו משבר בקשר. אשתי ראתה אותי יוצר קשר באתר הכרויות עם נשים אחרות. יש לי צורך להכיר נשים נוספות ואני רוצה לפתוח את הדברים ולשים אותם על השולחן. אנחנו התחתנו בגיל עשרים ולא התנסתי עם נשים נוספות. אני רוצה שהיא תבין את הצורך שלי". לאחר שיחה נוספת עם אשתו, שרצתה להכיר אותי בטלפון קבענו להיפגש למחרת.

המסת הקרח במהלך הייעוץ הזוגי
כיצד מתנהג זוג כשהוא מגיע ליועץ זוגי - מאמר מנקודה קצת אחרת

אימון אישי לכל מטרה
בעולם שלנו, בו פרושות בפנינו כל כך הרבה אפשרויות, לא פעם יוצא שאנחנו מתבלבלים\לא מוצאים את ייעודנו או פשוט נתקעים\נקלעים למשברים שונים. בין אם מדובר במקרים בהם אדם לא יודע לאיזו מסגרת תעסוקתית להיכנס, מצבים לפיהם מתקשים לבחור במסלול לימודים כלשהו ובין אם לא מצליחים לבחור בשיטת ההתנהלות הכלכלית הנכונה. מה עושים? זה פשוט – פונים לקבלת אימון אישי, שהיום מסייע לכל מטרה ומטרה.

תרגילי דמיון מודרך
אחד הענפים הטיפוליים שזוכים להכרה בימנו הוא לא אחר מאשר – דמיון מודרך. טיפול באמצעות דמיון מודרך, נחשב לשיטה נהדרת, פשוטה, ובעלת תוצאות חיוביות מאוד, מה שהופך את הפופולאריות הרבה שנצברת סביב ענף זה להגיונית ומובנת מאליה.

גישור כחלופה משפטית לפתרון סכסוכים
גישור לא מהווה חלופה אפקטיבית, והמקרה מועבר לניהולה של מערכת המשפט ולפסיקתה הסופית. במאמר שלפניכם, נבאר את מטרותיו של הגישור, יתרונותיו ותחומיו.

לימודי דמיון מודרך בדרך אל האושר
13/03/12 | NLP
במאמר קצר זה, נבאר את המושג דמיון מודרך ואף נפרוש בפניכם את התכנים הנלמדים בקורס.

יעילות טיפול זוגי
במאמר זה שלפניכם, נרחיב מעט ונסביר מתי טיפול זוגי מסייע לבני זוג לשקם את הקשר הזוגי שלהם, ואף באילו מקרים טיפול זוגי ייחשב כפחות יעיל.

ייעוץ זוגי ומשפחתי
ידוע לכל, כי כל מערכת יחסים חווה עליות וירידות, פנייה אל ייעוץ זוגי תסייע לבני הזוג ובכלל, למשפחה להתגבר על משבריהם ולשקם את הקשר הזוגי שלהם.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI