דף הבית חינוך ולימודים חינוך ולימודים - אחר תרגילי דמיון מודרך
תרגילי דמיון מודרך
ד"ר כרמי אומרו 06/11/12 |  צפיות: 4721

מה זה בעצם דמיון מודרך?

כאמור, דמיון מודרך זוהי שיטה פופולארית המאפשרת השגת תוצאות חיוביות בצורה פשוטה ונוחה. איך? באמצעות תרגילי דמיון מודרך. השיטה היעילה, מאפשרת למטופלים בה, לשלוט במחשבות שלהם, ללמוד כיצד הן משפיעות בצורה חיובית או בצורה שלילית על ההתנהלות היומיומית שלהם, הם לומדים כיצד לנתב את המחשבות בצורה שתסייע להם להגשים את התוצאות אליהם הם חותרים ועוד.

מהם תרגילי דמיון מודרך?

תרגילי דמיון מודרך, מהווים את עיקרה של השיטה הטיפולית הזו – דמיון מודרך. רוב תהליכי השיטה, מסתמכים על תרגול שוטף של המטופלים בה. המטופלים לומדים להבין את הכוח של המחשבות על שגרת יומם, הם מתוודעים לאפשרות לנהל ולשלוט במחשבות שלהם, הם מצליחים להתנתק מנורמות שהיו "קבועות" אצלהם, אם אלה אינן תורמות להם והם רוכשים, באמצעות תרגילי דמיון מודרך אלה, את היכולת והאמונה כי ביכולתם לשנות את ההווה שלהם ואת העתיד שלהם.

יתרונות תרגילי דמיון מודרך

לתרגילי הדמיון המודרך יש יתרונות רבים. אם נבחר להתייחס אל היתרונות שתרגילי דמיון מודרך מעניקים למתרגלים אותם- נציין כמובן כי המתרגלים, זוכים לשנות את המצב הנוכחי שלהם לטובה, לנתב את מחשבותיהם לכיוונים שהם בוחרים בצורה שתקדם אותם ותסייע להם לשפר את איכות חייהם. אם נסקור את היתרונות שתרגילי דמיון מודרך מקנים באופן כללי, הן למתרגלים אותם והן לאלה שמעבירים אותם או שומעים עליהם בצורה זו או אחרת, נאמר כי באמצעות התרגילים הפשוטים לכאורה האלה, אותם ניתן לבצע בצורה נינוחה בלי שום כאבים או התאמצות מיוחדת, ניתן לשנות באופן ניכר את התחושות, הרגשות, והאמונה של המכירים אותן, הואיל והן מוכיחות שאפשר, בקלות יחסית, לשנות דברים בחיינו.

דוגמא לתרגילי דמיון מודרך

על מנת לחדד את דברינו במאמר זה, ובמיוחד את הנאמר בפסקה הקודמת, בחרנו להביא לכם, הקוראים, דוגמא לאחד מתרגילי הדמיון המודרך עליהם אנחנו מדברים. להלן התרגיל: עצמו את העיניים, התנתקו לרגע מכל הרעשים שיש מסביב, שמעו אותם ברקע, הבינו כי הם מייצגים את העולם החיצוני שלכם, המשיכו לנשום נשימות עמוקות, התוודעו לתנועות הגוף שמלוות את הנשימות, אל החזה שעולה ויורד, אל הכתפיים שנשמטות, רכזו את תשומת הלב שלכם בשקט שעולה מן הנשימות שלכם, מקדו את מחשבתכם באחד התחומים שתופסים את תשומת הלב שלכם בימים האחרונים, המשיכו לנשום עמוקות, תארו לנגד עינכם את המצב שטורד אתכם, התמקדו במה שמכעיס\מעורר בכם את מרבית הרגשות, המשיכו בנשימות העמוקות ובהתייחסות אל תנועות הגוף, נסו להתייחס אל המוקד שמטריד אתכם כאל עובדה מוגמרת, נסו למקד את עינכם בכל הסובב אותו, ראו את החיובי שבסביבה, שימו לב לכך שאתם נרגעים (במידה והתרעמתם לפני זה), התייחסו אל המצב כמו שהוא עכשיו, כאשר ישנה העובדה המוגמרת וישנו העולם החיובי שמסביב, שימו לב לכך שאתם ממשיכים בדמיונכם לפעול בנינוחות עם הסביבה, עם האנשים שמסביב, עם האפשרויות שישנן. הבחינו כי אתם ממשיכים קדימה, ושום דבר לא נגרע מכם, להפך- אתם הרבה יותר משוחררים ושמחים ומלאים עם הסביבה והאפשרויות שנקרות בדרככם.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ד"ר כרמי אומרו

מכון פתרונות מאגד פתרונות טיפול זוגי, ייעוץ זוגי וגישור ובנוסף הינו אחדהגופים המקצועיים בישראל שמספק הכשרה איכותית בתחומי לימודי ייעוץ זוגי,  קורס גישור וקורס אימון אישי 


מאמרים נוספים מאת ד"ר כרמי אומרו
 
זוגיות והפחד מלהיקשר
03/06/20 | נישואין
בתהליך טיפול זוגי, לעיתים נתקל אצל אחד מבני הזוג בפחד מלהיקשר. תהליך ייעוץ זוגי מזהה את הפחד הזה כמקום בו האדם משייך את המחויבות והקשר הזוגי למצב המאיים על הפרטיות והחופש האישי.

זוגיות והפחד מלהיקשר
03/06/20 | נישואין
בתהליך טיפול זוגי, לעיתים נתקל אצל אחד מבני הזוג בפחד מלהיקשר. תהליך ייעוץ זוגי מזהה את הפחד הזה כמקום בו האדם משייך את המחויבות והקשר הזוגי למצב המאיים על הפרטיות והחופש האישי.

אני מעוניין להתחיל עם נשים אחרות
יואב התקשר אלי "יש לנו משבר בקשר. אשתי ראתה אותי יוצר קשר באתר הכרויות עם נשים אחרות. יש לי צורך להכיר נשים נוספות ואני רוצה לפתוח את הדברים ולשים אותם על השולחן. אנחנו התחתנו בגיל עשרים ולא התנסתי עם נשים נוספות. אני רוצה שהיא תבין את הצורך שלי". לאחר שיחה נוספת עם אשתו, שרצתה להכיר אותי בטלפון קבענו להיפגש למחרת.

המסת הקרח במהלך הייעוץ הזוגי
כיצד מתנהג זוג כשהוא מגיע ליועץ זוגי - מאמר מנקודה קצת אחרת

אימון אישי לכל מטרה
בעולם שלנו, בו פרושות בפנינו כל כך הרבה אפשרויות, לא פעם יוצא שאנחנו מתבלבלים\לא מוצאים את ייעודנו או פשוט נתקעים\נקלעים למשברים שונים. בין אם מדובר במקרים בהם אדם לא יודע לאיזו מסגרת תעסוקתית להיכנס, מצבים לפיהם מתקשים לבחור במסלול לימודים כלשהו ובין אם לא מצליחים לבחור בשיטת ההתנהלות הכלכלית הנכונה. מה עושים? זה פשוט – פונים לקבלת אימון אישי, שהיום מסייע לכל מטרה ומטרה.

תרגילי דמיון מודרך
אחד הענפים הטיפוליים שזוכים להכרה בימנו הוא לא אחר מאשר – דמיון מודרך. טיפול באמצעות דמיון מודרך, נחשב לשיטה נהדרת, פשוטה, ובעלת תוצאות חיוביות מאוד, מה שהופך את הפופולאריות הרבה שנצברת סביב ענף זה להגיונית ומובנת מאליה.

גישור כחלופה משפטית לפתרון סכסוכים
גישור לא מהווה חלופה אפקטיבית, והמקרה מועבר לניהולה של מערכת המשפט ולפסיקתה הסופית. במאמר שלפניכם, נבאר את מטרותיו של הגישור, יתרונותיו ותחומיו.

לימודי דמיון מודרך בדרך אל האושר
13/03/12 | NLP
במאמר קצר זה, נבאר את המושג דמיון מודרך ואף נפרוש בפניכם את התכנים הנלמדים בקורס.

יעילות טיפול זוגי
במאמר זה שלפניכם, נרחיב מעט ונסביר מתי טיפול זוגי מסייע לבני זוג לשקם את הקשר הזוגי שלהם, ואף באילו מקרים טיפול זוגי ייחשב כפחות יעיל.

ייעוץ זוגי ומשפחתי
ידוע לכל, כי כל מערכת יחסים חווה עליות וירידות, פנייה אל ייעוץ זוגי תסייע לבני הזוג ובכלל, למשפחה להתגבר על משבריהם ולשקם את הקשר הזוגי שלהם.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI