דף הבית חברה, פוליטיקה ומדינה אקטואליה רוחמה אברהם בלילא - זו האחריות שלנו להוציא אנשים ממעגל העוני
רוחמה אברהם בלילא - זו האחריות שלנו להוציא אנשים ממעגל העוני
רוחמה אברהם 23/02/12 |  צפיות: 14382

אמש התראיינה ח"כ רוחמה אברהם בלילא, לתכניתה של פארלי שחר ברשת ב'בנושא התוכנית לפתרון בעיית הבטחון התזונתי של אזרחי ישראל, אותו יוזמתומקדמת אברהם יחד עם עמותת "ידיד". לפני כחצי שנה אישרה הכנסת את הצעת החוקשל אברהם בלילא להקמת הקמת מועצה לאומית לביטחון תזונתי ובשיחה סיפרה עליוזמות נוספת לפתרון בעיה והמשמעות שלהן.

"אני לא רוצה לראות יותר תורים, לא בפסח ולא בראש השנה", אמרה אברהם."אף אחד מאיתנו לא אוהב לראות את זה וכאשר אני כאמא רואה גם ילדים שמחכיםבתורים לאותו הקרטון, למה אנחנו מחנכים את הדור הזה? שזה בסדר לעמוד בתור?אנחנו צריכים לחנך אותם להיות חברה יצרנית ומועילה". אברהם הוסיפה כיהכוונה היא לספק תלושי מזון מיוחדים, אשר יאפשרו למשפחות לקנות אך ורק מזוןולא מוצרים אחרים.

ח"כ רוחמה אברהם סיפרה בראיון על התוכנית המבוססת על מספר עקרונות יסוד:

1. קביעת סל פתרונות לכלל האוכלוסייה הבוגרת והילדים על ידי המועצה לבטחון תזונתי שהוקמה לאחרונה

2. הקמת מערכת ממשלתית הקובעת מדיניות, מתקצבת אותה ומוציאה אותה לפועל באמצעות החברה האזרחית וגורמים נוספים

3. פתרונות לילדים במערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית

4. מינוף נושא הבטחון התזונתי ככלי להרחבת התעסוקה בקרב אוכלוסיות מוחלשות ועסקים קטנים ברמת העיר והאזור

לא רק בטחון תזונתי – גם תעסוקה

ח"כ רוחמה אברהם בלילא הדגישה כי "האחריות שלנו הוא לא רק לדאוג לבטחון התזונתי, אלא גם להוציאממעגל העוני, מהקושי היומיומי ולהחזיר את הנזקקים למעגל העבודה". עוד סיפרהכי היא פועלת להרחבת הרחבת מפעל ההזנה הקיים, שהחל ב- 2005 עם "חוק ארוחהחמה לתלמיד" ביוזמת אברהם, שמאפשר קבלת ארוחה חמה ל- 50,000 תלמידים. הצעתהחוק הנוספת מרחיבה את החלת מפעלת ההזנה גם על תלמידי חטיבות הביניים."ברגע שתימצא ההזדמנות הפוליטית – ניתן יהיה להעביר אותה", אמרה אברהם.

רוחמה אברהם ציינה כי מימוש התוכנית ירחיב את המעגל היצרני וייצור עוד אלפי מקומותעבודה. "לפי התוכנית, כל עוסק בתחום ההזנה יקבל תמריצים ותינתן עדיפותלקואופרטיבים, התארגנויות קהילתיות ועוסקים זעירים", אמרה אברהם. "יש דוגמאטובה להתארגנות של נשים בדואיות המספקות אלפי מנות חמות וסנדוויציםלילדים. מדובר בנשים המגיעות מחתך סוציו-אקונומי מאוד נמוך וכלן מאושרות.הן מבשלות ומכינות את האוכל באהבה רבה. כולם זוכים ממפעל זה. לא רק ההוריםוהילדים, אלא גם המדינה. יישום חוק ההזנה יגרום למינוף תעסוקתי בכל הארץ.אם הממשלה תאמץ את התוכנית, אפשר יהיה לצאת ממעגלי העוני, לא תוך 20 שנה –אלא הרבה קודם"


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 רוחמה אברהם

רוחמה אברהם נולדה בשנת 1964 בראשון לציון, אם לשני ילדים,  בעלת תואר במדעי המדינה מאוניברסיטת בר אילן.

בעת כהונתו של בנימין נתניהו כראש הממשלה, שימשה אברהם כמנהלת הלשכה בין השנים 1994 - 1999.

אברהם נבחרה לכנסת ה-16 וכיהנה כחברה בועדת הכספים, ועדת הכלכלה, הוועדה לקידום מעמד האישה, וועדה מיוחדת לנושא בעיית העובדים הזרים.
כן כיהנה כיושבת ראש ועדת המשנה לעסקים קטנים ובינוניים בועדת הכספים.

במרץ 2005 מונתה ע"י ראש הממשלה דאז, אריאל שרון, לסגנית שר הפנים מחודש דצמבר 2005 מונתה לממלאת מקום שר הפנים ושימשה בתפקיד עד לחודש אפריל 2006.

עם הקמתה של תנועת "קדימה" בסוף נובמבר 2005, פרשה מהליכוד והצטרפה לתנועה החדשה. עם כינונה של הכנסת ה-17 מונתה ח"כ אברהם לשמש כיושבת ראש ועדת הכנסת. 
ביולי 2007 התמנתה אברהם לשרה המקשרת בין הממשלה לכנסת ולממונה מטעם הממשלה להתוות את אופי האירועים לציון 60 שנות עצמאות למדינת ישראל.

ב – 14.7.08 התמנתה השרה רוחמה אברהם בלילא לשרת התיירות של מדינת ישראל. בסוף שנת 2008 התמודדה רוחמה אברהם בפריימריס של תנועת קדימה ותפסה את המקום השישי  ברשימת התנועה לכנסת.

בכנסת ה – 18  מכהנת רוחמה אברהם כסגנית יושב ראש הכנסת.
בכנסת הנוכחית לקחה על עצמה ח"כ אברהם לפעול למען שינוי שיטת הממשל בישראל, לטפל בנושא העסקים הקטנים והבינוניים בישראל, במגזר השלישי, מעמד הביניים ומיגור הרעב בישראל. 


מאמרים נוספים מאת רוחמה אברהם
 
רוחמה אברהם - המחאה נגרמה מכך שהאזרחים מרגישים מרומים
12/04/12 | אקטואליה
במהלך השבוע הקרוב נסוב כולנו לשולחן הפסח ונציין את יציאת מצרים – יציאתו של העם היהודי מעבדות לחירות. אין זמן מתאים יותר מחג זה להתייחס לאתגרים החברתיים הרובצים לפתחה של מדינת ישראל בעת הזו.

רוחמה אברהם - הממשלה האטומה הזאת מכניסה את ידה יותר ויותר לכיס של האזרחים
יזמתי דיון זה מכיוון שבשבוע שעבר, ערב חג פורים, אזרחי ישראל הוכו בתדהמה כאשר הם קיבלו חשבונות חשמל מנופחים פי שלושה מהרגיל. בימים אלה כולנו חווים את ההסלמה בדרום, כש- 400 אלף תושבים נמצאים תחת סכנה ביטחונית. בטחון מדינה לאזרחיה נמדד לא רק ברמה הצבאית. מדינה מתוקנת צריכה לדאוג גם לביטחון אזרחיה ברמה החברתית והכלכלית.

רוחמה אברהם בלילא - זו האחריות שלנו להוציא אנשים ממעגל העוני
23/02/12 | אקטואליה
אמש התראיינה ח"כ רוחמה אברהם בלילא, לתכניתה של פארלי שחר ברשת ב' בנושא התוכנית לפתרון בעיית הבטחון התזונתי של אזרחי ישראל, אותו יוזמת ומקדמת אברהם יחד עם עמותת "ידיד". לפני כחצי שנה אישרה הכנסת את הצעת החוק של אברהם בלילא להקמת הקמת מועצה לאומית לביטחון תזונתי ובשיחה סיפרה על יוזמות נוספת לפתרון בעיה והמשמעות שלהן.

ח"כ רוחמה אברהם בלילא כנגד הקפאון במשבר החברתי
חבריי חברי הכנסת. אתמול אמר ראש הממשלה שאחרי החגים ושחרורו של החייל גלעד שליט, ישראל חוזרת לשגרה…כן, חבריי חברי הכנסת, ישראל חוזרת לשגרה, שגרה אומללה, חסרת מנהיגות ומעוף – שיגרה רעה לישראל.

רוחמה אברהם מדברת על מסקנות ורכטנברג בועדת הכספים
09/10/11 | אקטואליה
דבריה של ח"כ רוחמה אברהם בלילא בדיון בוועדת הכספים של הכנסת בנושא ועדת טרכטנברג: ראשית, אני מודה לפרופסור טרכטנברג וחברי הועדה על העבודה, על ההשקעה ועל ההירתמות המיידית של כל אחד ואחת למשימה שהוטלה עליהם.

רוחמה אברהם - דיווח סיכום מושב קיץ, אוגוסט 2011
בשבוע שעבר הסתיים מושב הקיץ של הכנסת. ימים לא קלים בהם אנחנו עדים לזעקת השבר והקריסה של מעמד הביניים, ימים בהם עמוד השדרה של החברה בישראל קורס, ימים בהם הציבור עדיין משלם עבור אחזקתה של הממשלה המנופחת והכושלת, הן בתחום החברתי והן בתחום המדיני.

לאחר שאושר החוק של ח"כ רוחמה אברהם - תוקם מועצה לביטחון תזונתי
31/07/11 | אקטואליה
מליאת הכנסת אישרה השבוע בקריאה שנייה ושלישית, את הצעות החוק של ח"כ רוחמה אברהם, ביוזמת עמותת ידיד. הצעת החוק מקדמת הקמת מועצה לאומית לביטחון תזונתי במשרד הרווחה והשירותים החברתיים. בתגובה לאישור הצעת החוק, אמרה ח"כ רוחמה אברהם בלילא: "הקמת המועצה מעגנת את חובתה של הממשלה לדאוג לבטחונם התזונתי של אזרחיה".

אושרה חקיקת הסדרת מועד תשלום מע"מ שיטיב עם בעלי עסקים קטנים (מהבלוג של רוחמה אברהם בלילא)
ועדת הכספים אישרה לפני זמן קצר בקריאה שניה ושלישית את הצעתם של חברי הכנסת רוחמה אברהם בלילא (קדימה) ואלכס מילר (ישראל ביתנו) להתיר לעסקים שמחזורם עד 15 מיליון ש"ח לדווח מע"מ רק על סכום שהתקבל במזומן. עלות החוק תהיה חד פעמית ותסתכם בכ- 150 עד 200 מיליון ש"ח.

רוחמה אברהם בלילא : אנשים רעבים לא רק לפני חגים, אלא כל השנה
04/05/11 | אקטואליה
לפני שבוע, התראיינה ח"כ רוחמה אברהם בלילא בתוכנית ברדיו דרום, אודות קידום חוק הבטחון התזונתי.
מיליון וחצי משפחות, חיות בישראל מתחת לקו העוני בשנים האחרונות, ובהן , כ-780 אלף ילדים רעבים.


רוחמה אברהם מתוך כנס לעסקים קטנים
22/02/11 | אקטואליה
ב – 10.5.10 מדינת ישראל הצטרפה למדינות ה OECD. ראש הממשלה אמר במסיבת עיתונאים שממשלת ישראל מתכוונת לצמצם את הריכוזיות במשק, לעודד תחרות ולהסיר את החסמים בין אם הם באים מהממשלה או מהסקטור הפרטי.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI