דף הבית חברה, פוליטיקה ומדינה חברה ומדינה רוחמה אברהם - הממשלה האטומה הזאת מכניסה את ידה יותר ויותר לכיס של האזרחים
רוחמה אברהם - הממשלה האטומה הזאת מכניסה את ידה יותר ויותר לכיס של האזרחים
רוחמה אברהם 17/03/12 |  צפיות: 14352

דברי ח"כ רוחמה אברהם-בלילא בדיון בועדת הכספים בנושא גל ההתייקרויות:

יזמתי דיון זה מכיוון שבשבוע שעבר, ערב חג פורים, אזרחי ישראל הוכובתדהמה כאשר הם קיבלו חשבונות חשמל מנופחים פי שלושה מהרגיל. בימים אלהכולנו חווים את ההסלמה בדרום, כש- 400 אלף תושבים נמצאים תחת סכנהביטחונית. בטחון מדינה לאזרחיה נמדד לא רק ברמה הצבאית. מדינה מתוקנת צריכהלדאוג גם לביטחון אזרחיה ברמה החברתית והכלכלית.

ככל שעוברים הימים, אני יכולה לומר כמעט בוודאות שיש שתי מדינות: ישישראל אחת ששייכת לעשירים, ויש ישראל שנייה, ששייכת לעניים. יותר ויותרמשפחות מהמעמד הביניים והחזק מצטרפות לישראל השנייה, יותר ויותר זוגותצעירים שמשתכרים 15,000 ו-20,000 ש"ח לא מסוגלים לסיים את החודש. וזה נובעמדבר פשוט:

"הממשלה האטומה הזאת מכניסה את ידה יותר ויותר לכיס של האזרחים. נקודה"

ביקשתי את הדיון הזה משום שאני סבורה שהשרידות של הממשלה הנוכחית,המנופחת והגדולה ביותר בתולדות מדינת ישראל, שבה יש 40 שרים לענייני כלוםוסגני שרים לענייני שום דבר, מי שמממן אותם, זה הציבור. וזה בא לידי ביטויבכל מה שקשור למיסים. אני שמחה על העובדה שגם בקואליציה יש חברי כנסת שהםחברתיים והם זועקים היום את זעקתם של האזרחים שלא מסוגלים לגמור את החודש.

אני מכירה ומבינה היטב מהי המשמעת הקואליציונית. יחד עם זאת אני סבורהשהגיעה העת בכנסת ישראל להתאחד ולהניח על שולחן הועדה תוכניתי אחרת. אדוניהיו"ר, אנחנו חייבים לקבל החלטה ולהקים צוות מיוחד שיבחן ויבדוק את סוגייתגל ההתייקרויות במשק. אני בטוחה שאנחנו ניתן מענה טוב יותר בקביעת סדריהעדיפויות בתקציב הזה.

בין היתר ביקשתי מועדת הכספים, שהאוצר יסביר מדוע כאשר בשנת 2008 היהמשבר הנפט העולמי שבו חבית נפט נמכרה ב-150 $ האזרח שילם כ-6.20 אג' ואילוהיום, כאשר אין משבר נפט עולמי, החבית נעה בין 80 ל- 100$ והצרכן משלם 8 ₪לליטר – והיד לכיוון עליית המחירים, עוד נטויה. העליה הזאת של מחירי הדלקטומנת בחובה לא רק את החישוב של הנסיעה ברכב, אלא גם את העלייה במחיריהתחבורה הציבורית, ואפילו בשליחת דואר.

"אם הממשלה לא תתעורר – יהיה פה צונאמי חברתי"

אני חושבת, ואני מצטערת להזכיר שוב, את חג הפורים שבו ממשלת ישראל הטילהחשיכה גמורה על אזרחי ישראל בעת קבלת חשבונות החשמל בשבוע שעבר. אנחנונמצאים ערב חג הפסח. ובערב חג הפסח, שבו אנו רואים את ישראל השנייה ואוליגם המכוערת, את אותם תורים של אנשים שלא מתביישים לעמוד בתור והיום אנחנורואים יותר ויותר ילדים עומדים בתורים הללו, כדי לקבל קרטון של מוצריםלהעביר את החג. והתורים רק הולכים ומתארכים.

110 מיליון ש"ח קוצצו במחי יד מהעמותות אשר מסייעות לאוכלוסייה הכי קשהוהכי מוחלשת במדינת ישראל. אני קוראת לממשלה הזו להפסיק ולהכביד את על העםהזה. זו ממשלה רעה ואטומה. אני מקווה שאתה אדוני היו"ר תצליח לעורר אותה,כי אתה קשוב, מכיר את המצוקות ואתה יודע כמה המצוקות הן קשות.

המציאות לצערי,אומרת ח"כ רוחמה אברהם היא שאנשים העובדים במשרה מלאה לא מצליחים לסיים את החודש. ביניהם ישמשפחות שעושות את החשבון האם יממנו את התרופות להן הן נזקקות, או יקנו אתהעוף לשולחן השבת.

כל ההפחדות על איראן והאיום הגרעיני, נועדו אך ורק כדי להסיט את תשומתהלב הציבורית מכל גל ההתייקרויות העכור הזה. המחאה החברתית שחווינו בקיץהאחרון, שבה 400 אלף איש יצאו לרחובות, תהיה כאין וכאפס, גל שקט, לעומת מהשיקרה בקיץ הקרוב.

גלי המחאה השקטים של היום יהפכו לצונאמי של מחאה חברתית, אם הממשלה הזאת לא תתעורר ותשנה את סדרי העדיפויות שלה. לצערי, מסיימת רוחמה אברהם בלילא סביר להניח שזה לא יקרה ולכן, אדוני היו"ר, אנחנו צריכים להקים צוות מיוחד שיבחן, יעקוב ויקבע את סדרי העדיפויות.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 רוחמה אברהם

רוחמה אברהם נולדה בשנת 1964 בראשון לציון, אם לשני ילדים,  בעלת תואר במדעי המדינה מאוניברסיטת בר אילן.

בעת כהונתו של בנימין נתניהו כראש הממשלה, שימשה אברהם כמנהלת הלשכה בין השנים 1994 - 1999.

אברהם נבחרה לכנסת ה-16 וכיהנה כחברה בועדת הכספים, ועדת הכלכלה, הוועדה לקידום מעמד האישה, וועדה מיוחדת לנושא בעיית העובדים הזרים.
כן כיהנה כיושבת ראש ועדת המשנה לעסקים קטנים ובינוניים בועדת הכספים.

במרץ 2005 מונתה ע"י ראש הממשלה דאז, אריאל שרון, לסגנית שר הפנים מחודש דצמבר 2005 מונתה לממלאת מקום שר הפנים ושימשה בתפקיד עד לחודש אפריל 2006.

עם הקמתה של תנועת "קדימה" בסוף נובמבר 2005, פרשה מהליכוד והצטרפה לתנועה החדשה. עם כינונה של הכנסת ה-17 מונתה ח"כ אברהם לשמש כיושבת ראש ועדת הכנסת. 
ביולי 2007 התמנתה אברהם לשרה המקשרת בין הממשלה לכנסת ולממונה מטעם הממשלה להתוות את אופי האירועים לציון 60 שנות עצמאות למדינת ישראל.

ב – 14.7.08 התמנתה השרה רוחמה אברהם בלילא לשרת התיירות של מדינת ישראל. בסוף שנת 2008 התמודדה רוחמה אברהם בפריימריס של תנועת קדימה ותפסה את המקום השישי  ברשימת התנועה לכנסת.

בכנסת ה – 18  מכהנת רוחמה אברהם כסגנית יושב ראש הכנסת.
בכנסת הנוכחית לקחה על עצמה ח"כ אברהם לפעול למען שינוי שיטת הממשל בישראל, לטפל בנושא העסקים הקטנים והבינוניים בישראל, במגזר השלישי, מעמד הביניים ומיגור הרעב בישראל. 


מאמרים נוספים מאת רוחמה אברהם
 
רוחמה אברהם - המחאה נגרמה מכך שהאזרחים מרגישים מרומים
12/04/12 | אקטואליה
במהלך השבוע הקרוב נסוב כולנו לשולחן הפסח ונציין את יציאת מצרים – יציאתו של העם היהודי מעבדות לחירות. אין זמן מתאים יותר מחג זה להתייחס לאתגרים החברתיים הרובצים לפתחה של מדינת ישראל בעת הזו.

רוחמה אברהם - הממשלה האטומה הזאת מכניסה את ידה יותר ויותר לכיס של האזרחים
יזמתי דיון זה מכיוון שבשבוע שעבר, ערב חג פורים, אזרחי ישראל הוכו בתדהמה כאשר הם קיבלו חשבונות חשמל מנופחים פי שלושה מהרגיל. בימים אלה כולנו חווים את ההסלמה בדרום, כש- 400 אלף תושבים נמצאים תחת סכנה ביטחונית. בטחון מדינה לאזרחיה נמדד לא רק ברמה הצבאית. מדינה מתוקנת צריכה לדאוג גם לביטחון אזרחיה ברמה החברתית והכלכלית.

רוחמה אברהם בלילא - זו האחריות שלנו להוציא אנשים ממעגל העוני
23/02/12 | אקטואליה
אמש התראיינה ח"כ רוחמה אברהם בלילא, לתכניתה של פארלי שחר ברשת ב' בנושא התוכנית לפתרון בעיית הבטחון התזונתי של אזרחי ישראל, אותו יוזמת ומקדמת אברהם יחד עם עמותת "ידיד". לפני כחצי שנה אישרה הכנסת את הצעת החוק של אברהם בלילא להקמת הקמת מועצה לאומית לביטחון תזונתי ובשיחה סיפרה על יוזמות נוספת לפתרון בעיה והמשמעות שלהן.

ח"כ רוחמה אברהם בלילא כנגד הקפאון במשבר החברתי
חבריי חברי הכנסת. אתמול אמר ראש הממשלה שאחרי החגים ושחרורו של החייל גלעד שליט, ישראל חוזרת לשגרה…כן, חבריי חברי הכנסת, ישראל חוזרת לשגרה, שגרה אומללה, חסרת מנהיגות ומעוף – שיגרה רעה לישראל.

רוחמה אברהם מדברת על מסקנות ורכטנברג בועדת הכספים
09/10/11 | אקטואליה
דבריה של ח"כ רוחמה אברהם בלילא בדיון בוועדת הכספים של הכנסת בנושא ועדת טרכטנברג: ראשית, אני מודה לפרופסור טרכטנברג וחברי הועדה על העבודה, על ההשקעה ועל ההירתמות המיידית של כל אחד ואחת למשימה שהוטלה עליהם.

רוחמה אברהם - דיווח סיכום מושב קיץ, אוגוסט 2011
בשבוע שעבר הסתיים מושב הקיץ של הכנסת. ימים לא קלים בהם אנחנו עדים לזעקת השבר והקריסה של מעמד הביניים, ימים בהם עמוד השדרה של החברה בישראל קורס, ימים בהם הציבור עדיין משלם עבור אחזקתה של הממשלה המנופחת והכושלת, הן בתחום החברתי והן בתחום המדיני.

לאחר שאושר החוק של ח"כ רוחמה אברהם - תוקם מועצה לביטחון תזונתי
31/07/11 | אקטואליה
מליאת הכנסת אישרה השבוע בקריאה שנייה ושלישית, את הצעות החוק של ח"כ רוחמה אברהם, ביוזמת עמותת ידיד. הצעת החוק מקדמת הקמת מועצה לאומית לביטחון תזונתי במשרד הרווחה והשירותים החברתיים. בתגובה לאישור הצעת החוק, אמרה ח"כ רוחמה אברהם בלילא: "הקמת המועצה מעגנת את חובתה של הממשלה לדאוג לבטחונם התזונתי של אזרחיה".

אושרה חקיקת הסדרת מועד תשלום מע"מ שיטיב עם בעלי עסקים קטנים (מהבלוג של רוחמה אברהם בלילא)
ועדת הכספים אישרה לפני זמן קצר בקריאה שניה ושלישית את הצעתם של חברי הכנסת רוחמה אברהם בלילא (קדימה) ואלכס מילר (ישראל ביתנו) להתיר לעסקים שמחזורם עד 15 מיליון ש"ח לדווח מע"מ רק על סכום שהתקבל במזומן. עלות החוק תהיה חד פעמית ותסתכם בכ- 150 עד 200 מיליון ש"ח.

רוחמה אברהם בלילא : אנשים רעבים לא רק לפני חגים, אלא כל השנה
04/05/11 | אקטואליה
לפני שבוע, התראיינה ח"כ רוחמה אברהם בלילא בתוכנית ברדיו דרום, אודות קידום חוק הבטחון התזונתי.
מיליון וחצי משפחות, חיות בישראל מתחת לקו העוני בשנים האחרונות, ובהן , כ-780 אלף ילדים רעבים.


רוחמה אברהם מתוך כנס לעסקים קטנים
22/02/11 | אקטואליה
ב – 10.5.10 מדינת ישראל הצטרפה למדינות ה OECD. ראש הממשלה אמר במסיבת עיתונאים שממשלת ישראל מתכוונת לצמצם את הריכוזיות במשק, לעודד תחרות ולהסיר את החסמים בין אם הם באים מהממשלה או מהסקטור הפרטי.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI