דף הבית חברה, פוליטיקה ומדינה אקטואליה רוחמה אברהם - המחאה נגרמה מכך שהאזרחים מרגישים מרומים
רוחמה אברהם - המחאה נגרמה מכך שהאזרחים מרגישים מרומים
רוחמה אברהם 12/04/12 |  צפיות: 14183

במהלך השבוע הקרוב נסוב כולנו לשולחן הפסח ונציין את יציאת מצרים –יציאתו של העם היהודי מעבדות לחירות. אין זמן מתאים יותר מחג זה להתייחסלאתגרים החברתיים הרובצים לפתחה של מדינת ישראל בעת הזו.

המחאה החברתית, אשר הסעירה את ישראל בשנה האחרונה, נבעה במישרין מהתחושהשל אזרחים רבים וטובים, שהרגישו מרומים – פשוט משום שהם לא ראו תמורהלאגרה. הכוונה היא לכל אותם אזרחי מדינת ישראל, שעובדים קשה מאוד למחייתם,אך מתקשים לסגור את החודש משום שסדר העדיפויות של הממשלה הנוכחית הוא חלוקהתקציבית מגזרית ולא שוויונית במקום ממלכתית – בין אם זה מחירי הדיור, הדלקאו החשמל. הממשלה של נתניהו לא סופרת את האזרחים.

תחת הנהגתו של שאול מופז תציג מפלגת קדימה אג'נדה חברתית ברורה ומפורטת,שתתן מענה לכל צרכי האוכלוסיה – החל מיוקר המחייה, דרך מצוקת הדיור וכלהבשוויון בנטל ובעול המיסים.

בניגוד לנתניהו, שפעם אחר פעם מוכיח שמצבם הכלכלי העגום של אזרחי ישראלאינו עומד כלל בראש מעייניו, שקד מופז על הכנתן של תכניות אסטרטגיותשיעמידו במרכזן את הרצון להבטיח לכל אדם ולכל משפחה במדינת ישראל את הזכותלחיות בכבוד בארץ הזו, לחיות ולא רק להתקיים – על כל המשתמע מכך.

בכל הצמתים בהם עבר בחייו האישיים והפוליטיים, עמדו לנגד עיניו של מופזהאנשים שעמם הוא שמר תמיד על מגע בלתי אמצעי. עוד בימיו כילד צעיר שעלה עםמשפחתו מאיראן, למד מופז על בשרו מהי מצוקה כלכלית ודווקא היכרותו העמוקהעם הנושאים העומדים על הפרק כיום מעניקים לו יתרון יחסי שיאפשר לו ולקדימהלהפוך לאלטרנטיבה הטובה ביותר לממשלת הליכוד.

במהלך השנה האחרונה הקמתי את שדולת הכנסת למען ביטחון תזונתי בישראל.במסגרת תפקידי כיושבת ראש השדולה אני פועלת ללא לאות להקמת מועצה לביטחוןתזונתי אשר תבטיח את הרחבתו של מפעל ההזנה לכלל בתי הספר בישראל.

רק בשבוע האחרון פרסם בנק ישראל דו"ח מפורט שהציג תמונה מפורשת שלא ניתןלערער עליה – מדיניות הממשלה הנוכחית העמיקה את הפערים החברתיים והרחיבהעוד יותר את מימדי העוני. המספרים מדברים בעד עצמם – קרוב ל-20% מהמשפחותבמדינת ישראל נמצאות מתחת לקו העוני וכ-200,000 משפחות סובלות מהיעדרביטחון תזונתי. התורים הארוכים וחלוקת המזון המאסיבית לקראת פסח יעידו עלהמצב החמור בו אנו נמצאים.

נוסף לכך, העברתי העבירה יחד עם חבר הכנסת אלכס מילר בקריאה שנייהושלישית את חוק המע"מ אשר מתיר לעסקים שמחזורם הכספי עומד על סכום הנמוךמ-15 מיליון שקלים לדווח למע"מ רק על סכום שהתקבל במזומן וזאת בכדי להקל עלבעלי העסקים שחווים לא פעם קשיי תזרים של ממש.

לכל אורכה של כהונת ממשלת נתניהו, העלתה מפלגת קדימה שורה ארוכה שלהצעות חוק שנועדו לסייע ולהקל על מצבם הכלכלי של אזרחי ישראל ממעמדהביניים. בין יתר ההצעות שהועלו תוכלו למצוא את ההצעה לפטור ממע"מ ברכישתדירה ראשונה לזוגות צעירים ומתן הלוואות לצרכי דיור לחיילים משוחררים.

דחייתן של הצעות החוק הללו על ידי הקואליציה מוכיחה כי נתניהו מתעלםמהסוגיות החשובות ביותר שמטרידות כל אחד ואחת מאזרחי ישראל ועוסק בהישרדותהפוליטית של עצמו. נתניהו לא מסוגל להשתנות.

קדימה בראשותו של מופז תהפוך לאלטרנטיבה שלטונית, תביא את השינוי המיוחל, תביא לחברה שיוויונית יותר ותאחד את העם.

אני רוחמה אברהם בלילא מזמינה אתכם להצטרף למאבק על עתידה של המדינה שכולנו כל כך אוהבים. הצטרפו אלינו, בלי ציניות ובלי אדישות – רק יחד נביא את השינוי.

שיהיה לכולנו פסח כשר ושמח!

רוחמה אברהם


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 רוחמה אברהם

רוחמה אברהם נולדה בשנת 1964 בראשון לציון, אם לשני ילדים,  בעלת תואר במדעי המדינה מאוניברסיטת בר אילן.

בעת כהונתו של בנימין נתניהו כראש הממשלה, שימשה אברהם כמנהלת הלשכה בין השנים 1994 - 1999.

אברהם נבחרה לכנסת ה-16 וכיהנה כחברה בועדת הכספים, ועדת הכלכלה, הוועדה לקידום מעמד האישה, וועדה מיוחדת לנושא בעיית העובדים הזרים.
כן כיהנה כיושבת ראש ועדת המשנה לעסקים קטנים ובינוניים בועדת הכספים.

במרץ 2005 מונתה ע"י ראש הממשלה דאז, אריאל שרון, לסגנית שר הפנים מחודש דצמבר 2005 מונתה לממלאת מקום שר הפנים ושימשה בתפקיד עד לחודש אפריל 2006.

עם הקמתה של תנועת "קדימה" בסוף נובמבר 2005, פרשה מהליכוד והצטרפה לתנועה החדשה. עם כינונה של הכנסת ה-17 מונתה ח"כ אברהם לשמש כיושבת ראש ועדת הכנסת. 
ביולי 2007 התמנתה אברהם לשרה המקשרת בין הממשלה לכנסת ולממונה מטעם הממשלה להתוות את אופי האירועים לציון 60 שנות עצמאות למדינת ישראל.

ב – 14.7.08 התמנתה השרה רוחמה אברהם בלילא לשרת התיירות של מדינת ישראל. בסוף שנת 2008 התמודדה רוחמה אברהם בפריימריס של תנועת קדימה ותפסה את המקום השישי  ברשימת התנועה לכנסת.

בכנסת ה – 18  מכהנת רוחמה אברהם כסגנית יושב ראש הכנסת.
בכנסת הנוכחית לקחה על עצמה ח"כ אברהם לפעול למען שינוי שיטת הממשל בישראל, לטפל בנושא העסקים הקטנים והבינוניים בישראל, במגזר השלישי, מעמד הביניים ומיגור הרעב בישראל. 


מאמרים נוספים מאת רוחמה אברהם
 
רוחמה אברהם - המחאה נגרמה מכך שהאזרחים מרגישים מרומים
12/04/12 | אקטואליה
במהלך השבוע הקרוב נסוב כולנו לשולחן הפסח ונציין את יציאת מצרים – יציאתו של העם היהודי מעבדות לחירות. אין זמן מתאים יותר מחג זה להתייחס לאתגרים החברתיים הרובצים לפתחה של מדינת ישראל בעת הזו.

רוחמה אברהם - הממשלה האטומה הזאת מכניסה את ידה יותר ויותר לכיס של האזרחים
יזמתי דיון זה מכיוון שבשבוע שעבר, ערב חג פורים, אזרחי ישראל הוכו בתדהמה כאשר הם קיבלו חשבונות חשמל מנופחים פי שלושה מהרגיל. בימים אלה כולנו חווים את ההסלמה בדרום, כש- 400 אלף תושבים נמצאים תחת סכנה ביטחונית. בטחון מדינה לאזרחיה נמדד לא רק ברמה הצבאית. מדינה מתוקנת צריכה לדאוג גם לביטחון אזרחיה ברמה החברתית והכלכלית.

רוחמה אברהם בלילא - זו האחריות שלנו להוציא אנשים ממעגל העוני
23/02/12 | אקטואליה
אמש התראיינה ח"כ רוחמה אברהם בלילא, לתכניתה של פארלי שחר ברשת ב' בנושא התוכנית לפתרון בעיית הבטחון התזונתי של אזרחי ישראל, אותו יוזמת ומקדמת אברהם יחד עם עמותת "ידיד". לפני כחצי שנה אישרה הכנסת את הצעת החוק של אברהם בלילא להקמת הקמת מועצה לאומית לביטחון תזונתי ובשיחה סיפרה על יוזמות נוספת לפתרון בעיה והמשמעות שלהן.

ח"כ רוחמה אברהם בלילא כנגד הקפאון במשבר החברתי
חבריי חברי הכנסת. אתמול אמר ראש הממשלה שאחרי החגים ושחרורו של החייל גלעד שליט, ישראל חוזרת לשגרה…כן, חבריי חברי הכנסת, ישראל חוזרת לשגרה, שגרה אומללה, חסרת מנהיגות ומעוף – שיגרה רעה לישראל.

רוחמה אברהם מדברת על מסקנות ורכטנברג בועדת הכספים
09/10/11 | אקטואליה
דבריה של ח"כ רוחמה אברהם בלילא בדיון בוועדת הכספים של הכנסת בנושא ועדת טרכטנברג: ראשית, אני מודה לפרופסור טרכטנברג וחברי הועדה על העבודה, על ההשקעה ועל ההירתמות המיידית של כל אחד ואחת למשימה שהוטלה עליהם.

רוחמה אברהם - דיווח סיכום מושב קיץ, אוגוסט 2011
בשבוע שעבר הסתיים מושב הקיץ של הכנסת. ימים לא קלים בהם אנחנו עדים לזעקת השבר והקריסה של מעמד הביניים, ימים בהם עמוד השדרה של החברה בישראל קורס, ימים בהם הציבור עדיין משלם עבור אחזקתה של הממשלה המנופחת והכושלת, הן בתחום החברתי והן בתחום המדיני.

לאחר שאושר החוק של ח"כ רוחמה אברהם - תוקם מועצה לביטחון תזונתי
31/07/11 | אקטואליה
מליאת הכנסת אישרה השבוע בקריאה שנייה ושלישית, את הצעות החוק של ח"כ רוחמה אברהם, ביוזמת עמותת ידיד. הצעת החוק מקדמת הקמת מועצה לאומית לביטחון תזונתי במשרד הרווחה והשירותים החברתיים. בתגובה לאישור הצעת החוק, אמרה ח"כ רוחמה אברהם בלילא: "הקמת המועצה מעגנת את חובתה של הממשלה לדאוג לבטחונם התזונתי של אזרחיה".

אושרה חקיקת הסדרת מועד תשלום מע"מ שיטיב עם בעלי עסקים קטנים (מהבלוג של רוחמה אברהם בלילא)
ועדת הכספים אישרה לפני זמן קצר בקריאה שניה ושלישית את הצעתם של חברי הכנסת רוחמה אברהם בלילא (קדימה) ואלכס מילר (ישראל ביתנו) להתיר לעסקים שמחזורם עד 15 מיליון ש"ח לדווח מע"מ רק על סכום שהתקבל במזומן. עלות החוק תהיה חד פעמית ותסתכם בכ- 150 עד 200 מיליון ש"ח.

רוחמה אברהם בלילא : אנשים רעבים לא רק לפני חגים, אלא כל השנה
04/05/11 | אקטואליה
לפני שבוע, התראיינה ח"כ רוחמה אברהם בלילא בתוכנית ברדיו דרום, אודות קידום חוק הבטחון התזונתי.
מיליון וחצי משפחות, חיות בישראל מתחת לקו העוני בשנים האחרונות, ובהן , כ-780 אלף ילדים רעבים.


רוחמה אברהם מתוך כנס לעסקים קטנים
22/02/11 | אקטואליה
ב – 10.5.10 מדינת ישראל הצטרפה למדינות ה OECD. ראש הממשלה אמר במסיבת עיתונאים שממשלת ישראל מתכוונת לצמצם את הריכוזיות במשק, לעודד תחרות ולהסיר את החסמים בין אם הם באים מהממשלה או מהסקטור הפרטי.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI