דף הבית רפואה ובריאות שינה ההשפעות של בעיות שינה -פתרונות לינה
ההשפעות של בעיות שינה -פתרונות לינה
די ארקה 18/10/12 |  צפיות: 14065

בסקר שנערך על ידי מכון "גיאוקרטוגרפיה" עבור חברת "טבע" נודע כי למעלה מ-50% מהישראלים שסובלים מבעיות שינה לא מצליחים לתפקד באופן רגיל ביום שלמחרת במקום עבודתם.


מהסקר שנערך עבור חברת "טבע" המשווקת תרופות שינה ניתן לראות כי 29% מתוך האוכלוסייה הבוגרת בישראל סובלים מבעיות שינה מספר פעמים בשנה ומתוך אותם אלה הסובלים מבעיות שינה יותר מ-50% הצהירו כי הדבר פוגם בתפקודם השוטף בעבודה.

70% מהגברים מתקשים בעבודה לאחר לילה ללא שינה


בסקר נבדק מדגם מייצג של 500 גברים החל מגיל 18 נמצא, כי ישנם הבדלים ניכרים בין צורת ההתמודדות של גברים עם בעיות השינה לעומת נשים. על פי הסקר גברים כמעט ולעולם לא יחמיצו יום עבודה לאחר לילה ללא שינה, אך במקביל כ-70% מתוכם טענו כי אופן התפקוד שלהם בעבודה נפגע. לעומת הגברים, כ-6% מהנשים נוהגות להיעדר מהעבודה לאחר לילה שבו לא ישנו טוב אך פחות ממחציתן דיווחו על פגיעה בתפקוד בעבודה.

מבוגרים ונשים סובלים יותר מבעיות שינה
מהסקר עולה כי נשים סובלות יותר מגברים מבעיות בשינה. 35% מהנשים הצהירו כי הן סובלות מבעיות בשינה לפחות כמה פעמים בשנה, בעוד שרק 21% מהגברים הצהירו כי הם חשים כך. גם הגיל משחק תפקיד בנתון הזה מכיוון ש-24% בלבד בגילאים 18-34 הצהירו על כך אל מול 35% מבני ה-55 ומעלה שסובלים מבעיות בשינה.
ד"ר גילי גבעתי היא נוירולוגית ורופאת שינה במרכז הרפואי שיבא ובמכון השינה באסותא ולדבריה השכיחות של בעיות שינה ונדודי שינה עולים עם הגיל. קיימות סיבות רבות להתפתחות הפרעות שינה כמו שינויים הורמונליים המופיעים אצל נשים בעיקר בגיל המעבר, עלייה בשכיחות מצבי לחץ נפשי ודיכאון המתבטאים בהפרעות שינה.

מצב כלכלי משחק תפקיד
גם המצב הכלכלי מדיר שינה ותורם לנתונים. 36% מבעלי הכנסה נמוכה סובלים מבעיות שינה לעומת 25% בלבד מבעלי הכנסה הגבוהה מהממוצע שאינם ישנים טוב. מתוך בעלי ההכנסה הנמוכה שרואיינו לסקר יותר מ10% מהם השיבו כי התדירות שאינם מצליחים לישון טוב הינה כל יום או כמעט כל יום, לעומתם רק 3.7% מבעלי ההכנסה הגבוהה.

השפעה בריאותית ונפשית.

למעלה מ-20% מהסובלים מבעיות שינה דואגים להשפעה הבריאותית של חוסר השינה, 21% מתוכם מוטרדים מההשפעה הנפשית ואילו 27% מרגישים כי לאחר לילה ללא שינה הם לא מצליחים להישאר סובלניים במיוחד. מתוך הנתונים ניתן לראות כי 66% חשים כי אף אחד לא מבחין בעייפות שלהם, אך 27% מהנשים חשופות להערות על העצבנות שלהם ועל כך שהן נראות עייפות. לעומתם רק 15% מהגברים סופגים הערות על כך.

כרבע מהצעירים הסובלים קוראים להכרת הבעיה כמחלה

מדובר על 24% מהצעירים בגילאים 18-34 שקוראים להכיר בבעיות השינה כמחלה לכל דבר ואליהם מצטרפים עוד 18% מבני ה-55 ומעלה. בגילאי הביניים רק 8% מאמינים כי יש להכיר בבעיה ו-46% מתוכם ציינו כי הדבר שיעזור להם לאחר לילה ללא שינה הוא סיוע של המשפחה בטיפול בעבודות הבית, סידורים והשגחה על הילדים.

אין ספק שאם יש משהו שיכול לתרום בהפחתת בעיות השינה שלכם זה מיטה נוחה. כנסו עוד היום למרכז הרהיטים בראשל"צ וקבלו הצעה למגוון פתרונות שינה, מיטה + חצי ועוד מגוון חדרי שינה. מי יודע, אולי כך תוכלו להפחית בבעיות השינה ולישון כמו שצריך.

אנו ב-Di Arka מעוניינים לשים אתכם הלקוחות במרכז, להגשים לכם חלומות ולהפוך את חלום העיצוב שלכם - למציאות.
אנו עוסקים בעיצוב ריהוט,פתרונות לינה,מיטות וחצי,כורסאות טלוויזיה,ספות מעוצבות, ועוד...
נשמח לארח אתכם בחנויות המפעל שלנו:
סניף ראשון לציון, טל: 03-9510551. רח’ משה לוי 10, מרכז הריהוט הישראלי, חנות 311, קומה ג’
סניף אשדוד, טל: 08-8605222. רח’ הבושם 7, קומה 3
לפרטים נוספים, הזמנות ובירורים, ניתן ליצור עמנו קשר גם בטלפון: 03-9415497


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 די ארקה


 


מאמרים נוספים מאת די ארקה
 
פתרונות לינה - כיצד להתאים את חדר שינה עבור נשים בהריון?
במשך תשעה חודשי הריון, עובר גוף האישה שינויים רבים פיזיולוגיים והורמונליים אשר מפרים את שיגרת השינה אליה התרגלת. כיצד ניתן להתמודד עם המצב ?

ספות מעוצבות - סגנונות עיצוב להתאמה לבית
13/02/13 | ריהוט
לא סתם אומרים ביתי הוא מבצרי. הבית הוא המקום הבטוח שלכם, הפינה אליה אתם בורחים בסוף של יום עבודה ומגיעים כדי להירגע. אז לא כדאי שהבית יעוצב כפי שאתם רוצים ואוהבים ?

חדר שינה מעץ מלא - 5 עצות לבחירת מיטה
28/01/13 | ריהוט
מיטה זוגית ממוקמת בחדר השינה ואמורה להיות נוחה עבור בני הזוג אשר ישנים בה ולהתאים לסגנון העיצוב של חדר השינה. לפניכם כמה עצות לבחירת מיטה זוגית בצורה הטובה ביותר. כאשר מגיעים להחלטה של לרכוש מיטה חדשה מדובר בתהליך לא פשוט ויש צורך להתחשב בהרבה גורמים – מקום בחדר, נוחות, אמינות ומחיר. הנקודה החשובה בנושא חיפוש המיטה, הוא שכאשר מחפשים מיטה ליחיד אתה הוא הקובע. הסיפור משתנה כאשר בוחרים מיטה זוגית ובו אתה ובת זוגתך צריכים להגיע לעמק השווה ולמצוא את המיטה הנוחה והמתאימה עבור שניכם. יש להתחשב בכמה אספ

6 עצות שימושיות לרכישת מזרן אורטופדי - פתרונות שינה
03/01/13 | שינה
מזרן אורטופדי יכול לעשות את ההבדל בין שינה טובה לכל אורך הלילה לעומת שינה בעייתית כאשר המיטה לא נוחה ואתם מסתובבים כל הלילה. לפניכם כמה עצות שימושיות לרכישת מזרן אורטופדי ונוח.

ההשפעות של בעיות שינה -פתרונות לינה
18/10/12 | שינה
בסקר שנערך על ידי מכון "גיאוקרטוגרפיה" עבור חברת "טבע" נודע כי למעלה מ-50% מהישראלים שסובלים מבעיות שינה לא מצליחים לתפקד באופן רגיל ביום שלמחרת במקום עבודתם.

פתרונות שינה: כיצד לבחור ספה נפתחת
כיום, מגוון הספות הנפתחות הוא כמעט אין סופי. הן ארוכות, קצרות, רחבות, גדולות מתכווננות, נפתחות מלמטה, מלמעלה, מהצד ומה לא. ריבוי הספות הנפתחות הוא חגיגה לצרכן, אולם לעתים הוא עומד חסר אונים מול המבחר ולא יודע כיתד לבחור ספה נפתחת. להלן כמה טיפים מועילים לבחירת ספה נפתחת:

איך להפוך את הריהוט הישן בבית לריהוט מעוצב עם שיק?
17/07/12 | ריהוט
אין עוררין על כך שרהיט חדש וטרי שזה עתה עזב את המפעל מועדף בעיני מרביתם המוחלט של הצרכנים על פני רהיטים ישנים ובלויים שאבד עליהם הכלח. כולנו מעדיפים את החדש על פני הישן (למען הסר ספק – גם רהיט שעוצב בסגנון עתיק, וינטג' אך יוצר זה עתה ייחשב חדש) אבל לא תמיד עולה בידנו להשיג את הרהיט היוקרתי. בדיוק מהסיבה הזו יותר ויותר אנשים פנוים לחלופה הטובה ביותר – ריפודם של הרהיטים הישנים.

ההבדלים והסוגים השונים של ספות נוער
בעבר כשנכנסו ספות הנוער לתודעת הציבור ונמצאו יעילות ומהוות פתרון נוח, פרקטי ואף יפה עבור בני נוער וצעירים, כוונו אכן ספות אלו לקהל היעד הזה. כיום, עברו ספות הנוער תהפוכות כה רבות, שהן משמשות כפריט בסלון, משמשות מבוגרים וילדים, ורק שמן "ספות נוער" נותר בעינו. אילו סוגים של ספות נוער קיימים כיום ומה ההבדלים ביניהם?

די ארקה - מתקשים לישון בלילה? קבלו פתרונות לשינה טובה: חלק 3
05/06/12 | שינה
אם תתמידו בנסיונות להרגע ולהתרווח לפני הכניסה למיטה, תרדמו מהר יותר ושנתכם תהיה עמוקה יותר. ככל שהרגלי שעת השינה שלכם שלווה יותר, כך ירגיל את עצמו המוח להרגע ולהניח למתח היומיומי לפני השינה.

דיארקה - איך ליישם את עקרונות הפאנג שווי בחדר השינה.
07/05/12 | פנג שואי
חדר השינה שלכם הוא לא רק המקום שבו אתם מבלים את השעות שבין הלילה לבוקר – רחוק מכך. חדר השינה הוא המקום האינטימי ביותר בבית – המקום שבו אתם יכולים להרשות לעצמכם לעשות כאוות נפשיכם מבלי לחשוב פעמיים. בל נשכח כי תפקידו של חדר השינה הוא כפול – להעניק לכם מנוחה פיזית ונפשית כאחד. בדיוק מהסיבה הזו אנו ממליצים לכם לעצב את חדר השינה שלכם בסגנון הפנג שווי אשר יגרום לכם לתחושה נעימה ורגועה לאורך זמן.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI