דף הבית רפואה ובריאות בריאות נשים הכל על אנדומטריוזיס
הכל על אנדומטריוזיס
איציק דר 08/09/13 |  צפיות: 12736

רירית הרחם חשופה לסוגים שונים של הפרעות אחת מהמחלות הנפוצות היא  מחלת האנדומטריוזיס.
אנדומטריוזיס הינה מחלה גניקולוגית הנחשבת למחלה דלקתית והינה מחלה כרונית.
במחלה זאת, תאי רירית הרחם נמצאים מחוץ לרחם ובעיקר באזורי איברי הרבייה והאגן.
במקרים נדירים רקמת רירית הרחם עלולה לנדוד ולהגיע לאזורים רחוקים מהאגן כגון, הריאות או המוח.

אנדומטריוזיס פוגעת בעיקר בנשים בגילאי 25 עד 45, נכון לעכשיו אין עדיין תרופה או פתרון חד משמעי למחלה זו. על פי נתונים סטטיסטיים שפורסמו בשנים האחרונות כ-15 אחוז מכלל הנשים בגילאי הפוריות סובלות ממחלת אנדומטריוזיס.

הגורמים למחלת אנדומטריוזיס
הגורמים למחלה זאת אינם חד משמעיים, יחד עם זאת, מחקרים רבים אשר התקיימו בנושא, מראים כי נשים שעדיין לא חוו הריון או נשים הנוטות לקבל וסתות קצרות וכבדות, מצויות בסיכון גבוה יותר ללקות במחלה. מחקרים אף הראו שיש קשר בין תורשה לבין התפרצות המחלה. נשים הנוטלות גלולות נגד היריון הינן בעלות סיכון נמוך יותר לקבל את המחלה.

תסמיני המחלה
קיימים תסמינים שונים אשר עלולים לעלות חשד שמדובר באנדומטריוזיס ובין היתר: כאבים בזמן הווסת, כאבים בזמן קיום יחסי מין, כאבי אגן, בחילות, בעיות פוריות, הפרעות במערכת העיכול ועוד..  

הבעייתיות הגדולה של המחלה היא שניתן לאבחן אותה רק באמצעות לפרוסקופיה או נטילה של דגימה, לכן, במקרים רבים המחלה מאובחנת בשלב מאוחר, אחרי שכבר התפתחה לציסטות אשר מדממות ועלולות לגרום להפרעות נוספות.

טיפול באנדומטריוזיס
אופן הטיפול במחלת אנדומטריוזיס יהיה תלוי במצב הכללי של המטופלת, בתלונות שלה ובממצאי הבדיקות. הטיפול במחלה כולל בין היתר שילוב בין טיפולים תרופתיים, ניתוחים שייעודם הסרת מוקדי המחלה ועוד..
קיימים גם מגוון טיפולים שהרפואה המשלימה מציעה להקלה בסימפטומים של אנדומטריוזיס.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 איציק דר


 


מאמרים נוספים מאת איציק דר
 
Skype for business
סקייפ מאפשרת לקיים ישובות עבודה כשכל אחד יכול להיות ממוקם בצד השני של העולם. עם האופציה של Skype for business כל אחד יכול לשבת עם המחשב שלו, והשאר יראו אותו וידברו איתו בקלות

מערכות ראש לטלפונים
מערכות כאלו מאפשרות לקיים שיחת טלפון ובמקביל לשלוח פקס, לשלוח מייל, לסדר משהו על שולחן העבודה, ואפילו לאכול. בנוסף, יש היום לא מעט בעיות גב וצוואר שכמעט ולא היו קיימות בעולם הישן,

מהן מערכות ראש תומכות LYNC?
LYNC הינה תוכנת מסרים מידיים של מייקרוסופט והיא בדיוק כמו סקייפ, מסנג'ר ודומיה אשר יש לה אפשרות לצ'ט בין אנשים, שיחות שמע, שיחות וידאו ועוד, אך הייחודיות שלה היא שהיא גם מרכזיית טלפונים

טלקול פתרונות תקשורת בע"מ מספקת פתרונות שונים למוקדי שירות
. ראשית, מערכות הראש במידה והן איכותיות מסננות רעש. במוקד כזה עם כל כך הרבה עובדים וטלפונים יהיה קשה לעובדים להתנהל ויהיה קשה לעיתים גם ללקוחות לשמוע את נותן השירות מרוב רעש. בנוסף, הידיים משוחררות

תאטרון באר שבע וההצגות המציגות בו
13/04/15 | תיאטרון
בכדי לא לפספס את ההצגות הטובות ביותר אשר מציגות בתיאטרון באר שבע, חשוב להישאר מעודכנים. ישנן מספר דרכים לשמור על עדכניות – ראשית כל ניתן לחפש ברשת האינטרנט את צירופי המילים תיאטרון באר שבע הצגות ולבחור באפשרויות הרלוונטיות והעדכניות ביותר.

אטרקציות ותרבות בבאר שבע
באר שבע מהווה ככתובת הנכונה עבור כל מי שמחפש פעילויות תרבותיות שונות באזור הדרום. תחת הכותרת תרבות באר שבע ניתן למצוא – בתי קולנוע, תאטראות, גלריות, מוזיאונים, אתרים היסטוריים, הרצאות, סדנאות ועוד מגוון רחב של אפשרויות.

מקרר מסחרי – תכונות ושימושים
13/04/15 | תעשייה
כל מי שעושה שימוש באותם מקררים מסחריים מכיר את הסוגים שונים של המקררים ואת ההבדלים ביניהם. כך שכל מי שמחפש מקרר מסחרי עבור מטרה מסוימת יוכל למצוא מקרר אשר נועד באופן פרטני עבור מטרה זו.

על מקפיא שוכב ושימושיו השונים
13/04/15 | תעשייה
הייחודיות של מקפיא שוכב על סוגיו השונים בא לידי ביטוי בעובדה שיש לו פונקציה מתקדמת של הפשרה עצמית. בנוסף, מקפיאים מהסוג הזה חוסכים במקרים רבים באנרגיה, כך שהעלויות עבור צריכת החשמל יהיו נמוכות יותר מאשר במכשירי הקפאה מסוגים אחרים.

על התפקידים השונים של מד מוליכות?
למדי מוליכות ישנם תפקידים רבים ומגוונים ובין היתר: אבחון של שינויים במקורות מים מסוגים שונים. בקה על תהליכים של ייצור מים טהורים. בקרה על מיהול של כימיקליים במים. בקרה על כניסת שפכים בעת תהלים של טיפול בשפכים ותפקידים נוספים.

הליך רכישת מכשור מעבדתי
בכדי להבטיח שאתם אכן רוכשים מכשור מעבדתי איכותי ומקצועי, ההמלצה היא למצוא חברה מקצועית וותיקה בעלת מוניטין בתחום זה
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI