דף הבית קניות וצרכנות קניות וצרכנות - אחר מה טיבו של יהלום ?
מה טיבו של יהלום ?
Dikla 02/01/11 |  צפיות: 1969


היהלום מורכב מפחמן בלבד והוא המינרל הקשה והמבריק ביותר מבין המינרלים. הוא נמצא לרוב בשימוש  בתעשייה לייצור להבים ולצורך חיתוך חומרים קשים וכעשרים אחוזים מהחומר הגולמי מתאים לשיבוץ בתכשיטים שונים כאבן חן.

ליהלום צורה של גביש בעל מבנה יציב מאד ולכן גם בעל חוזק וקושי. ניתן למצוא את המחצב במעטפת כדור הארץ מתחת ליבשות העתיקות כמו אפריקה, סיביר, ברזיל, בעומק של עד מאתיים וחמישים ק"מ ובטמפרטורות של כ-1200 מעלות צלזיוס. התפרצות של מאגמה מעלה את היהלומים על פני השטח, והם נסחפים בנחלים וכך נוצרים מרבצים של יהלומים בתוך הסחף. לפיכך, את רוב היהלומים כורים במכרות עמוק בתוך בטן האדמה, או אוספים אותם בתהליך של סינון סחף נחלים

מעריכים יהלום לפי ארבעה ממדים: משקל, צלילות, צבע וליטוש.

1.באשר למשקל, היהלום נמדד ביחידות של קרט. בערבית: קיראט וביוונית קרטיון. השם קרט מקורו בזרעו של פרי החרוב שבימי הקדמונים שימש לשקילה של אבני חן. השתמשו בזרעי החרוב מתוך מחשבה שלכל הזרעים בכל אחד מהפירות יש משקל זהה. קרט שווה ל-200 מיליגרם.
לפי רמת הצלילות והניקיון של היהלום קובעים את איכות היהלום ב-12 שלבים, מרמת צלילות גבוהה ביותר ועד לרמת צלילות נמוכה ביותר.

2. יהלום נמדד גם לפי צבעו והוא מדורג לפי אותיות ה-ABC כאשר צבע D נחשב האיכותי ביותר וצבע Z נחשב לפחות איכותי מכולם.

3. היהלום, לפני ליטושו, אין בו בוהק וזוהר. במהלך הליטוש היהלום הגולמי, הלא מעובד, מאבד מעל חמישים אחוז ממשקלו. חיתוך היהלום נעשה באמצעות דיסקית שמושחים עליה שמן זית ואבקת יהלומים. זאת, כיוון שהיהלום כל כך קשה עד שכדי לנסר אותו יש צורך ביהלום אחר. איכות היהלום נקבעת לפי רמת הליטוש שלו וניסורו בצורה עגולה קשה הרבה יותר מאשר ניסורו בצורה מרובעת.

ישנם יהלומים שנוצרו בתנאים של מעבדה והם נקראים יהלומים סינתטיים, בניגוד ליהלומים הטבעיים. מחיר יהלום סינטתי נמוך בהרבה ממחירו של היהלום הטבעי, למרות שהם בעלי אותו גודל, אותו צבע ואותה צורה. כתבות שונות בעיתונות הכתובה והאלקטרונית עוסקות בשאלה כיצד ניתן לזהות את ההבדל בין היהלום הטבעי למלאכותי, כיוון שלא מעט סוחרים ולקוחות נופלים קורבן לרמאים שמוכרים להם יהלומים מלאכותיים במחיר של יהלומים טבעיים.

למרות הכל צריך להקפיד לשמור על תכישטי יהלומים - רוצים לדעת כיצד ? הכנסו למאמר הבא:

http://www.articles.co.il/article/90913


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 Dikla


 


מאמרים נוספים מאת Dikla
 
מערכת אזעקה לבית
15/03/11 | בית חכם
הבית החכם הוא למעשה הבית המודרני שמשמש לא רק כמקום מגורים, אלא משלב גם מגורים עם מקום בילוי, מקום עבודה ומרכז תקשורת שכולל טלפון, אינטרנט וטלויזיה. מערכת אזעקה לבית היא למעשה אחת מתוך חמש תתי מערכות עקריות המרכיבות את מה שמכנים הבית החכם. רובם של תתי המערכות האלה מורכבים כחלק אינטגראלי בבתים החדשים הנבנים עתה.

מצלמות אבטחה אלחוטיות
מצלמות אבטחה אלחוטיות מתפקדות כחלק ממערכות אבטחה בבתי עסק ואפילו בבתים פרטיים. מערכות אבטחה ואזעקה שמותקנות במקומות כאלה הן אמצעי הגנה הכרחי מפני פריצות, גניבות ואובדן או פגיעה ברכוש או בבני אדם.

שמן רימונים
הרימון הוא אחד משבעת המינים בהם נתברכה הארץ ומסמל שפע, ברכה, פריון, יופי וחכמה. שמן רימונים שמופק בתהליך כבישה קרה מאפשר לשמור על הסגולות הייחודיות של הרימון.

טבעות יהלום במגוון צורות וצבעים
02/01/11 | נשים - אחר
מאז נתגלה המינרל הידוע כיהלום, מהווים היהלומים כסמל סטאטוס והם מוענקים כשי לרגל אירועים חשובים. טבעות יהלום הן בדרך כלל סוג הטבעות הנרכשות כטבעות אירוסין, או לציון יום נישואין.

מה טיבו של יהלום ?
היהלום מורכב מפחמן בלבד והוא המינרל הקשה והמבריק ביותר מבין המינרלים. הוא נמצא לרוב בשימוש בתעשייה לייצור להבים ולצורך חיתוך חומרים קשים וכעשרים אחוזים מהחומר הגולמי מתאים לשיבוץ בתכשיטים שונים כאבן חן.
מעריכים יהלום לפי ארבעה ממדים: משקל, צלילות, צבע וליטוש.


לימודי הנהלת חשבונות – שלושת הסוגים
לימודי הנהלת חשבונות מכשירים בעלי מקצוע שאחראים על רישומם השיטתי של כל הפעולות הקשורות לכספי הארגון. תפקיד זה חשוב מאד בארגון, שכן הנתונים שמספק מנהל החשבונות מהווים בידי העסק ככלי בקרה וביקורת על כל תהליכי ההכנסות וההוצאות שמופעלים בו. לפיכך, מנהל החשבונות הוא בעל התפקיד שממנו מצפים שיספק נתוני אמת מדויקים על כל הפעילות הכספית והעסקית להנהלת הארגון בכל עת לצורך ניהול תקין של העסק.

לימודי חוץ – מה אפשר ללמוד?
ניתן למצוא יחידה ללימודי חוץ המקיימת לימודים והשתלמויות בתחומים שונים, במספר רב של מוסדות חינוך. הלימודים ביחידה מתקיימים במסגרת חוץ אקדמאית, והם מזכים בקבלת תעודה. יחידות ללימודי חוץ במכללות ובאוניברסיטאות השונות באות לתת מענה לצרכים שונים שיפורטו להלן.

תרגום רפואי
חשבתם פעם מה הסיבה לכך שכמעט כל מסמך שהרופא כותב בכתב ידו זקוק לתרגום רפואי? אני חושבת שרק בגלל זה המציאו את המחשבים. היום, כשאני נכנסת לכל מרפאה רפואית (טוב, אל תחשבו עכשיו שאני כל הזמן מבקרת רק במרפאות, אבל יוצא לי פה ושם לבלות עם רופא זה או אחר ולהתלונן על מחוש זה או אחר...), הרופא יושב מאחורי שולחן כתיבה, על שולחנו מחשב, לצד המחשב מדפסת (לפעמים עדיין מדפסת סיכות), וכל מילה שאני מוציאה מהפה הוא מקליד באצבע אחת על מקלדת המחשב...

שירותי תרגום
אם אתם מנהלים עסק שמיועד להתרחב לשווקים בינלאומיים - מוצר, שירות או פשוט אתר אינטרנט אינפורמטיבי – אז תזדקקו לשירותי תרגום אשר יהפכו את העסק שלכם לנגיש. כאן מדובר בתרגום שמהותו היא גלובליזציה ולוקליזציה, כלומר התאמה של העסק שלכם לשווקים בינלאומיים ומקומיים בהתאמה. זהו תרגום שמתבצע גם בקונטקסט התרבותי ובנוסף למלל שמלווה את המוצר/שירות/אתר שלכם, מבוצעת התאמה ויזואלית וממשקית עבור כל קהל יעד.

מיקור חוץ בתחום ניהול פרויקטים
מיקור חוץ (Outsourcing) הוא אחד מתוצאותיו של מעבר מייצור מסורתי, סדרתי, לעבודה פרויקטאלית. ניהול פרויקטים דורש שיפור מתמיד בניהול המקצועי של הפרויקט, והתבססות על מתודולוגיות ועל כלים ניהוליים. תחום זה עבר בשנים האחרונות מהפכה בתפישת הניהול תוך התבוננות בבעיות הנפוצות בניהול פרויקטים וייצור שיטות עבודה חדשניות שמאמצות את השינוי תוך הבנה שהשינוי הוא חלק מהתהליך.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI