דף הבית בניין ואחזקה בניין ואחזקה - אחר מצלמות אבטחה אלחוטיות
מצלמות אבטחה אלחוטיות
Dikla 30/01/11 |  צפיות: 1874


מצלמות אבטחה אלחוטיות מתפקדות כחלק ממערכות אבטחה בבתי עסק ואפילו בבתים פרטיים. מערכות אבטחה ואזעקה שמותקנות במקומות כאלה הן אמצעי הגנה הכרחי מפני פריצות, גניבות ואובדן או פגיעה ברכוש או בבני אדם.


שימוש במצלמות אבטחה אלחוטיות

שימוש כזה ייעשה במקרים בהם יש צורך במעקב צמוד יותר אחרי תנועות במקום הרצוי, באיתור פולשים ובמעקב אחר פעולות העובדים בבתי עסק. השימוש במצלמות אבטחה החל כבר בשנות ה-60 על ידי משטרת ניו יורק אשר הציבה מצלמות באזורים ציבוריים על מנת לאתר פושעים. בהמשך, עם המצאת הוידאו ושכלול יכולות ההקלטה והמעקב, התפתח הנושא ברחבי העולם וכיום אנו רואים מצלמות כאלה כמעט בכל מקום ציבורי בו יש סיכוי לפשיעה.


כיצד זה פועל?
שיכלול נושא המעקב על ידי מצלמות הוביל להמצאת המצלמות האלחוטיות, כלומר מצלמות הפועלות ללא צורך בחיווט (חוטי חשמל) בינן ובין המקלט ממנו ניתן לצפות במה שקולטת המצלמה (מסך טלוויזיה, מחשב וכו'). המצלמות משדרות את התמונה ממשדר שמורכב עליהן, ומחובר בצורה אלחוטית אל היחידה הקולטת. המרחק בין המצלמה והמקלט יכול לנוע בין מטרים בודדים ועד מספר קילומטרים, תלוי בסוג המצלמה וביכולות שלה. ישנם גורמים העלולים להקטין את יכולת השידור של המצלמה אל המקלט כגון מחיצות גבס, קירות ועוד, ובנוסף יכולות להיווצר גם הפרעות ממשדרים, ממכשירים ומרכיבים אלקטרוניים המוצבים בסביבת המצלמות, ולהקטין את יכולות השידור שלהן. לכן יש לקחת בחשבון גורמים מפריעים כאלה בעת תכנון מערכת מיגון הכוללת מצלמות אבטחה אלחוטיות.
המצלמות פועלות על חשמל ולכן יש צורך לדאוג לנקודת חשמל נגישה וקרובה אל המצלמה. כמו כן, ישנן מצלמות הפועלות בעזרת סוללות חשמליות, אולם הן דורשות השגחה צמודה יותר על מנת שהסוללות לא תיחלשנה או תגמרנה בזמן ההפעלה. ביחד עם הבעייתיות של הצורך בחיבור למקור חשמל, יתרונן של המצלמות האלחוטיות באפשרות לנייד אותן ממקום למקום בהתאם לצורך, ובתנאי שישנו מקור חשמל.


סוגי מצלמות אבטחה אלחוטיות

מצלמה אנלוגית היא מצלמה העושה שימוש בתדרי רדיו כדי להעביר אותות אודיו ווידאו. טווח השידור המירבי, ברוב המקרים, של מצלמות אנלוגיות הוא כ-90 מטרים. קירות, חלונות ודלתות יקטינו את טווח השידור של המצלמה. השידור בתדרי רדיו מסוימים עשוי להיות לקוי במקרים שבהם מכשירים חשמליים בבית ישדרו באותו תדר (טלפונים אלחוטיים, משחקי וידאו, מיקרוגל ועוד).
מצלמה דיגיטלית משדרת אל המקלט שידורים אנלוגיים מוצפנים ומקודדים דיגיטלית. הדבר מבטיח שידור נקי וברור יותר, וטווח שידור נרחב יותר מאשר במצלמה אנלוגית. יתרון נוסף הוא תקשורת דו כיוונית בין משדר המצלמה ובין היחידה הקולטת.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 Dikla


 


מאמרים נוספים מאת Dikla
 
מערכת אזעקה לבית
15/03/11 | בית חכם
הבית החכם הוא למעשה הבית המודרני שמשמש לא רק כמקום מגורים, אלא משלב גם מגורים עם מקום בילוי, מקום עבודה ומרכז תקשורת שכולל טלפון, אינטרנט וטלויזיה. מערכת אזעקה לבית היא למעשה אחת מתוך חמש תתי מערכות עקריות המרכיבות את מה שמכנים הבית החכם. רובם של תתי המערכות האלה מורכבים כחלק אינטגראלי בבתים החדשים הנבנים עתה.

מצלמות אבטחה אלחוטיות
מצלמות אבטחה אלחוטיות מתפקדות כחלק ממערכות אבטחה בבתי עסק ואפילו בבתים פרטיים. מערכות אבטחה ואזעקה שמותקנות במקומות כאלה הן אמצעי הגנה הכרחי מפני פריצות, גניבות ואובדן או פגיעה ברכוש או בבני אדם.

שמן רימונים
הרימון הוא אחד משבעת המינים בהם נתברכה הארץ ומסמל שפע, ברכה, פריון, יופי וחכמה. שמן רימונים שמופק בתהליך כבישה קרה מאפשר לשמור על הסגולות הייחודיות של הרימון.

טבעות יהלום במגוון צורות וצבעים
02/01/11 | נשים - אחר
מאז נתגלה המינרל הידוע כיהלום, מהווים היהלומים כסמל סטאטוס והם מוענקים כשי לרגל אירועים חשובים. טבעות יהלום הן בדרך כלל סוג הטבעות הנרכשות כטבעות אירוסין, או לציון יום נישואין.

מה טיבו של יהלום ?
היהלום מורכב מפחמן בלבד והוא המינרל הקשה והמבריק ביותר מבין המינרלים. הוא נמצא לרוב בשימוש בתעשייה לייצור להבים ולצורך חיתוך חומרים קשים וכעשרים אחוזים מהחומר הגולמי מתאים לשיבוץ בתכשיטים שונים כאבן חן.
מעריכים יהלום לפי ארבעה ממדים: משקל, צלילות, צבע וליטוש.


לימודי הנהלת חשבונות – שלושת הסוגים
לימודי הנהלת חשבונות מכשירים בעלי מקצוע שאחראים על רישומם השיטתי של כל הפעולות הקשורות לכספי הארגון. תפקיד זה חשוב מאד בארגון, שכן הנתונים שמספק מנהל החשבונות מהווים בידי העסק ככלי בקרה וביקורת על כל תהליכי ההכנסות וההוצאות שמופעלים בו. לפיכך, מנהל החשבונות הוא בעל התפקיד שממנו מצפים שיספק נתוני אמת מדויקים על כל הפעילות הכספית והעסקית להנהלת הארגון בכל עת לצורך ניהול תקין של העסק.

לימודי חוץ – מה אפשר ללמוד?
ניתן למצוא יחידה ללימודי חוץ המקיימת לימודים והשתלמויות בתחומים שונים, במספר רב של מוסדות חינוך. הלימודים ביחידה מתקיימים במסגרת חוץ אקדמאית, והם מזכים בקבלת תעודה. יחידות ללימודי חוץ במכללות ובאוניברסיטאות השונות באות לתת מענה לצרכים שונים שיפורטו להלן.

תרגום רפואי
חשבתם פעם מה הסיבה לכך שכמעט כל מסמך שהרופא כותב בכתב ידו זקוק לתרגום רפואי? אני חושבת שרק בגלל זה המציאו את המחשבים. היום, כשאני נכנסת לכל מרפאה רפואית (טוב, אל תחשבו עכשיו שאני כל הזמן מבקרת רק במרפאות, אבל יוצא לי פה ושם לבלות עם רופא זה או אחר ולהתלונן על מחוש זה או אחר...), הרופא יושב מאחורי שולחן כתיבה, על שולחנו מחשב, לצד המחשב מדפסת (לפעמים עדיין מדפסת סיכות), וכל מילה שאני מוציאה מהפה הוא מקליד באצבע אחת על מקלדת המחשב...

שירותי תרגום
אם אתם מנהלים עסק שמיועד להתרחב לשווקים בינלאומיים - מוצר, שירות או פשוט אתר אינטרנט אינפורמטיבי – אז תזדקקו לשירותי תרגום אשר יהפכו את העסק שלכם לנגיש. כאן מדובר בתרגום שמהותו היא גלובליזציה ולוקליזציה, כלומר התאמה של העסק שלכם לשווקים בינלאומיים ומקומיים בהתאמה. זהו תרגום שמתבצע גם בקונטקסט התרבותי ובנוסף למלל שמלווה את המוצר/שירות/אתר שלכם, מבוצעת התאמה ויזואלית וממשקית עבור כל קהל יעד.

מיקור חוץ בתחום ניהול פרויקטים
מיקור חוץ (Outsourcing) הוא אחד מתוצאותיו של מעבר מייצור מסורתי, סדרתי, לעבודה פרויקטאלית. ניהול פרויקטים דורש שיפור מתמיד בניהול המקצועי של הפרויקט, והתבססות על מתודולוגיות ועל כלים ניהוליים. תחום זה עבר בשנים האחרונות מהפכה בתפישת הניהול תוך התבוננות בבעיות הנפוצות בניהול פרויקטים וייצור שיטות עבודה חדשניות שמאמצות את השינוי תוך הבנה שהשינוי הוא חלק מהתהליך.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI