דף הבית ספורט וכושר גופני תוספי מזון השלמות מזון טבעיות - קובי עזרא
השלמות מזון טבעיות - קובי עזרא
קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית 21/11/09 |  צפיות: 2648

השלמות מזון טבעיות - קובי עזרא

תוספות מזון אלו מכילות כמות מרוכזת של מרכיבי מזון ביחד, מסייעים לתהליכים מטבוליים שונים בגוף ולמע' העיכול.

אצידופולוס:

ניתן למצא במוצרים כמו: רוויון, יוגורט (שעשיר ביותר הוא היוגורט ביו), חשוב לעצירויות ושלשולים ולאחר נטילת אנטיביוטיקה.

אלפאאלפא (אספסת):

עשיר בויטמינים ובמינרלים וכלורופיל. לכלורופיל יש השפעה אנטיספטית לגבי מע' העיכול ומע' השתן, לכן חשוב לצומות. הוא מנטרל את התרבותם של חיידקים פתוגניים, כשיש ריח לא טוב מהפה או מהגוף האספסת עוזר.

אלוורה

יש כ- 200 סוגים, אך היעיל ביותר לגבינו נקרא: ברבדנסיס - הוא האלוורה הרפואי.

שימושים:
1.שימושים מקומיים כגון:כוויות, אקזמה
2.למע' העיכול מי אלוורה מסייע לאולקוס, עצירות, מונע התרבות של חיידקים פתוגניים, בשילוב עם תאית זה מאוד יעיל בניקוי הקולון - טוב לחוקן. לא מנטרל את חומצת הקיבה אך אם יש צרבות זה יכול להרגיע.

פולן ודבש

הפון זו אבקה שיוצרות הדבורות מהפרחים, עשיר בויטמין B- קומפלקס, C, בטא קרוטן, מינרלים, חומצות אמינו וחומצות שומניות ואפילו חלבון 10 עד 35% - כשמשלבים את הפולן עם הדבש או הפרופוליס יש לזה השפעה אנטיבקטריילית. הדבש מכיל 35% חלבון, סוכרים, ויטמינים B קומפלקס, E,D,C ומינרלים בעיקר מפרחי הדר. לכן טוב לתהליכי ריפוי ולהפקת אנרגיה. חשוב לקנות דבש שלא עבור פסטור בטמפ' הגוף הדבש קרוש. בגלל נוכחות הבוטוליזם (חיידק) לא נותנים לילדים מתחת לגיל שנתיים, שיכולים לפתח את המחלה.

פרופוליס:

הינו חומר צמיגי שהדבורים אוספות מצמחים ומביאות לכוורת, הפרופוליס משאיר את הכוורת סטרילית, הפרופוליס מעודד תפקוד מע' חיסון - פגוציטוזיס. לאנשים עם בעיות של זיהומים בריריות: שקדים, גרון וכו' ובמקרי אקנה מועיל. במזון מלכות יש הרבה חומצה פנטוטנית, הוא נמצא טוב יותר כשהוא מצוי בדבש.

כבד מיובש

מקור טוב של B קומפלקס, למקרים של אנמיה.

חומצת שומן גמה לינולאית GLA

גמא לינולאיק אסיד, אחד מהפעילות העיקריות, מפעיל מע' של חומר מסויים דמוי הורמון הנקרא PGE1 - השפעותיו על המצב הבריאותי: מונע הידבקויות של תרומבוציטים ומרחיב כלי דם - למניעת מחלות וסקולריות. יעיל מאוד למניעת אקזמות של שבירת ציפורניים ועור, לגיל המעבר בגלל איזון ההורמונים של ההיפופיזה שחלות ואשכים (חשוב לטסטוסטרון ולאסטרוגן), כאשר ישנה הצטברות של דהידרוקסיטסטוסטרון בפרוסטטה, דבר זה יכול לגרום לפרוסטטיס, מעודד תפקוד מע' חיסון, לימפומיטים T, לסובלים ממשקל יתר, השומן באיזור עמוד השדרה והעורף (בעיקר אצל ילדים), הוא מופעל כשהאדם מכניס בתפריט אחוז גבוה של קלוריות. GLA מפעיל את המערכת האנזימתית.

תאית

נוכחותה של התאית בעלת משמעות כפולה:

לשמש לפריסטלטיקה טובה ולנפח הצואה וכשיש נפח , זה מגדיל את הפריסטלטיקה
מגביל ספיגה של סוכר ושומן, משמעות גדולה ביותר למניעת סרטן במעי הגס, עצירות, כבד טוקסי (עודף חיידקים פתוגניים בגלל שדפנות המעיים לא מתנקים). מונע השמנת יתר- שקשור להרבה מחלות, יתר לחץ דם, סכרת, מחלות קרדיו-וסקולריות וכו'.
יש כמה סוגי תאית, הכמות המינימלית המומלצת היא בסביבות כ- 20 גרם ליום. יש אנשים שחיים באמזונס שתפריטם כולל 0 גרם תאית.

פקטין: מקטין ספיגה של כולסטרול וסוכר, נמצא בתפוחים, גזר, סלק, בננה, הדרים (בלבן הקליפה)

צלולוז: לא מסיס (לא מתעכל)- נמצא בקליפה של הפירות והירקות, מצויין לעצירות והוצאה של שאריות מהמעי הגס. נמצא בתפוחים, אגסים, גזר, ברוקולי, דגנים מלאים, חומוס, אפונה ושעןעית ירוקה.

המיצלולוז: לא מתעכל בכלל, אך סופח קצת מים, אזנותן הרשת שובע. מקורות: תפוחים, דגנים מלאים, בננות, תירס, גזר

ליגנון:

סוג של תאית שמקטין את ספיגת הכולסטרול, בשל פעולה זו מקטין את הסיכוי לאבנים בכיס המרה, נקשר לח' המרה ויוצא החוצה, נמצא בתפוחים, גזר, שעועית, דגנים מלאים, תותים


GUMS MUCILAGES

ישנם כמה סוגים:
סוג אחד של האורז ושיבולת שועל - מקטין ספיגת כולסטרול
גלוקומנן: יעיל להוציא שומן מדפנות המעי הגס, לסכרתיים טוב ולאנשים שאוכלים הרבה - זה סופח כ- 60 אחוז ממשקלו בכמות הנוזלים.

רצוי שלא לקחת את התאית בסמוך לויטמינים ומינרלים, בגלל הפחתת ספיגתם.

פיתוח גוף, אתר: דיאטה, הרזיה מהירה, אתר: בריאות וכושר.


גואר גאם:

מקטין את ספיגת השומנים והסוכרים ולכן מומלץ לאנשים סכרתיים - לקחת סמוך לארוחה, מקטין תיאבון.

פסיליום הסאקס:

סופח מים פי 40 ממשקלו. יעיל לגבי ניקוי המעי, מתאים לעצירות ולשלשולים, מטמוציל- עם סוכר לא מומלץ, מוציויטל - טוב.

פנל (שומר)

מוציא עודפים של ריר המעיים, ונוגד גזים.

שום:

יש חומר שנקרא: מתיל אליל טריסולפיט, לחומר זה יש השפעה של מרחיב כלי דם, הגורם לסובלים מיתר לחץ דם להורדתו. על כלי דם ולב - מקטין הידבקות שלתרומבוציטים ומקטין את רמת הכולסטרול, חומר נוסף נקרא אליצין: פעולתו אנטי פתרייתית, חיידקית וירלית. במינונים גבוהים טוב כנגד פרזיטים.

גינזנג:

הוא חומר הכי נפוץ, מכיל חומרים: פנסאן וגינסנוסייד - 30 סוגים שונים, מכל ויטמינים: B קומפלקס, ביופלבונואידים ומינרלים. הרוסים טוענים שהוא משפר פיזית ומנטלית. עייפות: אופן פעולה, מגביר את השימוש בח' שומן חיוניות ע"י השרירים, יכולים לסייע לויסות לחץ דם במינונים נמוכים, מעלה לחץ דם ,במינונים גבוהים מוריד לחץ דם, מקטין דלקות פרקים.
עליו להיות 5 שנים באדמה ללא נגיעה, בכדי שיפעל טוב.

אצות ים:

מקור טוב ליוד, לבעיות של תפקוד בלוטת התריס

לציטין:

הינו פוספוליפיד המצוי בקרום התא (פוספו = זרחן, ליפיד = שומן), במע' העצבים ישנה כמות גבוהה של לציטין. הלציטין ממיס שומנים ומגן בפני תהליכי חימצון.

מועיל למערכת העצבים: בתפקוד תהליכי זכרון וריכוז וזאת בגלל שהכולין עוזר לייצור את האציטילכולין נוירוטרנסמיטור. למע' וסקולית, לרמות שומנים בדם, עודף רקמת שומן.

הכולין מסייע לספיגה טובה יותר של ויטמין A ו- B1 (B1 קשר למע' העצבים), הצורה הטובה ביותר לקחת הוא באבקה 2 עד 6 כפות ליום.
מתיונין, כולין ואינוזיטול הם חומרי גלם שבונים את הלציטין עם הויטמינים (סולגר ליטרופ).


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית

קובי עזרא Ph.D מומחה לרפואה נטורופטית, ומאמן כושר. מרצה במכון מור (לאוסטאופורוזיס) ובבית הספר להסמכות מאמנים של וינגייט - באוניברסיטת ת"א (אימונים לפיתוח הגוף ותזונה).

כתב את הספרים:
1. אבן הפינה בתחום פיתוח הגוף.
2. ספורטולוגיה - המדריך לספורטאי.
3. סטרואידים-כל מה שרצית לדעת? ולא העזת לשאות!

בעל קליניקה לרפואה נטורופטית ונותן שרותים:
* טיפול במחלות שונות (כולסטרול, מחלות לב, סוכרת ועוד...).
* דיאטות הרזייה ועיצוב הגוף.
* פיתוח גוף - עיצוב וחיטוב הגוף.
לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140
אתר: פיתוח גוף, אתר: דיאטה מהירה

דיאטה מהירה1, סוכרת הריון, אנטי אייג'ינג

פיתוח גוף

דיאטה מהירה | דיאטה אישית 


מאמרים נוספים מאת קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית
 
צמיחה וגדילה בגובה - קובי עזרא PhD
צמיחה וגדילה בגובה - קובי עזרא PhD, צמיחה וגדילה בגובה נוצרת ע"י התארכות עצמות הארוכות, כתוצאה מכונדרוגנזה בצלחות האפיפיזאליות, המכונות גם צלחות הגדילה. תהליך זה נובע מהתרבות כונדרוציטים, היפרטרופיה והפרשת מטריקס חוץ תאית. המאורגן על ידי רשתות מורכבות של גורמים תזונתיים, תאיים, פרצרין ואנדוקריניים. ניתן להגדיר את גיל ההתבגרות כתקופת המעבר מילדות דרך התפתחות מאפיינים מיניים משניים ועד השגת הגובה הסופי בבגרות. מהירות הצמיחה מוגברת בתחילת המוקדמות או באמצע החיים, ידועה כגידול הפוברטלי.

קריאטין - קובי עזרא
קריאטין - קובי עזרא היא חומצה אורגנית חנקנית הנוצרת באופן טבעי. תפקידו העיקרי של הקריאטין הוא להקל על מיחזור של אדנוזין טריפוספט (ATP), מטבע האנרגיה של התא, בעיקר ברקמת השריר והמוח.

דיאטה מהירה מאוד
05/04/15 | דיאטה
דיאטה מהירה. דיאטות לירידה במשקל. ישנן סיבות שונות לאיזון המשקל ודיאטות שונות: החל ממראה חיצוני, עיסוק בספורט ובריאות, לרבות בריאות הלב וכלי הדם ומניעת סרטן....

חיטוב הגוף - קובי עזרא
21/06/14 | דיאטה
בדיאטת דיאט2אול אוכלים כמעט הכל! אך לרוב הדיאטה נקבעת בהתאם למה שהמטופל אוכל באורח ה"נורמאלי" שיגרתי. וכמובן בשילוב המזונות הייחודי! מניב את התוצאות האופטימאליות לחיטוב הגוף באופן מקסימאלי ומהיר ביותר.

מניעת סוכרת מסוג 2
יש חוקרים הטוענים שניתן למנוע סוכרת מסוג 2, זאת ע"י שינוי בהרגלי החיים. היות ותוכנית תזונה ודיאטה נכונה המותאמים לפרט בשילוב תוכנית אימונים אכן עשויים למנוע את התפתחות הסוכרת מסוג 2. סוכרת מסוג 2 או סוכרת מבוגרים בלשון העם, בעלת מרכיב גנטי חזק יותר, תזונה ואורח חיים משפיעים על הסיכוי שהמחלה תתרחש בגיל צעיר יותר-40 או מבוגר יותר 60 ומעלה או אולי לעולם לא?!. הסיכון לסוג להופעת סוכרת מסוג 2 וסוכרת הריונית יכול להיות ירידה ע"י בשמירה על משקל תקין – כלומר השמנה יתרה ותזונה לא בריאה.

ויטמין d אוסטאופורוזיס
ויטמין d אוסטאופורוזיס ויטמין D או (Cholecalciferol) הוא ויטמין מסיס בשומן העוזר לגוף לספוג סידן. ויטמינים מסיסים בשומן מאוחסן ברקמות השומן של הגוף. בנוסף לסיוע לגוף לספוג סידן, ויטמין D גם מסייעת לגוף לשמור על כמות של סידן וזרחן בדם הנכונה. תוספת סידן וויטמין D מהווה טיפול הכרחי באוסטיאופורוזיס. מחלת האוסטאופורוזיס נמצאה מלווה באבחון שכיחות גבוהה של חסר בויטמין D. מקורות מזון ויטמין D מצויה במזונות הבאים: מוצרי חלב גבינה חמאה חלב מועשר (כל חלב בארה"ב הוא מועשר בויטמין D) דגים צדפות דגני בוקר

אוקסנדרולון וניוון שרירים דושן
אוקסנדרולון וניוון שרירים דושן

אוקסנדרולון (Oxandrolone) משפר סינתזת שרירי השלד ופרופיל ביטוי גנים הגלובלי בניוון שרירים דושן.

מחקרים קודמים הראו כי ירידה בשרירים הקשורים בניוון שרירים דושן (Duchenne muscular dystrophy) כרוכה בחוסר איזון בין שיעורי סינתזה והפירוק של חלבוני השרירים. למרות שמחקרים קודמים הציעו כי האוקסנדרולון עשוי להיות מועיל בניוון שרירים דושן, מנגנון הפעולה של האוקסנדרולון על השרירים בניוון שרירים דושן עדיין אינו ברור.

ביופסיות שריר הגסטרוקנמיוס (שרירי השוקיים) ודגימות דם נאס


טיפול תזונתי בסוכרת - ד"ר קובי עזרא
29/08/13 | רפואה
טיפול תזונתי בסוכרת מטרות הטיפול תזונתי בטיפול בסוכרת כוללות שליטה על רמת הסוכר בדם ברמות כמעט נורמליות, שמירה על לחץ דם תקין ורמות כולסטרול, והשגת משקל בריא. דבקות בתזונה בריאה, פעילות גופנית סדירה, ושימוש בתרופות בעת צורך יכול להשיג יעדים אלה ולמזער את הסיכון לסיבוכים. תחזוקת משקל תקין דיאטה אישית: הנחיות נוכחיות של איגוד הסוכרת האמריקאי רושמים תכנית ארוחת מבוקרת קלוריות המשתמשות ברשימות חליפי המזון. יש לשמור על צריכת פחמימות קבועה למדי לאורך כל היום. ההנחיות גם להגביל את צריכת השומן הרווי ו

דיאטה הרזיה ושתיית קפה
דיאטה הרזיה ושתיית קפה: הקפאין מגביר תגובת הליפוליזה (Lipolysis), תגובה זאת גורמת להבין כי צריכת הקפאין תגביר את תהליך ניצול השומנים לאנרגיה ובעיקר בעת פעילות גופנית אירובית. מה הקשר בין שתיית קפה ודיאטה למטרת הרזיה? האלקלואיד קפאין אשר מצוי בקפה ובמשקאות אחרים הינו גורם לעלייה בפעילות המטבולית, בדומה להורמוני הסטרס, לכן הקפאין משפר ומגביר את רמות האנרגיה בגוף.

דיאטה וקפאין - ד"ר קובי עזרא
דיאטה וקפאין: כולם יודעים ששתיית משקאות המכילים קפאין (בריכוז מתאים) מסייעים לנו לתהליך ההרזיה וחיטוב הגוף, לכן כל דיאטה או לפחות מרבית הדיאטות אינן מגבילות את צריכת הקפאין בהליך הדיאטה. כמו כן, הקפאין גורם לנו לחוש ערניות יתר ומפיג מהר כל עייפות, ישנם הרבה ספורטאים (ואנשים בכלל) אשר צורכים אותו לפני האימונים…
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI