דף הבית רפואה ובריאות דיאטה ותזונה הרזיה בחגים
הרזיה בחגים
גלי 16/04/12 |  צפיות: 4711

תקופת האביב עמוסה בחגים שקשים לאנשים המעוניינים לרדת במשקל. כול חג יהודי מלווה במיטב המסורת של מאכלי חג עמוסים בקלוריות. כול מפגש שמפחתי הופך להיות לחץ לגרום לך לאכול עוד ועוד. כול קרובי משפחה מאוד יעלבו אם לא תטעם מהמנה המשובחת שהוא הכין או תסיימו את כול הצלחת. קשה להישאר בשליטה למול המשפחה שממלאת שוב ושוב את הצלחת במטעמים שאתם פשוט "חייבים לנסות" וכול מאמץ להדוף יסתיים ברגשות פגועים.


המצב חמור יותר כאשר מתארחים אצל קרובי משפחה שבאמת מפליאים בבישולי החג והבטן אינה עומדת בפני כול המטעמים שלפניכם.


בבית מבחר המזונות מצומצם יותר ולכן קל יותר להפסיק לאכול אחרי מנה אחת ואין את הצורך להמשיך ולטעום מעוד מאכלים.

כול אדם המנסה לרדת במשקל מכיר את המשפט הידוע "לא מכניסים אויבים הביתה". המשמעות היא שעל מנת להצליח בתהליך הרזיה אסור להכניס לבית מאכלים אהובים את משמינים שמפריעים להרזיה. כאשר מתארחים אצל קרובי משפחה הם רוצים להיות מארחים נדיבים ולכן מספקים בשפע שלל מתוקים ודברי פיתוי שאף אדם תחת משטר דיאטה לא היה מכניס הביתה מרצון.


השילוב בין לחץ קרובי המשפחה והמפגש עם מאכלים אהובים אשר ההתנזרות מהם קשה עלולה לגרום לבולמוס אכילה קשה שיסתיים בכאבי בטן וכאבי לב על שבירה דיאטה.


חשוב להתכונן נפשית לפני הארוחות המשפחתיות ולתכנן מה מתאים למשטר תזונה נכונה ומה לא. מותר לחרוג קצת מהדיאטה אך בצורה מודעת ואחראית. זכרו שארוחה היא ארוחה ושאינכם אמורים לאכול הרבה יותר מאשר בכול יום אחר ולכן בחרו את המנה האהובה עליכם בצירוף עם מנות דלות קלוריות. אם אתם יודעים שבסוף הארוחה יהיו דברי מתיקה שאינכם יכולים לעמוד בהם התכוננו לזאת מראש ואיכלו קל שאר הארוחה. מותר לחטוא בדיאטה ולצאת מהקווים אבל צריך לעשות זאת בצורה מבוקרת ולדאוג להגביר את הפעילות הגופנית או לצמצם את הקלוריות במקום אחר.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 גלי


 


מאמרים נוספים מאת גלי
 
בניתי אתר. ואז מה?
בניית אתרים זה תחום פורח בארץ, אך אתר חדש אינו שווה הרבה אם אינו מקודם כמו שצריך במנועי החיפוש.

בניית אתר- מתאים לכולם
בעולם היום כול עסק צריך לפנות לחברה בניית אתרים על מנת שיהיה לו נוכחות באינטרנט.

הכל על אתרי הכרויות
03/06/12 | הכרויות
אתרי הכרויות הולכים ומשתלטים על האינטרנט ועל חיי האהבה שלנו.

למה דיאטנית?
יש הרבה דרכים להיאבק בהשמנה אבל דיאטה טובה שתישאר הרבה זמן זה משהו שצריך לעשות אצל דיאטנית מקצועית

הבנת התנהגות אחרים
ישנם חוקרים שטוענים שכולנו מנסים להבין את האחרים על ידי התבוננות, וניתוח התנהגותם. התיאוריה שלהם טוענת שאנשים מנסים להסיק האם פעולה מסוימת שייכת למאפיין יציב של הפועל.

חרדה מרשלנות רפואית בהריון
אני חושבת הרבה על הריון לאחרונה. אני חושבת על איך זה יהיה להיות אמא, ובכלל איך זה ירגיש להיות בהריון. שיתפתי גם את הבן זוג שלי בזה, ואנחנו חושבים על זה ברצינות. חשבתי שאני ממש מוכנה לזה, עד שנתקלתי באיזשהי כתבה על רשלנות רפואית בהריון .

מחקר בתחום אבהות
24/05/12 | הורות
נושא האימהות הוא נושא מאוד מדובר בתקשורת ובתרבות בכלל. עם זאת, מעט מידע קיים על חוויותיהם של אבות ועל מספרם באוכלוסיה. ידוע כי עם הירידה בשיעור הלידות והעלייה בשיעור הגירושין, פוחת הזמן שנמצאים אבות עם ילדיהם. גברים משכילים ומצליחים יותר, מעורבים יותר בגידול ילדיהם. עדיין, מצב ההשגחה היומי על ילדים צעירים שונה.

קידום אתרים- האם צריך את הקורס?
קידום אתרים הוא בין התחומים הכי פרוצים שיש בשוק. אין השכלה נדרשת על מנת לעבוד בתחום ואין מבחנים או בדיקות מצד אף גורם. כול אדם באשר הוא, יכול לקום בבוקר ולקרוא לעצמו מקדם אתרים, אין תעודה מקצועית או כול דבר אחר שהוא נדרש להוכיח או להראות לפני שהוא פונה ללקוחות.

איך מוצאים אהבה ב2012?
בדיוק למטרה זאת נוצר אתר הכרויות . אתרים אלו מרכזים במקום אחד את כול בני הזוג הפוטנציאלים ומאפשרים לך להכיר אנשים חדשים בצורה מהירה.

הרזיה בחגים
חשוב להתכונן נפשית לפני הארוחות המשפחתיות ולתכנן מה מתאים למשטר תזונה נכונה ומה לא.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI