דף הבית אימון אישי אימון זוגי ייעוץ זוגי
ייעוץ זוגי
לילך כהן 30/10/12 |  צפיות: 5033

 

ליהנות מנקודת מבט אחרת

בני זוג רבים חושבים שהם עושים את הכול נכון. לכן הם מופתעים לגלות לעתים כיצד אין כל הסכמה בינם לבין השותף לחיים או כיצד הם מגיעים לחיכוך מר בעקבות דבר פעוט. נראה כי למרות הכול גם זוגות שנראים כמו זוג יונים יכולים להגיע למצבים לא נעימים מאחר ואחרי הכול הם לא מבינים שהם לא ממש יכולים לראות את ההתנהלות המשותפת שלהם מבחוץ.

ראייה מבחוץ היא דבר שמאפיין ייעוץ זוגי איכותי. הכוונה היא שיועץ ברמה גבוהה רואה דברים שבני הזוג לא רואים בהתנהלות שלהם. בזכות זווית הראייה של היועץ ובזכות הניסיון הרב שלו יכולים בני זוג רבים להבין בצורה כמעט מיידית כיצד למרות רצונם הטוב ואהבתם לשותף לחיים הם עושים המון טעויות קריטיות שחשוב מאוד ללמוד כיצד ניתן למנוע אותן לחלוטין.

סיכוי חשוב לפני שמבצעים מהלכים לא נעימים

גם בלי להיכנס לסטטיסטיקה הלא נעימה של גירושין בישראל הרי שחשוב להפנים את העובדה שפרידות רבות או חיכוכים קשים שונים הם כאלו שמביאים לצעדים דרסטיים מאוד לא נעימים. אחרי הכול מי שבאמת אוהב את שותפו לחיים ינסה לעשות את כל מה שניתן על מנת לגשר על פערים ועל מנת ליהנות ביחד, העיקר שלא להגיע לפרידה מיותרת שהיה ניתן למנוע.

אלו שמגיעים ליהנות משירות חשוב כמו ייעוץ זוגי מבינים שהם עושים צעד חשוב מאוד. צעד זה יכול למנוע מהם הידרדרות ביחסים וחיכוכים קשים שיובילו בסופו של דבר לפרידה כואבת. בין אם מדובר בזוג נשוי עם ילדים או בזוגות אחרים הרי שהשלכותיה של פרידה הן לרוב מאוד לא חיוביות ולכן צעד כזה של ייעוץ הוא דבר שאין להקל בו ראש כלל.

התוצאה יכולה לתרום בהיבטים רבים

החיכוכים בין בני זוג מאופיינים בסוגים שונים של מצבים ובאלמנטים שונים של הזוגיות. כך אפשר לראות כיצד ויכוחים שונים יכולים להיות בגלל סתם חפץ שנמצא בבית או בגלל דבר חשוב באמת כמו עתידו או התנהלותו של אחד הילדים. לכן חשוב להבין כיצד ייעוץ זוגי יכול לתרום בלא מעט היבטים של החיים ולשחרר חסימות של אי הסכמה לגבי לא מעט דברים שקורים בין בני הזוג.

אם מדובר בחינוך הילדים ואם מדובר בהחלטה כלכלית מסוימת הרי שבזכות ייעוץ נכון אפשר להביא לקרבה מחשבתית בין בני הזוג. התוצאה יכולה לספק כל זוג שמבין כיצד ניתן לקבל כלים אמיתיים לגישור פערים רבים. כך נערכות שיחות איכותיות וסבלניות בין בני הזוג ולא ויכוחים מיותרים שאינם מובילים לשום הישג חיובי.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 לילך כהן


 


מאמרים נוספים מאת לילך כהן
 
יעוץ זוגי
על מנת לשפר את איכות הזוגיות שלהם ואת איכות חייהם בכלל מרגישים זוגות רבים כיצד עליהם לבצע מהלכים חשובים וצעדים נכונים.

משבר בזוגיות
את המשפט "אף אחד לא מלקק דבש בחיים" כולנו מכירים. נראה כי הדבר נכון גם לגבי זוגיות מאחר ובפעמים רבות למרות כוונות טובות של שני בני הזוג נוצרים חיכוכים לא נעימים שיכולים רק להזיק.

ייעוץ זוגי
בני זוג רבים חושבים שהם עושים את הכול נכון. לכן הם מופתעים לגלות לעתים כיצד אין כל הסכמה בינם לבין השותף לחיים או כיצד הם מגיעים לחיכוך מר בעקבות דבר פעוט.

טיפול זוגי
בלא מעט פעמים אפשר לראות כיצד מערכת יחסית מסוימת נתקעת לה והיא זקוקה לרענון או להתנעה מחדש,

הפעלות לימי הולדת
ברגע שמתקרב יום ההולדת אנו מנסים לעשות פעולות שונות על מנת להבטיח את ההנאה ממנו.

מיטת מעבר
17/10/12 | הורות
ברגעים רבים של חיי התינוק אנו מזהים כיצד יש לבצע מהלכים שונים על מנת לעזור לו. בכל חודש וחודשו אפשר לראות כיצד על התינוק עוברים שיוניים רבים וכיצד הוא מתפתח מול עינינו.

מיטה לגיל שנתיים
17/10/12 | הורות
חודשים מספר לאחר לידתו מתחיל הילד להתפתח ולבצע פעולות שונות.

מיטת מעבר לתינוק
17/10/12 | הורות
חייו של התינוק נראים לנו לעתים כשגרתיים או ככאלו שמתנהלים להם על מי מנוחות.

סדנא לחשיבה חיובית
לא אחת אנו רואים כיצד גישה שלילית אינה מביאה אותנו למקומות טובים והיא בעצם מונעת מאתנו הצלחה או מימוש שאיפות שונות.

סדנאות צחוק ליום הולדת
הגעתו שלו יום ההולדת מסמנת גם חיפושים אחר אטרקציה מיוחדת שתהפוך את המסיבה לכזו שבה כולם ייהנו.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI