דף הבית אימון אישי אימון זוגי יעוץ זוגי
יעוץ זוגי
לילך כהן 30/10/12 |  צפיות: 5028

 

חשיבותו של צעד נכון

על מנת לשפר את איכות הזוגיות שלהם ואת איכות חייהם בכלל מרגישים זוגות רבים כיצד עליהם לבצע מהלכים חשובים וצעדים נכונים. לא מעט זוגות בישראל כבר הבינו שאם הם אינם רוצים להיפרד ואם הם אינם רוצים להמשיך לסבול ממריבות מיותרות, כעסים הדדיים מטרידים או אי הבנה של שותפם לחיים עליהם לקבל יעוץ זוגי בצורה רצינית.

אין ספק שלא מעט זוגות בישראל יכולים להעיד כיצד צעד זה היה נכון ותרם להם רבות. בין אלו שהדבר הוריד מהם חיכוכים קטנוניים ומיותרים ובין אלו שהדבר מנע מהם פרידה מוחלטת הרי שאפשר להבין בצורה מאוד ברורה עד כמה יעוץ איכותי מאדם בעל ידע רב, גישה מצוינת וניסיון אמיתי הוא כזה שכדאי מאוד לשקול אותו ברצינות על מנת ליהנות מיחסים זורמים ביחד.

מזהים נקודות חשובות שיוצרות חיכוך

אין בני זוג שלא חוו במהלך חייהם חיכוכים מסוימים ברמות שונות. מאחר וזוגיות היא דבר מורכב הרי שניתן להבין בקלות כיצד קורים מקרים שבהם בן זוג אחד מעוניין לבצע מהלך מסוים ואילו שותפו לחיים שולל זאת מכל וכל ללא כל דיון בנושא. זוהי תקשורת לקויה שיכולה להיפתר אם מבינים שנקודות מסוימות יוצרות חיכוך כשלא מדברים עליהן בצורה פתוחה והדדית.

בזכות יעוץ זוגי איכותי יכול אדם מנוסה להדגיש את הצורך בתקשורת פתוחה גם אם לעתים מהלכים מסוימים או דברים מסוימים שאומר אחד מבני הזוג נראים בתחילה כדבר מאיים או פוגע. בזכות הקשבה אמיתית ובזכות רצון רב להבין את עמדתו האמיתית של הצד השני יכולים בני זוג רבים למנוע ויכוח או ריב על נקודות שכל עניינן היה דבר חיובי בסופו של דבר.

המון חומר למחשבה ועבודה לעתיד טוב יותר

בניית מערכת יחסית איכותית בין בני זוג היא לא דבר פשוט. לכל אחד מאתנו יש את האופי שלו ולכל אחד יש את הדברים שעליהם התחנך ואת התובנות האישיות שהסיק במהלך החיים. לכן זה אך טבעי שאחד מבני הזוג יראה דבר מסוים בעין אחת ואילו שותפו לחיים, שבאמת מאוד אוהב אותו, יראה דברים בעין אחרת ויגרום לויכוח מר.

הדבר מראה לנו עד כמה יעוץ זוגי יכול לעשות טוב לכל מערכת יחסית. זאת בזכות הדגשת השוני בין בני הזוג, ובכך אספקת מלאי גדול מאוד של חומר מחשבה לכל אחד מהשותפים לזוגיות. מחשבה על צורת ההתנהלות של בן או בת הזוג, והבנה כי למרות האהבה המחשבה לא תמיד זהה יביאו למהלך של עבודה משותפת בדרך להבנה טובה יותר ולעתיד טוב יותר.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 לילך כהן


 


מאמרים נוספים מאת לילך כהן
 
יעוץ זוגי
על מנת לשפר את איכות הזוגיות שלהם ואת איכות חייהם בכלל מרגישים זוגות רבים כיצד עליהם לבצע מהלכים חשובים וצעדים נכונים.

משבר בזוגיות
את המשפט "אף אחד לא מלקק דבש בחיים" כולנו מכירים. נראה כי הדבר נכון גם לגבי זוגיות מאחר ובפעמים רבות למרות כוונות טובות של שני בני הזוג נוצרים חיכוכים לא נעימים שיכולים רק להזיק.

ייעוץ זוגי
בני זוג רבים חושבים שהם עושים את הכול נכון. לכן הם מופתעים לגלות לעתים כיצד אין כל הסכמה בינם לבין השותף לחיים או כיצד הם מגיעים לחיכוך מר בעקבות דבר פעוט.

טיפול זוגי
בלא מעט פעמים אפשר לראות כיצד מערכת יחסית מסוימת נתקעת לה והיא זקוקה לרענון או להתנעה מחדש,

הפעלות לימי הולדת
ברגע שמתקרב יום ההולדת אנו מנסים לעשות פעולות שונות על מנת להבטיח את ההנאה ממנו.

מיטת מעבר
17/10/12 | הורות
ברגעים רבים של חיי התינוק אנו מזהים כיצד יש לבצע מהלכים שונים על מנת לעזור לו. בכל חודש וחודשו אפשר לראות כיצד על התינוק עוברים שיוניים רבים וכיצד הוא מתפתח מול עינינו.

מיטה לגיל שנתיים
17/10/12 | הורות
חודשים מספר לאחר לידתו מתחיל הילד להתפתח ולבצע פעולות שונות.

מיטת מעבר לתינוק
17/10/12 | הורות
חייו של התינוק נראים לנו לעתים כשגרתיים או ככאלו שמתנהלים להם על מי מנוחות.

סדנא לחשיבה חיובית
לא אחת אנו רואים כיצד גישה שלילית אינה מביאה אותנו למקומות טובים והיא בעצם מונעת מאתנו הצלחה או מימוש שאיפות שונות.

סדנאות צחוק ליום הולדת
הגעתו שלו יום ההולדת מסמנת גם חיפושים אחר אטרקציה מיוחדת שתהפוך את המסיבה לכזו שבה כולם ייהנו.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI