דף הבית פיננסים וכספים משכנתא ביטוח משכנתא
ביטוח משכנתא
אסף יהלומי 06/03/13 |  צפיות: 4368

העולם של ביטוח משכנתא מחולק לשני חלקים, הן בנותן השירות והן בתוכן. נתחיל בנותני השירות. ביטוח משכנתא ניתן לעשות אצל הבנק בעת חתימת המשכנתא או אצל חברת ביטוח פרטית. מה ההבדל? אצל הבנק, הגרפים הם אחידים, כלומר אין התייחסות פרטנית למקבל המשכנתא, אלא יש תנאים בסיסיים לכולם. זה בעייתי אם מדובר בלקוח ייחודי עם נתונים שונים משכל השאר. בעיה אחרת היא, שהבנק גובה סכומים גבוהים יותר מאשר חברת ביטוח. בחברת ביטוח נוכל להסתמך על ביטוח שמתאים לפרטים שלנו. זה מטיב איתנו במקרים רבים, במיוחד שמדובר שמצב בריאותי או משפחתי ייחודי.

ביטוח משכנתא מחולק לשני חלקים. החלק הראשון הוא ביטוח חיים והחלק השני הוא ביטוח נכס. ביטוח חיים אומר, שאם חס וחלילה קורה לנו משהו, אז הביטוח משלם למעשה את המשך המשכנתא, הרעיון הוא שהבנק לא ייפגע במקרה ומצבנו הורע.

רבים סבורים שזה לא תחליף לביטוח חיים רגיל. ביטוח נכס בא לשמור על ערך הנכס במקרה ונגרם לו נזק. חשוב להדגיש לא מדובר בביטוח שכולל רכוש אלא רק את הנכס. שוב הבנק מגן על עצמו מפני ירידה בערך הנכס ומצב שהוא יקבל אותו בחזרה ולא יוכל לעשות בו כלום. תסמכו על הבנקים, הם נותנים עשרות אלפי משכנתאות בשנה, הם לא ירצו לאבד מכספם.

איך לוקחים ביטוח משכנתא? האמת שזה די פשוט, אפשר לעשות את זה לבד דרך חברת ביטוח או הבנק, ואפשר לקחת מומחה בייעוץ משכנתאות שיבדוק בשבילכם את השוק ויקח עבורכם את מסלול הביטוח הטוב ביותר. כמו שציינו, ניתן לקחת משכנתא במקום אחד וביטוח משכנתא במקום אחר.

כיום כידוע לכם יש אלפי אפשרויות לקבל מידע אודות ביטוח משכנתא ומשכנתאות בפרט, אנחנו ממליצים לכם לבדוק את הנושא, לחקור אותו, לא למהר ולקחת את מה שהבנק מציע לכם, זה יכול לעלות לכם בשלב מסוים הרבה כסף, גם אם לכאורה זה הכי פשוט והכי קל.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אסף יהלומי


 


מאמרים נוספים מאת אסף יהלומי
 
הקמת גינות
24/03/13 | גינון
קניתם בית חדש? רוצים להקים קגינה חדשה לנוי ולמשחק? זה הזמן לחשוב איך מקימים גינה מאפס בהתאם לתנאי השטח והמקום כדי להינות מגינה מושלמת. לא חייבים להשקיע הון תופעות בזה, מספיק שיש לכם זמן, חזון ואנשי מקצוע מתאימים.

קורס ניתוח טכני - הניתוח הסתיים בהצלחה
תמיד חלמתם להבין ולנתח את כל הגראפיים המסובכים האלה בבורסה? עכשיו אתם יכולים להפסיק לחלום. אם יש לכם זיקה לתחום הכלכלה, אם מעניין אתכם לצפות בתוכניות כלכליות ויש לכם גישה לזהות השקעות ולנהל אותן כהלכה, הצעד הראשון הוא לקחת קורס ניתוח טכני.

רשלנות רפואית בניתוח
נתונים שונים מראים שקרוב לארבעים אחוז מכמות התביעות על רשלנות רפואית שמוגשות לבית משפט הן על רשלנות רפואית בניתוחים. בהתחשב בכך שבעשור האחרון יש כמעט 500 תביעות מדי שנה בתחום, אנחנו למדים עד כמה רשלנות רפואית בעת ניתוח הוא נושא טעון שמוכרע לא פעם רק בבית משפט.

חלונות אלומיניום - הבלגים שולטים
24/03/13 | שיפוצים
הרעיון של חלונות בלגיים שולט מזה זמן בעולם עיצוב הבית בכל הקשור לחלונות. שליטה זו נובעת הן בזכות העיצוב הייחודי אך גם בזכות היכולות והטכניקה המיוחדת של חלונות מסוג זה, טכניקה שמאפשרת לחלונות להחזיק מעמד זמן רב.

סורגים שקופים
24/03/13 | שיפוצים
מחפשים דרך יפה לעצב את הבית ולשמור עליו מוגן ? סורגים שקופים הם הפתרון הנוח והיפה ביותר כיום, במקום שעל כל חלון יהיו סורגים כבדים, ישנים, שמעוררים תחושה לא נעימה, סורגים שקופים משתלבים היטב בכל בית ובכל מבנה ושומרים על עיצוב הבית. שלא נדבר על בטיחות והגנה. איך זה עובד?

ניהול תיקי השקעות
06/03/13 | השקעות
כמה פעמים חלמתם על בית גדול ליד הים, מכונית אדומה פתוחה בחנייה , וטיסות לחו"ל פעם בחודש? טוב , אנחנו לא מבטיחים לכם שאם תשקיעו את כספכם תצליחו להשיג את כל זה אבל בהחלט תוכלו לחסוך כסף לעתיד ולהקנות לילדים שלכם משהו...

מים מינרליים - לשתות ישר מהטבע
אחת התעשיות המפותחות והמצליחות ביותר, בשנים האחרונות, היא תעשיית המים המינראליים. יותר ויותר אנשים עוברים לשתות מים אלו, מטעמי בריאות, ונוטשים את מי הברז. העובדה שמים מינראליים עולים כסף רב, לא משפיעה, וההוכחה לכך, היא שגשוגן של החברות המייצרות ומשווקות מים מינראליים.

ביטוח משכנתא
06/03/13 | משכנתא
רגע לפני שאתם נכנסים לדירה החדשה, ושנייה לפני שהמשכנתא אצלכם ביד, זה הזמן לעבור על ביטוח משכנתא, כדי ללמוד את התחום , אתם יודעים איך זה, מי שלא לומד, נפגע.

מקלחון הזזה
06/03/13 | ריהוט
אחרי שנים בהם היינו רגילים להציב אמבטיה במקלחת כי זה נראה לנו הכי טבעי, היום אנחנו כבר יודעים שלא חייבים אמבטיה, אפשר להסתפק במקלחון, יותר פשוט, לא פחות נוח והכי חשוב, זול.

עיצוב חדרי אמבטיה
מי שביקר בארמונות או טירות עתיקות, גילה בוודאי חדרי אמבטיה מאוד שונים מאלו שהוא מכיר היום. ראשית , בעבר לא היתה אמבטיה כמו היום, שנית, שטח החדר בוודאי לא כמו היום, וגם העיצוב השתנה. אם אז הוא היה יותר אומנותי , היום הוא יותר פרקטי. זה לא בגלל שאתם גרים בדירה ולא בארמון, זו המציאות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI