דף הבית בניין ואחזקה גינון הקמת גינות
הקמת גינות
אסף יהלומי 24/03/13 |  צפיות: 4521

קניתם בית חדש? רוצים להקים קגינה חדשה לנוי ולמשחק? זה הזמן לחשוב איך מקימים גינה מאפס בהתאם לתנאי השטח והמקום כדי להינות מגינה מושלמת. לא חייבים להשקיע הון תופעות בזה, מספיק שיש לכם זמן, חזון ואנשי מקצוע מתאימים.

כאשר מדברים על הקמת גינות מאפס, מדברים על תכנון כבר בשלב הראשוני של הבית, קרי בעת רכישת המגרש וההחלטה איזה חלק מהמגרש יתפוס המבנה ואיזה חלק תתפוס הגינה. במידה ואנחנו מדברים על בית קיים אזי שעלינו לוודא שאנחנו מחלקים את השטח בצורה נכונה ומפנים לגינה אזור מספיק גדול כדי לצמוח.

מיותר לציין שזו יכולה להיות גינה קטנה אך איכותית וצבעונית, זו יכולה להיות גינה על הגג או במרפסת, עם תבלינים וצמחים שונים , זאת לא חייבת להיות גינה עם מדשאות ענק , צמחים טורפים ועצים נישאים לגובה...

בשלב השני עלינו לחשוב כמה אנחנו מעוניינים להשקיע בגינה מבחינה כספית ומבחינת זמן. זה מהותי מאחר ואנחנו נזדקק לכך במהלך כל הזמן שנתגורר במקום. אם לא נעשה את החישוב בצורה נכונה או לכאורה ניקח על עצמנו תחזוקה של גינה כבדה, אנחנו עלולים להזניח אותה וחבל.

לכן עלינו לקחת בחשבון מה בדיוק אנחנו רוצים לעשות בגינה ועד כמה אנחנו מסוגלים להשקיע בה. קחו בחשבון שאת החלק הארעי של תחזוקת הגינה יבצעו עבורנו גננים מקצועים שיהיו אחראים עליה , זו בהנחה ונעדיף אנשי מקצוע על פני תחזוקה עצמית.

בשלב השלישי עלינו להחליט למה תשרת אותנו הגינה, האם היא תהיה גינת נוי, גינה לגידול או גינה לצורך מנוחה, במילים אחרות גינה בה נוכל לאכול ארוחות ערב ולשחק עם הילדים והנכדים. זה מהותי מבחינת תחזוקת הגינה והן מבחינת עלויות ההשקעה.

זה פחות מהותי מבחינת המראה, כי בסופו של דבר השקעה נכונה בגינה תאפשר לנו למצוא מאפיינים של עיצוב גינות שמתאימות למבנה שלנו בכל תנאי ובכל מצב.

בשורה התחתונה,  עלינו לשאול את עצמנו כמה נרצה שהגינה תשרת אותנו וכמה אנחנו נשרת אותה. אם אנחנו נדע לתכנן אותה כראוי ולטפל בה כנדרש, היא תשרת אותנו נפלאה יותר זמן ויותר קשה...


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אסף יהלומי


 


מאמרים נוספים מאת אסף יהלומי
 
הקמת גינות
24/03/13 | גינון
קניתם בית חדש? רוצים להקים קגינה חדשה לנוי ולמשחק? זה הזמן לחשוב איך מקימים גינה מאפס בהתאם לתנאי השטח והמקום כדי להינות מגינה מושלמת. לא חייבים להשקיע הון תופעות בזה, מספיק שיש לכם זמן, חזון ואנשי מקצוע מתאימים.

קורס ניתוח טכני - הניתוח הסתיים בהצלחה
תמיד חלמתם להבין ולנתח את כל הגראפיים המסובכים האלה בבורסה? עכשיו אתם יכולים להפסיק לחלום. אם יש לכם זיקה לתחום הכלכלה, אם מעניין אתכם לצפות בתוכניות כלכליות ויש לכם גישה לזהות השקעות ולנהל אותן כהלכה, הצעד הראשון הוא לקחת קורס ניתוח טכני.

רשלנות רפואית בניתוח
נתונים שונים מראים שקרוב לארבעים אחוז מכמות התביעות על רשלנות רפואית שמוגשות לבית משפט הן על רשלנות רפואית בניתוחים. בהתחשב בכך שבעשור האחרון יש כמעט 500 תביעות מדי שנה בתחום, אנחנו למדים עד כמה רשלנות רפואית בעת ניתוח הוא נושא טעון שמוכרע לא פעם רק בבית משפט.

חלונות אלומיניום - הבלגים שולטים
24/03/13 | שיפוצים
הרעיון של חלונות בלגיים שולט מזה זמן בעולם עיצוב הבית בכל הקשור לחלונות. שליטה זו נובעת הן בזכות העיצוב הייחודי אך גם בזכות היכולות והטכניקה המיוחדת של חלונות מסוג זה, טכניקה שמאפשרת לחלונות להחזיק מעמד זמן רב.

סורגים שקופים
24/03/13 | שיפוצים
מחפשים דרך יפה לעצב את הבית ולשמור עליו מוגן ? סורגים שקופים הם הפתרון הנוח והיפה ביותר כיום, במקום שעל כל חלון יהיו סורגים כבדים, ישנים, שמעוררים תחושה לא נעימה, סורגים שקופים משתלבים היטב בכל בית ובכל מבנה ושומרים על עיצוב הבית. שלא נדבר על בטיחות והגנה. איך זה עובד?

ניהול תיקי השקעות
06/03/13 | השקעות
כמה פעמים חלמתם על בית גדול ליד הים, מכונית אדומה פתוחה בחנייה , וטיסות לחו"ל פעם בחודש? טוב , אנחנו לא מבטיחים לכם שאם תשקיעו את כספכם תצליחו להשיג את כל זה אבל בהחלט תוכלו לחסוך כסף לעתיד ולהקנות לילדים שלכם משהו...

מים מינרליים - לשתות ישר מהטבע
אחת התעשיות המפותחות והמצליחות ביותר, בשנים האחרונות, היא תעשיית המים המינראליים. יותר ויותר אנשים עוברים לשתות מים אלו, מטעמי בריאות, ונוטשים את מי הברז. העובדה שמים מינראליים עולים כסף רב, לא משפיעה, וההוכחה לכך, היא שגשוגן של החברות המייצרות ומשווקות מים מינראליים.

ביטוח משכנתא
06/03/13 | משכנתא
רגע לפני שאתם נכנסים לדירה החדשה, ושנייה לפני שהמשכנתא אצלכם ביד, זה הזמן לעבור על ביטוח משכנתא, כדי ללמוד את התחום , אתם יודעים איך זה, מי שלא לומד, נפגע.

מקלחון הזזה
06/03/13 | ריהוט
אחרי שנים בהם היינו רגילים להציב אמבטיה במקלחת כי זה נראה לנו הכי טבעי, היום אנחנו כבר יודעים שלא חייבים אמבטיה, אפשר להסתפק במקלחון, יותר פשוט, לא פחות נוח והכי חשוב, זול.

עיצוב חדרי אמבטיה
מי שביקר בארמונות או טירות עתיקות, גילה בוודאי חדרי אמבטיה מאוד שונים מאלו שהוא מכיר היום. ראשית , בעבר לא היתה אמבטיה כמו היום, שנית, שטח החדר בוודאי לא כמו היום, וגם העיצוב השתנה. אם אז הוא היה יותר אומנותי , היום הוא יותר פרקטי. זה לא בגלל שאתם גרים בדירה ולא בארמון, זו המציאות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI