דף הבית פיננסים וכספים השקעות ניהול תיקי השקעות
ניהול תיקי השקעות
אסף יהלומי 06/03/13 |  צפיות: 4842

כמה פעמים חלמתם על בית גדול ליד הים, מכונית אדומה פתוחה בחנייה , וטיסות לחו"ל פעם בחודש? טוב , אנחנו לא מבטיחים לכם שאם תשקיעו את כספכם תצליחו להשיג את כל זה אבל בהחלט תוכלו לחסוך כסף לעתיד ולהקנות לילדים שלכם משהו...

בתי השקעות גדולים וקטנים מזמינים לנו אפשרויות שונות של השקעות בתחומים שונים, מנדל"ן, דרך השקעות באגרות חוב, סחורות, מטבע זר, מניות ועוד. כדברי סוחרים, כל מה שאפשר לעשות איתו כסף וחוקי, מותר לסחור בו. זה נכון לגבי השקעות בישראל וזה נכון לגבי השקעות בחו"ל. מי שאחראי על ההשקעות שלנו ושנרוויח מהן הוא האיש שמחזיק בניהול תיקי השקעות בחברה, הסוחרים הגדולים.

ניהול תיקי השקעות , ניתן לומר שזה מקצוע שמבוסס על מדע, תחזית והרבה מזל. יש הטוענים שכדי להרוויח כסף צריך בעיקר מזל, לדעת איפה לשים את הכסף. זה לא מדויק. להבדיל מבתי הימורים למשל, השקעות הרבה יותר קרובים לתחום המדע מאשר המזל. מנהל תיק השקעות או יועצי השקעות מקצועיים, יודע לבסס את ההשקעה שלו , על מדדים שונים, כגון, מצב פוליטי במדינה, גיאופוליטי באיזור, מצב כלכלי , מצב גיאולוגי או אקולוגי ועוד.

במילים אחרות, כל מנהל תיק השקעות או יועץ, חייב להגיע ללקוח שלו עם נתונים מדעיים אודות מה שהוא מייעץ, זה אומר שעליו להיות מעודכן בכל מה שקורה עם ההשקעה מהרגע בו היא עולה על השולחן , מוצעת ללקוח ועד הרגע שהלקוח מחליט אם ללכת עליה. מדובר על איסוף חומרים , ניתוחם, הצגת החומר ללקוח והסבר מפורט על יתרונות וחסרונות.

למה אנחנו מספרים לכם את זה? כי ניהול תיקי השקעות של לקוח, זה אומר שהמנהל מחזיק באלפי ולעיתים עשרות ומאות אלפי שקלים, חסכונות של לקוחות, לעיתים מדובר בכל כספו. ניהול לא נכון של ההשקעות יביא למחיקתו.

מכאן שגם המנהל צריך להיות אחראי ולשים לב מה הוא מייעץ ובאיזו רמה וגם הלקוח צריך להיות כל הזמן עם היד על הדופק. היו מקרים לצערנו שהובטח לגולשים ריביות שאינן סבירות, השקעות לא רלוונטיות ובזבוז כספי חסכונות על השקעות כושלות.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אסף יהלומי


 


מאמרים נוספים מאת אסף יהלומי
 
הקמת גינות
24/03/13 | גינון
קניתם בית חדש? רוצים להקים קגינה חדשה לנוי ולמשחק? זה הזמן לחשוב איך מקימים גינה מאפס בהתאם לתנאי השטח והמקום כדי להינות מגינה מושלמת. לא חייבים להשקיע הון תופעות בזה, מספיק שיש לכם זמן, חזון ואנשי מקצוע מתאימים.

קורס ניתוח טכני - הניתוח הסתיים בהצלחה
תמיד חלמתם להבין ולנתח את כל הגראפיים המסובכים האלה בבורסה? עכשיו אתם יכולים להפסיק לחלום. אם יש לכם זיקה לתחום הכלכלה, אם מעניין אתכם לצפות בתוכניות כלכליות ויש לכם גישה לזהות השקעות ולנהל אותן כהלכה, הצעד הראשון הוא לקחת קורס ניתוח טכני.

רשלנות רפואית בניתוח
נתונים שונים מראים שקרוב לארבעים אחוז מכמות התביעות על רשלנות רפואית שמוגשות לבית משפט הן על רשלנות רפואית בניתוחים. בהתחשב בכך שבעשור האחרון יש כמעט 500 תביעות מדי שנה בתחום, אנחנו למדים עד כמה רשלנות רפואית בעת ניתוח הוא נושא טעון שמוכרע לא פעם רק בבית משפט.

חלונות אלומיניום - הבלגים שולטים
24/03/13 | שיפוצים
הרעיון של חלונות בלגיים שולט מזה זמן בעולם עיצוב הבית בכל הקשור לחלונות. שליטה זו נובעת הן בזכות העיצוב הייחודי אך גם בזכות היכולות והטכניקה המיוחדת של חלונות מסוג זה, טכניקה שמאפשרת לחלונות להחזיק מעמד זמן רב.

סורגים שקופים
24/03/13 | שיפוצים
מחפשים דרך יפה לעצב את הבית ולשמור עליו מוגן ? סורגים שקופים הם הפתרון הנוח והיפה ביותר כיום, במקום שעל כל חלון יהיו סורגים כבדים, ישנים, שמעוררים תחושה לא נעימה, סורגים שקופים משתלבים היטב בכל בית ובכל מבנה ושומרים על עיצוב הבית. שלא נדבר על בטיחות והגנה. איך זה עובד?

ניהול תיקי השקעות
06/03/13 | השקעות
כמה פעמים חלמתם על בית גדול ליד הים, מכונית אדומה פתוחה בחנייה , וטיסות לחו"ל פעם בחודש? טוב , אנחנו לא מבטיחים לכם שאם תשקיעו את כספכם תצליחו להשיג את כל זה אבל בהחלט תוכלו לחסוך כסף לעתיד ולהקנות לילדים שלכם משהו...

מים מינרליים - לשתות ישר מהטבע
אחת התעשיות המפותחות והמצליחות ביותר, בשנים האחרונות, היא תעשיית המים המינראליים. יותר ויותר אנשים עוברים לשתות מים אלו, מטעמי בריאות, ונוטשים את מי הברז. העובדה שמים מינראליים עולים כסף רב, לא משפיעה, וההוכחה לכך, היא שגשוגן של החברות המייצרות ומשווקות מים מינראליים.

ביטוח משכנתא
06/03/13 | משכנתא
רגע לפני שאתם נכנסים לדירה החדשה, ושנייה לפני שהמשכנתא אצלכם ביד, זה הזמן לעבור על ביטוח משכנתא, כדי ללמוד את התחום , אתם יודעים איך זה, מי שלא לומד, נפגע.

מקלחון הזזה
06/03/13 | ריהוט
אחרי שנים בהם היינו רגילים להציב אמבטיה במקלחת כי זה נראה לנו הכי טבעי, היום אנחנו כבר יודעים שלא חייבים אמבטיה, אפשר להסתפק במקלחון, יותר פשוט, לא פחות נוח והכי חשוב, זול.

עיצוב חדרי אמבטיה
מי שביקר בארמונות או טירות עתיקות, גילה בוודאי חדרי אמבטיה מאוד שונים מאלו שהוא מכיר היום. ראשית , בעבר לא היתה אמבטיה כמו היום, שנית, שטח החדר בוודאי לא כמו היום, וגם העיצוב השתנה. אם אז הוא היה יותר אומנותי , היום הוא יותר פרקטי. זה לא בגלל שאתם גרים בדירה ולא בארמון, זו המציאות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI