דף הבית חוק ומשפט רשלנות רפואית רשלנות רפואית בניתוח
רשלנות רפואית בניתוח
אסף יהלומי 24/03/13 |  צפיות: 4562

נתונים שונים מראים שקרוב לארבעים אחוז מכמות התביעות על רשלנות רפואיתשמוגשות לבית משפט הן על רשלנות רפואית בניתוחים. בהתחשב בכך שבעשור האחרוןיש כמעט 500 תביעות מדי שנה בתחום, אנחנו למדים עד כמה רשלנות רפואית בעתניתוח הוא נושא טעון שמוכרע לא פעם רק בבית משפט.

כאשר מדברים על הנדבך של רשלנות רפואית בניתוח יש להציג תחילה את הרעיון הבסיסי שעומד מאחורי גישה זו, על מנת שנוכל להבהיר מתי אנחנו יכולים להגיש תביעה כזו ומתי לא. רשלנות רפואית בניתוח איננה אופציה שעומדת בכל פעם בו ניתוח לא מצליח.

מאחר וההנחה , הנכונה אגב, היא, שלא כל ניתוח יכול להצליח ולא בכל פעם שרופא לא מצליח זה קורה בגלל רשלנות. לכן קבע המחוקק סעיפים ברורים מתי ניתן להגיש תביעות רשלנות רפואית. מדובר על המקרים הבאים:

  • כאשר הרופא עושה משהו שלא נקבע לפני הניתוח והחולה לא מסכים עליו (אלא אם מדובר במקרה חירום)
  • כאשר הרופא נוקט גישה לא סבירה בעת הניתוח
  • אם הרופא עוזב את חדר הניתוח
  • במידה והרופא נוקט גישה לא מקצועית בעליל בעת הניתוח

עורכי דין רשלנות רפואית מלאים בתיקים בתחום, אך עד שזה מגיע אליהם הדרך ארוכה. בדרך כלל עוד קודם , והרבה פעמים בלחץ תקשורתי או מחשש ללחץ כזה, יבצע המוסד עצמו בדיקה כדי לבדוק אם הרופא עמד בכל הנהלים הסבירים.

חשוב להבהיר שגם משרד הבריאות מתערב לא אחת ובודק את העניין, אחת כמה וכמה אם מדובר ברשלנות רפואית בעת לידה או הריון. אגב עבור המוסד בו בוצע הניתוח, לא מדובר רק בעניין של "לצאת טוב", אלא גם מחשש שהוא עצמו יתבע על ידי בני המשפחה או המנותח עצמו.

כמו שאמרנו הדרך לתביעה ארוכה, כדי להגיע אליה, יש להציג הוכחות שאכן הרופא נקט ברשלנות, שאכן הוא פעל באופן לא מקצועי ואכן היתה כאן התנהלות לא סבירה.

במילים אחרות, לא מספיק להוכיח שהוא כשל , דבר סביר והגיוני אלא גם שהוא נקט בגישה שמראש נידונה לכישלון והוא עשה זאת במודע, תוך עבירה על כל מה שכללי הרפואה דורשים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אסף יהלומי


 


מאמרים נוספים מאת אסף יהלומי
 
הקמת גינות
24/03/13 | גינון
קניתם בית חדש? רוצים להקים קגינה חדשה לנוי ולמשחק? זה הזמן לחשוב איך מקימים גינה מאפס בהתאם לתנאי השטח והמקום כדי להינות מגינה מושלמת. לא חייבים להשקיע הון תופעות בזה, מספיק שיש לכם זמן, חזון ואנשי מקצוע מתאימים.

קורס ניתוח טכני - הניתוח הסתיים בהצלחה
תמיד חלמתם להבין ולנתח את כל הגראפיים המסובכים האלה בבורסה? עכשיו אתם יכולים להפסיק לחלום. אם יש לכם זיקה לתחום הכלכלה, אם מעניין אתכם לצפות בתוכניות כלכליות ויש לכם גישה לזהות השקעות ולנהל אותן כהלכה, הצעד הראשון הוא לקחת קורס ניתוח טכני.

רשלנות רפואית בניתוח
נתונים שונים מראים שקרוב לארבעים אחוז מכמות התביעות על רשלנות רפואית שמוגשות לבית משפט הן על רשלנות רפואית בניתוחים. בהתחשב בכך שבעשור האחרון יש כמעט 500 תביעות מדי שנה בתחום, אנחנו למדים עד כמה רשלנות רפואית בעת ניתוח הוא נושא טעון שמוכרע לא פעם רק בבית משפט.

חלונות אלומיניום - הבלגים שולטים
24/03/13 | שיפוצים
הרעיון של חלונות בלגיים שולט מזה זמן בעולם עיצוב הבית בכל הקשור לחלונות. שליטה זו נובעת הן בזכות העיצוב הייחודי אך גם בזכות היכולות והטכניקה המיוחדת של חלונות מסוג זה, טכניקה שמאפשרת לחלונות להחזיק מעמד זמן רב.

סורגים שקופים
24/03/13 | שיפוצים
מחפשים דרך יפה לעצב את הבית ולשמור עליו מוגן ? סורגים שקופים הם הפתרון הנוח והיפה ביותר כיום, במקום שעל כל חלון יהיו סורגים כבדים, ישנים, שמעוררים תחושה לא נעימה, סורגים שקופים משתלבים היטב בכל בית ובכל מבנה ושומרים על עיצוב הבית. שלא נדבר על בטיחות והגנה. איך זה עובד?

ניהול תיקי השקעות
06/03/13 | השקעות
כמה פעמים חלמתם על בית גדול ליד הים, מכונית אדומה פתוחה בחנייה , וטיסות לחו"ל פעם בחודש? טוב , אנחנו לא מבטיחים לכם שאם תשקיעו את כספכם תצליחו להשיג את כל זה אבל בהחלט תוכלו לחסוך כסף לעתיד ולהקנות לילדים שלכם משהו...

מים מינרליים - לשתות ישר מהטבע
אחת התעשיות המפותחות והמצליחות ביותר, בשנים האחרונות, היא תעשיית המים המינראליים. יותר ויותר אנשים עוברים לשתות מים אלו, מטעמי בריאות, ונוטשים את מי הברז. העובדה שמים מינראליים עולים כסף רב, לא משפיעה, וההוכחה לכך, היא שגשוגן של החברות המייצרות ומשווקות מים מינראליים.

ביטוח משכנתא
06/03/13 | משכנתא
רגע לפני שאתם נכנסים לדירה החדשה, ושנייה לפני שהמשכנתא אצלכם ביד, זה הזמן לעבור על ביטוח משכנתא, כדי ללמוד את התחום , אתם יודעים איך זה, מי שלא לומד, נפגע.

מקלחון הזזה
06/03/13 | ריהוט
אחרי שנים בהם היינו רגילים להציב אמבטיה במקלחת כי זה נראה לנו הכי טבעי, היום אנחנו כבר יודעים שלא חייבים אמבטיה, אפשר להסתפק במקלחון, יותר פשוט, לא פחות נוח והכי חשוב, זול.

עיצוב חדרי אמבטיה
מי שביקר בארמונות או טירות עתיקות, גילה בוודאי חדרי אמבטיה מאוד שונים מאלו שהוא מכיר היום. ראשית , בעבר לא היתה אמבטיה כמו היום, שנית, שטח החדר בוודאי לא כמו היום, וגם העיצוב השתנה. אם אז הוא היה יותר אומנותי , היום הוא יותר פרקטי. זה לא בגלל שאתם גרים בדירה ולא בארמון, זו המציאות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI