דף הבית קניות וצרכנות קניות וצרכנות - אחר טויוטה יאריס דור שלישי: נתונים עיקריים
טויוטה יאריס דור שלישי: נתונים עיקריים
אירה פינסקר 20/05/13 |  צפיות: 4796

טויוטה יאריס   היא אחד הדגמים המבוקשים של החברה היפנית, המייצגת אותה בקטגוריה של מכוניות זעירות, או סופרמיני. בדומה לדגמים אחרים של המותג, גם טויוטה יאריס מתחדשת מדי כ- 6 שנים. ננסה לבחון מהם השינויים העיקריים שבדגם החדש לעומת הישן.

המידות הכלליות של הטויוטה החדשה גדלו מעט בהשוואה לקודמתה. מידת האורך גדלה ב- 10 ס"מ, ומידת הרוחב (בסיס הגלגלים) – ב- 5 ס"מ.  מידותיה הכלליות של טויוטה יאריס החדשה הגיעו, לפיכך לאורך של 388.5 ס"מ ורוחב של 251 ס"מ. חשוב לציין כי שינוי זה בגודל המכונית לא הביא להגדלה בצריכה בדלק. להפך הוא הנכון: על פי נתוני היצרן, צריכת הדלק הממוצעת היא 18.9 ק"מ לליטר בנזין אחד, כאשר מדובר במנוע של 1.3 ליטר ו-100 כוחות סוס. בגרסה ההיברידית, אשר נחשבת לחסכונית במיוחד, צריכת הדלק על פי נתוני היצרן היא 27 ק"מ לליטר.

הדור השלישי של טויוטה יאריס שונה מקודמו בעיקר בתיבת הילוכים אוטומטית רציפה, אשר באה להחליף את התיבה הרובוטית, וניתן לצפות שמרבית הנהגים ייהנו משינוי זה. תא הנוסעים מאובזר במערכת מולטימדיה מקורית, ומידותיו מאפשרות ישיבה נוחה ומרווחת.

טויוטה יאריס החדשה מאופיינת בתגובה מהירה לתנועות ההגה הקלות ביותר, מה שגורם לעתים לתחושה של חוסר בטחון. הנהג מרגיש לעתים מנותק מהתנועה וזה עשוי לפגוע בתחושת הבטחון שלו. ביצועי חטיבת המנוע הם טובים, במיוחד בנסיעה מחוץ לעיר. המנוע שקט יחסית בתנועה מישורית וללא מאמץ מיוחד, אך בזינוקים, למשל, הוא רועש מאוד. מבחינה עיצובית, מדובר במכונית נעימה לעין, אך לא בבשורה בעולם העיצוב. המכונית נראית רגילה למדי.

לסיכום, טויוטה יאריס החדשה אינה נחשבת לפריצת דרך בשוק המכוניות הזעירות. יחד עם זאת, מפתחיה הצליחו לתקן מספר טעויות שהיו בדגם הקודם, ולהגיע ליחס עלות תועלת טוב יותר. החלפת התיבה הרובוטית הלא נוחה בתיבת הילוכים אוטומטית רציפה, הגדלת המידות לקבלת תא נוסעים מרווח ונוח, נתוני צריכת דלק טובים ומחיר נמוך יותר ביחס לדגם הקודם  הופכים את טויוטה יאריס דור שלישי למכונית איכותית ונוחה, המיועדת ללקוח הטיפוסי של טויוטה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אירה פינסקר


 


מאמרים נוספים מאת אירה פינסקר
 
חנויות הריון: חנויות לשופינג בתקופת ההריון
20/05/13 | קניות
חנויות הריון אינן מציעות רק מוצרים לשימוש בתקופת ההריון, אלא גם מוצרים לתינוקות ולאמהות. לכן המונח חנויות הריון מתייחס לתקופה בה מומלץ לבצע את הרכישות.

מוצרי החתלה: חיוניים ונוספים
20/05/13 | קניות
מוצרי החתלה נועדו להקל על פעילויות הטיפוח של התינוק. בין המוצרים האלה ניתן למצוא פריטים חיוניים, שקשה בלעדיהם, ופריטים שאינם הכרחיים.

עגלות תינוק: מספר הגלגלים והשלכותיו
20/05/13 | קניות
עגלות תינוק יוצרו בעבר על גבי ארבעה גלגלים באופן קבוע. יחד עם זאת, בשנים האחרונות הופיעו גם דגמים על גבי שלושה גלגלים. המאמר מביא את היתרונות ואת החסרונות התפקודיים של התצורה החדשה.

בגדי הריון: לכל משפחה ולכל תקציב
20/05/13 | אופנה
בגדי הריון מספקים מענה לצורכן של מיליוני נשים לתפקד באופן מלא בתקופת ההריון. בשוק קיימים מוצרים מקטגוריות שונות, המאפשרים לחדש את המלתחה בהתאם לאילוצי התקציב המשפחתי.

בחירה נבונה של עגלת מוצי
20/05/13 | קניות
עגלת מוצי היא עגלה יוקרתית, מתוחכמת, איכותית, אמינה ומסוגננת. בסניפי מדרלנד, המשווקת הבלעדית של מוצי בישראל, תוכלו להנות ממבחר רחב של דגמים ומייעוץ מקצועי.

טויוטה יאריס דור שלישי: נתונים עיקריים
טויוטה יאריס החדשה היא אחת המכוניות האיכותיות בשוק הרכבים הזעירים. במאמר נבחנים השינויים שבוצעו בדגם החדש של טויוטה יאריס.

טרייד אין: עסקה בטוחה
20/05/13 | צרכנות
טרייד אין נחשב בעבר לתחום אפור, כמעט על גבול הבלתי חוקי. בתי עסק קטנים ומפוקפקים הופיעו ונעלמו מהשוק. יחד עם זאת, כיום נמצאים בשוק כמה שחקנים סולידיים בתחום, אשר הפנייה אליהם נחשבת לבטוחה.

שדרוג של מכונית טויוטה בטרייד אין
20/05/13 | צרכנות
שדרוג של טויוטה בטרייד אין הוא עסקה נפוצה למדי, שכן לקוחות טויוטה שומרים בדרך כלל על נאמנות למותג. החלפת טויוטה בטרייד אין מאפשרת לבצע שתי עסקאות במקום אחד תוך חסכון משמעותי בזמן ובמאמץ.

טויוטה חדשה: הגשמת חלום
20/05/13 | צרכנות
רכישת טויוטה חדשה היא אירוע משמעותי בחיי כל נהג. שכלולים הנדסיים, אמינות גבוהה, בטיחות ונוחות בנסיעה – כל אלה יעמדו כעת לרשותו. המאמר דן בדרכים לביצוע הרכישה.

טרייד אין במחיר מחירון: תרגיל שיווקי
20/05/13 | צרכנות
עסקאות טרייד אין במחיר מחירון מוכרזות מדי פעם כמבצעים חסרי תקדים בסוכנויות רכב שונות. המאמר דן במהות המבצע, שאיננו אלא תרגיל שיווקי הנועד למשוך קהל לקוחות רחב אל הסוכנות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI