דף הבית קניות וצרכנות קניות עגלות תינוק: מספר הגלגלים והשלכותיו
עגלות תינוק: מספר הגלגלים והשלכותיו
אירה פינסקר 20/05/13 |  צפיות: 4973

עגלות  תינוק מסורתיות נושאות על גבי ארבעה גלגלים, כמו גם כלי רכב רבים. יחד עם זאת, בשנים האחרונות הופיעו דגמים רבים בעלי שלושה גלגלים בלבד. בעגלות אלה ישנם שני גלגלים אחוריים, ורק גלגל קדמי אחד. ננסה לבחון כאן את היתרונות והחסרונות של שלושה גלגלים מול ארבעה.

היתרון הראשון של עגלות על שלושה גלגלים הוא יציבות. כידוע, שלוש נקודות מגדירות מישור, ושרפרף על שלושה רגליים לא יתנדנד כמו אחיו בעל הרגל הרביעית. אם נתחשב באופיין ההפכפך של רוב המדרכות בארץ, שאינן, לצערנו, מישוריות, אלא בעלות אופי עקמומי וגלי למדי, נבין שעדיף לעמוד עליהן בשלוש רגליים. כך נבטיח תנועה חלקה יותר ורמת יציבות גבוהה יותר.

ניתן לשער, בנוסף, שקיים יתרון נוסף של עגלות על שלושה גלגלים, והוא המשקל. נקודה זו מצריכה בדיקה נוספת, שכן חוזקו של הגלגל הבודד, וכתוצאה מכך, גם משקלו, צריך להיות גבוה ביחס לגלגל קדמי בודד מתוך זוג גלגלים. יחד עם זאת, אין צורך בציר הקדמי, וכל האלמנטים הקונסטרוקטיביים בחלק הקדמי של העגלה מתקצרים.

יחד עם זאת, לדגם על שלושה גלגלים ישנם גם חסרונות. החסרון הראשון הוא אורך העגלה. הגלגל הקדמי יבלוט בדרך כלל מהמושב, וכך העגלה כולה תהפוך לארוכה יותר. מבחינת הרוחב, לא יהיה שום חסכון, כי זה עדיין ייקבע על ידי זוג הגלגלים האחורי. לכן כל מי שגר בבניין עם מעלית קטנה צריך לבחון את הנושא במשנה זהירות. גם אותם ההורים שנוהגים ברכבים זעירים צריכים לבדוק היטב מהו אורך העגלה במצבה המקופל, והאם היא תוכל להכנס אל תוך תא המטען שלהם.

החסרון הנוסף של עגלות שלושת גלגלים הוא היעדר האפשרות להתקין עליו ידית מתהפכת. הגלגל הבודד תמיד חייב להיות הגלגל הקדמי. האפשרות היחידה להפוך את כיוון הנסיעה עבור התינוק היא להתקין מחדש את המושב. פעולה זו אפשרית בהחלט לפני הטיול, אך קשה מאוד במהלכו.

לסיכום, עגלות על שלושה גלגלים יכולות להתאים לחלק מההורים, ולהיות פסולות עבור חלק אחר. חשוב לבחון את ההיבטים הפונקציונליים של כל דגם, ולא לקבל את ההחלטה על סמך החלטות עיצוביות בלבד, או על סמך טעמי יוקרה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אירה פינסקר


 


מאמרים נוספים מאת אירה פינסקר
 
חנויות הריון: חנויות לשופינג בתקופת ההריון
20/05/13 | קניות
חנויות הריון אינן מציעות רק מוצרים לשימוש בתקופת ההריון, אלא גם מוצרים לתינוקות ולאמהות. לכן המונח חנויות הריון מתייחס לתקופה בה מומלץ לבצע את הרכישות.

מוצרי החתלה: חיוניים ונוספים
20/05/13 | קניות
מוצרי החתלה נועדו להקל על פעילויות הטיפוח של התינוק. בין המוצרים האלה ניתן למצוא פריטים חיוניים, שקשה בלעדיהם, ופריטים שאינם הכרחיים.

עגלות תינוק: מספר הגלגלים והשלכותיו
20/05/13 | קניות
עגלות תינוק יוצרו בעבר על גבי ארבעה גלגלים באופן קבוע. יחד עם זאת, בשנים האחרונות הופיעו גם דגמים על גבי שלושה גלגלים. המאמר מביא את היתרונות ואת החסרונות התפקודיים של התצורה החדשה.

בגדי הריון: לכל משפחה ולכל תקציב
20/05/13 | אופנה
בגדי הריון מספקים מענה לצורכן של מיליוני נשים לתפקד באופן מלא בתקופת ההריון. בשוק קיימים מוצרים מקטגוריות שונות, המאפשרים לחדש את המלתחה בהתאם לאילוצי התקציב המשפחתי.

בחירה נבונה של עגלת מוצי
20/05/13 | קניות
עגלת מוצי היא עגלה יוקרתית, מתוחכמת, איכותית, אמינה ומסוגננת. בסניפי מדרלנד, המשווקת הבלעדית של מוצי בישראל, תוכלו להנות ממבחר רחב של דגמים ומייעוץ מקצועי.

טויוטה יאריס דור שלישי: נתונים עיקריים
טויוטה יאריס החדשה היא אחת המכוניות האיכותיות בשוק הרכבים הזעירים. במאמר נבחנים השינויים שבוצעו בדגם החדש של טויוטה יאריס.

טרייד אין: עסקה בטוחה
20/05/13 | צרכנות
טרייד אין נחשב בעבר לתחום אפור, כמעט על גבול הבלתי חוקי. בתי עסק קטנים ומפוקפקים הופיעו ונעלמו מהשוק. יחד עם זאת, כיום נמצאים בשוק כמה שחקנים סולידיים בתחום, אשר הפנייה אליהם נחשבת לבטוחה.

שדרוג של מכונית טויוטה בטרייד אין
20/05/13 | צרכנות
שדרוג של טויוטה בטרייד אין הוא עסקה נפוצה למדי, שכן לקוחות טויוטה שומרים בדרך כלל על נאמנות למותג. החלפת טויוטה בטרייד אין מאפשרת לבצע שתי עסקאות במקום אחד תוך חסכון משמעותי בזמן ובמאמץ.

טויוטה חדשה: הגשמת חלום
20/05/13 | צרכנות
רכישת טויוטה חדשה היא אירוע משמעותי בחיי כל נהג. שכלולים הנדסיים, אמינות גבוהה, בטיחות ונוחות בנסיעה – כל אלה יעמדו כעת לרשותו. המאמר דן בדרכים לביצוע הרכישה.

טרייד אין במחיר מחירון: תרגיל שיווקי
20/05/13 | צרכנות
עסקאות טרייד אין במחיר מחירון מוכרזות מדי פעם כמבצעים חסרי תקדים בסוכנויות רכב שונות. המאמר דן במהות המבצע, שאיננו אלא תרגיל שיווקי הנועד למשוך קהל לקוחות רחב אל הסוכנות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI