דף הבית רוחניות רוחניות - אחר הורוסקופ כעיקרון ישים
הורוסקופ כעיקרון ישים
יוסי בוזגלו 06/06/13 |  צפיות: 6453

מקורה של האסטרולוגיה מגיע אלפי שנים אחורה עד בבל העתיקה. עיקרה של תורה זו הוא חיזוי עתידו של האדם באמצעות הכוכבים. אחד הכלים המרכזיים של האסטרולוגיה הוא ההורוסקופ.

הורוסקופ הוא מפה אסטרולוגית המתארת את מיקומם היחסי (זוויות רגישות) של השמש, הירח והפלנטות ברגע מסוים (למשל לידתו או מותו של אדם). המילה הורוסקופ פירושה ביוונית "מבט על השעות". בשימוש יומיומי המילה מתייחסת לפרשנות מסוימת של איש מקצוע (אסטרולוג) למפה, שכן שיטת הפרשנות מאפשרת מקום לדעות שונות.

בניית הורוסקופ מחייבת קודם כל התמקדות בשעה ומיקום האדם המבקש את ההורוסקופ. אחד הרגעים המשמעותיים בחיי אדם הוא רגע לידתו וזה אחר מהמקומות בהם האסטרולוגיה מתמקדת. כשאדם מגיע לאסטרולוג הוא נותן לו את תאריך ושעת לידתו וכן את מקום הולדתו. אלה הנתונים הבסיסיים הדרושים על מנת להרכיב את מפת גרמי השמיים כפי שהצטיירה ביום ומקום הולדתו של האיש. האסטרולוג הבונה את ההורוסקופ מתייעץ עם טבלאות שונות כדי לבנות מפה אסטרולוגית של השמיים ברגע הנתון ובמקום הנתון.

מכאן, על פי התורה, ניתן לראות את כל מהלך חייו של האדם.

ההורוסקופ של אדם משמש גם כאפיון לכוח המניע אותו ואת מהלך חייו. האינטראקציה בין כוח זה לבין מפת הכוכבים הנתונה בכל רגע יכולה ללמד הרבה על מה שאנו נוהגים לכנות "מזל" וזה הבסיס לבניית הורוסקופ שבועי ואף הורוסקופ יומי שהם בבחינה של נתוני הלידה של אדם אל מול נתוני ההווה או העתיד הקרוב.

בתים, או מזלות הם גם כן אלמנטים חשובים באסטרולוגיה. קיימים 12 בתים שכל אחד מהם מייצג תחום אחר בחיינו. אלה הם המזלות המוכרים לנו והם מתחלקים בתורם לארבעה יסודות.

1. מזלות האש – טלה, אריה, קשת

2. מזלות האוויר – תאומים מאזניים דלי

3. מזלות המים – סרטן, עקרב, דגים

4. מזלות האדמה – בתולה, גדי, שור

התאמה נוספת שמתאפשרת היא לא רק בין רגע לידתו של אדם לרגע מכוננים אחרים אלא גם אפיון האדם על פי ההורוסקופ שלו והשוואת אפיון זה לאפיוניהם של אנשים אחרים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יוסי בוזגלו


 


מאמרים נוספים מאת יוסי בוזגלו
 
אסטרולוגיה והתאמה זוגית
12 המזלות נשלטים בידי כוכבים ומייצגים טיפוסים שונים של בני אדם. נהוג לחלק את 12 המזלות לארבע קטגוריות

יסודות של אסטרולוגיה למתחילים
מתעניינים בעולם המסתורין של האסטרולוגיה? מסוקרנים לדעת מאין האסטרולוגים שואבים את המידע המרתק שלהם על בני אדם? לא מפתיע.

המלצה על "חברת פינוי דירות"
אני נשואה כבר 10 שנים ובזמן האחרון התחלתי להבחין כי בעלי מפתח בעיה של אגירת חפצים שונים וזבל שאין לנו שום צורך בו. בתחילה חשבתי כי מדובר במשהו שיעבור אך עם הזמן זה הפך להיות הרבה יותר חמור ובלי ששמתי לב המחסן של הבית שלנו, הגג והמרפסות הפכו להיות עמוסים בזבל וחפצים שונים אותם הוא מצא ברחוב.

בגידה בבסיס סגור
23/06/13 | בגידות
אל מרקוס סיפוקובס הגעתי לאחר ההחלטות קשה. מצד אחד, לא הייתי הטיפוס שמזמין חקירות אצל חוקר פרטי, מצד שני, הייתי חייבת לגלות את האמת והאמת הייתה קשה. המזל שלי היה שמרקוס הוא אחד האנשים האנושיים ביותר והחוקרים המקצועיים ביותר.

הורוסקופ כעיקרון ישים
מקורה של האסטרולוגיה מגיע אלפי שנים אחורה עד בבל העתיקה. עיקרה של תורה זו הוא חיזוי עתידו של האדם באמצעות הכוכבים. אחד הכלים המרכזיים של האסטרולוגיה הוא ההורוסקופ.

לרתק את הילדים באמצעות אטרקציות במרכז
אטרקציות זה הכוונה לבילויים מיוחדים שהם עולם שלם למוגרים ולצעירים. קשה מאוד לרצות ילדים והם דורשים גירויים מתמידים במיוחד בתקופת החופש הגדול וצריך למצוא להם את אטרקציות במרכז היכולים להתאים להם.

המערות בעיר העתיקה – עוד מגוון של אטרקציות בירושלים
אחת המערות הידועות ביותר בירושלים היא מערת צדקיהו, הבנויה תחת העיר העתיקה. הרבה אגדות סופרו על המערה הזאת עוד מתקופת בניית בית המקדש על ידי המלך שלמה על בריחתו של צדקיהו.

הורוסקופ וגלגל המזלות
הורוסקופ הוא מושג באסטרולוגיה. הוא לקוח מהשפה היוונית ופירושו "מבט לשעה". מדובר בסוג של פרשנות ותחזית אסטרולוגית שמתבססת על מיקומי השמש ביחס לגלגל המזלות.

פתרון לכאבי גב באמצעות מדרסים
כאבי גב. עשרות מאמרים, ואלפי מחקרים נעשו ועדיין נעשים, בבעיה הכואבת והנפוצה ביותר אצל בני האדם.

מדרסים- על רגל אחת
חשבתם פעם כמה לחץ מופעל על כפות הרגליים שלנו, בכל יום? הליכה, ריצה, עמידה הן רק חלק מהפעולות היומיומיות שאנו מבצעים שהאיבר העיקרי הפעיל בהן הוא כף הרגל.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI